Autor Wątek: Archeo-won-tek  (Przeczytany 135048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1245 dnia: 10 Listopada 2022, 22:23:03 »
Coś było na rzeczy, kiedyś już o tym słyszałem.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1246 dnia: 14 Listopada 2022, 22:20:36 »
 Do kompromitacji archeologicznej doszło na stanowisku obok miejscowości Zatwarnica w Bieszczadach.

Grupa naukowców polsko-słowackich natrafiła tam na pozostałości – jak to określono – wyspecjalizowanej grupy myśliwych z okresu paleolitu. Natknięto się na ślady ogniska, kości zwierząt, ostrza broni miotającej, kamienne lampki, fragmenty oszczepów i łuków. Zdaniem naukowców myśliwi byli wyspecjalizowani w polowaniach na koziorożca alpejskiego, który dziś już tu nie występuje. Bliższe badania z wykorzystaniem najnowszych zdobywcy technik obnażyły kompromitującą niekompetencję archeologów. Udowodniono niezbicie, że paleontolodzy odnaleźli „tylko” pozostałości po pierwszym Bieszczadzkim Ogólnopolskim Rajdzie Prawników z 1978 roku. Środowisko uczestników rajdów zapowiedziało już liczne pozwy.
 
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38334
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1247 dnia: 14 Listopada 2022, 22:23:09 »
A to nie były pozostałości po pierwszym Bieszczadzkim Ogólnopolskim Rajdzie Prawników z czasów paleolitu?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1248 dnia: 14 Listopada 2022, 22:26:52 »
Chyba nie, bo nie było jeszcze wówczas gotowego rozporządzenia "W sprawie warunków technicznych, jakim powinno odpowiadać organizowanie polowań na koziorożca alpejskiego przy użyciu broni drewnianej i kamiennej". Bez tego prawnik nie ruszy, a Gonzo nie będzie przecież za nich pisał rozporządzeń?
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2022, 12:05:49 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1249 dnia: 15 Listopada 2022, 08:32:16 »
Dobrze, że ogień już mieli ;)

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1250 dnia: 15 Listopada 2022, 12:06:16 »
Jak rajd bez ognia?
A tymczasem...

 Mumia jednak nie w ciąży?
Od lat trwały dyskusje, czy mumia kobiety z warszawskiego Muzeum Narodowego jest w ciąży. Część badaczy upiera się, że tak jest, choć płci zabalsamowanego dziecka zabalsamowanej matki nie są w stanie podać. Inni twierdzą, że nie jest to ciąża, tylko wewnątrz mumii znajdują się pakunki zawierające organy zmarłej, umieszczone tam przez starożytnych. Spory dotyczą także odczytów radiologicznych. Ostatnio przeciwko teorii ciążowej wypowiedział się poproszony  o opinię ginekolog, wskazując, że gdyby mumia była w ciąży to już by urodziła. Zdaje się, że to nareszcie rozstrzyga wieloletni spór.
 
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38334
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1251 dnia: 15 Listopada 2022, 20:18:37 »
Gonzo odetchnął?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1252 dnia: 15 Listopada 2022, 21:47:33 »
Sam nie wiem, on jest za ochroną życia poczętego nawet przed poczęciem, oczywiście w ramach kompromisu prawnego. Nie precyzował tego poglądu, ale chyba chodziło mu o żony i partnerki...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1253 dnia: 25 Listopada 2022, 10:59:17 »
Sam nie wiem, gdzie to wstawić, czy w wątku zawodowym, czy tu?  Wiadomość było nie było także archeo...

 Problemy Gonza z rodziną. Kolejową.
  Gonzo ma i współczesne problemy. Tym razem z pewną spółdzielnią mieszkaniową o wdzięcznej nazwie „Rodzina (chłe chłe, rodzina) Kolejowa”. Otóż ci degeneraci twierdzą, że płot Gonza na szerokość 8 palców „wchodzi” na nieruchomość Spółdzielni, co biorąc pod uwagę długość ogrodzenia, daje circa 14-15 m2 zajętego terenu. Oczywiście chcą pieniędzy, w wysokości… uwaga, 1 zł za m2 zajętego terenu na rok. I tak od ok. 3 lat a to piszą grożąc sądem, a to wzywają – bez powodzenia - nadzór budowlany, a to płacą za geodetę, który dokonywał pomiaru przebiegu granicy.  Denerwuje to wszystko Gonza, mimo, że papiery ma mocne, bo przecież, czy ktoś może dłużej zasiadywać jakąś nieruchomość niż on? Ponoć ma jeszcze akt nadania ziemi, tej ziemi, na glinianej tabliczce, który uzyskał dzięki znajomościom z królem Nabuchodonozorem II, u którego akurat wraz narodem żydowskim odbywał niewolę babilońską. Papier jest jednak papier, nawet jeśli jest glinianą tabliczką. Powinien dzięki temu bez problemu wykazać co najmniej 30 letnie posiadania nieruchomości, tym bardziej, że już raz taki proces wygrał w IX w. po Chrystusie za króla Popiela z poprzednią spółdzielnią mieszkaniową  „Hubka i krzesiwo”.
 
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38334
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1254 dnia: 25 Listopada 2022, 15:55:31 »
Jak tu już gdzieś cytowałam klasyka - czyja kosa szybsza, tego pole większe.
Znaczy, ja nic nie sugeruję...

Zresztą Semen jakubowi tłumaczył, dlaczego w dzisiejszych czasach to nieopłacalne.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1255 dnia: 25 Listopada 2022, 16:58:30 »
No tak, ale Jakub zawsze miał argumenty ostateczne w zanadrzu.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1256 dnia: 09 Lutego 2023, 10:26:47 »
 Dawni Majowie wierzyli, że bóg deszczu Chaak żyje w jaskiniach i naturalnych studniach zwanych cenotami. W XVI wieku hiszpański zakonnik Diego de Landa, który został biskupem Jukatanu, wspominał w swoich publikacjach o świętej studni na Jukatanie i zostawił niesamowite opisy, m.in. jak do tej świętej studni cenote, znajdującej się na obrzeżach Chichen Itza, prowadzono dziewice, które następnie były topione.
Był to kolejny przejaw dziejowego matriarchatu, bo kiedy przeprowadzano badania archeologiczne w tej naturalnej, świętej studni, okazało się, że większość złożonych ofiar to byli mężczyźni, młodzi chłopcy i dzieci.

Co ciekawe, Kodeks Madrycki słynny, oryginalny majański dokument dotyczący wróżbiarstwa i obrzędów rytualnych zachowany do dzisiaj, a nie tak dawno odczytany, zawiera wzmiankę, że podczas rytualnego topienia, w momencie zrzucania ofiary do cenoty, Majowie wykrzykiwali zdanie, którego sami nie rozumieli, nie było ono bowiem napisane słowami języka pochodzącego z Jukatanu (języki Cholan), w którym kodeks był pisany. Na szczęście, zdanie te fonetycznie zapisał w swoich notatkach Diego de Landa i brzmiało ono… lechadashleeech. Naukowcy wpadli na rozwiązanie dopiero po zakończeniu kariery Adama Małysza, bo przypadkowo archeolog usłyszał polskiego komentatora sportowego krzyczącego Leć Adaś Leeeć! Tylko skąd Majowie w VIII-XIII w. mogli znać i używać tego okrzyku? Na te pytanie świat naukowy nie potrafi, jak na razie, znaleźć odpowiedzi.

My mamy łatwiej, zapytaliśmy Gonza, skąd te „Leć Adaś leeeć”? I to było pytanie w punkt, bo inkryminowany spalił raka, co jest u niego wyrazem najwyższego zakłopotania, bo zwykle pali papierosy i powiedział: nie wiem, wyrwało mi się, zawsze krzyczałem „O kurrwaaaa”. Przepraszam.

A cenota w Chichen Itza wygląda tak:

Chichen Itza, Cenote and Valladolid All-Inclusive Tour


Jak widać, było gdzie lecieć. Ciekawe, czy przyznawano noty za styl?
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2023, 14:10:05 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38334
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1257 dnia: 09 Lutego 2023, 14:21:20 »
Przeczytałam "kodeks marsjański"

A o cenotach ostatnio było u Makłowicza. Pan Robert nawet się w jednaj takiej pluskał, acz nie pamiętam, żeby co krzyczał. Może dlatego, że nie daleko leciał.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1258 dnia: 09 Lutego 2023, 16:58:09 »
Także się pluskałem. Można krzyczeć lecąc, bo nie dość, że wysoka się skakało, to jeszcze widok w głębię na circa 50-70 metrów. Leć Adaś leć to najłagodniejsze słowa, jakie się mogły wymknąć, aż dziw, że Gonzo zachował kulturę wypowiedzi.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #1259 dnia: 10 Lutego 2023, 15:30:10 »
Tymczasem nasz odwieczny bohater nie zasypuje gruszek w popiele, a miałby w czym zasypywać i nie przestaje mieć przygody.
 
Kolejny dowód na długowieczność Gonza. W Meksyku w regionie Huasteca odkryto prawie dwumetrową statuę z ok. XV-XVIw. przedstawiającą kobietę z plemienia Azteków z szeroko otwartymi oczami i ustami. Naukowcy są zgodni, że był to objaw największego zdumienia i zachwytu, gdyż posąg  przedstawia   kobietę, która zobaczyła Gonza wychodzącego spod prysznica. Trudno jej się dziwić, gdyż Aztekowie nie znali pryszniców.
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2023, 16:19:04 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.