Autor Wątek: Straszna wieść!!!  (Przeczytany 733284 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51909
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #705 dnia: 02 Kwietnia 2010, 14:49:24 »
Ależ wieści. Powiem tylko tyle, że moim zdaniem, Budy Lee to pewnie mały miki w porównaniu do Zwierzaka.
Czyli to Odarpi syn Egigwy, z podpuszczenia sowieckich agentów Centkiewiczów zabił Morsea? Pewnie za NRD-owskie pieniądze.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #706 dnia: 06 Kwietnia 2010, 10:21:38 »
1851 Ferdinand Foch  się urodził, marszałek Francji, Polski Wielkiej Brytanii oraz Białegostoku,  wódz sił sprzymierzonych , napisał zasady sztuki wojennej – gruba książka,  zasłynął w marnej bitwie… I ulice ma, a jakże, a nawet trzy – w Paryżu, Londynie i Białymstoku…
1892 Douglas Roland się urodził. Matka nie miała z niego żadnej pociechy, bo tylko latał i latał. Latal, latał, aż w końcu mu się to znudziło i zbudował se DC3, a potem drugiego, trzeciego, aż wir administracji wciągnął go tak, że już nie latał.
W 1990 – sejm uchwalił długi weekend majowy, poprzez sprytne ustanowienie dnia  3 maja świętem narodowym. A potem wymyślono grille, kombinacje urlopowe oraz korupcję i akcję chuch.
cdn o 5:25?

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #707 dnia: 06 Kwietnia 2010, 10:25:54 »
1851 Ferdinand Foch  się urodził, marszałek Francji, Polski Wielkiej Brytanii oraz Białegostoku,  wódz sił sprzymierzonych , napisał zasady sztuki wojennej – gruba książka,  zasłynął w marnej bitwie… I ulice ma, a jakże, a nawet trzy – w Paryżu, Londynie i Białymstoku…
To pewnie od niego wzięło się "strzelić focha"?
nie graj ze mną...

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51909
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #708 dnia: 06 Kwietnia 2010, 10:57:59 »
Douglas Roland latał i latał po ulicy. Teraz siedziałby przed kompem i nic by nie wymyślił.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #709 dnia: 06 Kwietnia 2010, 11:19:31 »
5:27…
1199 Rysiu Lwie Serce poległ. Szkoda chłopa…
109 lat temu Hemar się urodził. Poeta, dowcipny nawet. I pisał po polsku. Ulica – a jakże.
101 lat temu  urodził się Perry, znany z tego, że jako pierwszy do bieguna płn doszedł. Nawet przed Kamińskim.
W 1914 Chełmoński zmarł. Znany miłośnik bocianów i przaśnego jadła. Ma ulicę, a nawet ulicę Chałubińskiego (w zastępstwie).
1915 Kantor się urodził. Wbrew nazwiskowi, nic nie wygrał na zmianach kursów walut, ale był pra-założycielem naszej klasy. Oraz miał wiele pola.
1971 Strawiński zmarł. Igor. Kompozytor. Ma ulicę w Baku. Albo nie ma.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51909
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #710 dnia: 06 Kwietnia 2010, 12:45:59 »
5:27…
1199 Rysiu Lwie Serce poległ. Szkoda chłopa…
109 lat temu Hemar się urodził. Poeta, dowcipny nawet. I pisał po polsku. Ulica – a jakże.
101 lat temu  urodził się Perry, znany z tego, że jako pierwszy do bieguna płn doszedł. Nawet przed Kamińskim.
W 1914 Chełmoński zmarł. Znany miłośnik bocianów i przaśnego jadła. Ma ulicę, a nawet ulicę Chałubińskiego (w zastępstwie).
1915 Kantor się urodził. Wbrew nazwiskowi, nic nie wygrał na zmianach kursów walut, ale był pra-założycielem naszej klasy. Oraz miał wiele pola.
1971 Strawiński zmarł. Igor. Kompozytor. Ma ulicę w Baku. Albo nie ma.

Ja tam Ryśka Lwie Serce nie żałuję. Po pierwsze i tak by chyba już zmarł. Po drugie nawet bratu nie potrafił zapewnić ziemi.
Zaś Hemar zdecydowanie tak z takim dowcipem, jakby chciał doszedłby na biegun nawet przed Perrym.
Chełmoński jeżeli był miłośnikiem bocianów i do tego na trawie to na pewno zajmował się chłopkami.
Kantor i Strawiński... Polacy niewątpliwie. Czy to są polskie nazwiska?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Leon74

  • Łebmajstrowy
  • Pierdziel
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 714
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-1
  • Płeć: Mężczyzna
    • 33741
    • Rodzina Poszepszyńskich Łebsajt
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #711 dnia: 06 Kwietnia 2010, 15:09:37 »
Chełmoński - ulubiony malarz polskich lotników, którzy (jak wiadomo) polecą nawet na drzwiach od stodoły.
"Obsesja destrukcyjna dezawuuje krańcowość".
Pzdr, Leon Junior (widzący).

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51909
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #712 dnia: 06 Kwietnia 2010, 15:53:37 »
Chełmoński - ulubiony malarz polskich lotników, którzy (jak wiadomo) polecą nawet na drzwiach od stodoły.

I na szczęście latają nisko i bardzo powoli.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #713 dnia: 07 Kwietnia 2010, 11:31:55 »
4:25

1614 się urodził El Greco – Hiszpan greckiego pochodzenia (albo odwrotnie), w każdym razie  manierysta, kolorysta, (różowa ekspresja).  Co do ulicy to nie wiem.  Może w Portugalii?

247 lat temu zmarł Benedykt Chmielowski, twórca pierwszej encyklopedii (Encyklopedia Nowa Antena), ksiądz, autor ulubionego powiedzenia Stefana (nie, nie dupa, w końcu ksiądz), tylko -   koń jaki jest każdy widzi, co wyczerpuje jego definicję. Zarówno konia jak i Stefana.

1847 Jesnen  Jacobsen się urodził darwinista, naturalista – ogólnie lewak i skandynaw – nawet nie wiem po co o nim pisze. Ma bagna, a raczej uroczyska w północnej Szwecji…

1900 Dymsza Adolf się urodził, aktor, kabareciarz, itp… Znany z tego,  że Hitler był do niego podobny.

1915 Billy Holiday się urodziła. Tony?

5:27

1927  - pierwsza transmisja telewizyjna  w USA. Transmitowano oczywiście mecz Anglia – Polska z Wembley.

1947 i z tego powodu umarł FORD, no bo nie przepadał. Znany był tego, że jeździł się na Tczarno.

A więc i tego powodu (ilość Fordów na planecie musi być stała) w 1938 urodził się F FORD Coppola – co to był ojcem chrzestnym Mario Puzo

W wyniku zakrojonej na szeroką skalę akcji (ojce chrzestne) zaowocowało to w 1985 roku oddaniem linii metra w Warszawie. Mrs B, wypowiesz się coś na ten temat?

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21181
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #714 dnia: 07 Kwietnia 2010, 12:19:23 »
12:18 Fasiol zainstalował Zew Prypeci.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38486
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #715 dnia: 07 Kwietnia 2010, 13:22:23 »
Jak warszawiacy oddali metro w 1985 to przez dwadzieścia lat się nie mogli dorobić następnego.
Ale mnie do tego proszę nie mieszać, ja element napływowy jestem.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51909
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #716 dnia: 07 Kwietnia 2010, 16:42:52 »
El Greco - manierysta straszny, co to za niemarynistyczna maniera dodawać sobie przed nazwiskiem El? Mozliwości są dwie, chyba nawet sie niewykluczające. Pierwsza to taka, że jednak był Hiszpaninem, a nie Grekinem, druga, że chodziło o jego elektroujemność, no ale to już pole (bo w Galicji wychodzi się na pole) Stefka. Stefek?
Benedykt Chmielowski - pomylił się w swojej definicji strasznie, bo zupełnie nie oddaje ona opisu Stefana. Mówie to z tym zastrzeżeniem, że niegdy nie widziałem Stefana w biegu, więc może jednak Chmielowski miał rację.
Jesnen  Jacobsen - nie znam, ale po nazwisklu wnoszę, że jest to jakiś Nordyk pochodznia skandynawskiego. ;) Chyba, że chodzi o "mini" Jacobsena, znanego najniższego w historii zawodnika zepołu Rosenborg Trondheim.
Adolf Dymsza był znany nie tylko z podobieństwa sie z Hitlerem, ale także z zarzutów o kolaborację z czasów II WŚ. Choroba, poważnie się zrobiło...
Billy Wakacje? Niektórzy to mają dobrze.
1927 pierwszy mecz Polska - Anglia na Wembley, nie pamiętam, kto wygrał i kto pojechał i gdzie?
Ford Coppola - nawet nie wiedziałem, że był czarny, to jest afrowłochoamerykaninem?
W 1985r. oddano linię metra w Warszawie? To po co ja tyle chodziłem z buta? A ta linia to do Białegostoku, czy do Łodzi?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #717 dnia: 08 Kwietnia 2010, 11:32:58 »
4:24
1835 – zmarł  Wilhelm Humbolt – współzałożyciel UB (uniwersytet Berliński), reformator pruskiego szkolnictwa… W ogóle jakiś dziwny… Ma port.

1838  -  rejs dziewic z Bristolu do Nowego Jorku – pierwsze, regularne, transatlantyckie połączenie kolejowe. Pedadog?

1888  - urodził się  Juliusz Zborowski, etnograf, językoznawca Podhala, dyrektor muzeum w Zakopanem, członek PAU,  twórca góralskich podań o Szwedach i Janosikach. Na pewno ma ulicę w Zakopanem. Ma?

92 lata temu zmarł Rydel, Lucjan, poeta, wesele miał w Bronowicach. Ma ulicę w Krakowie. Baader potwierdzi.

zwrot pedadoga

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #718 dnia: 08 Kwietnia 2010, 12:31:56 »
1838  -  rejs dziewic z Bristolu do Nowego Jorku – pierwsze, regularne, transatlantyckie połączenie kolejowe. Pedadog?

To ja się mam na rejsach dziewic znać? W dodatku dziewic z bristolu? Słyszałem tylko o papierowej baletnicy (tej od ołowianego żołnierzyka).

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #719 dnia: 08 Kwietnia 2010, 12:40:28 »
5:28 cdn wieści...
1909 zmarła  Helena Modrzejewska, dramatyczna aktorka z Galicji… Potem wyjechała do USA, miała grać King-Konga, ale związki się nie zgodziły…

1919 urodziło się AGH im Staszica. Ech…. Górniczo-Hutnicza orkiestra dęta, robi nam papparara…
Kto studiował na AGH?

37 lat temu zmarł Picasso, Pablo.  Kubista, lewak, rysował oko w dupie. Od ekierki.  Mówią, że wybitny.  Ale telewizja kłamie.

W 1994 Polska zechciała wejść do Unii.  I weszła parę lat później. I dobrze, bo Stefan to opisał i dostał nagrodę.

A 60 lat temu w Toruniu nastało Lato. Ha, ha, ha…