Kategoria ogólna > Miejsce dla trolli

Trolle i inne stworzenia mityczne w Realu (i zagrodzie)

(1/6) > >>

Bruxa:
Troll internetowy to stwór dość powszedni, żeby nie powiedzieć - pospolity. Nawet taki Buzdygan czy inny Bodakowski, gieroje i kozacy w Web 2.0, co takiego osiągnęli w Realu albo innym Panatinajkosie? Wirtualnie fikać to każdy potrafi... A tak pokazać, że się ma jaja w Outernecie to... no, to trzeba mieć jaja.
Tyle tytułem wstępu.
Poczet Trolli i Innych Kreatur Mitycznych z Reala ma zaszczyt rozpocząć Prezydent RP na Wychodźstwie (nie mylić z Prezydentem RP na Uchodźstwie) Juliusz świętej pamięci Nowina-Sokolnicki:

17 sierpnia zmarł w Colchester w Wielkiej Brytanii Juliusz Nowina-Sokolnicki, samozwaniec przedstawiający się jako prezydent wolnej Polski na wychodźstwie - podaje portal tvp.info. Nowina-Sokolnicki przed śmiercią wyznaczył następcę - jest nim Jan Zbigniew Potocki, polski biznesmen zamieszkały w Niemczech.

Juliusz Nowina-Sokolnicki miał 89 lat. Był postacią niezwykle kontrowersyjną. W 1972 roku, po śmierci prezydenta RP na uchodźstwie Augusta Zaleskiego ogłosił, że został przez zmarłego wskazany na swojego następcę. Ogłosił się jednak, nie jak Zalewski, prezydentem na uchodźstwie, a prezydentem na wychodźstwie. Działał równolegle z rzeczywistymi prezydentami na uchodźstwie aż do 1990 r., kiedy to oficjalnie przekazał insygnia władzy prezydenckiej prezydentowi Lechowi Wałęsie (w tym samym roku insygnia władzy przekazał Lechowi Wałęsie Ryszard Kaczorowski).

W 1990 roku ogłosił się Wielkim Mistrzem Orderu Świętego Stanisława (orderu rycerskiego istniejącego w XVIII i XIX wieku) i zajął się nadawaniem go w Polsce i zagranicą. W związku z tym w 2006 roku senator PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk powiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa podszywania się pod funkcjonariusza publicznego. Śledztwo jednak umorzono.

Jako samozwańczy prezydent Polski Juliusz Nowina-Sokolnicki powoływał własne rządy, premierów i ministrów. Jednym z nich był ks. prałat Henryk Jankowski. Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że w niedzielę w gdańskim kościele św. Brygidy odprawi on mszę za duszę zmarłego.

Przed śmiercią Nowina-Sokolnicki wskazał na swojego następcę Jana Zbigniewa Potockiego, polskiego biznesmena zamieszkałego w Niemczech. Potocki zdążył już się ogłosić nowym prezydentem wolnej Polski na wychodźstwie.

Przepraszam za długą wklejkę, ale tego to by nawet redaktorzy Szczutka Wieczornego nie wymyślili.

Stefan:

--- Cytat: Bruxa w 26 Sierpnia 2009, 21:03:46 ---Przepraszam za długą wklejkę, ale tego to by nawet redaktorzy Szczutka Wieczornego nie wymyślili.

--- Koniec cytatu ---
Co mi pan sugeruje, prosze pana???

Cezarian:
Teraz czekamy, aż ktoś ogłosi się Prezydentem RP na ucieczce (ucieczctwie).

szczutek:
Aż musiałem złamać śluby internetowego milczenia, bo historia faktycznie pikna. A premierem przez Potockiego, jak ma się rozumieć, został mianowany Szczęsny, handlarz czajnikami z Belgii?

Baader:

--- Cytat: szczutek w 26 Sierpnia 2009, 23:28:11 ---Aż musiałem złamać śluby internetowego milczenia, bo historia faktycznie pikna. A premierem przez Potockiego, jak ma się rozumieć, został mianowany Szczęsny, handlarz czajnikami z Belgii?

--- Koniec cytatu ---

Może raczej Zabłocki, ten co wyszedł na mydle (cokolwiek by to nie znaczyło). Naprawdę niesamowite mają ludziska hobby i fobby... Na miejscu faceta założyłbym teraz na Allegro sklepik z tytułami: Kasztelan - cena minimalna 100 PLN. Podstoli 500, krajczy 700 i tak dalej.

Swoją drogą... Jakby to było pięknie, gdyby każdy delikwent któremu kraj/ustrój/władze/przypadkowe społeczeństwo się nie podoba nie zabierał się za zawracanie kijem Wisły tylko budował swoje na uchodźstwie/wychodźstwie/przechodźstwie. Siedzi sobie facet w swoim by tak rzec wirtualnym sandboksie i nikogo nie "wzmaga moralnie" *).

*) Uwielbiam ten zwrot ale ostatnio rzadko go spotykam w mediach a szkoda :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej