Autor Wątek: Odcinek nr 25 czyli Dziadek Dwudziesty Piąty  (Przeczytany 3114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baader

 • Hydraulik
 • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
 • *
 • Wiadomości: 3939
 • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
 • Płeć: Mężczyzna
Odcinek nr 25 czyli Dziadek Dwudziesty Piąty
« dnia: 28 Listopada 2010, 23:52:38 »
Zastrzeżenia i uwagi te co zawsze więc nie będę się powtarzał. Przeleżał się ten odcinek u mnie wyjątkowo długo za co wielce mię jest przykro.

---------------------------

Pan Włodek: Pogratulować trzeba panu panie Grzegorzu wyników  wyborów chociaż jak mówią mieszkańcy naszej klatki schodowej, mogło być znacznie lepiej.
 
Grzegorz: No pewnie ze bym wygrał, gdyby nie ta nieuczciwa konkurencja i te  nieszczęsne zawody piłkarskie Mowie panu, wyjdą one nam wszystkim bokiem, oj wyjdą. Niech pan zapamięta moje słowa bo to słowa prorocze.
 
Dziadek Jacek: O tak Grzesiu, miałbyś wielkie szanse. Ba, co tu mówić, miałbyś wygrana w reku gdyby nie ten remont Stadionu Dziesięciolecia Ci nieudacznicy rozbabrali  wszystko i nie było gdzie wrzucić tych ponumerowanych piłeczek pingpongowych z twoim szczęśliwym numerem. Naustawiali dźwigów to jak miał przylecieć śmigłowiec  do losowania z sierotka na pokładzie?
 
Maryla: E, zawsze byleś niedołęgą  i tak już pewnie będzie na zawsze. Co gorsza, najprawdopodobniej twój pech przenosi się na twoje otoczenie i cala nasza rodzinę.
 
Dziadek Jacek: Znowu się kłócicie dzieci? Bo widzi pan panie Włodku, gdy Grzegorz przegrał wybory, ślepy Leon porzucił Maryle a  i Albert wypiął się na nas wszystkich.
 
Grzegorz: Jak to mówią u nas na Gubałówce: Baca zrobił swoje Baca może odejść!
 
Maryla: To prawdziwa tragedia. Naprawdę do dziś nie mogę się pogodzić z tym, ze ta ruda siksa zawróciła mu w głowie. To jest  takie niemoralne..
 
Pan Włodek: Chyba niestety ma pani racje. Żyjemy w czasach upadku moralności Niektórzy, nie da pani wiary w takie bezeceństwa, usiłują nawet podważać nasz dorobek i niekwestionowane autorytety moralne. Sam osobiście słyszałem takie herezje i to do tego wygłaszane w miejscach publicznych. Ze tez nie ma kary dla takich zbrodniarzy. O, kiedyś to było inaczej, był porządek a tacy wariaci co zbyt mocno podważali to kończyli na Wolce Węglowej, w Tworkach albo we Wronkach.
 
Grzegorz: Co wy tam za bzdury opowiadacie, Czy wy wiecie jak ja się czuje po kolejnej porażce? W tych, jak wy to nazywacie "wyborach" dostałem dwa glosy. Słownie dwie osoby na mnie glosowały Do tej pory zostaje dla mnie ogromna tajemnica kto to była ta druga glosująca osoba?
 
Dziadek Jacek: Znając ciebie tyle lat pewny jestem ze pierwsza osoba glosująca na ciebie byleś ty sam !
 
Grzegorz: A czy jest w tym coś złego, ze sam na siebie glosowałem? A czy wy myślicie ze taki Reagan, Gierek czy Walesa to sam na siebie nie glosował?Ostatecznie wybory są anonimowe i każdy może glosować na kogo chce..., a ja chciałem glosować na siebie.
 
Maryla: No tak, to najprawdopodobniej prawda, ale nasza obywatelska postawa powinna każdego wyborce mobilizować aby glosował na najlepszego kandydata.
 
Dziadek Jacek: Oj Grzesiu, nie masz ty za wielu przyjaciół! Biorąc pod uwagę fakt, ze ja oddałem swój głos na ciebie pojawia się bardzo ciekawy obraz stosunków panujących w naszej rodzinie.
 
Grzegorz: Dobrze to ojciec ujął choć o stosunkach w naszej rodzinie nie chce przez delikatność wspominać bo już  dawno zapomniałem jak one wyglądają. Gorsza sprawa ze znowu jesteśmy wszyscy bez stałego zajęcia i środków do życia.
 
Dziadek Jacek: To dla mnie nic nowego a po drugie mów proszę za siebie. Ja, jak pewnie pamiętacie nadal pobieram moja  emeryturkę i  mam dach nad głową a wiec moja sytuacja nie zmieniła się wcale. Wam przez pewien czas wydawało się ze nagle staliście się genialni i szczęście się do was uśmiechnęło ale jak mówi Mandżurskie przysłowie " fortuna na kulawym wielbłądzie jeździ " i była to tylko złuda. Kochanek Maryli przestał stawiać na doświadczenie i rutynę a postawił na młodość i urodę a do tego głąba Grzegorza dotarło w końcu, ze aby coś w życiu osiągnąć trzeba sobą jednak coś konkretnego reprezentować. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wymaga za wiele  od polityków ale w końcu  nie zawsze wystarczy tylko być i stroić mądre miny..
 
Pan Włodek: Coś pesymizmem powiało z wypowiedzi pana Dziadka Jacka a tak przecież źle nie jest. Wszyscy wokoło są szczęśliwi i zadowoleni, każdemu żyje się lepiej, na polkach sklepowych są towary w niebywałej mnogości a po ulicach jeżdżą najnowsze modele samochodów Jednym słowem trzeba żyć i używać życia
 
Grzegorz: To się tak mówi  teoretycznie ale tylko  Dziadek Jacek nie musi się aż tak bać przyszłości  bo jakąś tam emeryturę ma ale my wszyscy czyli reszta rodziny Poszepszyńskich nie mamy aż tak  różowo.
 
Maryla: Tylko proszę bez polityki. Nikt w naszym domu nie będzie tu wspominać o różowych czy tez o innych kolorach tęczy.
 
Dziadek Jacek: No właśnie a swoja droga ciekaw jestem za co teraz będziecie żyli? Albert przestał dawać pieniądze Grzegorzowi za wazeliniarstwo, Ślepy Leon  przestał, che, che, sponsorować Maryle, tez za usługi, tylko trochę  w innej dziedzinie, a wiec oboje, ze tak  delikatnie powiem daliście ciała. Oboje, przez ostatnie lata  nic się nie nauczyliście nowego i znowu jesteście na lodzie a wiec bardzo jestem ciekaw jak będziecie wiązać koniec z końcem?
 
Pan Włodek: E, nie jest tak źle Myślę, ze zawsze znajdzie się jakieś wyjście z sytuacji. Trzeba pozytywnie patrzeć na życie i śledzić kierunki w jakich zmienia się świat Kto z państwa widział ostatnio szewca, krawca albo stolarza? W ciągu ostatnich  lat powołaliśmy do życia wiele nowych zawodów i profesji o których nikt  przedtem nawet nie słyszał Proszę pomyśleć, czy dawniej  ktoś kiedyś  prowadził fabrykę amfetaminy, okradał banki za pomocą kart kredytowych, prowadził Agencje Towarzyska, robił  pornograficzne strony internetowe lub grafikę komputerowa? Czy ktoś zajmował się serwerami i pisał do nich oprogramowanie albo opiekował się siecią Agencji Towarzyskich lub  informatycznych?
 
Grzegorz . A co w tym takiego nowego? No co?Tysiąc lat temu tez nikt nie słyszał o maszynie do pisania a ja sam całkiem jeszcze niedawno je reperowałem Ja sam, osobiście i się tym nie chwale a każdy myślący człowiek wie ze takie maszyny tez maja klawiaturę a wiec to prawie to samo co komputer.
 
Pan Włodek: O właśnie, właśnie klawiatura. Dobrze ze mi pan o tym przypomniał, bo jeśli umie pan pisać choćby jednym palcem na klawiaturze to być może miałbym dla pana propozycje... To znaczy może nie ja ale instytucja mojej zony szuka ludzi którzy maja wiele wolnego czasu i maja dostęp do internetu.
 
Dziadek Jacek: No bardzo panu dziękuje ze pan pamiętał o starym emerycie dysponującym nadmiarem wolnego czasu i ze zaproponował pan mi sposób na dorobienie paru groszy... Dżemik i cebula palce lizać jednak trochę kosztuje!
 
Grzegorz: O nie  ja się na to nie zgadzam, pan Włodzimierz ta propozycje wysunął do mnie a nie do ojca. Pewny jestem ze taka praca źle by wpłynęła na ojca zdrowie  i wzrok już tez nie dopisuje a wiec to nie jest praca dla weterana wojny Rosyjsko-japońskiej i gdyby o tym dowiedział się kapral Jedziniak z pewnością by jej ojcu zabronił
 
Dziadek, Gdyby gdyby babka miała wąsy, to byłby dziadek. Ty tylko tak potrafisz mówić, a ja pamiętam ze w niezapomnianym 1905 roku mój osobisty przełożony kapral Jedziniak  ,,,,,,,,,,,,,,,,
 
Grzegorz: A wracając do zasadniczego tematu to ja panie Włodku umiem pisać mój nauczyciel od polskiego pan Marusarz był nawet zachwycony moimi deklamacjami fragmentów z Pana Tadeusza  sławnego naszego wieszcza narodowego Adama Żeromskiego Moje występy spodobały mu się do tego stopnia ze postanowił nie rozstawać się ze mną przez trzy kolejne lata i dlatego wiedzę swoja udało mi się solidnie utrwalić
 
Pan Włodek: No właśnie wygląda na to ze spotkałem nareszcie inteligentnego człowieka bo wie pan w dzisiejszych czasach trudno na takiego natrafić. Kiedyś to była sprawa bardzo prosta, szlo się do takiego poczciwca a on za parę kartek na cukier, paczkę kawy czy za kilogram wołowiny z kością wykonał każde polecenie. Dziś ludzie zhardzieli, maja wygórowane żądania, zaczynają kombinować czy im się to opłaca i w ogóle  właściwie można polegać tylko na starych współpracownikach Oj nastąpił upadek  moralności i obyczajów a finansowe zadania  tego dzisiejszego motłochu sięgają kosmosu.
 
Dziadek Jacek: Już wiem.  Pan Włodzimierz wznowi wydawanie podziemnego pisma opozycyjnego wymierzonego w działający u nas reżim z tym ze my weterani organizacji Psie Pole nigdy nie zgodzimy się aby ktoś obcy kalał nasze świętości i podszywał się pod tradycje narodowe  prasowego organu naszej partii sławnego pisma Oczywistość O co to to nie. My nigdy na to nie pozwolimy...
 
Pan Włodek: Ależ panie dziadku Jacku może być pan spokojny, nikt obcy nie będzie się podszywał, to jest już zamknięty rozdział  historii. Dziś są już inne czasy, inny etap rozwoju, inne zadania wynikające z naszej partyjnej czujności Zmienił  się świat, zmieniły środki  i filozofia działania Dziś nie walczymy o ludzi i ich nędzne ciała a walczymy o zdobycie ich serc, dusz i umysłów
 
Dziadek Jacek: I w tych działaniach chce się pan posłużyć Grzegorzem? Oj marnie to widzę to przecież cymbał patentowany nie nadający się do niczego
 
Pan Włodek: No bo widzi pan, ja do pana przyszłem z dobroci serca.  Nasz wspólny znajomy, pan  Kwoka  zdaje sobie sprawę z pańskiego położenia materialnego ale mimo wszystko postanowił dać Matołowi Hari jeszcze jedna szanse, jeszcze jeden raz podać mu przyjazna rękę i pozwolić mu się  wykazać i zrehabilitować
 
Grzegorz, może przejdziemy do konkretów  Na czym ma polegać moja praca  dla pana Kwoki ale z góry ostrzegam ze tym razem nie dam się wrobić i nie będę latał  w nocy po mieście i zrywał plakatów wyborczych ze ścian i płotów Tydzień temu tak mnie popędził jakiś ciec ze uciekając skręciłem sobie nogę w kostce bo poślizgnąłem się w kałuży
 
Pan Włodek: oczywiście ze  coś takiego nie wchodzi  w pańskie obowiązki Pan porucznik Kwoka proponuje aby został pan zatrudniony jako Opiekun Sieci Informatycznej w skrócie OSI. Jak to mówią doradcy jest to nowy zawód niezwykle potrzebny i ważny  ze społecznego punktu widzenia a szczególnie przy słabo jeszcze przez nas kontrolowanym internecie.
 
Dziadek Jacek: To bardzo ciekawe. Nigdy dotąd w TVN 24 ani w GW nie opisywano takiego zawodu choć przypominam sobie  parę tygodni temu pisano o operatorach sieci informatycznej. To niezwykle ciekawe zajęcie choć nie ukrywam wymagające sporej wiedzy o komputerach i oprogramowaniu. Obiektywnie rzecz biorąc  myślę panie Włodku ze w tym momencie pan  troszkę przeszarżował Ja wiem ze są na świecie ludzie bardzo odważni  i nie bójmy się nazwać tego po imieniu ryzykanci, ale bez przesady! Pamiętam jak w niezapomnianym 1905 roku mój osobisty dowódca, kapral Jedziniak założył się z Sewkiem Sewastopolskim  o dwa papierosy i paczkę zapałek ze za pomocą saperki  i onucy nareperuje mu  zepsuty zegarek szwajcarski generała Kuropatkina i  tez niestety przegrał zakład To znaczy głównie przegrał generał Kurpapatkin bo musiał kopic sobie nowy zegarek...
 
Maryla: No właśnie Najprawdopodobniej Grzegorz  tez nie ma nawet zielonego pojęcia o tak skomplikowanych sprawach.  Będąc Klozetowym czy jak on to mówił Toaletowym biegał ze szmata na miotle i tak naprawdę jest to wszystko co on umie robić Nawet mnie nie umiał dobrze "obsłużyć" a co dopiero mówić o jakichś  programach i komputerach. On sobie z tym  po prostu nie poradzi.
 
Grzegorz: No nie przesadzajmy i nie mieszajmy nimfomanii z  poważną praca zawodowa.
 
Maryla: Najprawdopodobniej nie poznaje ciebie Grzegorzu. Kiedy łączyłam przyjemność z praca zawodowa w Prosektorium to nie miałeś tylu zastrzeżeń
 
Dziadek Jacek: Czy wy musicie zawsze się kłócić w najbardziej nieodpowiednich momentach? Pan Pan Włodek przyszedł z propozycja pracy a wy  darmozjady zamiast chwytać w lot taka niebywałą okazje zajmujecie się jakimiś głupkowatymi sprzeczkami. To jak to będzie panie Włodku ile to pieniążków dostanie mój kochany zięć? Jak podaje ostatnio prasa średnia pensja w Warszawie to coś około 4500 złotych na miesiąc Za taka okrągłą sumkę można kupić masę dżemu truskawkowego i chleba  z cebula palce lizać W niezapomnianym 1905 roku to za 3 kopiejki można było   kupić solidna  porcje flaków  z pajda chleba razowego albo prawie siedem funtów dżemu i to nie tylko truskawkowego niskoslodzonego ale i...
 
Pan Włodek: Chyba się nie bardzo zrozumieliśmy To jest tak zwana propozycja nie do odrzucenia. Ja proponuje panu Grzegorzowi prace a nie pieniądze jeśli bardzo chce to oczywiście może sobie pracować ile dusza zapragnie ale po godzinach, po wykonaniu swych  podstawowych obowiązków względem pana Kwoki i Ojczyzny. No chyba jest pan nadal patriota. Pan Grzegorz dostanie sprzęt do pracy, zostanie przeszkolony i jeśli będzie należycie i rzetelnie wykonywał swoje obowiązki to kto wie może w przyszłości będzie rozważona możliwość zatrudnienia go na  pełnym etacie w Urzędzie lub  jakiejś redakcji.   oczywiście w przyszłości gdy się wykaże zaangażowaniem i skończy Trzymiesięczne Studia  Wyższe na prawach Pięcioletnich Studiów Magisterskich organizowanych w naszej Akademii  w pięknym mieście  Zegrzu lub jeszcze lepiej Rostowie, wszystko jest możliwe Co ja mowie możliwe? Jest  prawie pewne ze nawet w dobie głębokiego kryzysu ekonomicznego dostanie dobre pieniądze, ze o wcześniejszej emeryturze  mundurowej przez wrodzona skromność  nawet nie wspomnę
 
Maryla: Demokracja to jednak wielka siła  jeśli to jest tak poważna propozycja to kochany Grzesiu nie zostaje ci nic innego jak przyjąć ja z wdzięcznością Pomyśl ze jeszcze parę lat temu byłbyś do niej zmuszany szantażem czyli groźbą zabrania prawojazd za jazdę po pijanemu albo  kuszącą obietnica dostania dodatkowej kartki na przydział meblościanki z płyty paździerzowej No podziękuj panu Włodkowi
 
Pan Włodek: Żadna praca nie hańbi No niech pan w końcu wstanie  i przestanie ślinić mi rękę, no dość już ,dość! Czas to pieniądz a wiec przechodzimy do konkretów Tu w tej walizeczce jest Laptop i  instrukcja jak się go obsługuje. Sprawa jest dość prosta. Tym klawiszem włącza się urządzenie do prądu a tym do sieci internetu. Pan będzie pracował jako siódmy  opiekun sieci  pracujący w tym zespole a wiec proszę nie zwracać uwagi na poprzednie wpisy a tylko robić to do czego jest pan zobowiązany Tu jest spis tytułów gazet wysokonakładowych takich jak Wirtualna Polska, Newsweek i parę jeszcze forów internetowych. W Niezależnej i Interii nie warto nawet pisać bo tam Administrator  nie puszcza takich komentarzy ale to nie problem bo niewiele osób tam zagląda. Pańskim zadaniem jest wpisywać  pod KAZDYM artykułem w którym występuje słowo  kluczowe  Kościół, Kaczyński  lub Smoleńsk  komentarzy z tego zeszytu. Kolejność i sens wpisów nie jest tu najważniejsza, ważne jest jedynie żeby dwa identyczne  wpisy nie występowały po sobie ale muszą być oddzielone przynajmniej dziesięcioma  innymi komentarzami.
 
Dziadek Jacek: Niech pan panie Włodzimierzu nie mówi tak szybko bo Grzesio tego nie zrozumie. To dobry inteligentny człowiek ale aby do niego  wszystko dotarło trzeba mówić wolno a najlepiej powtórzyć wypowiedz parę razy.
 
Pan Włodek: No dobrze. A wiec panie Grzegorzu. Tu jest zeszyt z komentarzami które będzie pan wklepywał w klawiaturę.  I jeszcze jedna  bardzo ważna sprawa. Zmieniajcie kolego pseudonimy pod komentarzami bo dwa tygodnie temu nazad, jeden taki niedouczony Opiekun Sieci Internetowej umieścił pod niewielkim artykułem o Smoleńsku 724 rożnych wypowiedzi  wszędzie podpisując się  ksywą" Młody Wykształcony  Polak".  Sprawa doprawdy dość banalna ale problem powstał bo były to jedyne  komentarze tam wpisane. Wyobraźcie sobie ze sam musiałem  zadzwonić do redakcji i zrobiłem taka awanturę ze skruszony Redaktorek na kolanach błagał o przebaczenie i puszczenie w niepamięć tak oczywistego niedopatrzenia. Ale jak to mówią wszystko dobre co się dobrze kończy Sprawa ucichła a co najzabawniejsze ze pół naszego Wydziału i  nawet sam pan Kwoka  śmiał się z tego Redaktorka prawie cały dzień Ale, ale nie marnujmy czasu, oto przykłady najczęściej wpisywanych, typowych, godnych polecenia komentarzy;
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaruś

Skoda że Jaruśa nie było w tym samolocie do smolenska

sowa49

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STALINIZM HITLERYZM KACZYZM.

WYBITNI PRZYWÓDCY..

Dziadzius 41

----------------

nic dziwnego, prawdziwych księży już nie ma!

Księsza sami odpychają od siebie ludzi dziwnymi wymysłami,
banda spuchlaków, tłuściochów i nierobów!!!!!! tylko brać brać i brać,
a od siebie tylko tyle za ile zapłacimy, Rodzisz się-płać, hrzcisz-płać, bierzmujesz-płać, żenisz-płać, umierasz-płacisz

Stroskany

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odp.: Wojsko zatrzymało polskich dziennikarzy filmujących wrak Tu-154

I bardzo dobrze , pismaki czuli się za pewnie , powinni im jeszcze zerznac dupsko to by wiecej odechcialo im się wycieczek do Rosji

Grom

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odp.: A NIE PROŚCIEJ

To Bóg zamachnął się i uwolnił Polskę od kaczystanu!

Odpowiedz
2010-09-27 21:33
 
mloda wyksztalcona
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
PRAWDZIWI POLACY NIE MÓSZĄ SIĘ JUŻ WSTYDZIĆ ZA SWOJEGO PREZYDENTA I PREMIERA !!!

CHWAŁA bOGU ZA TO !!!

Ani

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Właśnie siedzę przed komputerem !

Zarabiam 30tys złotych miesięcznie. Jak to robię ?To proste. Wystarczy wejść w google i wpisać oszukać ruletkę potem poczytać. Proste

Lolitka

----------------

Kiedy zmieni siępolityka Polski?

Rosjan nie interesuje Polska jako konkurent, jesteśmy na to za mali. Rosja może liczyć się z potęgami jak USA czy Chiny, mogą liczyć się z Wlk Brytanią czy Niemcami ale nie z nami. Natomiast jako sojusznik sadzę żez Rosją ugralibyśmy znacznie więcej niż z USA, mimo to nasi politycy od lat konsekwentnie klęczą przed Jankesami. Bezinteresowne lizanie d... zamiast w pelni korzystac z dobrodziejstw rurociagu

kxiądz patryjota

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Religia w szkole !!

i efekty 40 miliardów złotych na religie!! z pieniedzy podatników

  Leon Podatnik

------------------

Odp.: KACZYNSCY TO NAJGORSZE CO MOGŁO SPOTKAĆ NASZA OJCZYZNĘ.

Rzeczywiscie J.Kaczynski jest pospolitym szkodnikiem, ktory szkodzi Polsce jak nikt inny.
Dziekowac Bogu wiekszosc ludzi w Polsce potrafi odroznic klamstwa Kaczynskiego /ostatnie to te na zjezdzie Solidarnosci/ od rzeczywistosci od faktow.
Ten czlowiek ma sumienie zapaskudzone jak zaden inny znany polityk. Jedno co jest zdumiewajace on ma poparcie w innej partii ,ktora znana jest pod nazwa kosciol katolicki.
Kosciol katolicki w Polsce popiera PiS i kierunki polityki w kraju a nie ponosi za to zadnej odpowiedzialnosci, malo tego, jest finansowany przez Panstwo Polskie i USA.
God bless Polan

Znawca

---------------

Fałszu, obłudy i zakłamania kleru ?

Jako praktykujacy katolik widze co się dzieje wokol.Fałszu, obłudy i zakłamania kleru niczym nie usprawiedliwi. Katolicyzm był skąpany w krwi ludzkiej przez całe wieki. Purpura kardynałów obrazuje bezeceństwa i mordy kościoła w imię wiary.

Zafrasowana  polka

-----------------------

Wszyscy Polacy przepraszają za Kaczyńskich!

Przepraszają za ich mierne rządy i za zepsucie Polski!

Expert

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

prawda

Prawda jest taka, że bogactwo i złocenia w Watykanie można by było sprzedać a za pieniądze z tego wykarmić kraje trzeciego świata.
Bo może nie kasy ale złota tam mają w brud.

hrzescijanin

------------------------------

PANIE KACZYŃSKI

CZAS PRZEPROWADZIĆ BADANIA. Z PANEM DZIEJE SIĘ COŚ NIEDOBREGO. I TAK PAN W POLSCE NIEGDY NIE BĘDZIE PREZYDENTEM ANI PREMIEREM. MY CHCEMY ZYC W CYWILIZOWANYM ŚWICIE A NIE WŚRÓD PSYCHOPATÓW

 Wyksztalcony Doktor

---------------------

Nie lubię amerykanów.

Amerykanie to prymitywne buraczane głąby. Jedyny kraj który użył bomby atomowej przeciwko ludności cywilnej, w którym panowało niewolnictwo i swuj dobrobyt zbudowali na zadłużeniu prawie całego świata w amerykańskich bankach. USA to kraj w którym co dziesiąty obywatel siedział w więzieniu a poziom wykształcenia przeciętnego obywatela to poziom poniżej naszej podstawuwki

 student

----------
najważniejsze ,że Polska jest katolicka

Miesza się we wewnetrzne sprawy Rosji a w Polosce ludzie gloduja okradani poprzez zydow i miedzynarodowe  Banki i korporacje.

a nasi księża<żyja w dostatku

Kapelan

-------------
Maly polski J.Stalin robi czystkie

PiSowcy zebrac sily i wspolnie udusic tego malego DYKTATORA bo inaczej wszyscy wyleca z PiSu. W Gdyni dyktator szykuje stanowisko dla drugiego meza rozwiedzionej MARTY

 Warszawianka

------------

Jarosław Kaczynski to szkodnik, bezczel, kłamca i mitoman

a to faktycznie trafia do...hołoty. A ze hołota stanowi większość polskiego społeczeństwa... Cóż, jaki naród, tacy przedstawiciele opozycyjni.

Terek

-------------------

Kiedy kosciol zrobi porzadek z tym klecha?!

Kto mu dal prawo umoralniac innych? Niech zacznie od siebie chodzaca obluda.

Won !!!

-------------------------------------------------------------------------------------------

Trybunał Inkwizycji też miał swój system wartości

Jak również Watykan współpracujący z hitlerowcami

Intelektualista

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kaczyzacja historii

w końcu ktoś mówi prawdę...........a pani Henryka to najdzielniejsza kobieta !
Kaczyński Jarosław chce zmieniać historię -"kaczyzacja historii " to potforne, jak można ludzi ogromnie zasłużonych dla Polski tak traktować !! Jarosław Kaczyński i jego wielbicielka Jolanta chyba nie znają podstaw najnowszej historii Polski. Mój Boże!

 Myslacy Patriota

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nigdy się nie zmieni!

Ludzie dajcie spokój temu Jarusiowi i weście go wywalcie z rządu bo on się nigdy już nie zmieni nie ma takiej opcji.Robi wstyd narodowi a ci prostaki i te stare putnie wierzą w niego jak w tego rydza .Ja to bym inaczej zrobiła posłała bym na plac policje i wszystkich przegoniła tam gdzie pieprz rośnie.A jeszcze jedno tam dadzą radę stać? a tacy chorzy gdzie jest kontrola z z.u.s? jak by zobaczyli kontrolę to by ich nie trzeba było rozpędzać sami by zmiatali ja piorun.

Polkaxxx

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

a czemu mamy się bać ?
Nie ma się czego obawiać. My przecież mamy najskuteczniejszą broń masowego rażenia w postaci Jarosława Kaczyńskiego, "ojca" Rydzyka, no i najpotężniejszy element niszczący z tej Trójcy - Antka Macierewicza. Ich nic nie zmoże. Są jak słynna sowiecka maszyna co to " nie gniotsa i nie łamiotsa".

~optymista
----------
 
2010-08-31 21:26
Odp.: a czemu mamy się bać ?
Zapomniałeś jeszcze o potężnej armii komandosów w moherowych beretach uzbrojonych w najskuteczniejszą broń masowego rażenia. Krzyż i granaty słoikowe

Studentka CUL
----------

Odp.: Rusofob jak cały PIS!!

PiS swoja polityka w stosunku do sasiadow stawia Nas na zupelnej bocznicy jeśli chodzi o dalszy rozwoj gospodarki.

Ekspert
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odp.: Kiedy zmieni siępolityka Polski?

Masz rację. Liżemy d.. USA i to wcale nie za friko tylko za potężne pieniądze jakie wydajemy na wojny, które prowadzi USA. Polska to amerykański osioł trojański w Europie- tak napisali Niemcy i z tą opinią zgadzam się w 100%.

Ekonomista
Liczba wpisów: 6913
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rusofob jak cały PIS!!

Z sąsiadami należy żyć w zgodzie. Nic nie pomoże tu pisowskie paplanie. T o świadczy o braku kindersztuby.

 Polaczka

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Totalna inwigilacja dzieci i mlodziezy w swieckich
szkolach i za pieniadze wszystkich w tym
niewierzacych ! Jakim prawem biskupie wyciagasz
lape ??? Nie wstyd wam eminencje ?

~matka Polka

----------------

RELIGIA W SZKOLACH,??
(2010-08-30 21:37)
TO NIC INNEGO,JAK PROPAGOWANIE ZBRODNICZEJ
SEKCIARSKIEJ IDEOLOGII
~JORDY
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To prawda ! Trzeba uczyć ludzi o Bogu, ale kto ...
(2010-08-30 17:33)
...to ma robić bo chyba nie dzisiejszy kler i
Episkopat,których Pan Jezus nazwał "faryzeuszami
i uczonymi w piśmie",- jako "groby
pobielane..które w środku są pełne robactwaq...,
którzy na pozyskanych do kościoła nakładzją
ciężary, a sami ich nie noszą! Nie takich uczniów
oczekiwał dla swego kościoła Pan Jezus ! TYM
SUROWSZY OTRZYMACIE WYROK !!!

~panda

----------

(2010-08-30 22:03)
Biedny kler nie ma się komu z tego grzechu
wyspowiadać...
Sami muszą się rozgrzeszać... Ale za te MILIARDY
z budżetu państwa ten wysiłek się opłaci
~klerOFF

----------

kaczy dół

tak myślę sobie, że kaczy kuper sięgnął dołu .... i dobrze

Marek M

------------------

Ocena
Jestem w szoku po dzisiejszym zachowaniu Kaczyńskiego i jego lizusów.To chory człowiek.Zniszczył we mnie, bylym zwolenniki i katoliku, resztki szacunku dla PIS-u.Jeśli również tak wygląda obecna Solidarność to niech ich wszystkich....Co to za BANDA zawistnych bałwanów."0" szacunku macie dla Rządu ?Czy Wy się macie za katolików?Jesteście jak jadowita SEKTA....A Kościół na to patrzy co ten Kaczyński wyprawia?I co ?Nic nie macie do powiedzenia?....Jak chcecie ,abyśmy byli dalej Katolikami?....Obrzydzenie mnie bierze na to wszystko.Jaruś Kaczyński zrobił z nas pośmiewisko na skalę międzynarodową.A czemu to Matka nie ma pozytywnego wpływu na tego człowieka.Lepiej niech się zajmie wnukami swego brata.

xymena

----------
Na nasze szczęście

został juz tylko jeden ze szkodników-jaruś- drugiego mamy zimnego

 myslacy

----------

Gruzja

Szkoda że snajper byl slepy.

sowa490

----------

 
Dziadek Jacek: A ja już wiem co będzie robił Grzegorz jako Opiekun Sieci Informatycznej. Kiedyś  przed wojna w teatrach i kabaretach tez byli tacy ludzie i wtedy nazywano ich klakierami. Nie spodziewałem się ze zawód ten nadal istnieje choć jak widać w nieco zmienionej  i nowoczesnej formie. Ba , jak widać nawet rozwinął się i awansował na Glos Ludu Pracujacego Miast i WSI
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Cezarian

 • Pierdziel
 • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
 • *
 • Wiadomości: 52816
 • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
 • Płeć: Mężczyzna
 • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Odcinek nr 25 czyli Dziadek Dwudziesty Piąty
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipca 2014, 01:17:31 »
Odnawiam odcinek po latach, bo się okazuje, że jest na czasie. Ciągle jakieś wybory przed nami, dosłownie i w przenośni.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2014, 23:48:54 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

 • ^,..,^
 • Pierdziel
 • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
 • *
 • Wiadomości: 39160
 • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
 • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Odcinek nr 25 czyli Dziadek Dwudziesty Piąty
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipca 2014, 23:05:08 »
Niektóre tematy i wątki są ponadczasowe. Zwłaszcza, że nie ucząc się na błę..., hm, na doświadczeniu, zmuszeni jesteśmy je powtarzać.

A ten sezon Rancza z aferą podsłuchową to oczywiście przypadkiem na TVP Seriale teraz leci, prawda?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.