Rodzina Poszepszyńskich > przemyślenia

Dziadek Jacek - były arystokrata?

(1/6) > >>

Baader:
Baader

2005-12-06 22:55:30

Teza może wydawać się dziwna i na pierwszy rzut oka nie do obronienia. Były już na tym forum podkreślane proletariackie zamiłowania kulinarne dziadka Jacka, współpraca z wiadomymi organami itp. Wnioski - przedstawiciel wiodącej klasy.

Otóż nie. Przeczą temu pewne fakty wymienione tu i ówdzie w słuchowisku:

- Dziadek Jacek był na "ty" z xięciem Fonfarą-Przytłupskim (tak się to pisze?).

- Bywał na balach u pewnej hrabiny, raz nawet pośliznął się tamże podczas białego mazura na kotlecie schabowym.

- Swoim Bugatti (nie byle jaki samochód, zginęła w takim Iga Kor... ups... Isadora Duncan) rozwalił w drzazgi karawan (nieboszczykowi nic się nie stało).

- Jeździł swobodnie po świecie: Egipt, nurkowanie oceaniczne, koleżeński zjazd w Mandżurii.

Może zatem faktycznie to jakiś potomek Napoleona, o czym wspominał jego ojciec?

Cezarian

2005-12-07 17:26:35

Bardzo słuszny wątek, który juz dawno powinien zostać poruszony. Swoją drogą Baader chyba bez przerwy słucha odcinków RP, bo pamięta takie szczegóły...
Moim zdaniem arystokratyczne pochodzenie Dziadka nie ulega watpliwości. Przecież raport OCHRANY wspomina jednoznacznie o Tylży oraz Napoleonie lub Aleksandrze. Wszystko jedno, który zostanie uznany za jego Dziadka, mamy doczynienia z arystokratycznym pochodzeniem (oczywiście o ile można Napoleona, a tym bardziej Aleksandra II uznać za arystokratów).
Dziadek mógłby sie zdecydować na badania genetyczne i wtedy...

Stefan-Bolcman

2005-12-08 07:05:10

Wy jesteście żałośni, a mnie napierdala gardło. Wiadomośc NIE została zmodifikowana.

andrzej74

2005-12-13 12:50:15 | URL: #   

z matki Salomei...

baron czy hrabia?

andrzej74

2005-12-20 11:51:08

W odcinku "Zazdrość Grzegorza" jest historia niedoszłego do skutku pojedynku dziadka z baronem Bokiewiczem. Czyżby dziadek Jacek miał majątek ziemski na Podolu? W odcinku pierwszym mówi o sobie -"urodziłem się w Kaliszu w roku 1887 z ojca Waldemara i matki Salomeli, Salomeli, nie Salomeli, tylko Salomei" więc jeśli już majątek to na "Wysoczyźnie Kaliskiej" (tak to jest opisane w atlasie). W takim razie strasznie się zdeklasował "baron Poszepszyński".


A tak w ogóle we wcześniejszym wpiśie napisałem o matce i jakie są tego efekty?

Reklamy Goooooogle - Forum eDziecko - Ciąża, poród, wychowanie - Czytaj, dyskutuj z innymi rodzicami - forum.gazeta.pl/dziecko

EBKP - Macierzyństwo - Jedyny bank krwi pępowinowej prowadzony przez lekarzy, ISO 9001 - www.macierzynstwo.pl

Gugel nas obserwuje i tyle....

andrzej74:
i co? żadnych innych aluzji i przesłanek by sądzić, że Jacek Maria P. jest zdeklasowanym i zdegenerowanym przodkiem baronów kurlandzkich?

666:
No ja coś mam:
Janusz Korwin-Mikke jest arystokratą (podobno:P),
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/3480429,197262228,1,200,200,52524376,197263300,4857846,0,forum.html
A jak Dziadek Jacek pisze na jego stronie, to też musi nim być :P

WalekMsT:
Toć Dziadek Jacek ukrywa się jako Janusz Korwin-Mikke

Cezarian:

--- Cytat: WalekMsT w 03 Września 2007, 22:11:38 ---Toć Dziadek Jacek ukrywa się jako Janusz Korwin-Mikke

--- Koniec cytatu ---
Stąd te zamiłowanie do much?
Ale przecież dziadek Jacek w zasadzie nie porusza się bez wózka inwalidzkiego

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej