Kategoria ogólna > Dyskusja ogólna

Archeo-won-tek

(1/318) > >>

Cezarian:
Zakładam nowy wątek nie tylko ze względu na fakt, że dawno nie było nowego wątku (Stefek? Dlaczego wymieniam naszego przemiłego kotowatego, sam nie wiem? ;)), ale z uwagi na to, że szeroko rozumiane tematy związane z archeologią przewijają się nam  już to ze względu na szczutka, już to ze względu na wiekopomne przygody Gonza, jako żywej skamieniałości, na biżąco,.
To zacznijmy od Gonza. Wczoraj okazało się, to właśnie Gonzo pozował anonimowemu atryście, który wyrzeźbił Wenus z Milo. Okazało się także, że Wenus nie ma rąk nie dlatego, że połamał je mrok dziejów, a dlatego, że Gonzo podczas pozowania dłubał w nosie i artysta nie wiedział, co z tym "fantem" zrobić.
Wyszło także na jaw, że wzmiankowany "artysta" nie był żadnym geniuszem, a partaczem rzeźby. Mając do dyspozycji taaaaki model, popełnił nędzną imitację z za małymi piersiami.
Jednocześnie Gonzo zdementował wczoraj stanowczo informację, że to on był pierwowzorem postaci Laokona ze słynnej rzeźby - grupy Laokona. Gonzo pozował jako model synów Laokona oraz jako model węża.

Fasiol:
Potwierdzam,byłem przy tym jak Gonzo tłomaczył.

Bruxa:
No może Mona Lisa to też Gonzo?


Głupio się pytam...

Stefan:
No takie inteligentne a tak ciężko myślą...
To Ty!Tus

--- Cytat: Cezarian w 17 Marca 2010, 13:43:12 ---Zakładam nowy wątek nie tylko ze względu na fakt, że dawno nie było nowego wątku (Stefek? Dlaczego wymieniam naszego przemiłego kotowatego, sam nie wiem? ;)),

--- Koniec cytatu ---
Tylko nie przemiłego!
Nie po to tyle lat pracowałem na opinię, by jakiś... forumowicz  ;) mi ją psuł

Cezarian:

--- Cytat: Bruxa w 17 Marca 2010, 13:50:52 ---No może Mona Lisa to też Gonzo?


Głupio się pytam...



--- Koniec cytatu ---
To chyba Mona Lisa z planety małp?
Gonzo nigdy nie była kobietą, co wczoraj jednoznacznie potwierdziła Fasiolowi pod prysznicem. Ja udałem, że zapomniałem ręcznika, tak na wszelki wypadek.
Zastanawiałem się, czy obrazka tego nie malował przypadkiem ten sam artysta, który wyrzeźbił Wenus z Milo? Chyba jednak nie, bo tło obrazka jest zupełnie inne niż rzeźby.
Skoro Wenus jest z Milo, zaś jak powszechnie wiadomo, Milo Minderbinder był oficerem żywnościowym, to czy przypadkiem bogini (z całym szacunkiem dla Gonza) Wenus, nie była także boginią żywnościową vel aprowizacyjną? Co na to archeologia? Chyba nowoczesne zdobycze techniki pozwolą archeologi na rozwikłanie tego, w sumie błahego zagadnienia? Szczutek?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej