Autor Wątek: Straszna wieść!!!  (Przeczytany 730445 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #915 dnia: 19 Maja 2010, 14:47:47 »
@ Bluesmanniak @ Szczutek
Opowiedzieć wam obu parę historii z niezapomnianego 1997? Tak dla proporcji? Z Kłodzka jestem, kilka "anegdot" zapamiętam do końca życia...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #916 dnia: 19 Maja 2010, 14:50:38 »
Na razie się wstrzymaj, bo mam wrażenie że tegoroczne opowieści przebiją tamte  >:D

ps. a jak Dufałka?

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #917 dnia: 19 Maja 2010, 14:55:42 »
A u mnie kuzynka (zalana w 97) patrzy na to co się dzieje i się zastanawia czy ją trafi w ty roku czy nie. Ale tam w dorzeczu brnia, wisły i wisłoki takie rzeczy to są co rok albo i częściej.
Naprzeciw jest elektrownia połaniec - to co, elektrowni nie będą ratować?
Wszystko wartociowe więc wyniesione na strychy/piętra i ludzie czekają.
« Ostatnia zmiana: 19 Maja 2010, 17:06:22 wysłana przez Stefan »

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #918 dnia: 19 Maja 2010, 15:04:13 »
Raczej już nie ma szans na pobicie tamtego elementu zaskoczenia.
Przypominam, że wtedy część Kotliny zmyło z powierzchni ziemi w ciągu paru nocnych godzin, w nadrzecznej dzielnicy Kłodzka woda wtargnęła na drugie piętro w kwadrans, a w miejscowościach położonych poniżej nie zastanawiano się jak dzisiaj "czy nas zaleje?" tylko "kiedy nas zaleje?"  >:D
Nie było dyskusji o stanie wałów przeciwpowodziowych, bo fali kulminacyjnej wszelkie wały mogły najwyżej wiązać sznurówki.
Współczuję rodzinie, której zalało dom na półtora metra, ale znam takich, którym trzynaście lat temu dom zabrało w całości. I pole orne, do gołej skały. Ziemię mogli sobie odebrać w mieszkaniu  mojej ciotki paręnaście kilometrów niżej. Mułu było po sufit.

To ogólnie niej jest temat, z którego moi ziomkowie lubią sobie robić szutki. Jak słyszę w radyju porównania do '97, to nóż mi się w kieszeni otwiera. Uprzedzam lojalnie.

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline szczutek

  • Kompanijny kolaborant bez klasy; As szkodnictwa
  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 2281
  • słoiki dżemu truskawkowego +140/-459
  • Nie zrozumiałem pytania
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #919 dnia: 19 Maja 2010, 15:13:06 »
Zapomniałem dodać, że o ile ja sam potłukłem się niemiłosiernie, to monitor upadek i turlanie się przeżył bez szwanku i, gdyby go wygrzebać z jakiś złomowiskowych kazamatów i podłączyć go do prądu, to by chulał jak nowy. A powódź z 1997 pamiętam doskonale, bo spędzałem wakacje w Wielkopolsce, w której to części akurat panowało coś na podobieństwo suszy. Ale tak jest tam co roku. Poznaniaki, nawet na powodziach oszczędzają.
Węgiel to antracyt. Antracyt to ty. Skriabin zjadł karabin, a ciotka ma wszy.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #920 dnia: 19 Maja 2010, 15:26:39 »
Ja tam się nie będę spierał, ale zapytajcie tych z Sandomierza...
A tu jeszcze zza winkla atakują:
Pozrywane dachy, połamane drzewa i zerwane linie energetyczne - to efekt trąby powietrznej, która przeszła nad gminą Rutka Tartak na Suwalszczyźnie (Podlaskie).
no strach się bać, nie ma gdzie się schować :(

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #921 dnia: 19 Maja 2010, 16:32:40 »
Łódki (i to nie Bols) w centrum Wrocławia. To było niezapomnienie przeżycie, ale było i starczy.
nie graj ze mną...

Offline szczutek

  • Kompanijny kolaborant bez klasy; As szkodnictwa
  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 2281
  • słoiki dżemu truskawkowego +140/-459
  • Nie zrozumiałem pytania
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #922 dnia: 19 Maja 2010, 17:13:18 »
To było niezapomnienie przeżycie, ale było i starczy.
Powiedzieli dowódcy obrony Festung Breslau w 1945 roku.
Węgiel to antracyt. Antracyt to ty. Skriabin zjadł karabin, a ciotka ma wszy.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #923 dnia: 19 Maja 2010, 23:00:00 »
Zeszło dzisiaj na naprawdę straszne wieści. Przejeżdżałem sobie dzisiaj drogą wzdłuż Wisły pomiędzy Płockiem i Włocławkiem i zaprawdę powiadam Wam, że jak tam dotrze ta fala z Sandomierza to tą drogą będzie mógł płynąć krążownik. O wałach lub wałachach przeciwpowodziowych nikt tam chyba nie słyszał od czasów króla Ćwieczka, co nie chciał Niemca.

Są jednak i budujące informacje. Zapytany o stan Wisłoki, nasz wspólny znajomy z Mielca rozwiał moje obawy.  Stwierdził, że wyszedł dzisiaj rano, jak zwykle odśnieżać a musiał odgarniać (odwadniać) szuflą wodę, jednak tylko w kałużach. Dodał, że wszystko mu jedno: odśnieżać, czy odwadniać, bo w sumie to tylko różnica stanu skupienia, a on nie cierpi na braki w koncentracji.

To ja trzymam kciuki i piję za tych już zalanych i za tych, co dopiero (tfu, przepadnij wodna siło nieczysta) będą.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
nie graj ze mną...

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #925 dnia: 20 Maja 2010, 10:38:13 »
4:25
Dziś bardzo słabo

1792 - urodziły się Powązki. Takie Brudno, tylko że w Warszawie.

1851  - Emil Berliner się urodził – wynalazca gramofonu. Ale kto o tym pamięta? Nawet nie ma ulicy.

1882  SIGRID UNDSET się urodziła, dostała Nobla za "niezapomniany opis skandynawskiego średniowiecza". Uważam to za skandal.

102 lata temu James Steward aktor się urodził. Legenda. I w ogóle. Nie(ch) żyje. Sto lat!

92 lat temu się urodził Edward B. Lewis, genetyk, odkrywca, noblista i w ogóle bystrzacha. Nie lubił mleka i jogurtu.

Ponadto
1881 urodził się generał Władysław Sikorski, Naczelny Wódz i premier Polski. Spoczywa na Wawelu (chyba).

1901 Rozpoczął się wrześniowy strajk szkolny dzieci polskich. A że w maju? Przed terminem.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #926 dnia: 20 Maja 2010, 12:44:26 »
Powązki? Ciekawe, dlaczego nie mają swojej ulicy?

Berliner - gdyby jego gramofon czytał płyty CD, DVD-, DVD+,  DVDRw itp., wszyscy by pamiętali.

Sigrid Undset? Dostała Nobla w 1928, a w 1927 napisała Propagandę katolicką, ciekawe prawda? Te opisy skandynawskiej, protestanckiej przyrody musiały być porażające.

Sikorski? A gdzie miał leżeć, przecież także zginął w (także podobno) wypadku samolotowym.

Wrześniowy strajk dzieci w maju? Cóż Cię to dziwi, przecież w maju są matury. Może wtedy matury były w niższych klasach?
« Ostatnia zmiana: 20 Maja 2010, 16:35:39 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #927 dnia: 20 Maja 2010, 12:49:17 »
Berliner - gdyby jego gramofon czytał płyty CD, DVD-, DVD+,  DVDRw itp., wszyscy by pamiętali.
Ciekawe, ciekawe... a może jego gramofon odtwarza DVD-Audio? Bo się dokopałem do płyt w tym formacie i jest problem, no kruca bomba, jest problem!

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #928 dnia: 20 Maja 2010, 16:31:26 »
Berliner - gdyby jego gramofon czytał płyty CD, DVD-, DVD+,  DVDRw itp., wszyscy by pamiętali.
Ciekawe, ciekawe... a może jego gramofon odtwarza DVD-Audio? Bo się dokopałem do płyt w tym formacie i jest problem, no kruca bomba, jest problem!
A może to był gramofon-grafoman?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #929 dnia: 20 Maja 2010, 16:44:37 »
jest cdn

512 lat temu Vasco da Gama odkrył Indie.  Co tam odkrył nie wiadomo, bo lało i grzmiało. Wiemy jedno, że nie odkrył Indian.
1506 - Krzysztof Kolumb odkrywa Indian i automatycznie umiera. W podziękowaniu za ten czyn w Indyjskiej części ameryki przeprowadzana są pochody.