Autor Wątek: Weekendowe majowanie  (Przeczytany 66741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21317
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #525 dnia: 27 Czerwca 2023, 13:03:06 »
A dlaczego Ciebie nie ma zdjęciu?
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52025
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #526 dnia: 27 Czerwca 2023, 13:17:48 »
Z wielu powodów: nie jestem kobietą, nie jestem Himba ani Herero, nie tańczę, jestem szczuplejszy, z zasady nie nosze poniemieckich ciuchów...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52025
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #527 dnia: 30 Czerwca 2023, 11:39:33 »
 A na Madagaskarze…
Specyfiką wycieczkowych wyjazdów grupowych jest, że prawie zawsze trafi się ktoś, kto już wszędzie był i wszystko widział. Tak było podczas naszej eksploracji południowoafrykańskiej, tyle, że trafiliśmy na prawdziwego mistrza w tej dyscyplinie, do tego w spódnicy, choć chodziła w spodniach. Wypowiedź kogokolwiek w zasadzie na dowolny temat przerywała natychmiast zdaniem, które zaczynało się znamiennym: „A na Madagaskarze…”. Niekiedy pojawiały się dwie modyfikacje: „A w Samarkandzie…”, albo „A na spływie kajakowym…”
Doprowadziła tym kolegę, z którym jechała samochodem do takiego stanu, że musiało się to skończyć depresją lub repliką. Odczekaliśmy  do pięknych okoliczność przyrody rozgwieżdżonego nieba pod Spitzkoppe i podczas ogniska, gdy z ust naszej mistrzyni chirurgii szczękowej poleciała fraza o Madagaskarze, przeszliśmy do kontrataku. 
„O właśnie, posłuchaj, bo pewnie będziesz mogła nam pomóc. Otóż byliśmy na wyspach Polinezji Francuskiej i okazało się, że tam pełnia księżyca jest częściej – dwa razy w miesiącu. Wszyscy miejscowi twierdzili, że takie zjawisko astronomiczne ma miejsce mniej więcej od szerokości geograficznej, na której leży Wielki Rów Afrykański. Czy na Madagaskarze także księżyc jest dwa w razy miesiącu w pełni?”
Szok, niedowierzanie, ale jakoś tak nie była pewna co powiedzieć, więc tylko między wierszami recytowanymi ze szczeliny międzyszczękowej potwierdziła. Dopytaliśmy tylko czy zwiedzała na Madagaskarze słynną neolityczną, jedyną na świecie, kopalnię brązu oraz czy będąc w Samarkandzie brała udział w słynnych spływach kajakowych? Trzeba przyznać, że od tego momentu koleżanka, o wiele ostrożniej dopierała tematy, a zwłaszcza moment wejścia w zdanie interlokutorowi – nie po drugim, a po trzecim słowie.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwca 2023, 21:52:49 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52025
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #528 dnia: 03 Lipca 2023, 11:57:30 »
Ciekawostka na temat znanego już ludu Herero. Kobiety noszą nie tylko poniemieckie suknie, ale także, można rzec, pokajzerowskie nakrycia głowy. Otóż okazuje się, że w takim kapeluszu, jako rozpórka używane są gazety - koniecznie niemieckie i koniecznie dzisiejsze wydanie. Ponoć dzięki temu panie mają poczucie, że suknia jest codziennie inna!

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26361
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #529 dnia: 03 Lipca 2023, 13:02:09 »
Jakieś wypasione te panie, że o kapeluszach nie wspomne. Kucharki?

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52025
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #530 dnia: 03 Lipca 2023, 13:15:11 »
Tam generalnie wszyscy oprócz Buszmenów dobrze wyglądają. Głodu zdecydowanie nie ma. Może to przez te gazety niemieckie?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #531 dnia: 03 Lipca 2023, 15:14:08 »
Traditionally built.
Co mi przypomina Mma Ramotswe i całą serię No 1 Ladies Detective Agency, takie cosy mystery ale z Botswany. Zdaje się, że po polsku też można poczytać, w sam raz na lato.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52025
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #532 dnia: 01 Sierpnia 2023, 15:36:32 »
 Była już tutaj mowa o „dziwnym” podlaskim zwyczaju w postaci żółtej wstążeczki przyczepionej do stojącego przed wsią krzyża prawosławnego. Przypomnijmy, iż oznacza ona, że we wsi jest morowe powietrze, zaś mężczyźni lub kobiety ostrzegają się przed tym powietrzem , bo to nie byle jaka dżuma, czy Covid, a syfilis. Jednak Gonzo rozwinął temat i wyjaśnił: co oznacza czerwona wstążeczka? Zakaz kąpieli, biała? Można się kąpać.
Z tego wynika, że najgorsze jest połączenie żółtej z czerwoną, bo nie tylko syfilis we wsi, ale nawet nie można go umyć?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21317
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #533 dnia: 01 Sierpnia 2023, 15:38:24 »
Czerwona wstążka - woda ciepła. Niebieska - woda zimna.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26361
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #534 dnia: 01 Sierpnia 2023, 15:52:38 »
Znaczy, że w ciepłej wodzie nie można się kąpać?!

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21317
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #535 dnia: 01 Sierpnia 2023, 16:06:13 »
Wychodzi na to że nie.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52025
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #536 dnia: 01 Sierpnia 2023, 21:00:11 »
Znaczy, że w ciepłej wodzie nie można się kąpać?!

Przynajmniej do czasu, jak wisi także żółta wstążka.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52025
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #537 dnia: 22 Sierpnia 2023, 10:29:17 »
Wracam jeszcze do wspomnień afrykańskich, bo to naprawdę niesamowity kontynent i niesamowici ludzie. Weźmy takich Bushmenów, Indian Afryki Południowej. Nikt tak jak oni nie orientuje się w terenie, nikt tak nie potrafi rozpoznawać tropów i zjeść wszystkiego co się rusza lub nie. A wszystko dlatego, że uczą się buszu od momentu stanięcia na dwóch nogach. Dosłownie. Podczas zwiedzania ich wioski przed nami cały czas szły ok. 1,5 letnie dzieci i patykami uderzały w trawy, drzewa i ziemię. Okazuje się, że w ten sposób chronią pozostałych mieszkańców, płosząc węże i skorpiony. Na pytanie, dlaczego najmłodsze, ledwo zaczynające chodzić dzieci są delegowane do tak niebezpiecznego zadania, usłyszeliśmy, że w razie ukąszenia, takie dzieci są najszybsze do odtworzenia. 

Teraz zrozumiałem definicję ludów pasterskich – takie, które wypasają swoje dzieci.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #538 dnia: 22 Sierpnia 2023, 10:51:00 »
No, to podobnie jak w wysłuchanym przeze mnie dzisiaj materiale o koszcie życia rosyjskiego sołdata. Im bardziej wyszkolony, doświadczony i wyekwipowany, tym większa strata dla budżetu Specjalnej Wojskowej Operacji.
Wychodzi na to, że najtaniej pchać na front rekruta z gołymi rękami, bo najłatwiejszy do odtworzenia...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26361
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #539 dnia: 22 Sierpnia 2023, 11:26:08 »
Life is brutal...