Autor Wątek: A dziś w Trójce...  (Przeczytany 669457 razy)

0 użytkowników i 36 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7305 dnia: 10 Marca 2020, 14:08:07 »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7306 dnia: 10 Marca 2020, 14:46:14 »
Tymczasem na innym froncie...



Wszystko fajnie, ale to jednak nie to samo...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26310
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7307 dnia: 10 Marca 2020, 20:06:40 »
Oj nie to samo...

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7308 dnia: 10 Marca 2020, 21:01:46 »
Tylko jak tego słuchać?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26310
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7311 dnia: 11 Marca 2020, 09:48:11 »
A możesz streścić? Bo ta strona agresywnie się gryzie z moim adblockiem?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26310
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7312 dnia: 11 Marca 2020, 10:27:37 »
Spekulacje - tego się nie da streścić!

Nikt - poza prezes Polskiego Radia - nie wie, dlaczego Anna Gacek została zwolniona z radiowej Trójki po 19 latach. Teorii jest wiele. Rozmawiamy z pracownikami o tym, co dzieje się w ich ukochanym radiu. - Trwa ręczne sterowanie z gabinetu pani prezes i niszczenie radiowych gwiazd - mówią.
Już nawet nie całe Polskie Radio, ale cała Polska huczy od plotek, dlaczego po 19 latach pracy zwolniono Annę Gacek, dziennikarkę muzyczną Trójki.
Sama Gacek milczy.
Z naszych informacji wynika, że Gacek miała zostać pozbawiona swoich audycji, ale dostać w zamian propozycję bycia wydawcą. Przygotowywałaby więc programy, ale ich nie prowadziła.

Nieoficjalnie na korytarzach w Polskim Radiu spekuluje się o kilku ”zmyślonych” powodach zwolnienia Gacek.
Pierwszy - miała zostać zwolniona za wadę wymowy (chodzi o niewymawianie "r").
Osoba z radia: - Nowa prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska jest dyplomowanym logopedą i rzekomo podała taką właśnie przyczynę. Ale Gacek jest osobowością radiową i słuchacze przez 19 lat przyzwyczaili się i polubili tę jej charakterystyczną wadę wymowy. To żaden powód.
Drugi powód: - Gacek nie ma tzw. karty mikrofonowej. Nie zdała egzaminu z dykcji i brzmienia głosu. Karta mikrofonowa jest w radiu potrzebna, a taki egzamin zdaje się co kilka lat.
Pracownik Trójki: - Ale karty mikrofonowej nie mają też prawicowi publicyści Piotr Semka, Paweł Lisicki oraz Katarzyna Gójska-Hejke, żona Michała Rachonia. Rozumiem, że oni będą następni do zwolnienia? Czy nie?

I trzeci powód: Annie Gacek skończyła się właśnie umowa.

Mój rozmówca, pracownik Trójki, mówi, że na poniedziałkowym spotkaniu redakcji muzycznej, w której pracowała Gacek, dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski powiedział, że wygasająca umowa nie będzie dziennikarce przedłużona.

Mój rozmówca: - Ale umowy się kończą i wtedy się je przedłuża. To naturalne. Nie wiemy więc dalej, co zdecydowało o zwolnieniu akurat Gacek i czy tę decyzję podjął dyrektor Trójki – Tomasz Kowalczewski, czy prezes Polskiego Radia – Agnieszka Kamińska.

Mann ma się obrazić
Na radiowym korytarzu trwają więc dalej spekulacje, co do prawdziwych powodów zwolnienia. Najpopularniejsza teoria: Gacek zwolniono, żeby Wojciech Mann się obraził i sam odszedł z Trójki.
Zwalniając Gacek, nowa prezes Polskiego Radia chciała po prostu uderzyć w słynnego dziennikarza muzycznego. Gacek przez długie lata prowadziła bowiem z Mannem wspólną audycję "W tonacji Trójki", we wtorki o godz. 14. Decyzja o wyrzuceniu Gacek miałaby więc zmusić Manna do odejścia w geście solidarności.
Czy to dla Manna duży kłopot, że zwolniono jego współprowadzącą? Osoba znająca Wojciecha Manna mówi:
- On bardzo lubił prowadzić z nią tę audycje, ożywiał się przy niej, a ona wnosiła do ich wspólnych programów sporo energii. Więc dla niego to jest spory cios. A on już wcześniej odgrażał się, że być może odejdzie.
Czy więc teraz naprawdę odejdzie?

- Na 50-60 procent tak. Pracownicy radia czekają na jego decyzję. Ale dla niego to jest bardzo trudne. On kocha radio, kocha swoją pracę, a przecież nie nadaje się do radia komercyjnego, gdzie playlista leci z komputera. On lubi grać swoją muzykę i o niej opowiadać. Więc dużo ryzykuje, bo ciężko mu będzie o nową pracę w tym wieku.

Dlaczego jednak Polskie Radio miałoby chcieć pozbyć się Manna?

– Bo on co jakiś czas wypuszcza "szczura", czyli wypowiedź przeciwko obecnym władzom – mówi nasz informator.

Rzeczywiście, Wojciech Mann dostał w zeszłym roku wezwanie przed komisję etyki Polskiego Radia za to, że zapowiadając w porannej audycji piosenkę o tytule "Neandertalczyk", nawiązał aluzyjnie do premiera Mateusza Morawickiego. Akurat wtedy Morawiecki minął ostentacyjnie przed budynkiem ECS w Gdańsku prezydent miasta Aleksandrę Dulkiewicz, która zapraszała go do rozmowy przy okrągłym stole. Mann zadedykował Morawieckiemu piosenkę.

Co ciekawe, Mann nigdy przed komisją nie stanął. Koniec końców, komisja etyki sprawy nie rozpatrywała.

Mann oświadczył teraz, że po usunięciu Gacek nie poprowadzi już w Trójce wtorkowej audycji "W tonacji Trójki". Ma jednak jeszcze inne audycje, które prowadzi sam, m.in. poranne piątkowe wydanie audycji "Zapraszamy do Trójki" oraz "Manniaka po ciemku".

- Skoro nie odszedł od 2015 roku, a w tym czasie zwolniono już ponad 26 osób, to czy teraz miałby odjeść z powodu Anny Gacek? Nie sądzę – mówi sceptycznie jeden z naszych rozmówców.

Ręczne sterowanie z Malczewskiego
Nasi rozmówcy określają nową prezes Polskiego radia Agnieszkę Kamińską mianem ”osoby brutalnej, która idzie jak czołg”. Kamińska została mianowana na stanowisko 22 stycznia 2020 roku. Wcześnie była dyrektorką radiowej Jedynki, ale kiedy została prezes całego Polskiego Radia, zabrała się też za zmiany w Trójce.

Pracownik Trójki: - Ona steruje ręcznie programami Trójki z budynku przy ul. Malczewskiego. A my jesteśmy przy ul. Myśliwieckiej. Godzinę przed emisją ”Za, a nawet przeciw” Kuby Strzyczkowskiego potrafi zmienić temat, bo wymyślony przez prowadzącego jej się nie podoba. Na ostatnią chwilę!

- Podobnie w popołudniowym "Zapraszamy do Trójki" – reporterzy mają zgłaszać tematy dwa dni przed emisją, żeby w razie czego pani prezes zdążyła interweniować. Wydawcami "Zapraszamy do Trójki" są panie, które nie przeprowadziły w życiu sondy ulicznej, nie były z mikrofonem na mieście i one recenzują naszą pracę.

Ktoś z doświadczonych radiowców powiedział brutalnie, że nowe, zatrudnione przez PiS osoby "nie odróżniają mikrofonu od sracza".


I jeszcze sporo więcej ale może już wystarczy...

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26310
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7313 dnia: 11 Marca 2020, 11:58:11 »

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7314 dnia: 11 Marca 2020, 12:08:33 »
Musiało się tak skończyć, jasny gwint.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7315 dnia: 11 Marca 2020, 12:36:07 »
Myślę że ostatnie zdanie długiego tekstu powyżej wyjaśnia i podsumowuje wszystko. Zwróćcie uwagę że za poprzedniego kaczyzmu-rydzykizmu coś się pozmieniało, ktoś zniknął na jakiś czas ktoś się pojawił,  ale dalej to była ta sama Trójka (ja nawet z pewną perwersyjną przyjemnością słuchałem enuncjacji red J. którego zdaniem poza nim i Wiadomo Kim wszyscy na świecie byli w postkomunistycznym spisku, trochę jak w "Jestem legendą" :P ) - widocznie po prostu rządy przejął człowiek niegupi, nie pamiętam nawet kto to był co tylko dobrze, paradoksalnie, o nim świadczy.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7316 dnia: 11 Marca 2020, 14:53:01 »
No i skończyła się pewna epoka...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7317 dnia: 11 Marca 2020, 16:42:25 »
No to już po spekulacjach.

To co teraz zostało?

Z niepokojem czekam, kiedy dobiorą się do Poranka...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7318 dnia: 11 Marca 2020, 16:50:40 »
Jak gęsi...   
Wojciech Ossowski, Ola Kaczkowska, Doktor Wilczur (Michał Owczarek), Janusz Deblessem, Jerzy Kordowicz, Piotr Baron,  Budzik, Poranek... 
Jest jeszcze na szczęście kogo słuchać...Oczywiście w nocy i o świcie. 
Ale to się nie zmieniło. 
Z Manna najbardziej mi będzie brakowało Maniaka po ciemku.   
Gacek nie trawiłem w ogóle. 
Ale są nagrania i archiwa.   



Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7319 dnia: 11 Marca 2020, 17:27:37 »
Nagrania i archiwa to nie to samo.

Moje pytanie nie było retorycznym wyrazem rozpaczy, raczej wywołaniem do odpowiedzi.
Co się udało.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.