Autor Wątek: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''  (Przeczytany 13306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51637
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Stycznia 2013, 16:37:59 »
Wracając do tematu wątku, to sprawdzę informacje zapodane i zapotrzebowane przez Darega w weekend. Natomiast juz mozna powiedzieć, że kilkanaście odcinków "kowalewskich".
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Dareq

  • Hydraulik
  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • słoiki dżemu truskawkowego +2/-0
    • 4264845
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Stycznia 2013, 19:51:46 »
Super - będę wdzięczny jesli znajdziesz czas aby spojrzeć na moje zbiory i porównać z tym co osiągalne u Ciebie lub innych członków Forum - programem który podałem przegląda się bardzo szybko i wygodnie
Pytanie ogólne do członków forum - czy sądzicie że jest możliwość nakłonienia (wymuszenia) itp na trójce powtórzenia cyklu 60-tki lub ITR (jesli mają zarchiwizowany?
Czy np list petycja z podpisami kilkuset osób by cos popchnął ?

Stefan

  • Gość
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Stycznia 2013, 20:32:00 »

Czy np list petycja z podpisami kilkuset osób by cos popchnął ?
To może ja.
Z moich rozmów z pracownikami radia (Andrzej Zakrzewski, Artur Andrus, Teresa Drozda) wychodzi jasno, że nie ma takich możliwości.
Jeżeli nawet udałoby się jakoś znaleźć/zmontować, to z racji praw autorskich, ZAIKSU, ZUSu, braku kasy itp jest to niemożliwe.
A poza tym, kto normalny by chciał tego słuchać?
Obecnie najwięcej 60tki jest u Wolskiego 3 razy z miesiącu w nocy, a więc nawet sporo.
Program pierwszy zdjął Ciasto Drożdżowe, Radio Kraków zdjęło Bomoboierkę Basi Stępniak Wilk, minimax ma godzinę mniej....

Mam wyliczać dalej?

Offline Dareq

  • Hydraulik
  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • słoiki dżemu truskawkowego +2/-0
    • 4264845
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Stycznia 2013, 20:47:48 »
OK ale audycje 208 i 209 puszczał w całości własnie Andrus - wiec co? mają je zarchiwizowane czy nie - bo nie wydaje mi sie aby je sam montował na nowo
Audycje Nasz Ulubiony Ciag Dalszy Wolskiego oczywiście zabezpieczyłem w swoich archiwach - na 101 audycji brakuje mi jednej. Z tym że Wolski jak chyba wszyscy dosyć chaotycznie prezentuje materiały np Sage Rodu Kowalewskich zaczał od nr 27 !
Nota bene jaki ZAIKS sraiks czy co tam jeszcze - przecież włascicielem audycji z lat 70 jest PR3 ?!
Wydaje mi się że Wolski i inni w wiekszości byłi wtedy PRACOWNIKAMI radia PR3 (moze poza kabaretem ELITA) wiec prawo jest tu jasne pracownik nie ma praw autorskich do wytworów pracy wykonywanej na rzecz Pracodawcy.  Prawa te przechodzą automatycznie na pracodawcę.
« Ostatnia zmiana: 16 Stycznia 2013, 20:53:18 wysłana przez Dareq »

cykl pedadoga

  • Gość
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Stycznia 2013, 20:49:06 »
Jeśli chodzi o całe 60min/h to więcej poza tymi popularnie krążącymi nie mamy. Kiedyś zaczęto w 3ce powtórki (i stąd się wzięły w sieci te 50,208,209,407,408) ale teraz nie ma mowy o tym ponieważ były tam nie tylko skecze ale również słuchowiska i na stawki za-X-owe za duże formy radia nie stać. Za to od kilku miesięcy fragmenty 60min/h w audycji NUCD są powtarzane w sposób zorganizowany, tzn w jednej jest kilkadziesiąt minut powtórek z jednej, czasem dwóch audycji). Niestety tym sposobem na długo utknęliśmy w niezapomnianym roku 1981, który był moim zdaniem fatalny dla radiowej rozrywki bo bardzo ubyło aluzji, a przybyło mówienia wprost o sprawach bieżących. Właściwie wszystkie monologi są tam felietonami. Dziś emitowano fragmenty z 60min/h nr 380.
I w tych ostatnich powtórkach emitowane są "Sagi Rodu Kowal(ew)skich" - dziś księga 28. Popularnie w sieci obecnych jest pierwszych 11 ksiąg (do nr 12).
Jeśli chodzi o Radiowych Piratów, to poza jedynym z pierwszych przygód (tych zapisanych w ksiące 60min/h), 4 rozrzuconymi odcinkami przygód kosmicznych i 30 odcinkami "Nowych przygód RP", którym niewiele brakuje do kompletu i których kiedyś słuchałem tak, żeby poprawić ich kolejność, nic więcej nie mamy.
Zapiski kłusownika ostatnio w NUCD też sobie lecą w ramach tych powtórek z 1981r.
Powody, z których nie posłuchamy innych archiwaliów w radiu bywają jeszcze ciekawsze ale działamy, działamy i powoooli idzie do przodu ale tu nie napiszemy więcej.

cykl pedadoga

  • Gość
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Stycznia 2013, 20:55:27 »
OK ale audycje 208 i 209 puszczał w całości własnie Andrus - wiec co? mają je zarchiwizowane czy nie
Mają, tyle, że nierzadko w nieopisanych pudełkach, a poza tym to niewiele zmienia.
na 101 audycji brakuje mi jednej.
Daj znać z kiedy, to może Ci już nie brakować.
Z tym że Wolski jak chyba wszyscy dosyć chaotycznie prezentuje materiały np Sage Rodu Kowalewskich zaczał od nr 27 !
Nota bene jaki ZAIKS sraiks czy co tam jeszcze - przecież włascicielem audycji z lat 70 jest PR3 ?!
Nic nie szkodzi. ZAiKS nie miałby nic do gadania tylko w przypadku autora i radia niezwiązanych z nim. Jeśli autor jest w ZAiKSie, to ta organizacja zajmuje się wszystkimi jego utworami. Oczywiście może być jeszcze gorzej bo autor może wycofać nagrania z archiwum (patrz: ZAD) i wtedy jest jeszcze trudniej.

Offline Dareq

  • Hydraulik
  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • słoiki dżemu truskawkowego +2/-0
    • 4264845
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Stycznia 2013, 20:58:44 »
Nic nie szkodzi. ZAiKS nie miałby nic do gadania tylko w przypadku autora i radia niezwiązanych z nim. Jeśli autor jest w ZAiKSie, to ta organizacja zajmuje się wszystkimi jego utworami. Oczywiście może być jeszcze gorzej bo autor może wycofać nagrania z archiwum (patrz: ZAD) i wtedy jest jeszcze trudniej.

Jak może wycofac cos do czego nie ma praw autorskich ? Chyba że działali oni na innej zasadzie niż umowa o pracę?

Offline Dareq

  • Hydraulik
  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • słoiki dżemu truskawkowego +2/-0
    • 4264845
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Stycznia 2013, 21:04:40 »
Dobra - mam jeszcze inny pomysł.
Załóżmy stowarzyszenie zajmujące się upamietnianiem twórczości kabaretowej w okresie PRL i oficjalnie wystąpmy z propozycją współpracy z PR3 w celu opisania, skatalogowania archiwów.
Prosze mnie źle nie zrozumieć to nie jest inictatywa w stylu ''weźmy się i zróbcie'' - kwestie prawne zwiazane z załozeniem stowarzyszenia biorę na siebie (no moze nie tyle na siebie co mojego prawnika) a mam wrażenie że byłbym w stanie uzyskać dla tej inicjatywy tez pieniadze z UE (tu znowu dygresja - nie chodzi mi o tak zwane wyciagniecie pieniedzy - ja po prostu jestem uzależniony od tych materiałów i w zasadzie słucham tego na okrągło szczególnie w samochodzie)

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Stycznia 2013, 21:11:17 »
Ooo! Podoba mi się! Młoda krew! Jeszcze mu się chce!
Jeszcze nie próbował, tyle razy co starzy i jeszcze sobie łba tyle razy nie rozbił o ścianę...

Nota bene jaki ZAIKS sraiks czy co tam jeszcze - przecież włascicielem audycji z lat 70 jest PR3 ?!

Niekoniecznie.


Wydaje mi się że Wolski i inni w wiekszości byłi wtedy PRACOWNIKAMI radia PR3 (moze poza kabaretem ELITA)

Niekoniecznie.

wiec prawo jest tu jasne


Niekoniecznie.

pracownik nie ma praw autorskich do wytworów pracy wykonywanej na rzecz Pracodawcy. 

Niekoniecznie.

Prawa te przechodzą automatycznie na pracodawcę.

Nieko...
Nie.
Nieprawda.

Ale to lepiej wyjasnią Cezarian z Pedadogiem.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


cykl pedadoga

  • Gość
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Stycznia 2013, 21:30:32 »
Dobra - mam jeszcze inny pomysł.
Załóżmy stowarzyszenie
!#!
Czy Ty ich masz za zupełnych naiwniaków? Jest jeszcze inna droga, w zeszłym roku było blisko ale nam się nie udało, może się uda, pozostaje póki co metoda małych kroków.
uzyskać dla tej inicjatywy tez pieniadze z UE
  !#! !#!
A jak się pieniędzmi kataloguje nagrania?

Czekam na wypowiedź naszego prawnika, będzie noc pełna wrażeń.

Offline Dareq

  • Hydraulik
  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • słoiki dżemu truskawkowego +2/-0
    • 4264845
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Stycznia 2013, 21:44:58 »
Pieniędzmi można uzyskać na tym świecie wszystko (może poza miłością matki do własnego dziecka - a w szczególności mojej mamy :) )  - to prawda uniwersalna i w mojej ocenie nie podlegająca dyskusji.
Oczywiście nie miałem na myśli, że pieniędzmi z UE przekupimy kogoś w radiu - z mojego doświadczenia wynika że społeczeństwo funkcjonuje w ten sposób, że dużo wieksze ''przebicie'' mają inicjatywy tzw. społeczne dlatego napisałem o tym pomysle ze stowarzyszeniem.
Nie uważam ich (rozumiem że masz na myśli osoby zarządzające radiem) za naiwnych. Sądzę raczej że materiały które my uważamy za cenne są dla nich co najwyżej obojętne - wątpie żeby bronili ich własną piersią).
Oczywiście prosze nie traktujcie moich opinii jako napastliwych - sądzę że jestesmy po jednej stronie po prostu staram się rozwazyć możliwości i jesli pewnych rzeczy nie da się zorganizować tak jak mnie się wydaje to chętnie poprę inne rozwiązania.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Stycznia 2013, 21:51:02 »
Nie traktujemy. Po prostu, to czego już próbowaliśmy i co przeszliśmy, to sie nadaje na powieść radiową w odcinkach.
Chyba faktycznie pora usiąść i zacząć to opowiadać młodzieży... ::)
;)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51637
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Stycznia 2013, 22:09:46 »
Prawa autorskie osobiste nie są przenoszalne, żyją i mają sie dobrze. Prawa majątkowe również, jeszcze niedawno, bo w 2009r (?) Zembaty twierdził, że z powtórek RP ma większe wpływy z ZAIKsu, niż w momencie nagrywania.
Założenie Stowarzyszenia, to banał, a forum, niestety, posiada także własnych prawników, a przynajmniej jednego. Tylko po co?
Chyba lepsze będą metody proponowane przez Pedadoga i mrówcza praca. Co do odcinków Sagi Kowlaskich, a nawet Kowalewskich, to już Pedadog powiedział, które odcinki posiadamy.
Teraz to moja wypowiedź wygląda, jakbym lekceważył pomysły kolegi, ale wynika to z tego, że jak napisała Bruxa, niejedno tu już się działo. Taką propozycję, za namową Zembatego także omawialiśmy.
http://www.poszepszynscy.info/forum/index.php?topic=837.15#lastPost
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Dareq

  • Hydraulik
  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • słoiki dżemu truskawkowego +2/-0
    • 4264845
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Stycznia 2013, 22:17:25 »
Rozumiem - przeszukiwałem forum pod kątem hasła ''stowarzyszenie'' żeby nie dublować pomysłów ale widocznie przeoczyłem.
Link który podałeś nie otwiera się - ''Wątek lub dział, którego szukasz nie istnieje albo nie masz do niego dostępu.''

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 20993
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Witam - nowy ale nie całkiem ''goły''
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Stycznia 2013, 22:28:56 »
Niestety ale to drugie.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.