Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
przemyślenia / Odp: Refleksja na dziś...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cezarian dnia Dzisiaj o 16:38:40 »
Wniebowzięcie frankofońskie? Mahometa?
2
Aktualności / Odp: Wątek polityczny dla niemogących żyć bez idiotów i poteflonów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cezarian dnia Dzisiaj o 16:34:15 »
Ależ co wasze? Przecież sądy są niezawisłe i niezależne?

I teraz tak, niestety nie mam najlepszych doświadczeń z Sądem Rejonowym Kraków-Śródmieście, a bywałem, choć, trzeba lojalnie oddać, był to sąd cywilny, a nawet gospodarczy, a nie karny. Zupełnie odmienne zdanie mam natomiast o krakowskim Sądzie Okręgowym.Co zaś do zabezpieczeń prokuratorskich i zasadności ich stosowania, to zupełnie osobny temat, ale najkrócej mówiąc, lubią oni zabezpieczeniami szafować, czy słusznie, czy nie.
Podsumowując, oczywiście możemy sobie gadać bez znajomości akt sprawy...
3
Aktualności / Odp: Wątek polityczny dla niemogących żyć bez idiotów i poteflonów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bruxa dnia Dzisiaj o 16:32:19 »
To słabo go zawiesili, skoro potem jeszcze mógł cokolwiek usłyszeć.

Miała się tu przyczepić do kolejności zdarzeń (najpierw egzekucja, potem zarzuty) ale przypomniałam sobie proces jednego papieża...
4
Aktualności / Odp: Wątek polityczny dla niemogących żyć bez idiotów i poteflonów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Baader dnia Dzisiaj o 15:50:39 »
A u nas we galicyjskich stronach rodzinnych to panie nie ma mocnych. Jakiś czas temu wójta zawiesili, następnie usłyszał zarzuty, nie przeszkodziło mu to wygrać wyborów (sprawę bardzo ułatwiało iż nie miał kontrkandydatów) - a teraz proszę: został oczyszczony:

https://tarnow.naszemiasto.pl/sad-podjal-decyzje-w-sprawie-wojta-gminy-szerzyny-grzegorz/ar/c1-9691675

Tak to tyka polityka (lokalna)!

5
przemyślenia / Odp: Refleksja na dziś...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bruxa dnia Dzisiaj o 14:14:38 »
Grzegorz twierdzi, że w jego frankofońskiej korporacji długi weekend to mają już od przedwczoraj.
Bo to dzisiaj koniec wojny, jutro Wniebowzięcie, w piątek nie ma po co do pracy przychodzić, a skoro trzy dni już mamy wolne, to się robi mosteczek...
6
przemyślenia / Odp: Refleksja na dziś...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cezarian dnia Dzisiaj o 13:12:37 »
Wygralim wojnę, chociaż Stefek zawsze twierdził, że to jutro, bo 9-go się urodził.
7
Dyskusja ogólna / Odp: Breweryje historyczne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cezarian dnia Dzisiaj o 13:10:17 »
Ciekawe to wszystko, mnie jednak najbardziej fascynuje kreatywność tych ludzi. Przecież w sumie w beznadziejnej sytuacji, porywając się z motyka na słońce, dokonywali cudów pomysłowości i odwagi. Teraz wszyscy poszliby do psychologa.
8
Dyskusja ogólna / Odp: Breweryje historyczne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Baader dnia Dzisiaj o 11:37:55 »
Ciekawostka z biblioteki Polona.pl. Wspominałem wieki temu o mało znanych próbach tworzenia "marwoja" w powstaniu styczniowym (za miesięcznikiem "MSiO" zresztą) - i proszę, była relacja z poniekąd pierwszej ręki:

Powstańcy na morzu w wyprawie na Litwę, Łapiński, Teofil (1826-1886)

http://polona.pl/preview/bdbf435e-c390-444b-ae46-b781671cf490
9
przemyślenia / Odp: Refleksja na dziś...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Fasiol dnia Dzisiaj o 09:33:17 »
Święto jakie dzisiaj czy co...

Idziemy na zakopki.
10
przemyślenia / Odp: Refleksja na dziś...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bluesmanniak dnia Dzisiaj o 08:30:07 »
Święto jakie dzisiaj czy co...
Strony: [1] 2 3 ... 10