Autor Wątek: Refleksja na dziś  (Przeczytany 880027 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6135 dnia: 03 Kwietnia 2012, 11:10:00 »
TAG?
Sam jesteś TAG
TAG był krajowy, obowiązkowy w notariatach.
edit
A to ja niedoczytałem....

Porąbane edytory?
Nic nie przebije Unixowego Vi

Offline jazzski

  • Hydraulik
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 980
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6136 dnia: 03 Kwietnia 2012, 11:44:28 »
Hello, old Hackers!
To już rano?

*Żeby zostać ministrem (ministrą) oświaty (...). (to akurat nic nowego, ale odkąd mam zdrowy dystans do pracy rzadziej mnie nachodzi)
**Jak ktoś lubi mieć rany cięte, niech zostawi kotu nieobcięte pazurki. Jak szarpane, niech obetnie.
ad * - Albo mój mózg jeszcze not initialized, albo mamy do czynienia z krypto-enuncjacją Bruxy, że to ona sprawuje rządy w ministerstwie oświecenia.

ad ** - Jak ktoś nie chce obcinać kotu i jednocześnie nie mieć ran - wystarczy, żeby był szybszy od kota. Albo miał koty nieszybsze od siebie.

Stefan

  • Gość
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6137 dnia: 03 Kwietnia 2012, 11:46:38 »
Jak ktoś nie chce obcinać kotu i jednocześnie nie mieć ran - wystarczy, żeby był szybszy od kota. Albo miał koty nieszybsze od siebie.
Oczadział?
Widział ty kiedy kota?
(że o kole od roweru nie wspomnę)

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6138 dnia: 03 Kwietnia 2012, 13:00:38 »
Jak ktoś nie chce obcinać kotu i jednocześnie nie mieć ran - wystarczy, żeby był szybszy od kota. Albo miał koty nieszybsze od siebie.
Oczadział?
Widział ty kiedy kota?
(że o kole od roweru nie wspomnę)
A przecież odkryto podobno światło szybsze od kota? Nie mówię o edytorach tekstu, bo przecież nie ma nic wolniejszego na świecie, zwłaszcza jak się człowiek śpieszy, od najszybszego edytora tekstu.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline jazzski

  • Hydraulik
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 980
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6139 dnia: 03 Kwietnia 2012, 13:06:23 »
Jak ktoś nie chce obcinać kotu i jednocześnie nie mieć ran - wystarczy, żeby był szybszy od kota. Albo miał koty nieszybsze od siebie.
Oczadział?
Widział ty kiedy kota?
(że o kole od roweru nie wspomnę)

Widział. Ale u Ciebie pewno koty zdrowiej karmione. A moje muszą wychylać i zakanszać to, co pan.


Załączam materiał poglądowy dla młodzieży.





Romantyczne i wzruszające są te wspomnienia z dinozauryjskich epok pecetyzmu i cześć Wam! W czasie kiedy Wy wyrąbywaliście zręby pod pierwsze okna, ja jeszcze prowadziłem nieosiadły tryb egzystencji. Włóczyłem się z hordami plemion Szarpidrutów i Membranobijców rockbluesowskich od Bugu po Loarę i Clyde. Pierwszy system, do którego przyłożyłem palce, to WIN98, który zaraz przeżarł moją nieskażoną kulturę elektroniczną, jak chrystianizm Aztecką.
Ale wcześniej grubo, znałem kolegę, który urwał się rodzicom z Katowic, zbałamucił Warszawiankę z córeczką i razem wynajęli chatę góralską pod Zakopanem. Następnie posłali dziecko do szkoły podstawowej w Kościeliskach, czy jakoś, a sami zaczęli uprawiać zboczenie pn. Atari, albo Amiga. Jeszcze zapraszali innych, żeby mogli na to patrzeć. Byłem wśród nich. Tam się wkładało do dziury kasetę magnetofonową, która wydawała chrzęszczące dźwięki. Pół godziny to przygotowanie mogło zająć, zanim na ekranie ukazały się właściwe znaki - ale to była magia. Głośniczek brzęczał, a najwyższym (dla mnie) cymesem był program, który zamieniał klawiaturę w instrument. Można było wygrywać dowolne melodyjki, co zaraz opanowałem - ku uciesze gawiedzi. Howk!

Stefan

  • Gość
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6140 dnia: 03 Kwietnia 2012, 13:08:44 »
Ale u Ciebie pewno koty zdrowiej karmione. A moje muszą wychylać i zakanszać to, co pan.
Obelga to już czy tylko afront?
Wyzywam Cię na Vi.
(Polegniesz)

Offline jazzski

  • Hydraulik
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 980
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6141 dnia: 03 Kwietnia 2012, 13:16:03 »
Już poległem. Ledwie wiem, co to Vi.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26318
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6142 dnia: 03 Kwietnia 2012, 13:43:02 »
Miałam na studiach nauczyciela od informatyki (ile on się wycierpiał między tymi durnymi humanistami, tylko on wie), który wyznawał pozytywistyczną zasadę pracy od podstaw. Jak nas wpuścił przed komputery, a odbyło się to dopiero po złożeniu krwawej przysięgi, że nigdy, przenigdy format F, zaczęliśmy na DOSie. Jak się przesiedliśmy na Norton Commandera poczuliśmy powiew luksusu. Kiedy wpuszczono nas do Windy (3.1) czuliśmy się jak przesiedleńcy z najbardziej zapadłego kresowego sioła w nowoczesnym poniemieckim gospodarstwie na Ziemiach Odzyskanych. Siok cywilizacyjny. Dla zachowania twarzy ustaliliśmy wersję, że te okienka to dla lamerów są...
A już za chwilę napotkamy mur z kafelków dla (nie)idiotów, czyli W8 >:D I żadne tam myszy czy koty nie będą już się liczyły, bo najważniejszy będzie twój własny paluch!

ps. dorzucę do pieca - ZX Spectrum, też pięknych dźwięków wymagał. a ileż ja się z nim w szachy nagrałem :)

Stefan

  • Gość
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6143 dnia: 03 Kwietnia 2012, 13:45:48 »
Ledwie wiem, co to Vi.
Nie wierzę!

Offline Leon74

  • Łebmajstrowy
  • Pierdziel
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 714
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-1
  • Płeć: Mężczyzna
    • 33741
    • Rodzina Poszepszyńskich Łebsajt
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6144 dnia: 03 Kwietnia 2012, 16:01:41 »
Znowu ekrany dla młodzieży. TAG (ten niebieski) oraz zeszmacona wersja Vi/Vima, czyli GVIM.
Linuxa/Unixa nie mam w tej chwili żadnego pod ręką, ani pod nogą.
"Obsesja destrukcyjna dezawuuje krańcowość".
Pzdr, Leon Junior (widzący).

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6145 dnia: 03 Kwietnia 2012, 16:30:56 »
Kot ma Gruźlicę? mam nadzieję, że to nie Stefan?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6146 dnia: 03 Kwietnia 2012, 16:55:57 »
U nasz w Galicji TAG był miodowy.
No niby komendy jak w Vi, (ang vi.aj), ale ta Uganda jakoś mi tak nie pasuje...
A kto pamięta PW?
Professional Write? (2.0)
Oj, nie tak dawno jeszcze z niego korzystałem.
Jutro zrobię zrut.

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21252
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6147 dnia: 03 Kwietnia 2012, 18:31:35 »
Stefan, o czym Ty do mnie rozmawiasz?
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Leon74

  • Łebmajstrowy
  • Pierdziel
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 714
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-1
  • Płeć: Mężczyzna
    • 33741
    • Rodzina Poszepszyńskich Łebsajt
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6148 dnia: 03 Kwietnia 2012, 19:39:29 »
U nasz w Galicji TAG był miodowy.
No niby komendy jak w Vi, (ang vi.aj), ale ta Uganda jakoś mi tak nie pasuje...
A kto pamięta PW?
Professional Write? (2.0)
Oj, nie tak dawno jeszcze z niego korzystałem.
Jutro zrobię zrut.

To pełnorasowy Vim, jedynie uruchomiony w środowisku Windows, wszystkie komendy z Unixowego działają.
Monochromatyczne monitory miodowe to był full wypas, chyba droższe od tych zielonych.
PW nie pamiętam, ale Emacsa unixowego owszem.
W Dosie 6.22 i chyba wcześniejszych był też wbudowany edytor, ale to straszny prymityw przy takich kombajnach jak Vi/Vim.
"Obsesja destrukcyjna dezawuuje krańcowość".
Pzdr, Leon Junior (widzący).

much pedadoga

  • Gość
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #6149 dnia: 03 Kwietnia 2012, 20:27:21 »
Młodzież już chyba nie wie, co to DOS, kruca bomba, takie casy...
Sam jesteś cas :P
To typowe podejście niemuchanitarnego naukowca (tego co po wyrwaniu nóg musze, wnioskuje, że straciła słuch). Szukać na niekompatybilnym wstecz forum DOSowców to prawie jak szukać tu osób korespondujących wyłącznie listownie. Są ale siłą rzeczy nie tu.
Właśnie oderwałem się od pisaina programu na MK-85 (udało mi się dopchnąć tam "grę w życie" i się chyba jeszcze mrówka Langtona zmieści... zjaaadłbym taką mrówkę... A zdarzają mi się i sezony na MK-61 (programowaie krokowe i odwrotna notacja polska) ale vi nie znoszę... wolałem naprawdę wszystko inne... przenoszenie pliku czymkolwiek i gdziekolwiek ale nie vi. A vim wcale nie stoi tak wysoko: