Autor Wątek: Straszna wieść!!!  (Przeczytany 734101 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51953
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #960 dnia: 28 Maja 2010, 04:25:05 »
Oczywiści! Choćby we własnym towarzystwie,
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #961 dnia: 28 Maja 2010, 05:57:42 »
A dziś dzień sąsiada.
CDN?

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51953
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #962 dnia: 28 Maja 2010, 09:04:07 »
A dziś dzień sąsiada.
CDN?
Ciekawe czyjego sąsiada. Zresztą: O! Dobry siąsiad najlepszym ojcem twojego dziecka!
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #963 dnia: 28 Maja 2010, 09:35:14 »
4:25
28 maja
-585  - łysi (w osobie Talesa z Miletu) przewidzieli, że będzie zaćmienie słońca. Wielka mi sprawa, na oko było widać. No ale Prus to wykorzystał. I Kawalerowicz też. I Zelnik, i Brylska. I wszyscy nie żyją. Znaczy prócz trojga ostatnich. Chyba.

193 lat temu  urodził się Jerzy Lubomirski, mecenas sztuki, Ossolineum i takie tam. Nic mu z tego mecenasowania nie przyszło, bo umarł.

1899 urodziła się Irena Krwicka – tłumaczka. Fajne nazwisko, takie chorwackie. A tłumaczyła z mieckiego.

1929 – odbył się pokaz filmu „Niech przedstawienie się zaczyna” – niby nic, ale pierwszy raz w kolorze. Białym, ale zawsze.

1944 – I zjazd Polonii. Amerykańskiej znaczy polskiej. Jak to polska polonia amerykańska, to co tam robi Moskal?

cdn?

Offline szczutek

  • Kompanijny kolaborant bez klasy; As szkodnictwa
  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 2281
  • słoiki dżemu truskawkowego +140/-459
  • Nie zrozumiałem pytania
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #964 dnia: 28 Maja 2010, 09:50:20 »
A dziś dzień sąsiada.
CDN?
Dzień sąsiadki?  0=0
Węgiel to antracyt. Antracyt to ty. Skriabin zjadł karabin, a ciotka ma wszy.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #965 dnia: 28 Maja 2010, 10:37:55 »
cdn

5:27
102 lata temu Ian Fleming  się urodził. Było to o 0:07.

93 lat Leonid Teliga kończyłby gdyby żył i gdyby Teligi nie była zalana. (67-69 był sam)

1991 – AI powstała. Cezarian, nie wiesz po co?

7 lat temu Irena Jurgielewiczowa zmarła. Jakiś ten obcy ją załatwił.

0:07
1513 – pierwsza książka w języku polskim się ukazała. Był to modlitewnik. No tak, ciemnogród i zacofanie…

1929 Adam Mickiewicz stanął w Paryżu.

1961 -  ostatni orient ekspres. Dodacie koledzy kolejarze coś?

1975 – powstało 49 województw. Metodą na chybił-trafił.

Ponadto:

1642  Włoszczowa: Objawienia Maryjne. Maryja objawiła, że powstanie stacja. Metra.

1923  Utworzenie drugiego rządu Wincentego Witosa. Witos prawie jak Pawlak. Tylko jeździł lepszym wozem

1993  Sejm uchwalił wotum nieufności dla rządu Hanny Suchockiej. Szkoda, że nie dożywotnio.

2006  -  Kalisz: Pożar zabytkowych koszar. Podpalił je Dziadek Jacek

 
1871 -  Upadek Komuny Paryskiej. Niestety, nie do końca.

1896  -  Reforma wyborcza w Austrii. Niezrealizowana do dziś

1937 -  Neville Chamberlain premierem Wielkiej Brytanii został. Ale którko. W 39 zastąpił go Churchill.

1940  -  Kapitulacja armii belgijskiej – to był początek przyjęcia RFN do UE

1942  -  Rozpoczęto reglamentację cukru w USA. Spowodowane to było zniesieniem prohibicji.

1987 -  Lądowanie na Placu Czerwonym w Moskwie niemieckiego pilota amatora.  Rust się nazywał. I nie był amatorem. Nie był amatorem Aerofłotu. Doatał 4 lata obozu pracy.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51953
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #966 dnia: 28 Maja 2010, 13:57:17 »
A co to jest AI? znowu mam wymyslać, bo sie koledze nie chce napisać np. Amnesty International? Na marginesie, ten Amnesty nie był w rzeczywistości żadnym internacjonałem. Grał w jakimś podrzędnym klubie, nawet niewiadomo gdzie i pewnie dlatego uważał, że jest dyskryminowany.
No bo kto to widział, żeby słabsi gracze zarabiali mniej od dobrych, skoro wszyscy wykonują tę samą pracę?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #967 dnia: 31 Maja 2010, 10:24:52 »
4:26
210 lat temu zmarł Michał Ogiński, hetman, mecenas, poeta, Litwin, i takie tam

1859 Big Ben zaczął bić. Oj bił, bił…

1901 – początek budowy kolei trans syberyjskich – najdłuższa itp. Koledzy dodadzą coś?

1910 zmarła pierwsza doktor medycyny. Nikt jej nie udzielił pomocy. Nawet jakoś się nazywała, ale kto to pamięta?

1920  Benedykt XV wezwał. Do zaniechania swarów, waśni oraz pokoju. Protest S. Niesiołowski przeciw ingerencję w wewnętrzne sprawy Afganistanu.

1982 zmarł Czesław Zbierański. Pionier. Samoloty, samochody, robił, aeronautykę stosował. Zdolny. Pededog?

5:27
1809 zmarł Józef Haydn. Zmarł, bo był najstarszym klasykiem wiedeńskim

1931 urodził się zaś Bogumił Kobiela. Urodził się w drodze na Nieporent.

53 lata temu  zmarł Leopold Staff. Jak to mówią, był poetą trzech pokoleń. Zdecydowanie ma ulicę. Ale o schodach to nie pamiętam czy to on czy Broniewski. No bo o deszczu (o szyby deszcz dzwoni, deszcze dzwoni jesienny <Stefan dostał za to pałę>) to na pewno on.

1972 Nixon był w Warszawie. Chciał podejrzeć system podsłuchów.

2009 zmarł Król. AK. W pokoju.

80 lat kończy Brudny Harry. Gubernator Kalifornii uczcił to egzekucją 111 skazanych.

97 lat temu urodził się Wassowski. Jerzy Wassowski. Od razu urodził się starszym panem.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51953
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #968 dnia: 31 Maja 2010, 12:20:38 »
Michał Ogiński mecenasem? Czyli w sądach dorobił się takiej kasy? To chyba prowadził procesy w USA?

Big Ben zaczął bić. I to od razu czarnych?

Początek budowy kolei trans syberyjskich. A gdzie ta kolej ma początek? Nie w Warszawie? Przecież

1910 zmarła pierwsza doktor medycyny. Nikt jej nie udzielił pomocy. Nawet jakoś się nazywała, ale kto to pamięta? Mizogin. Jeżelil zostawiła jakieś pieniądze, to rodzina o niej pamiętała.

1920  Benedykt XV wezwał. Do zaniechania swarów, waśni oraz pokoju. Protest S. Niesiołowski przeciw ingerencję w wewnętrzne sprawy Afganistanu. I od razu zamieszki na ulicach Gniezna.

Józef Haydn. A jakby był rokkokiem, to by żył?

Leopold Staff. Dobrze zrozumiałem, że Staff był w szkole matołem z polskiego, bo nie potrafił interpretować wierszy?

Egzekucje w Kaliforni - szczęśliwą liczbą powinno być 77 lub 777, ewentualnie 66 lub 666, prawda Zygi?

Jerzy Wassowski. Od razu urodził się starszym panem. A na dodatek urodzili się we dwaj, z drugim starszym panem. Ten drugi starszy pan był zresztą zanczenie dłużej starszy, niż Wassowski.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #969 dnia: 31 Maja 2010, 12:38:53 »
Michał Ogiński mecenasem? To chyba prowadził procesy w USA?
Sztuki....

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #970 dnia: 01 Czerwca 2010, 09:56:51 »
Dziś sprintem
4:26
1769 – Józiu Elsner się urodził. Był kompozytorem pedagogiem,  uczył Chopina jak być Szopenem. I ten teges.
115 lat temu  urodził się Tadeusz (baczność) Komorowski (spocznij) Bór. On to jest winny powstaniu. Znaczy wg niektórych (mediów).
1915  - urodził się Twardowski. Ale nie ten z kogutem, tylko ksiądz.  Poeta i w ogóle liryk, twórca nekrologów (spieszmy się kochać ludzi). Nigdy nie był na księżycu. A mawiają – księża na księżyc…
1960 – Canada dała prawa wyborcze czerwonym. U nasz było lepiej, bo myśmy dali prawa wyborcze czerwonym 22 lipca 1944 roku.
Cdn?
5:26
104 powstało PTK. Potem PTTK w 1950. Pedadog?
102 powstał SOS na Azorach.
84 lata temu powstała MM. Ktoś coś chce dodać? Może być pół żartem, pół serio…

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51953
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #971 dnia: 01 Czerwca 2010, 15:01:51 »
Józiu Elsner - czy to on skomponował wszystkie utwory Szopena i kłócił się za Frycka z George Sand? Przykład George Sand świadczy zresztą, że dodawanie nie jest przemienne i o ile dopuszczalne jest, aby mężczyzna był starszy od swojej partnerki o 6 lat, o tyle w drugą stronę to nie działa. Oczywiście, o ile partnerka nie jest matką swojego partnera, gdyż wówczas jej wiek nie ma znaczenia.

Tadeusz (baczność) Komorowski (spocznij) Bór. To Komorowski jest tak stary? W TV wyglada mimo wszystko młodziej. Może to ze względu na image wyborczy?

Twardowski. Czy taki poeta i liryk to w ogóle ma czas się modlić? A jeżeli tak, to czy tylko do rymu?

1960 – Canada dała prawa wyborcze czerwonym. U nasz było lepiej, bo myśmy dali prawa wyborcze czerwonym 22 lipca 1944 roku. Nic dziwnego. nasi czerwoni byli znacznie bliżej.

MM. Dobrze, że zmarła. Byłaby teraz strasznie stara, a kto wie, czy gdyby nie zmarła w chwili swojej śmierci, to nadal by żyła? Mogła od tego czasu umrzeć kilkukrtonie i to najprawdopodobniej jako coraz starsza osoba.  Biorąc pod uwagę jej niezdrowy tryb życia...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38524
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #972 dnia: 01 Czerwca 2010, 15:02:32 »
Czy ten Bór był też odpowiedzialny za powstanie Bronka Komorowskiego i PO? Bo ja się w tych koligacjach nie orientuję...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


rym pedadoga

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #973 dnia: 01 Czerwca 2010, 17:54:30 »
Czy ten Bór był też odpowiedzialny za powstanie Bronka Komorowskiego i PO? Bo ja się w tych koligacjach nie orientuję...
Ooo! A kiedy było takie powstanie? I dlaczego przegrane i gdzie pomniki?
 Ja się gubię. Przeczytałem od deski do deski, a i tak nie wiem jak powstał ten Spartakus...

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #974 dnia: 02 Czerwca 2010, 09:13:43 »
Dziś bardzo skromnie:

230 zmarł Józef Baka – jezuita, misjonarz, kaznodzieja, poeta i tak dalej.

106 lat temu urodził się Johnny Weissmuller  czyli Tażan. Auuuuuuuuauuuuuuuuuuuuuauuuuuuuuu

1924 – USA przyznał prawa czerwonym. Znaczy czerwonym ze skóry. A teraz czerwoni zawładnęli Hollywood. Ale nie ze skóry.

1953  - Ela II została pierwszą damą.

1979 – I pielgrzymka papy (ale bez papamobile) do ojczyzny. I zstąpił duch jego i zmienił oblicze.

14 lat temu Kodeks pracy obecny został ustalony. Cezarian? Masz coś z tym wspólnego?

69 perkusista Charlie Wats kończy. Gdzie grał? Kto wie? Tak, grał w kongresowej…