Autor Wątek: Larcheologia Poszepszyńska  (Przeczytany 17948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ucho pedadoga

  • Gość
Larcheologia Poszepszyńska
« dnia: 05 Lutego 2010, 21:06:14 »
W ostatnich Nocnych Spotkaniach pośród bardzo ciekawego wspomnienia Jacka Janczarskiego, w tym fragmentów 66 wydania IMA, wyemitowano "kuplecik" Zembatego traktujący o tym, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Wykonywał autor ale treść bardzo pasuje do hipotetycznej piosenki wyciętej z odcinka "Przerażające" (powstałego ok 9 lat później) śpiewanej przez Marylę.
Pozostaje nam jeszcze znaleźć odcinek do piosenki "O Szpiegu" (która w odróżnieniu od "Port Artura" czy "Aviomariny" z koncertu ma również wersję studyjną. Tematycznie pasowałaby do nieznanego "Pan Włodek Śledzi Marylę", jednak ten głos dziadka pasuje raczej do serii późniejszych, a poza tym odcinek o śledzeniu pochodzi z okresu bezpiosenkowego.
Jak coś znów wykopię to dam znać, a jednocześnie informuję, że odtwarzanie potłuczonej czary czyli koncertu trwa...
Swoją drogą to nie doszukałem się nigdzie informacji o wyemitowaniu kiedykolwiek odcinka "Luty", który słyszeliśmy ostatnio - wszędzie mowa tylko o pierwszych czterech odcinkach "książkowych".

sito pedadoga

  • Gość
Odp: Larcheologia Poszepszyńska
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipca 2011, 23:09:59 »
Ba, ale czy ja powiedziałem, że Patchworku nie było? Ja tylko powiedziałem, że nawet jak był, to go nie będzie...
Jak to nie będzie jak jest. I to tam gdzie trzeba. Ostatnie Patchworki były mocno Zembate, a w ramach tego najostatniejszego przez pomyłkę najprawdopodobniej, wyemitowano reportaż z pogrzebu.
Czy to nie pora by już wrucić na ala kanoniczne zasoby RPodziny?
Bo mi wcięło gdzieś płytkę i (o zgozo) nie mogę jej znaleźć...
Może i pora. Grzebałem ostatnio trochę przy segregacji. Wiele odcinków czeka na lepsze wersje ale wiele jest na tyle "pókicoostatecznych", że będę je po trochu zrucał. Przy okazji zaimputuję Wam poprawioną numerację.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51641
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Larcheologia Poszepszyńska
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lipca 2011, 23:16:52 »
A może tak: mamy w dobrej jakości wszystkie odcinki nadawane w ostatniej emisji przez AA. Nic nie stoi - poza rozmiarem, bo zostały zapisane w lepszej jakości, żeby znalazły się tak gdzie trzeba. Nie nadane odcinki uzupełni się ze starszych wersji.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

sito pedadoga

  • Gość
Odp: Larcheologia Poszepszyńska
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lipca 2011, 23:33:34 »
A może tak: mamy w dobrej jakości wszystkie odcinki nadawane w ostatniej emisji przez AA.
Mamy? Jak macie to zrucajcie. Bo nagrania redakcji (cześć jej i chwała) nie obejmują bynajmniej wszystkich odcinków ostatniej emisji w dobrej jakości, na niektórych jest straszny brum sieciowy, w szczególności na:
- "Trójce murarskiej" (z 9 II 2009)
- "Telewizorze za karę" (z 16 XII 2009)
- "Telewizorze ze śmietnika" (z 26 I 2009)
- drugiej części koncertu (Międzynarodowego Dnia Pierdziela" (z 13 I 2010)
Inne uszkodzenia i szumy mają również:
- "Grzegorz zaczął nosić" (z 15 XII 2008)
- "Grill" (z 5 V 2009)
 i kilka innych.
Niektóre odcinki były wyemitowane z drobnymi uszkodzeniami, których pozbawione są starsze wersje, a odcinki serii "książkowej" w ostatniej emisji były poobcinane o połowę (!) Mamy pełne wersje tylko 4 pierwszych odcinków tej serii.
O lepszą wersję m.in. drugiej części koncertu już kiedyś monitowałem ale nie doczekałem się zrutu. Mógłbym w końcu poskładać z tego oryginał (w ostatniej emisji koncert był pocięty i zmiksowany - zupełnie nie wiem po co)

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51641
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Larcheologia Poszepszyńska
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lipca 2011, 00:01:22 »
Tak też się stanie, ale jak skończę zupę, czyli za kilka dni.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Larcheologia Poszepszyska
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lipca 2011, 22:08:59 »
Hmm, a co z chomikem przy zsypie? Tam zdaje sie troche urobku zrucono?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Larcheologia Poszepszyńska
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipca 2011, 06:48:57 »
A może tak: mamy w dobrej jakości wszystkie odcinki nadawane w ostatniej emisji przez AA.
Mamy? Jak macie to zrucajcie. Bo nagrania redakcji (cześć jej i chwała) nie obejmują bynajmniej wszystkich odcinków ostatniej emisji w dobrej jakości, na niektórych jest straszny brum sieciowy, w szczególności na:
Chwała Redakcji, ale redundowalim i chomikowalim wszyscy jak tylko się dało - może do jesieni (życia) dam radę sprawdzić czy z brumem czy z rumem...

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Larcheologia Poszepszyńska
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipca 2011, 09:18:10 »
- "Trójce murarskiej" (z 9 II 2009) - mamy, jakość hi-fi ;)

- "Telewizorze za karę" (z 16 XII 2009) - mamy jak wyżej.

- "Telewizorze ze śmietnika" (z 26 I 2009) - pod tą datą mam "Wybuch w mieszkaniu"???


Inne uszkodzenia i szumy mają również:
- "Grzegorz zaczął nosić" (z 15 XII 2008) - mamy jak wyżej, pod nazwą "Grzegorz grabarzem"

- "Grill" (z 5 V 2009) - też mam, ale był emitowany 25 maja :)

Zachomikowanych jest ponad 100 odcinków...

chomik pedadoga

  • Gość
Odp: Larcheologia Poszepszyńska
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipca 2011, 10:32:43 »
- "Telewizorze ze śmietnika" (z 26 I 2009) - pod tą datą mam "Wybuch w mieszkaniu"???
Już jakiś czas temu zaproponowałem zmianę tytyłu bo uważam, że idyjotyyzmem jest tytuł opisujący puentę.
- "Grill" (z 5 V 2009) - też mam, ale był emitowany 25 maja :)
Zgadza się, moja pomyłka.
Zachomikowanych jest ponad 100 odcinków...
To ja nie widzę. Może dlatego, że nie mam kluczy czy coś. Jednak jeśli próbujemy wspólnymi siłami zebrać komplet to proponuję użyć jednak al-chomika ze względu na łatwiejszą edycję.
Niebawem (ale trochę jednak bawem bo z domu nie podołam) zacznę zruty.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Larcheologia Poszepszyńska
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lipca 2011, 11:06:23 »
W takim razie wrucam 5 ww. odcinków w katalog "Rodzina z chomika" i polecam sie na przyszłość ;>

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Larcheologia Poszepszyska
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lipca 2011, 16:01:52 »
To ja w czynie spolecznym zabiore sie za digitalizowanie dyskografii Macka, tej piosenkowej, niekoniecznie poszepszynskiej.
Chyba pora zgromadzic tyle zjego tworczosci ile sie uda. Troche pozno, ale lepiej pozno niz wcale ::)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51641
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Larcheologia Poszepszyńska
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lipca 2011, 17:42:52 »
To ja w czynie spolecznym zabiore sie za digitalizowanie dyskografii Macka, tej piosenkowej, niekoniecznie poszepszynskiej.
Chyba pora zgromadzic tyle zjego tworczosci ile sie uda. Troche pozno, ale lepiej pozno niz wcale ::)
Racja, ale dlaczego poźno? Maćkowi to już nawet za życia było wszystko jedno, kiedy się za to weźmiemy.
Co zaś do odcinków, należałoby to chyba zrobić inaczej. Ponieważ mamy - jak rozumiem - kilka zestawów nagrań, to może by się  umówić, że zrucamy, gdzie trzeba nasze wersje, a kolega pedadog (samozwańczo go wyznaczam, bo ma największe zacięcie do grzebania w odcinkach) wybierze/skompiluje najlepszy jakościowo "trzon". W przeciwnym wypadku zawalimy Ala, tylko moje nagrania to chyba coś około 1gb.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

trzon pedadoga

  • Gość
Odp: Larcheologia Poszepszyńska
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lipca 2011, 20:22:49 »
Co zaś do odcinków, należałoby to chyba zrobić inaczej. Ponieważ mamy - jak rozumiem - kilka zestawów nagrań, to może by się  umówić, że zrucamy, gdzie trzeba nasze wersje, a kolega pedadog (samozwańczo go wyznaczam, bo ma największe zacięcie do grzebania w odcinkach) wybierze/skompiluje najlepszy jakościowo "trzon". W przeciwnym wypadku zawalimy Ala, tylko moje nagrania to chyba coś około 1gb.
Ależ nikt tu nie wzywa do zrucania pełnych zasobów. Dziękuję za wyręczenie mnie w wyznaczeniu się. Ja już ponad rok temu wybrałem najlepszy jakościowo "trzon" (nieliczne odcinki mają po 2 kopie - np jedna nieco gorszej jakości, a druga z usterką) na podstawie naszych zasobów historycznych (w porywach do 5 wersji poszczególnych odcinków) oraz nagrań Redakcji i moich z ostatniej emisji i będę go powoli zrucał. Są w tym trzonie braki (najlepsze wersje nadal nie są doskonałe) i na nie będę tu składał zamówienia. Metoda jak widać działa - dzięki wielkie Bluesmanniakowi za zrut. Nadmiarowe odcinki będę z Ala wyrzucał, a właściwym ujednolicał numerację i tytulaturę ufff...
Kolejne poszukiwane to Koncert (szczególnie druga część ale najlepszy byłby komplet tego samego pochodzenia oraz:
 - Marzec (z 10 II 2010)
 - Maj (z 24 III 2010)
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2011, 20:28:02 wysłana przez trzon pedadoga »

zrut pedadoga

  • Gość
Odp: Larcheologia Poszepszyńska
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lipca 2011, 19:37:04 »
Nastąpił spory zrut ale jak słucham odcinków z zasobów Bluesmanniaka, to chyba się będę zwracał z kolejnymi prośbami. Lepsza jakość niż redakcji - brak ćwierków w kanale różnicowym :).
Pomyliły mi się wybuchy i telewizory - E25 to jednak "Wybuch w mieszkaniu", a nie żaden telewizor.
O może tak: Każdy odcinek, który zrucam, a nie jest Ci on doskonały, ma po numerze małą lub małe litery. Jeśli ktoś ma dobrą jakość to niech zruca (ale jeszcze nie podmienia). Będę weryfikował i usuwał gorsze wersje.
Zruciłem też kilka odcinków Kulisów srebrnego ekranu z prośbą o... identyfikację omawianych filmów bo ze mnie kinoman kiepski.
« Ostatnia zmiana: 23 Lipca 2011, 19:49:46 wysłana przez zrut pedadoga »

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Larcheologia Poszepszyńska
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Lipca 2011, 21:28:58 »
brak ćwierków w kanale

I to jest prawdziwie poszepszyńsko brawurowa frazeologia ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.