Autor Wątek: Refleksja na dziś  (Przeczytany 880306 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52059
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #4395 dnia: 21 Lipca 2011, 11:27:56 »
Będę upierdliwy: nawet jak wyskoczy na obiad na miasto to i tak toaleta będzie potrzebna. A jak obiad będzie nieświeży (niemyty)?
No dobrze, ale czy niemyty towar ma znaczenie w wypadku nieboszczyka? Nie znam przyzwyczajeń higienicznych wampirów...
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2011, 17:36:21 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #4396 dnia: 21 Lipca 2011, 12:14:54 »
Myślę, że higiena to podstawa. Jak się rozkładać to w odpowiednich warunkach.
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52059
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #4397 dnia: 21 Lipca 2011, 13:09:57 »
Słuszna uwaga, nie mozna przecież dopuścić, żeby rozkładające się ciało śmierdziało czym innym niż samym rozkładem.
Choć wampiry na przykład chyba się nie rozkładają?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38656
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Refleksja na dzi
« Odpowiedź #4398 dnia: 21 Lipca 2011, 15:53:58 »
No masz, pewnie, ze higiena to podstawa. Od takiej niemytej krwi to rozne swinstwa mozna zlapac I potem mecz sie czlowieku cala wiecznosc...
Nalezaloby zaapelowac do potencjalnych ofiar zeby dokladnie myly szyje I nadgarstki.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52059
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #4399 dnia: 21 Lipca 2011, 17:27:08 »
No masz, pewnie, ze higiena to podstawa. Od takiej niemytej krwi to rozne swinstwa mozna zlapac I potem mecz sie czlowieku cala wiecznosc...
Nalezaloby zaapelowac do potencjalnych ofiar zeby dokladnie myly szyje I nadgarstki.
I miały zaświadczenia w sprawie AIDS. Taka wieczysta kuracja na AIDS musi bardzo dużo kosztować, a o NFZ nawet nie ma co się pytać.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26377
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #4400 dnia: 22 Lipca 2011, 08:18:08 »
k, tsm... że to nie dobrze, że Stefan jest na urlopie...
(to pisałam ja, Maryla ;) )

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38656
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Refleksja na dzi
« Odpowiedź #4401 dnia: 22 Lipca 2011, 08:49:27 »
Juz mialam napisac, ze poranna herbata (wybacz, Stefan, jednak nie kawa) bez porannej refleksji to nie to, a tu prosze, brawo Maryla!   :)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52059
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #4402 dnia: 22 Lipca 2011, 11:47:03 »
Juz mialam napisac, ze poranna herbata (wybacz, Stefan, jednak nie kawa) bez porannej refleksji to nie to, a tu prosze, brawo Maryla!   :)
Stąd już tylko krok do stwierdzenia, któremu absolutnie zaprzeczam, że Stefek nie jest aż tak refleksyjny, jak się nam wydawało? W podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej był bardzo zrefleksowany. Z góry zaznaczając, żę nie wie, co to oznacza, życzył tego samego wszystkim forumowiczom.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #4403 dnia: 23 Lipca 2011, 20:30:02 »
Juz mialam napisac, ze poranna herbata (wybacz, Stefan, jednak nie kawa) bez porannej refleksji to nie to, a tu prosze, brawo Maryla!   :)
Stąd już tylko krok do stwierdzenia, któremu absolutnie zaprzeczam, że Stefek nie jest aż tak refleksyjny, jak się nam wydawało? W podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej był bardzo zrefleksowany. Z góry zaznaczając, żę nie wie, co to oznacza, życzył tego samego wszystkim forumowiczom.
Zrefleksowany czy zrelaksowany?
Czy może mówił na tyle niewyrażnie, że nie zrozumiałeś którego z tych słów użył?
I tu znowu wracamy do plotki o Stefanie: Podobno Stefan na urlopie miał śrubę... ;)

@Mela - wracając do wątku zazdrości: my nie mamy tak dobrze jak nauczyciele - tylko zwykły urlop...  :'(
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38656
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #4404 dnia: 23 Lipca 2011, 21:45:37 »
Wasza Minister nie być taka dobra jak nasza Minister  ;D

To już o rocznym urlopie dla poratowania zdrowia się nie zająknę nawet...
Ups...
 >:D

Ale to jest towar nie dla idiotów, czyli nie dla mnie. Bo tylko idiota zamiast skorzystać z łaskawości losu obdarzającego szczodrze dwoma naderwanymi więzadłami i przemieszczoną łękotką i pójść na ten urlop wraca o kijach do roboty, bo przecież wychowawstwo kto weźmie?
No właśnie, kto weźmie? Oddam za darmo, razem z tym śmiesznym dodatkiem...  ::)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #4405 dnia: 23 Lipca 2011, 23:22:53 »
K, tsm, że wszędzie dobrze, ale najlepiej na łonie...

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38656
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #4406 dnia: 23 Lipca 2011, 23:39:48 »
Takiemu to dobrze, jak pszczółka z kwiatka na kwiatek tak ten z łona (przyrody) na łono (rodziny)...
A małżonka o tym wie?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #4407 dnia: 24 Lipca 2011, 00:17:03 »
Wasza Minister nie być taka dobra jak nasza Minister  ;D

To już o rocznym urlopie dla poratowania zdrowia się nie zająknę nawet...
Ups...
 >:D

A nie, nie... Taki urlop też jest. I habilitacyjny (idę od września :D - tyle, że co to za urlop - od dydaktyki jedynie).
A co do wychowawstwa: ja nie biorę, a ze swojej strony czasem studenta w formie dyplomanta dorzucę*...

* czasem to się taki (pi pi pi) trafi, choć rzadko... ja mam raczej szczęście do takich zapaleńców, co to sobie coś tam wymyślą i chcą to zrealizować, ale nikomu się nie chce z nimi gadać**
** dlaczego z reguły są to różnego asortymentu kolarze?
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38656
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #4408 dnia: 24 Lipca 2011, 00:27:01 »
O, to z was burżuje, dwa urlopy...
A ciekawość, czy można je brać w dowolnej kolejności, czy rehabilitacyjny przysługuje po habilitacyjnym dopiero?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Refleksja na dziś
« Odpowiedź #4409 dnia: 24 Lipca 2011, 01:15:32 »
Na razie można brać i jedno i drugie.
Od 1.10.2011 urlopy habilitacyjne zostają zlikwidowane (art 134 pkt. 2).

Prawo o szkolnictwie wyższym
Art. 134.
1. Mianowany nauczyciel akademicki może, nie częściej niż raz na siedem lat zatrudnienia w danej uczelni, otrzymać płatny urlop dla celów naukowych, w wymiarze do
roku.
2. (uchylony) [2. Nauczyciel akademicki przygotowujący rozprawę habilitacyjną może otrzymać płatny urlop naukowy w wymiarze nieprzekraczającym sześciu miesięcy.]
3. Nauczyciel akademicki przygotowujący rozprawę doktorską może otrzymać płatny urlop naukowy w wymiarze nieprzekraczającym trzech miesięcy.
4. Nauczyciel akademicki może, za zgodą rektora, uzyskać urlop bezpłatny dla celów naukowych.
5. Nauczyciel akademicki zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy, po przepracowaniu co najmniej pięciu lat w uczelni ma prawo do płatnego urlopu dla poratowania zdrowia w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo sześciu miesięcy, jeżeli stan jego zdrowia wymaga powstrzymania się od pracy w celu przeprowadzenia zaleconego
leczenia. Łączny wymiar urlopu dla poratowania zdrowia w okresie całego zatrudnienia nauczyciela akademickiego nie moŜe przekraczać dwóch lat.
6. Minister właściwy do spraw zdrowia w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw szkolnictwa wyższego określi, w drodze rozporządzenia, tryb orzekania o potrzebie udzielenia nauczycielowi akademickiemu urlopu dla poratowania zdrowia, o którym mowa w ust. 5, oraz sposób prowadzenia dokumentacji związanej z wydawaniem orzeczeń o potrzebie udzielenia tego urlopu, uwzględniając w szczególności zachowanie przejrzystości procedur i trybu udzielania urlopu oraz konieczność odpowiedniego uzasadniania wydawanych orzeczeń o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia.
7. Rektor udziela nauczycielowi akademickiemu urlopu, o którym mowa w ust. 5, na jego pisemny wniosek. Do wniosku nauczyciel akademicki dołącza orzeczenie lekarza
ubezpieczenia zdrowotnego, leczącego tego nauczyciela akademickiego.
8. Prawidłowość wydanych orzeczeń podlega kontroli na zasadach określonych w odrębnych przepisach.
9. Nauczyciel akademicki nie ponosi kosztów związanych z orzekaniem o stanie jego zdrowia w związku z potrzebą udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia.
10. Pracownik korzystający z płatnego urlopu, o którym mowa w ust. 5, nie może w tym czasie wykonywać pracy w ramach stosunku pracy ani prowadzić działalności gospodarczej.
11. Wynagrodzenie za czas płatnych urlopów, o których mowa w ust. 1, 3 i 5, oblicza się jak wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy.
12. Szczegółowe zasady i tryb udzielania urlopów, o których mowa w ust. 1, 3 i 5, określa statut.
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein