Autor Wątek: Przesłyszało się ojcu.  (Przeczytany 919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Urzędnik

  • Bułczarz
  • **
  • Wiadomości: 64
  • słoiki dżemu truskawkowego +10/-0
Przesłyszało się ojcu.
« dnia: 08 Sierpnia 2023, 03:34:57 »
Powitać.

Poszepszyńskich odkryłem może ze dwa lata temu, przesłuchałem absolutnie wszystkie dostępne na pewnym serwisie komputrowym odcinki, także Wuja Alberta. Aktualnie czekam na premię jubileuszową celem nabycia drogą umowy cywilnoprawnej pewnej antypowieści. Jak premia będzie powyżej oczekiwań, to może i zbiorek dzieł J. R. Parzochy wpadnie.

Na sławnym placu bywam regularnie, gdyż burzliwe losy życia rzuciły mnie w te okolice naszej stolicy, a że inne zawieruchy życiowe spowodowały że od niezapomnianego roku 2019 wychowuję psa (grzeczny, tylko uparcie próbuje zjadać wiewiórki) to bywam tam i po trzy razy dziennie celem dokonania wypsienia defekacyjnego.

Lejów po bombach nie ma, ale już nikt śmieci na podwórzu nie pali. A i chyba Murzyn korzysta z kuwety, gdyż tego zaskrońca nigdy nie spotkałem.

Online Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26311
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpnia 2023, 08:00:35 »
Dwa lata temu?! No proszę, a jednak się kręci :)
Witamy kolegę, co z tego że Urzędnik, serdecznie. A na tym placu co to pieseł załatwia ważne sprawy życiowe to nie mieli zbudować pomnika ważnej Bitwy? Widać już coś?

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Sierpnia 2023, 10:46:20 »
Kolega Urzędnik przypomniał mi mój jedyny chyba pobyt na wspomnianym placu, zresztą w asystencji obecnej na forum Rodziny. Tyle,  że  my nie mieliśmy psa, że o wiewiorkach nie wspomnę.


Czy opis Urzędnika oznacza, że trzyma rękę na pulsie zdarzeń na Placu? Życzę wysokiej premii do realizacji tych marzeń,  a póki co zapraszamy w basze progi i do naszych oparów absurdu.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sierpnia 2023, 11:39:44 »
O ile mogę się wtrącić, to na wzmiankowanym Placu na razie jest plac budowy. Jeżeli wzmiankowanego pomnika, to będzie on miał soliiiidne fundamenty.
Ale też dzięki owej budowie udało mi się pierwszy raz obejrzeć Plac od spodu
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpnia 2023, 12:21:07 »
Oderwało mnie na chwilkę od internetu, a chciałam jeszcze nadmienić, że miałam okazję w jednym z podziemnych zakamarków Placu przyuważyć Dziadka Jacka. Zasadniczo to jego portret, ale jak żywy.
Tyle, że w związku z fundamentalną przebudową już go tam nie ma, najprawdopodobniej...

Ot, na wspominki mi się zebrało
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpnia 2023, 17:34:27 »
To wszystko przez tych Urzędników...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Urzędnik

  • Bułczarz
  • **
  • Wiadomości: 64
  • słoiki dżemu truskawkowego +10/-0
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpnia 2023, 18:59:08 »
To wszystko przez tych Urzędników...

Nieprawda, już dawno ustaliłem z panną Ingą kto kiedy grzebie w którym pojemniku.

Czy opis Urzędnika oznacza, że trzyma rękę na pulsie zdarzeń na Placu? Życzę wysokiej premii do realizacji tych marzeń,  a póki co zapraszamy w basze progi i do naszych oparów absurdu.

Plac na Rozdrożu (dla niepoznaki zwany PnR), to, proszę ja was - nie taka trywialna kwestia. Zasadniczo.

Zasadniczo, to prawdziwy PnR to zgrupowanie smutnych jezdni, za to złożonych na kupkę (tam, gdzie Trasa Łazienkowska wije się pod Traktem Królewskim co akuratnie zmienia nazwy, a w ogóle łączy się z jeszcze innymi drogami, więc jest to kawał asfaltu) niekiedy mylony wraz z okalającym go terenami zielonymi w stylu "sralniki" (parczek od strony południowo-zachodniej z Paderewskim, wylot Agrykoli przy ogrodzie botanicznym od strony południowo-wschodniej, jakąś kupą zieleni od północno-wschodniej, i takim rondkiem od strony wylotu zdaje się Wyzwolenia co sąsiaduje z Ministerstwem Sprawiedliwości).

Żeby uprościć mandżurski schemat PnR-a to, prawda, zarówno na północ jak i na południe od Trasy Łazienkowskiej znajdują się przejścia podziemne o co prawda układzie nad wyraz prostym (na ten przykład, można sobie wybrać z której strony nieużywanego rondka od strony Wyzwolenia/Ministerstwa chce się wyjść), jednakże o interesującej funkcjonalności (to południowe prawda, mieści bar, to północne, prawda, też bar, ale taki gdzie przykuca się na lastryko z dobrem zakupionym w pewnym ropuszkowym sklepie).

Wspomniany zaś remont ma na celu poprawę estetyki przejścia północnego poprzez jego likwidację. Najprawdopodobniej.

Cytat: Brux
O ile mogę się wtrącić, to na wzmiankowanym Placu na razie jest plac budowy. Jeżeli wzmiankowanego pomnika, to będzie on miał soliiiidne fundamenty.

Pomnik, prawda, ma być pewnego skądinąd elokwentnego Dziadka przedwojennego, jednakowoż zapowiadany jest on od czasów gdy dziadek Jacek szalał w Bugatti na warszawskich brukach i asfaltach. Na chwilę obecną mamy od strony południowo-wschodniej pomnik innego pana z epoki, mianowicie tego co to był zazdrosny wobec pierwszego pana (o pomniku zapowiedzianym) o pewną panią. Żeby pomnik zwiastowany, lecz nieruszony od lat ponad osiemdziesięciu był pełniej oflankowany po stronie południowo-zachodniej stoi jeszcze trzeci pomnik, dla odmiany pana tez z okresu przedwojennego.

Zaznaczę, że pies mój preferuje ubijanie interesów w okolicy pomnika trzeciego.

Warto zaznaczyć, iż stosunki pomnikowo-przejściopodziemniowe są skomplikowane na całej długości Trasy Łazienkowskiej. Na ten przykład, nieco na zachód jest sobie Rondo Jazdy Polskiej gdzie od strony północnej kapitał zagramaniczny ulokował swe siedziby, a od strony południowej stoi na kolumnie pomnik kilku konnych. Konni swego czasu stali obróceni frontem ku błoniom na południowy zachód od Ronda Jazdy Polskiej, a mówiąc wprost – okazywali dupy końskie zagranicznemu kapitałowi. Kapitał zagraniczny tak długo groził i nęcił wizją zredukowania przydziałów przemysławki że pomnik ten w końcu obrócono dupami ku spacerowiczom, a frontem ku biurowcom.






Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sierpnia 2023, 19:30:16 »
Zajmująca i imponująca jest urbanistyczna wiedza Waszeci. Czytając rozmarzyłem się nie tylko nad opisywaną topografią, ale także nad postawieniem pomnika Dziadka Jacka. Oczywiście obowiązkowo na wózku inwalidzkim. Tylko w jakiej pozie? Może jak testował krzesło elektryczne, a może, jak testował dziewczynę Maurycego?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Urzędnik

  • Bułczarz
  • **
  • Wiadomości: 64
  • słoiki dżemu truskawkowego +10/-0
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sierpnia 2023, 20:10:58 »
Obowiązkowo w stroju kosmonauty, dosiadającego Jedziniaka (rakietę, nie Ojca Żołnierzy, choć wiadomo,że niektórzy synowie siadają ojcom na kolanka).

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sierpnia 2023, 20:23:11 »
A może w mundurze armii carskiej? Choć akurat teraz nie byłoby to chyba dobrze widziane.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Urzędnik

  • Bułczarz
  • **
  • Wiadomości: 64
  • słoiki dżemu truskawkowego +10/-0
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Sierpnia 2023, 21:45:25 »
A może rozpękły dziadek, ale ten zastępczy herbatofil - gdyż czemu by nie.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Sierpnia 2023, 21:54:08 »
Przeczytałam "herbapol", co zrobić...

Pomnik Jazdy Polskiej zwrócony był końskimi zadkami ku Warszawie, bo jeźdźcy mieli jej szarżą bronić, a nie atakować. A że jakiś, zdaje się, urzędnik nie pojął artystycznego zamiaru, to teraz szarżują na biurowce... Całość akcji odwracania koni ogonem przeflancowała nie tylko końskie zadki, ale i sporą kwotę z budżetu miasta. Ważne, żeby się kręciło!
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Sierpnia 2023, 22:05:18 »

Ważne, żeby się kręciło!

Zadem?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26311
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Sierpnia 2023, 08:07:39 »
Wy tu o pomnikach ludzi i koni a przecież to co ma (miało) powstać to jakiś łuk triumfalny upamiętniający wielkie zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej!
No ale może inflacja i wybory ograniczyły rozmach...

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Sierpnia 2023, 08:16:08 »
Skoro okrągłą rocznicę przegapili, to będzie musiało poczekać na następne stulecie.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.