Autor Wątek: Ilu Leonów???  (Przeczytany 26281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anoosia

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 183
  • słoiki dżemu truskawkowego +7/-4
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Czerwca 2007, 12:10:20 »
Kaczkowskiego ostatnio jakoś nie słucham, bo godzina audycji jest mało dla mnie odpowiednia.
Kosińskiego owszem, gdyż nocnym zwierzęciem jestem :-)
Miałem przyjemność wysłuchania na żywo wszystkich audycji Tomka Beksińskiego nadanych w "Trójce" od roku chyba 1991 do końca.

Teraz to w czwartki  na piątki po północy też Kaczkowski z Minimaxem urzęduje. Oprócz tych niedziel.
Wiesz słuchałes na żywo bo nie da się ukryć starszy jesteś ode mnie . Mi zostały tylko programy Beksy z netu i strony jemu poświęcone.

Offline Leon74

  • Łebmajstrowy
  • Pierdziel
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 714
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-1
  • Płeć: Mężczyzna
    • 33741
    • Rodzina Poszepszyńskich Łebsajt
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Czerwca 2007, 14:26:12 »
Teraz to w czwartki  na piątki po północy też Kaczkowski z Minimaxem urzęduje. Oprócz tych niedziel.

Będę musiał sprawdzić usznie, co on teraz nadaje, bo dawno go nie słuchałem...

Wiesz słuchałes na żywo bo nie da się ukryć starszy jesteś ode mnie . Mi zostały tylko programy Beksy z netu i strony jemu poświęcone.

W tym roku skończę 33 lata, także już niedługo będzie mi dane poznać uroki prosektorium (nad ranem)  ;D
Polecam audycje nadawane w dniu zmiany czasu z letniego na zimowy, wtedy była bonusowa godzina specjalna i wiele rzeczy się działo  :)
 
"Obsesja destrukcyjna dezawuuje krańcowość".
Pzdr, Leon Junior (widzący).

Offline anoosia

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 183
  • słoiki dżemu truskawkowego +7/-4
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Czerwca 2007, 17:53:29 »
Nie przesadzaj z tym prosektorium. Aż się boję pomyśleć o moim wieku. Niby  19 , ale kostucha już pewnie czuwa.  Posłucham tejże audycji jeśli ją dzieś złąpię.

Offline Leon74

  • Łebmajstrowy
  • Pierdziel
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 714
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-1
  • Płeć: Mężczyzna
    • 33741
    • Rodzina Poszepszyńskich Łebsajt
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Czerwca 2007, 18:01:16 »
Nie przesadzaj z tym prosektorium. Aż się boję pomyśleć o moim wieku. Niby  19 , ale kostucha już pewnie czuwa.  Posłucham tejże audycji jeśli ją dzieś złąpię.

Ja też miałem kiedyś 19 lat, ale kiedy to było...
Audycji z bonusem powinno być sporo (nie wiem ile jest w necie), bo zawsze zmiana czasu wypada w nocy z sobotę na niedzielę po północy, a własnie wtedy TB miał czas antenowy.
Pamiętam np godzinę z Lacrimosą, ale były też inne.
"Obsesja destrukcyjna dezawuuje krańcowość".
Pzdr, Leon Junior (widzący).

Offline anoosia

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 183
  • słoiki dżemu truskawkowego +7/-4
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Czerwca 2007, 17:58:44 »
Nie przesadzaj z tym prosektorium. Aż się boję pomyśleć o moim wieku. Niby  19 , ale kostucha już pewnie czuwa.  Posłucham tejże audycji jeśli ją dzieś złąpię.

Ja też miałem kiedyś 19 lat, ale kiedy to było...
Audycji z bonusem powinno być sporo (nie wiem ile jest w necie), bo zawsze zmiana czasu wypada w nocy z sobotę na niedzielę po północy, a własnie wtedy TB miał czas antenowy.
Pamiętam np godzinę z Lacrimosą, ale były też inne.

Co do  twórczości Beksy jestem  "obkuta".  Obecnie tyle jest osób, które są w pewnym sensie zafascynowane jego audycjami  i nim samym, że nie trudno jest się czegoś o nim dowiedziec. Na forum Riverside i Comy można się całkiem sporo o nim dowiedziec i oczywiście na   jego bezpośrednim forum . I stronach o nim.
Jedno jest pewne szkoda, że nie ma go  już  w śród nas, bo mógłby zdziałać jeszcze wiele dobrego.

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +668/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Czerwca 2007, 22:11:17 »
A dlaczego on popełnił w ogóle samobójstwo? Coś mu odbiło czy jak? (bo to że był trochę dziwny, tak jak jego ojciec to jest dla mnie jasne)
nie graj ze mną...

Offline Leon74

  • Łebmajstrowy
  • Pierdziel
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 714
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-1
  • Płeć: Mężczyzna
    • 33741
    • Rodzina Poszepszyńskich Łebsajt
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Czerwca 2007, 23:09:17 »
Co do  twórczości Beksy jestem  "obkuta".  Obecnie tyle jest osób, które są w pewnym sensie zafascynowane jego audycjami  i nim samym, że nie trudno jest się czegoś o nim dowiedziec. Na forum Riverside i Comy można się całkiem sporo o nim dowiedziec i oczywiście na   jego bezpośrednim forum . I stronach o nim.
Jedno jest pewne szkoda, że nie ma go  już  w śród nas, bo mógłby zdziałać jeszcze wiele dobrego.

Mnie natomiast ciekawi, czy podobałaby mu się muzyka np Riverside i Comy...
Jego audycje były czymś wyjątkowym, często to było coś prawie jak trans (ale bez żadnych środków wspomagających), wszystko było dokładnie wyreżyserowane, nie było żadnego puszczania muzyki "na pałę".
Jest to tak inne od tego, co dzieje się w radio teraz, iż nie dziwie się takiego zainteresowania młodych Jego osobą.

A dlaczego on popełnił w ogóle samobójstwo? Coś mu odbiło czy jak? (bo to że był trochę dziwny, tak jak jego ojciec to jest dla mnie jasne)

To była 3 (tym razem udana) próba samobójcza. Generalnie on już od dzieciństwa czuł się obco w naszym wspaniałym świecie, ale bezpośrednią przyczyną była depresja związana z zupelnie nieudanym życiem uczuciowym.
Beksa był romantykiem i szukał wielkiej miłości, niestety nie znalazł...

« Ostatnia zmiana: 10 Czerwca 2007, 23:39:00 wysłana przez Leon74 »
"Obsesja destrukcyjna dezawuuje krańcowość".
Pzdr, Leon Junior (widzący).

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38659
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #52 dnia: 11 Czerwca 2007, 07:23:13 »
A dlaczego on popełnił w ogóle samobójstwo? Coś mu odbiło czy jak? (bo to że był trochę dziwny, tak jak jego ojciec to jest dla mnie jasne)

Jakbyś się wychował w domu pełnym takich obrazów, też byś był trochę dziwny...
Jakbyś się wychował w takich czasach, jak Beksiński-ojciec, też (być może) malowałbyś takie obrazy...

    

Tomek w tej czasoprzestrzeni był tylko gościem, jak wielu artystów. Cieszmy się, że mieliśmy okazję z nim przebywać choćby tę chwilkę...
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwca 2007, 07:26:38 wysłana przez Bruxa »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26377
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Czerwca 2007, 12:59:59 »
O tak ja moją wiedzę czerpię z "NMP" Kosińskiego, archiwalnych audycji Tomka Beksińskiego , "Minimaxu" Kaczkowskiego.  Włąśnie dzisiaj ma być   w NMP o Riverside.  Zresztą  w nocy  Kaczkowski puścił nowy singiel Riverside. Całkiem , całkiem....
 Ehh.. Jestem absolutnie muzycznie zakochana w "Second Life Syndrom"

Moim zdaniem, po znakomitej, swieżutkiej "Voices In My Head " ich druga plyta nie dorasta do pięt pierwszej. Jakby zaczynalo brakowac pomyslow?  Miejmy nadzieje, ze trzecia odslona znowu pozytywnie mnie zaskoczy...

------------------------------------------------------------------------------------
moje muzyczne opinie sa opiniami prywatnymi i nawet ja sam nie wiem czy są słuszne  ;)

Offline anoosia

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 183
  • słoiki dżemu truskawkowego +7/-4
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Czerwca 2007, 13:08:08 »
Zauważcie , że Beksa "testował" ludzi jakby zareagowali na jego śmierć. Przecież on to właśnie  kazał wydrukowac swój nekrolog i rozwieszal po mieście.  Nawet w domu później sobie jeden zawiesił.
 Leon w zasadzie chyba ma rację . Głównym powodem było nieudane życie uczuciowe. Był  romantykiem , który nie potrafił się odnaleźć w dzisiejszych czasach. ( Sam nie używał np: komputera ani innych nowinek technicznych). Tomek wymyślił sobie już jako nastolatek ideał kobiety podobnej do Kobiety- Węża. Pragnął też aby kobieta podzielała jego zainteresowania a niestety nie każdej pasował mrocznogotycki świat Nosferatu.
O tak ja moją wiedzę czerpię z "NMP" Kosińskiego, archiwalnych audycji Tomka Beksińskiego , "Minimaxu" Kaczkowskiego.  Włąśnie dzisiaj ma być   w NMP o Riverside.  Zresztą  w nocy  Kaczkowski puścił nowy singiel Riverside. Całkiem , całkiem....
 Ehh.. Jestem absolutnie muzycznie zakochana w "Second Life Syndrom"

Moim zdaniem, po znakomitej, swieżutkiej "Voices In My Head " ich druga plyta nie dorasta do pięt pierwszej. Jakby zaczynalo brakowac pomyslow?  Miejmy nadzieje, ze trzecia odslona znowu pozytywnie mnie zaskoczy...

------------------------------------------------------------------------------------
moje muzyczne opinie sa opiniami prywatnymi i nawet ja sam nie wiem czy są słuszne  ;)
Dobrze, że dodałeś że nie koniecznie są słuszne.
 A tak btw.  dla mnie facet mógłby się interesować   takimi sprawami jak  Beksa.  W końcu to była prawdziwa pasja  Beksińskiego

Online Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26377
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #55 dnia: 11 Czerwca 2007, 15:07:54 »

------------------------------------------------------------------------------------
moje muzyczne opinie sa opiniami prywatnymi i nawet ja sam nie wiem czy są słuszne  ;)
Dobrze, że dodałeś że nie koniecznie są słuszne.
Ufff! W ostatniej chwili to dopisalem, pomny doswiadczen na forumach muzycznych :)
Po wiekach doswiadczen wiem, ze oglaszanie publicznie negatywnych recenzji, szczegolnie dotyczacych powszechnie lubianych wydawnictw muzycznych prowadzi do wojny, potepienia, banicji itp.itd. A przeciez odbior muzyki to 'wiedza tajemna', kazdego inaczej moze trafic, prawie jak 'rzecz gustu' i takie czynniki maja znaczenie jak - wychowanie, przyzwyczajenia, powiedzmy - upodobania. I oczywiscie o zadnej 'slusznosci' nie moze tu byc mowy!
Życze wszystkim muzycznej asertywnosci - przyda sie przy kazdej dyskusji, nawet gdy tematem jest zawartosc muzyki w dzemie (ze o zawartosci bluesa w Dzemie nie wspomne...).

Offline anoosia

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 183
  • słoiki dżemu truskawkowego +7/-4
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Czerwca 2007, 16:02:02 »

------------------------------------------------------------------------------------
moje muzyczne opinie sa opiniami prywatnymi i nawet ja sam nie wiem czy są słuszne  ;)
Dobrze, że dodałeś że nie koniecznie są słuszne.
Ufff! W ostatniej chwili to dopisalem, pomny doswiadczen na forumach muzycznych :)
Po wiekach doswiadczen wiem, ze oglaszanie publicznie negatywnych recenzji, szczegolnie dotyczacych powszechnie lubianych wydawnictw muzycznych prowadzi do wojny, potepienia, banicji itp.itd. A przeciez odbior muzyki to 'wiedza tajemna', kazdego inaczej moze trafic, prawie jak 'rzecz gustu' i takie czynniki maja znaczenie jak - wychowanie, przyzwyczajenia, powiedzmy - upodobania. I oczywiscie o zadnej 'slusznosci' nie moze tu byc mowy!
Życze wszystkim muzycznej asertywnosci - przyda sie przy kazdej dyskusji, nawet gdy tematem jest zawartosc muzyki w dzemie (ze o zawartosci bluesa w Dzemie nie wspomne...).
Niestety wiem coś o tym. Szczególnie gdy broniłam  Comy na forum Riverside, prawie by mnie zlinczowali. Tak jakby  lubienie Riverside i Comy się wykluczało. a jak wiadomio się nie wyklucza.
Co do Beksy? Myślę , że Riverside bardziej by mu sie podobało niż Coma. Chociaż takie ZSWAŚZ mogło by zyskać jego aprobatę.  Mieli  podobne gusta z Kosińskim z NMP.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52059
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #57 dnia: 11 Czerwca 2007, 17:06:56 »
Przyglądam się dyskusji z zainteresowaniem, chociaż sam nie byłem nigdy pod wpływem osobowości młodego Beksińskiego. Audycje robił bardzo dobre, aczkowliek muzyka, która nadawał mnie raczej nie interesowała. Zresztą świadczy to tylko dobrze o prowadzącym, jeśli słucha się go  mimo, że nie słucha sie promowanej przez niego muzyki. Wolę jednak twórczośc Beksińskiego związana z tłumaczniami (Bondy, Monty Python), gdzie rzeczywiście dał popis. w tym sensie mam dla niego szacunek i uznanie. Nie mam go natomiast dla mrocznych zainteresowań naszego bohatera i w przeciwieństwie do anoosi nie podzielam entuzjazmu w tym zakresie. Ojciec pozostawił po sobie jednak coś ciekawszego.
Co zaś do asertywności, to zgoda jak najbardziej, tyle że nie w odniesieniu do RP, a do muzyki w dżemie w szczególności.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline anoosia

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 183
  • słoiki dżemu truskawkowego +7/-4
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Czerwca 2007, 17:42:34 »
Przyglądam się dyskusji z zainteresowaniem, chociaż sam nie byłem nigdy pod wpływem osobowości młodego Beksińskiego. Audycje robił bardzo dobre, aczkowliek muzyka, która nadawał mnie raczej nie interesowała. Zresztą świadczy to tylko dobrze o prowadzącym, jeśli słucha się go  mimo, że nie słucha sie promowanej przez niego muzyki. Wolę jednak twórczośc Beksińskiego związana z tłumaczniami (Bondy, Monty Python), gdzie rzeczywiście dał popis. w tym sensie mam dla niego szacunek i uznanie. Nie mam go natomiast dla mrocznych zainteresowań naszego bohatera i w przeciwieństwie do anoosi nie podzielam entuzjazmu w tym zakresie. Ojciec pozostawił po sobie jednak coś ciekawszego.
Co zaś do asertywności, to zgoda jak najbardziej, tyle że nie w odniesieniu do RP, a do muzyki w dżemie w szczególności.
Ja za to  uwielbiam jego programy ,klimat i muzykę którą promował. On należał do tych radiowców  od którego  głosu "kobiety w ciąże zachodziły".  Ja nieprzepadam za to ani za bondami ani za Pytonami. Poprostu te gatunki filmowo satyryczne mnie nie porywają, ale fakt faktem  Tomek zrobił kawał dobrej roboty. Jego tłumaczenia piosenek to dla mnie miodzio.

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +668/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Ilu Leonów???
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Czerwca 2007, 21:02:57 »
Co do obrazów jego ojca, to uważam je za świetne! Bardzo mi się podobają...mój ojciec ma nawet jego album...

...ale musiało mieć to wpływ na samego Tomka - to nie ulega wątpliwości - jego ojciec musiał swoją drogą też mieć "zrytą banię" ;)
nie graj ze mną...