Autor Wątek: Kącik piwosza  (Przeczytany 211587 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52020
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #135 dnia: 15 Listopada 2010, 12:02:46 »
Wydaje mi się nawet, że na zdjęciu okraszającym artykuł jest nie kto inny, jak Stefek, który dla niepoznaki nie założył (lub zdjął) swoją marynarkę, co czyni go nierozpoznawalnym.
Co zaś do werdyktu, to chyba nie dziwi. W końcu czy są w Polsce ludzie o dłuższych rękach niż wielbiciele Perły Stefek i Jakub Wędrowycz? Z jednym lepiej nie zadzierać, a co dopiero z dwoma...
Zreflektowałem się pisząc te słowa i mam nadzieję, że z nikim nie zadarłem, choćby głowy... :-X
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38636
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #136 dnia: 15 Listopada 2010, 12:08:47 »
No to mi się przejaśniło, dlaczego Perła Export to nie to samo co Perła Chmielowa, oj nie to samo. Bulgotek mniej.

Czy ja tam w ciemnych piwach widzę Primatora? Czyli, że stawka międzynarodowa była, czy jak?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26361
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #137 dnia: 15 Listopada 2010, 12:15:19 »
Czy ja tam w ciemnych piwach widzę Primatora? Czyli, że stawka międzynarodowa była, czy jak?
Dobrze widzisz, było międzynarodowo. Tym bardziej, że z zagranicznych był też Warmiak ;D

ps. a i widzę "Pivovar Rohozec "

Stefan

  • Gość
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #138 dnia: 15 Listopada 2010, 12:29:17 »
Nawiązując do skandalicznej informacji zamieszczonej w wątku refleksyjnym przedstawiam poważną relację z ważnego wydarzenia branżowego:
http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/297697,chmielaki-perla-chmielowa-zdobyla-grand-prix-zdjecia,id,t.html
jest tu nawet akcent Warmiński :)
pytania są tendencyjne

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38636
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #139 dnia: 15 Listopada 2010, 12:49:24 »
Nie są tendencyjne, tylko zadawane z akcentem warmińskim i dlatego łatwo o dwuznaczności.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26361
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #140 dnia: 15 Listopada 2010, 13:03:07 »
No brawo, świetnie rozpoznałaś! Pewnie czytujesz komiksy ;)

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38636
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #141 dnia: 15 Listopada 2010, 13:19:10 »
A oczywiście, że komiks najlepszym sposobem na poznanie języków tak obcych, jak podhalański, ślunski, czy kaszebszci, Kajko i Kokosz mogą zaświadczyć.

A co do dwuznaczności, to i w cytowanym tekście, na ten przykład, nie wszystko (warm. wciórko) jest jasne. Słowo  łonego nie zostało przetłumaczone na wspólny. Nasuwa się pytanie- czy ma jakiś związek z wyłonacyć?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #142 dnia: 15 Listopada 2010, 13:35:52 »
A oczywiście, że komiks najlepszym sposobem na poznanie języków tak obcych, jak podhalański, ślunski, czy kaszebszci, Kajko i Kokosz mogą zaświadczyć.

A co do dwuznaczności, to i w cytowanym tekście, na ten przykład, nie wszystko (warm. wciórko) jest jasne. Słowo  łonego nie zostało przetłumaczone na wspólny. Nasuwa się pytanie- czy ma jakiś związek z wyłonacyć?
A może chodzi o łono smocze?
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52020
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #143 dnia: 15 Listopada 2010, 14:48:51 »
A oczywiście, że komiks najlepszym sposobem na poznanie języków tak obcych, jak podhalański, ślunski, czy kaszebszci, Kajko i Kokosz mogą zaświadczyć.

A co do dwuznaczności, to i w cytowanym tekście, na ten przykład, nie wszystko (warm. wciórko) jest jasne. Słowo  łonego nie zostało przetłumaczone na wspólny. Nasuwa się pytanie- czy ma jakiś związek z wyłonacyć?
A może chodzi o łono smocze?
Pytanie jest, że się tak wyrażę głębsze. Może bowiem chodzi nie tylko o łono smocze, ale na dodatego łono smocze z łońskiego roku.
Od czego oczywiście zabw nas Panie.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21316
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #144 dnia: 15 Listopada 2010, 19:21:21 »
Kurde!Właśnie sobie uświadomiłem że nie mogę pisać w tym wątku.
Tak więc nie piszę.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38636
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #145 dnia: 15 Listopada 2010, 22:04:53 »
I słusznie.

Za to ja spieszę donieść, że w związku z ostatnią wyprawą na multańską stronę wznowione zostały testy terenowe.
Bertold svetle vycepni, pivovar Holba, Hanuszovice - (***) - ujdzie. Ale za taką cenę trudno się czepiać. Trochę tłumaczy adnotacja na etykiecie Vyrobeno pro AHOLD Czech Republic.
Podsumowując: jak kogo suszy w gardle i w kieszeni - piwo jak znalazł.

Niepijącym Duchom donoszę, że tej wody z Gorzanowa to w całej Kudowie nie widzieli. Jedyne cóś z okolicy o podobnej nazwie pochodziło z niezidentyfikowanego odwiertu, vyrobeno pro Pepsico, a z minerałów zawierało aspartam i glutaminian sodu. Więc nie przywiozłam. Przywiozłam Wielką Pieniawę, do degustacji.

Z dołu przepraszam za zaśmiecanie wątku. Toż nawet Fasiol w wątku piwnym nie pisałby o wodzie. Kajam się.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26361
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #146 dnia: 15 Listopada 2010, 22:27:56 »
Jak to aśćka zrobiła, że we 2 dni chyba zaledwie obróciła w te i nazad?! Na latającym dywanie? Czy może jaki tunel na multańską stronę z W-wy pociągnęli (przy okazji nowej nitki metra)?
A te wodne off-topy to zmilczę... Manniaka też przyciachali wyborczo >:D

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52020
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #147 dnia: 15 Listopada 2010, 23:44:08 »
A mnie się takie opowieści wodne podobają. Fasiolowi pewnie też, bo karmi to przecież w przeciwieństwie do prawdziwego piwa z wody robią. A skoro o multańskiej stronie cosik padło, to grzecznie zapytywuję, jak tam nasz stary druh Azba-Bej? Zali żywie jeszcze on i jego luźna kupa tararska, czambulikiem zwana? Kiedyż to kupy tatarskie ostatni raz niosły przez Dufalkę kaganek oświaty jasyrowi? Chyba w 1241 roku wraz zgłową tego zajadłego analfabety, gbura i nieuka niewrażliwego na piękno przyrody tatarskich koników przewalskiego Henryka Pobożnego?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #148 dnia: 16 Listopada 2010, 07:04:16 »
(...) luźna kupa tararska, czambulikiem zwana? (...)
Na luźne kupy to chyba Smecta...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38636
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #149 dnia: 16 Listopada 2010, 07:21:22 »
...a i węgla ci u nasz dostatek.

Od czasów husytów mamy spokój z innymi szkodnikami. Co prawda trudno powiedzieć, czy lepiej zostać wyrżniętym przez Tatara czy przez kacerza. Jednakowoż na dłuższą metę husyci mają więcej z gry, bo na ten przykład zaraz za graniczną rzeką stoi sobie zacny budyneczek z napisem Husuv Zbor, a meczetu w okolicy żadnego.

Jak to aśćka zrobiła, że we 2 dni chyba zaledwie obróciła w te i nazad?!

Dwa słowa - długi weekend 8)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.