Autor Wątek: Zawodowe zaćmienia  (Przeczytany 144512 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38551
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2355 dnia: 26 Sierpnia 2023, 01:06:58 »
A jak się klienci ucieszyli...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2356 dnia: 23 Września 2023, 17:45:10 »
Zasłyszane.
 Adwokat:
- Wysoki sądzie, wnoszę o otwarcie okna!
Sąd:
- Uchylam.
 
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2357 dnia: 26 Września 2023, 11:49:12 »
 Od czasu do czasu (jak śpiewała pewna piosenkarka) wpadają mi w ręce sądowe autentyki autentycznych wirtuozów. Tym razem trafiłem na koncertmistrza słowa technicznego w osobie biegłego X. Nie czas i miejsce na opisywanie skomplikowanego budowlanego charakteru sporu o wartości, bagatela prawie miliona dwustu tysięcy złotych. Ważne, że biegły w swojej opinii raczył wspiąć się na wyżyny abstrakcji (zdania wyrwane z kontekstu, ale kontekst całości i tak nie został przez biegłego zrozumiany).
 
Wysoki sądzie: to dostępne narzędzie, opis z natury faktycznych czynności realizacyjnych, jak wynika z akt nie znalazło zastosowania na budowie. Tego pochodną in minus są zawarte w tezach figury retorczyne.…

Co stało na przeszkodzie by każdy z elementów kolizji (lub jako dawnej kolizji komplet) opisać? Szczególnie wobec faktu, iż jak wynika z załączonej porównawczej tabeli, opisy rzeczowe i techniczne zadań dla każdej z kolizji, co stwierdzam z pozytywnym zaskoczeniem, przedstawiono klarownie, profesjonalnie. Jako kontrapunkt do ogólnej natury swoistych komplikacji wynikających z treści tez.

Jeśli ustawowi uczestnicy procesu inwestycyjnego nie są w stanie zawrzeć konsensus w bezpośrednim kontakcie, z otwartym i dostępnym dla wszelkiej analityki „teatrem” budowy, to z czego miałby wynikać tytuł dla biegłego do ustalenia kosztów? Wbrew algorytmowi dla tej czynności wynikającej z zapisów umowy.

Wnioski  z badań
1. Inżynieria to konkret i szacunek dla powinności formalnych oraz technicznych.
2. Podstawy wykonania opinii są zawsze niezmienne : profesjonalizm, uczciwość, obiektywizm z wykorzystaniem wiedzy specjalnej dla użytku Sądu.

Konkluzja wewnętrzna: z umowy wynika kto, w jakim sposobie opisuje koszty. I nie jest to biegły.
 
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2358 dnia: 27 Września 2023, 07:23:09 »
No piękne. Nic nie zrozumiałem, ale piękne. I gdzie mnie tam do tego z moimi prostymi sprawozdaniami z badań?
Na marginesie - policjanci piszą dużo gorzej...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2359 dnia: 27 Września 2023, 09:40:32 »
Ale tu mamy specjalistę, biegłego, rzeczoznawcę. I dostał od sądu prawie 7 tys. zł. Można?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2360 dnia: 28 Września 2023, 10:53:04 »
Żona naszego powszechnie znanego i szanowanego kolegi, specjalisty od szybszego bicia serca nie tylko na widok kobiet, podupadła na zdrowiu, co zakończyło się poważną operacją. Nic dziwnego, że po dłuższym pobycie w szpitalu i jeszcze dłuższej rehabilitacji nadal jest pod stałą i troskliwą opieką lekarzy, rehabilitantów, a nawet męża. Oczywiście clou to walka o podniesienie sprawności ogólnej, nie dziw więc, że rekonwalescentka co tydzień poddaje się najróżniejszym badaniom organizmu. I, o radości, wyniki ma coraz lepsze: rzut piłką lekarską poprawiła o metr, sprint na 100 m o 0,5 sekundy, triatlon o prawie 5 minut! Jak sama skromnie twierdzi, z biegiem na 110 m przez płotki, ze skokiem o tyczce i biegiem na 3000 m z przeszkodami musi jeszcze poczekać, przynajmniej do zdjęcia szwów. A nie ma wyjścia, bo bez osiągnięcia minimów określonych przez NFZ, nie dostanie refundacji leków pooperacyjnych. Czasu nie jest dużo, ale żona kolegi pociesza się, że do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zdąży. 
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26315
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2361 dnia: 28 Września 2023, 13:51:55 »
Na pewno zdąży do IO w Polsce ;D

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2363 dnia: 03 Października 2023, 11:50:21 »
Na pewno zdąży do IO w Polsce ;D
To nie IO, ale chyba O-IO-M...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2364 dnia: 09 Października 2023, 10:05:29 »
 Zaćmienia zawodowe to między innymi obcowanie z ludźmi nietuzinkowymi, ba wyjątkowymi i to wyjątkowymi zarówno w całej krasie, jak i w całości szarości. Mamy szczęście sąsiadować z kimś takim. Ostatnio wyjaśniła się bowiem kwestia, jaka jest różnica pomiędzy wziętym notariuszem a Sąsiadującą Panią Notariusz. Do wziętego notariusza ludzie walą drzwiami i oknami, a SPN potrafi nieźle walnąć drzwiami. Najczęściej, choć nie zawsze, tylko framugę
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38551
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2365 dnia: 09 Października 2023, 12:08:06 »
Czekaj, jeszcze wywali oknem...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2366 dnia: 09 Października 2023, 12:26:22 »
O, to u nas nie jest proste, bo okna są zasłonięte szklana okładziną.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2367 dnia: 16 Października 2023, 10:02:57 »
 I jak tu nie wierzyć, że w określonych warunkach zachowania ludzkie są takie same? Przesłuchiwaliśmy ostatnio w jednej ze spraw świadka - jak sam twierdził dwojga nazwisk - Oświęcimski-Aushwitz-Birkenauski. Na pytania stron niezmiennie odpowiadał: wykonywałem tylko swoja pracę. Prawie 80 lat po Norymberdze, sprawa budowlana, a odpowiedzi ciągle takie same.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2368 dnia: 17 Października 2023, 13:16:34 »
Miło choć niełatwo opowiadać osobom niewtajemniczonym o procesowej kuchni sądowej. Nie trzeba być fachowcem, żeby zdawać sobie sprawę, że postępowania sądowe to gąszcz przepisów, odwołań, odnośników i przypisów,  z którymi nawet specjaliści mają problemy. Nietrudno więc o potknięcia, ba wiel-błądy procesowe.  Tak właśnie było na ostatniej rozprawie, kiedy to zupełnie bezwiednie, nie zważając na takie drobnostki jak suspensywność, dewolutywność, prekluzja, charakterystyka stron postępowania, ich zdolność do występowania w procesie, a przede wszystkim zdolność do czynności procesowych, moja koleżanka, fakt, że substytutka,  w tym całym galimatiasie tragicznie się pomyliła i przy liście z zadanymi świadkowi pytaniami postawiła ptaszki zamiast krzyżyki. A sprawa dotyczy przecież parafii i to rzymskokatolickiej, więc krzyżyk do narysowania łatwiejszy. Trudno, trzeba będzie wystąpić o reasumpcję przesłuchania świadka, tylko czy sąd teraz, po wyborach, się zgodzi?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38551
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2369 dnia: 17 Października 2023, 13:28:11 »
Jak tu już kiedyś dawno temu Stefan wyjaśniał, czy ptaszek to krzyżyk (i odwrotnie) decyduje mąż.
Konkretnie mąż zaufania.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.