Autor Wątek: Straszna wieść!!!  (Przeczytany 730826 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51651
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #690 dnia: 30 Marca 2010, 12:51:23 »
A mnie naszła taka refleksja w wątku o strasznych wieściach, że nie każda z postaci opisywanych przez Stefka (co nie dziwi, nie znam żadnej) pozostawiła po sobie ulicę, natomiast chyba każda pozostawiła po sobie grób. To jednak nic w porównaniu do takiej matki Piłsudskiego, która pozostawiła po sobie także serce. Podobnie także Słowacki i Mickiewicz mieli serce, które pozostawili.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38342
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #691 dnia: 30 Marca 2010, 14:46:58 »
Banach pozostawił po sobie halę, ignoranci  ::)
A na hali miał niegdyś tablicę ku pamięci, od piekarzy, jako ten, co udowodnił, że rozmnożenie chlebów jest możliwe.
A w budach za halą można było kupić Tytusy jak jeszcze o wznowieniach nikt nie słyszał. I Kleksy, i Żbiki, i Kajki z Kokoszami...
Wielki człowiek, ten Banach. Taka spuścizna...  :D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #692 dnia: 31 Marca 2010, 09:27:33 »
Oj dziś się działo! Działo się, działo! Widać nikt nie chciał by zastało go pierwszego kwietnia.

1596 – Kartezjusz się urodził, filozof, racjonalista, matematyk, geometra analityczny, znany z tego, że  myśli więc jest. No i miał aksjomaty. Chyba. A w Ameryce ma ulice pod kątem prostym

1727 zmarł Newton (ale nie Olivia) tylko Izaak, fizyk, matematyk, astronom, badacz biblii oraz miłośnik jabłek, różniczek i całek. Był bardzo słowny, słynny z tego, że jak dostał to oddał. Nie wiem jak z ulicą, ale ma jednostkę. I to w układzie SI.

1732 Haydn Józef się urodził. Trzeci klasyk wiedeński, wykonał  104 symfonie, 83 kwartety, koncerty i oratoria. A także miał kolegów muzyków. W sumie we Wiedniu to było w tym czasie normalne. Ma ulicę i to nie jedną.

1809 Mikołaj Gogol się urodził. Znany z tego, że najpierw zrobił  ożenek, potem przebrał się, by jak rewizor zbierać martwe dusze. Umarł ze śmiechu, że w Polsce zrobili mu ulicę.

1880 Wieniawski zmarł.  Był skrzypkiem, podobno znanym. Znanym z tego, że ma ulicę.

I pewnie z tego powodu w 1889 – Wieża Eiffla   się urodziła. Taka wysoka, trochę dupiasta babeczka. Cierpi na rdzę oraz nieustanne filmowanie.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51651
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #693 dnia: 31 Marca 2010, 09:56:08 »
Ten Haydn musiał długo grać, żeby wykonać te wszystkie symfonie. Pytanie, czy wykonał je w układzie Si, czy w innym?
Wieniawski - czy to nie jego obraz, autoportret zatytułowany Wieniawski wykonujący kompozycje Wieniawskiego uchodził do czasów namalowania Grunwaldu, a później Panoramy Racławickiej za najlepszy polski obraz batalistyczny?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26168
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #694 dnia: 31 Marca 2010, 10:09:42 »
Ten Haydn musiał długo grać, żeby wykonać te wszystkie symfonie. Pytanie, czy wykonał je w układzie Si, czy w innym?
W innym - w C-Dur, a jedną w h-mol.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51651
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #695 dnia: 31 Marca 2010, 11:11:22 »
Ten Haydn musiał długo grać, żeby wykonać te wszystkie symfonie. Pytanie, czy wykonał je w układzie Si, czy w innym?
W innym - w C-Dur, a jedną w h-mol.
Słusznie, może nawet coś w H-ydn?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #696 dnia: 31 Marca 2010, 11:20:13 »
Słusznie, może nawet coś w H-ydn?
Ta, jasne, a może w D-mucha?
I coście się tego Haydna uczepili?
Mie ma godnieszych?
Np twórca kartografii - Kartezjusz,
Lub twórca nowych brzmien  - Newton,
Czy twórca wsi (Gogolin) - Gogol...


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51651
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #697 dnia: 31 Marca 2010, 12:26:10 »
A czy Haydn nie był przypadkiem twórcą (mocno powiedziane, ale dla mężczyzny nie ma rzeczy niemozliwych, o czym świadczą liczne przykłady) wsi Haydnówka w powiecie C-durskim, czy H-ydnowskim?
Kartezjusz nie, odobno z ust śmierdziało mu starymi mapami i aksjomatami.
Z kolei Newton jako znany badacz ciał niewieścich, a zwłaszcza rządzących nimi ruchów, odkrył co prawda jakże słusznie, że ciała te mają naturę korpuskularną, jednak całkowicie pobłądził próbujac wyliczyć moment popędu tych ciał.
A Gogol głownie golił, nie tylko w Gogolinie. Choć pozostała po nim piosenka, jak to poszedł do Gogolina...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #698 dnia: 01 Kwietnia 2010, 15:38:26 »
ajamatowdupie

Offline Leon74

  • Łebmajstrowy
  • Pierdziel
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 714
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-1
  • Płeć: Mężczyzna
    • 33741
    • Rodzina Poszepszyńskich Łebsajt
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #699 dnia: 01 Kwietnia 2010, 15:41:53 »
ajamatowdupie

"A ja mam zęby w dupie
ogromne zęby w dupie.
Kiedy idę po ulicy
kły mi sterczą z odbytnicy

A ja mam zęby w dupie
ogromne zęby w dupie
A kiedy idzie za mną fagas zły
ja do niego szczerzę kły

A ja mam zęby w dupie
Ogromne zęby w dupie
zemsta jest oczywista
niechaj martwi się dentysta"

"Obsesja destrukcyjna dezawuuje krańcowość".
Pzdr, Leon Junior (widzący).

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51651
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #700 dnia: 01 Kwietnia 2010, 15:56:54 »
ajamatowdupie

"A ja mam zęby w dupie
ogromne zęby w dupie.
Kiedy idę po ulicy
kły mi sterczą z odbytnicy

A ja mam zęby w dupie
ogromne zęby w dupie
A kiedy idzie za mną fagas zły
ja do niego szczerzę kły

A ja mam zęby w dupie
Ogromne zęby w dupie
zemsta jest oczywista
niechaj martwi się dentysta"


Bravou Yasiu! Wszystkim szczerzącym szczerzuję z zębami z odbytnicy mówimy nie! I to pewnie jeszcze mlecznymi. Jak Haydn.
A tak na marginesie, to powołanie forum do wojska, to jak mniemam Twój, Leonie pomysł? Jako, że to najprawdopodobniej dla mandżurskiej ojczyzny ratowania, nie mam nic przeciwko, a nawet za. Patriotyzm forumowy, zwłaszcza rodzinny zobowiązuje! Jak to 1 kwietnia.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Leon74

  • Łebmajstrowy
  • Pierdziel
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 714
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-1
  • Płeć: Mężczyzna
    • 33741
    • Rodzina Poszepszyńskich Łebsajt
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #701 dnia: 01 Kwietnia 2010, 16:38:31 »
Bravou Yasiu! Wszystkim szczerzącym szczerzuję z zębami z odbytnicy mówimy nie! I to pewnie jeszcze mlecznymi. Jak Haydn.
A tak na marginesie, to powołanie forum do wojska, to jak mniemam Twój, Leonie pomysł? Jako, że to najprawdopodobniej dla mandżurskiej ojczyzny ratowania, nie mam nic przeciwko, a nawet za. Patriotyzm forumowy, zwłaszcza rodzinny zobowiązuje! Jak to 1 kwietnia.

To był rozkaz kaprala Jedziniaka, a jako iż nigdy nie byłem w wojsku, to chyba on jest wyższy stopniem ode mnie...
"Obsesja destrukcyjna dezawuuje krańcowość".
Pzdr, Leon Junior (widzący).

Offline szczutek

  • Kompanijny kolaborant bez klasy; As szkodnictwa
  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 2281
  • słoiki dżemu truskawkowego +140/-459
  • Nie zrozumiałem pytania
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #702 dnia: 01 Kwietnia 2010, 22:50:35 »
Bravou Yasiu! Wszystkim szczerzącym szczerzuję z zębami z odbytnicy mówimy nie! I to pewnie jeszcze mlecznymi. Jak Haydn.
A tak na marginesie, to powołanie forum do wojska, to jak mniemam Twój, Leonie pomysł? Jako, że to najprawdopodobniej dla mandżurskiej ojczyzny ratowania, nie mam nic przeciwko, a nawet za. Patriotyzm forumowy, zwłaszcza rodzinny zobowiązuje! Jak to 1 kwietnia.

To był rozkaz kaprala Jedziniaka, a jako iż nigdy nie byłem w wojsku, to chyba on jest wyższy stopniem ode mnie...

Jaja kobyły - a nawet i obecny - plutonowy kolaborant jestem pod wrażenie. Porządek musi być, jak to w wojsku.
Węgiel to antracyt. Antracyt to ty. Skriabin zjadł karabin, a ciotka ma wszy.

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #703 dnia: 02 Kwietnia 2010, 11:20:37 »
742  - urodził się  Karol Wielki ideał, wzór cnót, wojownik, cesarz i w ogóle och, ach. Na szczęście już nie żyje.
1805  - Baśnie Andersena z zygoty stały się malutkim Hansikiem. Potem, karmione koszyczkiem i domkiem na kurzej stopce stały się Hansem, Christianem.
170 lat temu  Micolla naturalista się urodził, pisał coś o brzuchu Paryża, co podobno wpływ na literaturę XX wieku miało. Fakt, dużo kloaki w niej jest…
138 lata temu zmarł  Samuel Morse – malarz, wynalazca, (maszyna do cięcia marmuru,  elektromagnetyczny aparat telegraficzny), oraz stworzył alfabet Braila, nazwany dla niepoznaki alfabetem Morse’a. Zginął zabity przez ocentkowanego Odarpiego  (por. Odarpi zabija morsa). Z tego też powodu zdelegalizowany na przełomie XX i XXI wieku przez UE.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwietnia 2010, 12:09:57 wysłana przez Stefan »

Stefan

  • Gość
Odp: Straszna wieść!!!
« Odpowiedź #704 dnia: 02 Kwietnia 2010, 13:34:21 »

5:26
Stamm 36 lat temu zmarł Papa, Feliks. 26 medali Olimpijskich zdobył w różnych wagach, choć sam był jak kogucik. Stworzył szkołę, co prawda tylko jedną ale za to polską. Szkołę. Boksu. I nie miał murzyna. Ma ulicę. Chyba ma.

23 zmarł Buddy Lee perkusista. Co on na niej  wyprawiał to tylko niejedna panienka wie… Ale miał włosy.

13 lat temu konstytucja  weszła w sobie w życie. A o owsie nie ma nic. I żadnych piosenek. I nie ma ulicy. Na szczęście.