Autor Wątek: Przesłyszało się ojcu.  (Przeczytany 769 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Sierpnia 2023, 08:25:46 »
Optymistka z Ciebie, a co z okrągłą 104 rocznicą, że  o 105 nawet nie wspomnę.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Urzędnik

  • Bułczarz
  • **
  • Wiadomości: 64
  • słoiki dżemu truskawkowego +10/-0
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Sierpnia 2023, 08:31:07 »
Wy tu o pomnikach ludzi i koni a przecież to co ma (miało) powstać to jakiś łuk triumfalny upamiętniający wielkie zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej!
No ale może inflacja i wybory ograniczyły rozmach...

O przepraszam, łuk triumfalny miał spinać oba brzegi Wisły z okazji stulecia niepodległości, jednakowoż zrzut prawda, za przeproszeniem, gówna z Czajki uniemożliwił budowę.

Nadto, prawda, 11 listopada 2018 roku wystąpił szybciej niż planowała to Centralna Rada Kalendarzowa i przez to, prawda, nie zdążono zrobić odpowiednich obchodów. Jednakże w ramach stulecia zdążono ustalić, że 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Ten miło podarunek zastał mnie w sądzie, gdzie sokoli wzrok i niezmącony umysł mojego ówczesnego przełożonego przewodniczącego wydziału pozwolił mu za w czasu, gdyż już w październiku, zarządzić by na 12 listopada nie wyznaczać terminów rozpraw, nie wzywać na 12 listopada świadków ani w ogóle nic nie robić.

Inni przewodniczący, prawda, nie byli tak dalekowzroczni i w związku z tym, prawda, aż do 9 listopada rozsyłano pisma do zainteresowanych stron, że co prawda rozprawa na którą czekali dziewięć miesięcy byłą wyznaczona na 12 listopada, ale, jak sami mogli własnousznie usłyszeć, dzień ten jest drugim dniem wolnym od pracy pod rząd i w związku z tym prawda termin, że tak to się mówi, spadł. I zapraszano na czerwiec roku 2019.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Sierpnia 2023, 12:49:13 »
Zdaje się, że zdążono szumnie odsłonić... znaczek pocztowy wydany z okazji tego jakże zaskakującego jubileuszu.

Co do łuku, to nie dałoby się spiąć, ale budżetu i jak wiele innych szumnych projektów ewoluował, czy raczej dewaluował. Podobnie jak pomnik niejakiego maga Rincewinda na  Niewidocznym Uniwersytecie na Świecie Dysku, który najpierw zmienił się w planach w tablicę pamiątkową, potem w notatkę w kronice, aby ostatecznie skończyć jako nagana z wpisem do akt.

A pomnik spinający brzegi Wisły już był. Był to pomnik prowizorki i nazywał się Most Syreny.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Sierpnia 2023, 13:07:04 »

Inni przewodniczący, prawda, nie byli tak dalekowzroczni i w związku z tym, prawda, aż do 9 listopada rozsyłano pisma do zainteresowanych stron, że co prawda rozprawa na którą czekali dziewięć miesięcy byłą wyznaczona na 12 listopada, ale, jak sami mogli własnousznie usłyszeć, dzień ten jest drugim dniem wolnym od pracy pod rząd i w związku z tym prawda termin, że tak to się mówi, spadł. I zapraszano na czerwiec roku 2019.
O, to muszę sprawdzić, czy nie byłem wezwany na rozprawę na tego 12 listopada 2019 r. Który sąd, Okręgowy na Solidarności, Rejonowy na Ogrodowej, Marszałkowska, czy może przechodzimy na plac Krasińskich?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Sierpnia 2023, 16:36:33 »
Wy tu o pomnikach ludzi i koni a przecież to co ma (miało) powstać to jakiś łuk triumfalny upamiętniający wielkie zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej!
No ale może inflacja i wybory ograniczyły rozmach...

O przepraszam, łuk triumfalny miał spinać oba brzegi Wisły z okazji stulecia niepodległości, jednakowoż zrzut prawda, za przeproszeniem, gówna z Czajki uniemożliwił budowę...
No może to nie łuk miał być ale coś ekstra a nie żaden pan na koniu. Proszę:
https://warszawa.naszemiasto.pl/pomnik-bitwy-warszawskiej-bedzie-gotowy-w-2023-roku-budowa/ar/c1-9046905

Offline Urzędnik

  • Bułczarz
  • **
  • Wiadomości: 64
  • słoiki dżemu truskawkowego +10/-0
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Sierpnia 2023, 20:24:56 »
@Bruxa:

Jak to mówią - nikt nie zrobi tyle, ile my zaplanujemy.

@Cezarian:

Że tak to ujmę, gdyż to tajemnica, a mnie zaprzysięgli: na Jasnej. Sąd może i nie polowy, ale powszechny też nie.

@Bluesmanniak:

Pomnik, jak widzę, będzie obiektem uniwersalnym. Gdyby, proszą ja was, trzeba było uświetnić inną datę to się zmieni tabliczkę i będzie aligancko.

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Przesłyszało się ojcu.
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Sierpnia 2023, 21:32:42 »

Że tak to ujmę, gdyż to tajemnica, a mnie zaprzysięgli: na Jasnej. Sąd może i nie polowy, ale powszechny też nie.

Wszystko... Jasne, ale to tajemnica. W takim razie zapraszam także do wątku o zaćmieniach zawodowych:


https://poszepszynscy.info/forum/index.php?topic=1226.0

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.