Autor Wątek: Straszna wieść!!!  (Przeczytany 734459 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #930 dnia: 21 Maja 2010, 09:47:33 »
4:26
1688 urodził się Aleksander Poe. Poeta, racjonalista, teista (pił herbatę?) uciął pukiel włosów i umarł. Nigdy nie dostał nagrody Nobla
1819 Józef Zajączek wprowadził cenzurę. Bo kazał mu wielki miś. I był to początek. Końca.Zajączka.

18 lat temu  podpisano umowę o zakończeniu okupacji ziem polskich przez armię czerwoną. To Walasa na to wpadł. Ale Kaczkowski mu to podpowiedział.

cdn?

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #931 dnia: 21 Maja 2010, 11:16:30 »
5:24 0 oj bogato dziś, bogato!

1265 Dante Alighieri się  urodził. Poeta, Boski. Komediant. Jak mawiają – był Messim białego wiersza.

1674 Jan Sobieski został królem. Polski. Lubił Maryśki, nie lubił Turków, Finów z Turku oraz jajek po wiedeńsku. Cezarian dodasz coś?

1841 zmarł Julian Ursyn Niemcewicz. Poeta. Sekretarz. Kochanowski odprawiał posłów Greckich, a on patrzył jak wracają.

1904 - powstaje FiFa. W Paryżu To taki pierwowzór Camorry i Cosa Nostra

1921 – ukazał się pierwszy numer Przeglądu Sportowego. Ja i tak wolałem Tempo i Sport.

1956 – wybuchła pierwsza, niestacjonarna bomba atomowa. Amerykańska. Na atolu ofkors. Baader?

80 lat kończy Sylwester Chęciński.  Jego kamienie milowe to:
„Karty rżnięte żyletą, są dobre na taksówkarzy z postoju. Ale taki np. Mikun dałby ci za to w pysk”.
„Wiśnia jest wiśnia – wypijasz dwie i masz komplet”
I najważniejsze (stosowanie przez kol C. ale nie tylko)
„Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie”

63 lata kończy Bronisław Maj – Radziwiłł.  Nie mam pewności, czy nie używał też ksywy Tolibowski. Ale on nic nie mówił. Tylko czyhał na Oleńkę. I (chyba) zrywał nenufary.

40 lat temu Leonid Teliga zmarł. Ale na lądzie i bez zawijania do portów. Ma ulicę. Ale  u nasz zalaną.

8 lat temu zaczął się spis powszechny i rolny. I wyszło, że w Białymstoku niczego nie ma.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26306
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #932 dnia: 21 Maja 2010, 11:46:40 »
Jak to niczego nie ma? A Fasiol to pies?

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21223
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #933 dnia: 21 Maja 2010, 12:57:01 »
Stefan łże jak zwykle.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38531
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #934 dnia: 21 Maja 2010, 14:14:28 »
W nabytej ostatnio na Zachodniej za 1PLN antykwarycznej książce pod dramatycznym tytułem Zemsta parowca pada stwierdzenie, że bosman łgał bez mrugnięcia okiem, normalnie co najmniej jak hydrometeorolog  ;D

W ogóle fajne książki można nabyć u bukinistów na dworcu. Poniższa perełka kosztowała mnie złotych polskich siedem. Straszna cegła, zostawiam ją sobie na wakacje, ale zostawić w koszu nie po prostu nie mogłam   :)

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline szczutek

  • Kompanijny kolaborant bez klasy; As szkodnictwa
  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 2281
  • słoiki dżemu truskawkowego +140/-459
  • Nie zrozumiałem pytania
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #935 dnia: 21 Maja 2010, 14:45:00 »
Cytat: Port Artur
- Kucharzowi wybił pan zęby.
- Należało mu się.

Nie wiem, jak wam, ale mię już się podoba.
Węgiel to antracyt. Antracyt to ty. Skriabin zjadł karabin, a ciotka ma wszy.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #936 dnia: 22 Maja 2010, 10:59:01 »
Nic nie ma o dziadku Jacku?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #937 dnia: 24 Maja 2010, 06:02:35 »
Dziś - Kopernik, Fareiheit, Waza, Dylan, oraz inne ciekawe rzeczy. Szczegóły wkrótce.
Szczegóły:

1543 Kopernik zmarł. Dowiedział(a) się, że był(a) kobietą. I że złotówka wyparła dolara. I w ogóle, że druk taki drogi, i że podobno słońce jednak nie krąży wokół ziemi.

1686 Fareiheit się urodził w związku z tym. W Gdańsku (to o rzut beretem od Fromborka). Miał ciągle gorączkę, a więc się wyprowadził a potem  wynalazł termometr. Niestety, bez skali, a więc musiał zrobić własną (bo na Celsjusza nie miał praw autorskich). Skala tak głupia jak i sam Fareiheit. Zero, to podobno temperatura ciała pani F. Bo to zła kobieta była.

Nie mogąc tego znieść, w 1941 Dylan (Bob) urodził się. Tak naprawdę miał nazywał się Zimmer, ale brzmiało to wg niego zbyt niemiecko. Wg nasz też. Nie mogąc znaleźć wolnego pokoju, (bo wojna była) wziął gitarę i zaczął śpiewać o wiatrach. Podobno na tym forum są jego zwolennicy. Ale to daje się leczyć. Choć mając do wyboru Dylana lub Cohena, osobiście wybrałbym Nohavicę.

Zyga III w 1609 – zapodał  przeniesienie stolicy z Krakowa do Warszawy. No i poniesienie wałów. Po to, aby Bruxa mogła szczycić się pracą w stolicy. Miał też wybudować metro, ale mu sejm nie pozwolił (dziura budżerowa).

Ponadto:
1430 -  podczas szturmu na Compiégne Joanna d'Arc dostaje się do niewoli burgundzkiej, a następnie zostaje wydana Anglikom. I już nie może nazywać się dziewicą, co skrzętnie wykorzystała Madonna.
I coś dla Cezariana - 1937  USA: Sąd Najwyższy uznaje konstytucyjność ustawy Social Security Act z 14.07.1935. O so chodzi?

I coś ekstra – 1918 - A kékszakallu Herceg Vara  - zgadnie ktoś o so chodzi? Dla ułatwienia dodam, że to w Budapeszcie było…
« Ostatnia zmiana: 24 Maja 2010, 07:28:38 wysłana przez Stefan »

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #938 dnia: 24 Maja 2010, 10:42:51 »
O Koperniku powiedziano już w zasadzie wszystko. Można jedynie dodać, że nie dostał(ała) nagrody Nobla tylko z tego powodu, że była kobietą, a w tych czasach kobietom owej nagrody, ze zrozumiałych względów nie przyznawano.

Fahrenheit (a nie Fareiheit) ma tę niekwestionowaną (wraz niekalwinem Kelvinem i paroma innymi), iż dzięki takim jak oni w dziedzinie skali temperatury powstała zdrowa, wolnorynkowa konkurencja, która spowodowała w XIX i przez większość XX spadek średnich temperatur. Na słońcu - przeciwnie, wskutek braku tego typu konkurencji temperatura jest nadal wysoka. Także ostatnimi czasy, wobec coraz dalej idącej unifikacji skal pomiaru temperatury (coraz rzadsze użycie takich skal, jak Rankine'a, Réaumura, Rømera), zauważalne jest przez niektórych podnoszenie średniej temperatury na ziemi, określane jako globalne ocieplenie.

Nie dziw się Stefek, że kolega Zimmer śpiewał o pokoju. A o czym miał śpiewać Może miał jakiś zimmer frei?

Metra, to może Zyga III nie wybudował, ale za pierwszą próbę jego budowy można niewątpliwie uznać rozpoczęcie prac nad wykopanie królewskiej piwnicy win. Ja osobiście mam żal do tego Wazy, że wciągnął nas w wieloletnie przepychanki ze szwedzką soldateską, co jak wiadomo skończyło się dla Szwecji tragicznie - państwem nadopiekuńczym i bardzo drogim alkoholem.

Jak się okazuje Social Security Act z 14.07.1935. nadał Amerykanom pierwsze numery rejestracyjne. Ubezpieczenia społecznego. Od tego czasu droga do Pearl Harbour, WTC oraz wylądowania w chińskiej kieszeni była już prosta. Tak upadają narody, nawet europo- i afroamerykańskie.

W zagadki się bawimy? Operowe? W dobie googla? Bez przesady...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #939 dnia: 24 Maja 2010, 11:26:40 »
cdn
4:26

1544 się urodził Wiliam Gilbert – hasła takie jak magnetyzm, indukcja nie były mu obce. Fizyk, lekarz, weterynarz. Odkrył, że poprzez  tarcie można doprowadzić także do elektryczności. Bursztyn, kot. Zdolny. Bardzo zdolny. Zwany Teslą północy. Odkrył też bieguny. Ale biegunki już nie.

1819 – Wiktoria się urodziła. Królowa. GB&Ni Stworzyła erę. A mnie orange dziś nie działa. Panowała 63 lata. I epokę też.  Ech, działo się…

1904 – Friedrich Siemens zmarł po wynalezieniu regeneratora ciepła. Z przegrzania.  Wynalazca, przemysłowiec, z ciekawostek – miał tak samo na nazwisko jak ta firma. Dziwne, acz prawdziwe.

1939  - zmarł Aleksander Brückner. Był slawistą (cokolwiek to oznacza). Mimo nazwiska był Polakiem. Albo Polką.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #940 dnia: 24 Maja 2010, 12:35:21 »
Wiliam Gilbert - odkrył indukcję magnetyczną, ale świat ciągle czeka na odkrywcę dedukcji magnetycznej. Co zaś do faktu, że pocieranie sie dwóch ciał jest elektryzujące, to mamy przykład na ludzka ślepotę. Niby wszyscy o tym wiedzą od niepamiętnych czasów, ale trzeba było dopiero Gilberta, żeby podczas pocierania się także myślał, a nie tylko czuł. Na marginesie, nie najlepiej to świadczy o relacjach uczuciowych Gilberta i jego partnerki, jednak patrząc optymistycznie: nawet kryzysy w związku mogą być kreatywne.

Wiktoria - też dziwne imię, które podobno nadano jej na cześć pewnego jeziora, pewnego stanu w Australii, pewnej rośliny z rodziny grzybieniowatych oraz pewnego pojazdu konnego. Jak widać, wielu specjalistów pracowało nad tym imieniem.

Friedrich Siemens - eeee, chyba nazwisko od pierwszych, jeszcze drewnianych, telefonów komórkowych?

Aleksander Brückner - slawista, to jak sama nazwa wskazuje osoba, która studiowała sławę. Ewentualnie, która studiowała we Lwowie.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #941 dnia: 25 Maja 2010, 08:21:56 »
Dziś słabo

992 zmarł Mieszko I, książę Polan, pierwszy książę Polski, ma banknot. Ile, ktoś pamięta?
Ale w związku z tym, początek panowania Bolesława I Chrobrego (Wielkiego) nastąpił. Nie było wtedy marszałków ani s… po krzakach. Umarł król, nie żyje król. Mają banknoty, ulice, są na Wawelu – to jest życie…

106 lat temu  urodził się Stanisław Rogalski (to ten od R w RWD), bo W to Wigura (ale bez Żwirki), a D to Drzewiecki, a nie dupa, jakby się mogło wydawać. Konstruktor, zdolny.

1973 Krzysztof  Baranowski Polonezem dookoła świata skończył sobie podróżować. Nie to co Pawlak, to tylko po Warszawie.

83 lat temu Robert Lundlum się urodził. Nie miał swojej tożsamości. A więc i umarł.

63 lata termu powstało CIA. A wydawałoby się, że jest starsze…

55 lat temu Brown zdobył Kanczen coś tam. Był z kolegą.

Ponadto

1521  -   Karol V wydaje edykt skazujący Lutra na banicję, a jego pisma na spalenie. Szkoda że nie wykonali… Och ty Karol…

1960 urodziła Majka Jeżowska, polska piosenkarka, co ma włosy jak atrament. Ma (jak łatwo policzyć) 28 lat.

1978 (32) Premiera "Gwiezdnych wojen" (Star Wars). Ktoś oglądał? A swoją drogą to durny pomysł, by zaczynać serię od IV części…

1983   - Premiera filmu "Powrót Jedi". Star Wars 3: Return of the Jedi. Ktoś oglądał? A swoją droga to durny pomysł, by kończyć serię na VI części...

1994 – JE Balcerowicz Lech oficjalnie  potwierdził istnienie czarnych dziur.

2006 początek pierwszej pielgrzymki Benedykta XVI do Polski. Czekamy teraz na Benedykta XVII
cdn nie (szkolenie)

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #942 dnia: 25 Maja 2010, 11:07:44 »
1521  -   Karol V wydaje edykt skazujący Lutra na banicję, a jego pisma na spalenie. Szkoda że nie wykonali… Och ty Karol…
A mogli odwrotnie: Lutra spalić (co nie było wtedy mało popularne), a pisma skazać na banicję...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #943 dnia: 25 Maja 2010, 11:15:12 »
Co ciekawe spalenie Lutra, a zwłaszcza Kalwina zapobiegłoby tysiącom stosów, na których protestanci palili czarownice. Specjalizował sie w tym własnie Kalwin, który chyba w ten sposób empirycznie (a jakże) ustalał skalę temperaturową dla Kelvina. Potem powstał o tym film familijny, pt. "Kelwin sam w domu".

1978 (32) Premiera "Gwiezdnych wojen" (Star Wars). Ktoś oglądał? A swoją drogą to durny pomysł, by zaczynać serię od IV części…

1983   - Premiera filmu "Powrót Jedi". Star Wars 3: Return of the Jedi. Ktoś oglądał? A swoją droga to durny pomysł, by kończyć serię na VI części...

1994 – JE Balcerowicz Lech oficjalnie  potwierdził istnienie czarnych dziur.

"Powrót Jedi" wcale nie skończył serii GW, bo nakręcono jeszcze 3 części, wcześniejsze, ale kończące serię. Nie ulega natomiast wątpliwości, że serię zakończył Balcerowicz potwierdzając istnienie czarnych dziur, których nie potrafią przekroczyć nawet rycerze Jedi, a które są miejscem kulmulacji ciemnej strony Mocy.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #944 dnia: 26 Maja 2010, 06:42:09 »
Dziś sprintem, bo kruca bomba nie ma casu...

4:26
114 lat temu – Dow Jones (wskaźnik) się urodził. I spadł.

84 lata kończy Miles Davis. Muzyk i w ogóle ciemny gość. I w zasadzie robił wszystkich w trąbę.

50 lat temu W Jezioranach powstało radio. Ech, łza się oku kręci…

12 lat temu oddano stację – Metro centrum. Długość – 12 km. Rekord światła. Bruxa? Komfort życia ci się poprawił?

5:27
1956 lata Piwnica pod Baranami powstała. Piwnica jest do dziś, barany też.

40 lat temu Rysiu wyścig pokoju wygrał. Dostał talon na balon. A drużyna dostała banana (do podziału).

1976  - zmarł Martin Heidegger, sens bytu, byt i czas (Sein und Zeit), to wszystko na kacu po ciężkim fryburskim piwie.

2009 – umarł Marek Walczewski. Wymyślił czarcią zapadkę. I inne rzeczy.

Ponadto (do opracowania):

1596  Rozpoczęcie oblężenia taboru kozackiego w Sołonicy.
1648  Bitwa pod Korsuniem.
1831  Powstanie listopadowe: Bitwa pod Ostrołęką. Wszystkie tematy Baader, Cezarian

1679  Anglia: Uchwalono Habeas Corpus Act. – nijak nie wiem o so chodzi. Ktoś wie?

1943 Klęska U-bootów. Admirał Dönitz wycofuje je z północnego Atlantyku, Ali?

1946 Wybory w Czechosłowacji, komuniści zdobyli (tylko?) 38% głosów. Da się? Bruxa, Tony.

1951  Ustawa konstytucyjna o trybie przygotowania i uchwalenia Konstytucji Polski Ludowej  - Zygfryd, w ramach zajęć fakultatywnych.

1961  Przekazanie do użytku zelektryfikowanej linii kolejowej Gliwice - Opole – Wrocław – Pedadog?

1965  Sobór biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego dokonał wyboru metropolity w osobie ks. arcybiskupa Stefana Rudyka – nie mogę sobie poradzić z tą informacją. No nie mogę. Fasiol, weźmiesz się za temat?