Autor Wątek: Wojsko  (Przeczytany 12553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiesMurzyn

  • najinteligentniejszy z Poszepszyńskich
  • Hydraulik
  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • słoiki dżemu truskawkowego +3/-0
Wojsko
« dnia: 07 Stycznia 2008, 21:32:33 »
Mam pytanie: czy Grzegorz  był w wojsku? A Maurycego zamiast do wojska wzięli do ZOMO? ???
Proszę o dżem bo Poszepszyńscy słabo karmią ;)

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51892
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Stycznia 2008, 21:49:46 »
Mam pytanie: czy Grzegorz  był w wojsku? A Maurycego zamiast do wojska wzięli do ZOMO? ???
Szmata w wojsku to w zasadzie ma przyszłość. Na pewno w wojsku był Dziadek Jacek...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Psiakostka

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 300
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grafika z dżemem
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Czerwca 2008, 21:50:25 »
Wojsko to wspaniałe hobby! Można poznać mnóstwo nowych ludzi, a następnie ich rozwalić. A jeśli dostaniesz się pod ogień nieprzyjacielskiej artylerii rozrywkę masz zapewnioną!
Z drugiej strony do drugiej połowy lat osiemdziesiątych jeśli ktoś nie wstąpił do wojska mógł być pewien, że wojsko wstąpi do niego. Nie tylko, że od służby wojskowej nie dało się wykręcić, to jeszcze powoływali na liczne szkolenia i manewry, które niemal zawsze kończyły się deficytem bimbru w pobliskich wioskach. Generalnie to kiedyś było wojsko a nie to co teraz! Po obaleniu flaszki sami się obalają i nawet hełmu na lewą stronę nie umieją ubrać.
Szeregowy Psiakostka melduje powyższe

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3848
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwca 2008, 00:05:18 »
Mam pytanie: czy Grzegorz  był w wojsku? A Maurycego zamiast do wojska wzięli do ZOMO? ???

Grzegorz był w partyzantce (vide odcinek o wyprawie na grzyby). Później już go raczej do woja nie wzięli, jeżeli w ogóle to mógł się załapać na mobilizację i kampanię wrześniową w 1939, zależnie od tego ile miał lat. Zaraz... Ile lat ma właściwie Grzegorz??
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Czerwca 2008, 01:37:19 »
Ile lat ma Grzegorz, Maryla, a już w zupełności Maurycy i Dziadek Jacek, to nigdy się nie dowiemy. Maurycy tyle razy kiblował, że to już nie sposób obliczyć, a Dziadek Jacek, to wiadomo. Maryla & Grzegorz, to inna sprawa, ale aby o ich wieku kiedykolwiek wspominano, to nie pamiętam.
nie graj ze mną...

Offline Bazil

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 135
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • zignorowac?....czy dac w modre?
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudnia 2008, 16:10:28 »
to chyba bedzie akuratne miejsce do przemyslen....skoro wojsko....to wojna...skoro wczoraj minol 13 grudnia ,a wiec Stan  Wojenny ...czyli ZOMO ,a skoro ZOMO to Maurycy Poszepszynski ,a ja sie pytam ,psia kostka gdzie sie podzialy tasmy z przesluchan dziadka Jacka ze stanu wonennego!?ale tez dziw bierze ,ze dziadek Jacek nie byl w stanie wojennym zatrzymany ,poniewaz posiadal sztuczna szczeke produkcji japonskiej skladajacej sie z niewypalów i podniebienie owej szczeki bylo z granatu zaczepnego. Tak wiec Dziadek Jacek byl chodzacym arsenalem.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51892
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Stycznia 2009, 11:51:28 »
Trzeba by się chyba także zastanowić, kto z RP był TW? Mogli być chyba wszyscy, oprócz Maurycego, który przecież był ZOMO-wcem. Ja stawiam przede wszystkim na dziadka Jacka, który, jak wiadomo, donosił już carskiej ochranie i na rzecz Japonii.
Z drugiej strony trudno mi sobie wyobrazić, żeby Grzegorz nie był podatny na werbunek. Przy tylu wyniesionych rolkach papieru toaletowego, ołówkach i innych rzeczach z zakładu pracy, SB (za przeproszeniem Stefka) miała go jak na widelcu.
A może panna Inga, Słowikowski lub pan Włodek?
Za Słowikowskim przemawia fakt, że z racji kontaktu z mieszkańcami (a jeszcze lepiej, mieszkankami) wiedział najwięcej...
A może bratanek panny Ingi?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3848
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Stycznia 2009, 08:21:08 »
Trzeba by się chyba także zastanowić, kto z RP był TW? Mogli być chyba wszyscy, oprócz Maurycego, który przecież był ZOMO-wcem. Ja stawiam przede wszystkim na dziadka Jacka, który, jak wiadomo, donosił już carskiej ochranie i na rzecz Japonii.
Z drugiej strony trudno mi sobie wyobrazić, żeby Grzegorz nie był podatny na werbunek. Przy tylu wyniesionych rolkach papieru toaletowego, ołówkach i innych rzeczach z zakładu pracy, SB (za przeproszeniem Stefka) miała go jak na widelcu.
A może panna Inga, Słowikowski lub pan Włodek?
Za Słowikowskim przemawia fakt, że z racji kontaktu z mieszkańcami (a jeszcze lepiej, mieszkankami) wiedział najwięcej...
A może bratanek panny Ingi?

Tak tak tak! Wyjątkowo trafny post. Dziadek Jacek mógł być TW bo wyraźnie z arystokraty (a tak, pisałem o tym - rozbijanie karawanów po sanacyjnej Warszawie w Bugatti...) przedzierzgnął się był (przepoczwarzył) w aktywistę KRN (pełnomocnik ds upaństwowienia kostnic miejskich). O ile pamiętam był zakaz werbowania członków PZPR, ale dziadek do nieboszczki partii raczej nie należał. Grzegorz- na 100%, w końcu od raportowania treści rozmów w toalecie do innej współpracy krótka droga. Na pana Słowikowskiego był hak obyczajowy, a faktycznie wiedział sporo. Typuję jeszcze pana Włodka - raz była mowa o talonie na samochód jaki swego czasu dostał, ciekawe za co :)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bazil

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 135
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • zignorowac?....czy dac w modre?
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Stycznia 2009, 18:13:59 »
Ja tez typuje na TW pana Wlodka....badz co badz milicja byla wyzwana do awantur domowych i jakos zawsze sie to "rozchodzilo po kosciach" ,no i on rozpoznal "pochodzenie" dziadka Jacka ,wiec jak przypuszczam mial dostep do teczek...

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Stycznia 2009, 19:52:40 »
Pan Włodek był typem takiej szmaty. Ale przez małe "sz", a nie jak Grzegorz. ;) Przyszedł porozglądał się i poszedł.
Choć z drugiej strony dziadek mógł donosić sam na siebie.
nie graj ze mną...

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51892
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Stycznia 2009, 23:30:18 »
Dziadek Jacek chyba odpada. Ten stary przechera okpiłby wszystkich, także SB. W związku z tym SB nie mogła się narażać na taką kompromitację, jak wcześniej Ochrana, na polecenie której Dziadek obronił i zdobył Port Artur.
Grzegorz? taka szmata? A co on mół powiedzieć? Ale pan Włodek lub Słowikowski? Zawsze wszystkow wiedzieli, przy czym wiemy, że Słowikowski wszystko wie, mimo, że nigdy nie pojawił się na antenie!
A panie ze słuchowiska? Maryla? Inga? Inne?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bazil

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 135
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • zignorowac?....czy dac w modre?
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Stycznia 2009, 06:15:55 »
Faktycznie panna Inga ,a czy ten jej krewniak przesylajacy przekazy pieniezne cos nie znaczy?Sylwia raczej odpada (kolejna kobieta) prawie caly czas byla albo pod wplywem wiosny ,albo jakichs prochów czy chemikalii z laboratorium Maurycego i gadala od rzeczy (zdawalo sie jej ze jest motylem).

Stefan

  • Gość
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Stycznia 2009, 06:39:57 »
(Czy) ten wątek jest zaprzeczeniem przysłowia:
Uderz w stół, a nożyce się odezwą?

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51892
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Stycznia 2009, 08:55:51 »
(Czy) ten wątek jest zaprzeczeniem przysłowia:
Uderz w stół, a nożyce się odezwą?
Tak jest.
Zresztą ja mam alibi podwójne: nie tylko byłem za głu...młody na TW, ale jeszcze złożyłem oświadczenie lustracyjne. Tak na wszelki wypadek.
Oświadczenie moja żona przyjęła bez zastrzeżeń.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21170
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wojsko
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Stycznia 2009, 15:09:31 »
Oświadczenie moja żona przyjęła bez zastrzeżeń.

Moje też. ;) ;D
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.