Autor Wątek: Zawodowe zaćmienia  (Przeczytany 143041 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51641
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1980 dnia: 19 Stycznia 2022, 19:23:26 »
Pewnie,  jej wina, ale to cię nie uratuje.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51641
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1981 dnia: 22 Stycznia 2022, 11:21:37 »
 Niestety, wygląda na to, że w przyszłym tygodniu szykują się w Białymstoku ogromne utrudnienia komunikacyjne, bo wszystkie ulice będą nieprzejezdne. Znany już z ubiegłorocznego zimowego efektu motyla https://poszepszynscy.info/forum/index.php?topic=1226.msg157607#msg157607  mąż naszej koleżanki kancelaryjnej, który jest szefem miejskiego komitetu odśnieżania, najprawdopodobniej z powodu znacznych opadów śniegu, przechodzi od poniedziałku na pracę zdalną. Swoją drogą to ciekawe, jak ubiegłoroczny efekt motyla ma wpływ na tegoroczną zimę? Kto by się spodziewał, że motyle to takie zimnolubne stworzenia?
Tony, może ty także odśnieżaj zdalnie, skoro Białystok może?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1982 dnia: 22 Stycznia 2022, 11:34:04 »
Ja cały czas odśnieżam zdalnie!

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21000
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1983 dnia: 22 Stycznia 2022, 16:56:21 »
A ja starmodnie.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51641
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1984 dnia: 22 Stycznia 2022, 20:08:11 »
Ja cały czas odśnieżam zdalnie!
Myślę, że zachowujesz się bardzo młodzieżowo. Oni teraz nawet swój pokój sprzątają zdalnie.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51641
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1985 dnia: 24 Stycznia 2022, 13:26:44 »
 U nas sytuacja niestandardowa. Co prawda zastanawiam się, czy kiedykolwiek mamy sytuacje standardowe, ale sami zobaczycie, że tym razem to coś rzeczywiście wyjątkowego. Nasza powszechnie znana i szanowana koleżanka, specjalistka od frytek, szpitali psychiatrycznych i inscenizacji bitwy pod Prostkami, w najbliższy weekend ma niestandardowe uroczystości rodzinne. W piątek wystawienie zwłok, w sobotę imprezę urodzinową w restauracji, w niedzielę pogrzeb. Owszem, wiem, nie takie koincydencje się zdarzają, zwłaszcza wśród ciał niebieskich, rzecz w tym, że impreza okolicznościowa ma dotyczyć tego samego ciała, które dzień wcześniej będzie wystawiane w zakładzie pogrzebowym, a w niedzielę chowane. Okazało się bowiem, że urodziny zamówiono z dużym wyprzedzeniem, a rodzina zmarłego ciała jest bardzo konserwatywna i nie chce tych uroczystości ani odwoływać, ani łączyć, bo to ponoć przynosi pecha.
W tej sytuacji naszymi wątpliwościami na czym ten pech miałby w stosunku do „jubilata” polegać, wolimy z koleżanką się nie dzielić. O to, czy będzie stypa, a zwłaszcza, czy będzie w restauracji tradycyjne „sto lat”, także głupio zapytać…
 
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1986 dnia: 24 Stycznia 2022, 14:15:35 »
Ale gwiazda pomyślności zapewne mu świeci, więc nadal można wyrażać nadzieję, że nigdy nie zagaśnie?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51641
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1987 dnia: 25 Stycznia 2022, 10:32:37 »
 Po raz kolejny życie przerasta kabaret. Opisywane przeze mnie wczoraj wydarzenia w postaci wystawienia zwłok, przyjęcia urodzinowego i pogrzebu miały swój niespodziewany, całkowicie już realny dalszy ciąg. Wszystko przebiegało jak pan Bóg przykazał. Zwłoki się wystawiły, potem pobawiły na „jubilatce”, a potem nastąpił czas pogrzebu. Cmentarz komunalny, zbiera się publiczność próbując odgrzebać w płonących jeszcze głowach szczegóły poprzedniego wieczoru. Zgromadzeni udają się na miejsce pochówku i tu konsternacja. Grabarze wykopali dół… nie w tym miejscu, a konkretnie w cudzym grobie, to znaczy u sąsiada. Wdowa zaczyna się spazmatycznie „nieutulać” w żalu, rodzina zmarłego zrozumiała, ile miała szczęścia, że w domu pogrzebowym nie pomylono nieboszczyków, a tylko trumny, sprawcy zamieszania spokojnie twierdzą, że dół jest dół, jak klient chce mogą zasypywać, albo nie. Wykorzystując zimę, zimną krew zachował jedynie ksiądz, stwierdzając, że nie raz miał takie sytuacje, odprawił swoje i wraz z licznymi „owieczkami” opuścił cmentarz. Została rodzina wraz z trumną, negocjując z profesjonalistami cenę za wykopanie grobu już we właściwym miejscu. Ech, Zembaty, gdyby żył byłby zachwycony.
A wniosek z tego jest taki, żeby nie zapraszać grabarzy na przyjęcie zanim nie wykopią grobu.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1988 dnia: 25 Stycznia 2022, 10:36:49 »
Jak raz głównemu zainteresowanemu to chyba akurat wszystko jedno. Chyba, że bardzo się nie lubili ze sąsiadem...

Mam nadzieję, że rozochocony jubileuszem kondukt jednak nie odśpiewał "Sto lat"...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51641
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1989 dnia: 25 Stycznia 2022, 11:30:55 »
Jak raz głównemu zainteresowanemu to chyba akurat wszystko jedno. Chyba, że bardzo się nie lubili ze sąsiadem...

Mam nadzieję, że rozochocony jubileuszem kondukt jednak nie odśpiewał "Sto lat"...
Ani "jeszcze jeden i jeszcze raz".
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51641
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1990 dnia: 02 Lutego 2022, 13:54:45 »
 U nas w zespole wielkie poruszenie, córka naszej powszechnie znanej, szanowanej i jak sama przyznaje, lubianej kierowniczki sekretariatu wyzdrowiała i z ogromną radością poszła w końcu na półkolonie! Radość tym większa, że dzisiaj napadał śnieg i nasza 9-latka wraz z koleżankami i kolegami z klasy odśnieżają i porządkują cmentarz miejski. Dziewczyna jest zachwycona, w ubiegłym roku podczas ferii sprzątała ciemne i brudne: kino, teatr, operę i filharmonię. A teraz? Praca na świeżym powietrzu, można porzucać śnieżkami, a na co drugim grobie spotka znajomych. Żałuje tylko, że na tym cmentarzu nie leżą chociaż jej babcia lub dziadek bo przez to nie może tam wyprowadzać psa i jej ulubieniec musi siedzieć w domu. Mama jednak mówi, że na razie nic z tym się nie da zrobić.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1991 dnia: 02 Lutego 2022, 20:59:19 »
Cierpliwości.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51641
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1992 dnia: 02 Lutego 2022, 21:16:06 »
Cierpliwości.

Nie tylko, jedna babcia, o której wiem, nazywana przez wszystkich... Tadeuszem już leży na innym cmentarzu, a mama naszej 9-letniej bohaterki uparcie nie chce jej przenieść. Używa przy tym najróżniejszych argumentów, ale pamiętam zdecydowanie, że "po moim trupie" dotychczas nie padło.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1993 dnia: 02 Lutego 2022, 22:21:39 »
Cierpliwości...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51641
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1994 dnia: 02 Lutego 2022, 22:23:32 »
Cierpliwości...
Jakbym siebie słyszał, używam tego w pracy nawet za często. I nie chodzi tylko o życie doczesne naszych klientów.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.