Autor Wątek: Czy przykazań jest 9 - sensacyjne(?) odkrycie salonu polskiego dziennikarstwa  (Przeczytany 3978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
Dotarliśmy do cieplutkiego, niepublikowanego jeszcze raportu dziennikarzy gazety.
Po żmudnej, a nawet benedyktyńskiej,  trwającej 17 lat pracy, która polegała na prześledzeniu 13 trylionów  dokumentów  w  językach starożytnych (m.in.  staroaramejski,  starogrecki, lutycki, herboinkostecki i wiele, wiele innych) dziennikarze doszli do wniosku (popartego odpowiednią dokumentacją), iż przykazań było tylko dziewięć!
Fałszywym (nomen omen) przykazaniem jest przykazanie oznaczone numerem 8. (Zainteresowanych jego brzmieniem, lub tym, ktrozy być moze zapomnieli,  zachęcamy do sięgnięcia do aktualnych jeszcze źródeł).
Nas to odkrycie jednak nie powaliło, tak jak wytrawnych czytelników gazety wyborczej, którzy mogli łatwo zauważyć że gazeta nie stosuje tego przykazania od początku jej powstania. Niemniej ogłoszenie tego na swoich łamach to dobra, choć mocno spóźniona decyzja.

Offline Psiakostka

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 300
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grafika z dżemem
No toś się wysilili...

Starczyło przeczytać "Rozmowy o Biblii" pani Świderkówny, aby wiedzieć, że liczba przykazać nie była równa constans.

Z tego co wiem to obecnie jest dwanaście przykazań (bo to liczba uznana za doskonałą). Najnowsze przykazania to:

11. Nie spamuj poczty bliźniego swego
12. Ani offtopicuj tematu który jego jest
Szeregowy Psiakostka melduje powyższe

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51637
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Co do ostatniego przykazania, to stwierdzić na tym forum mozemy, ze absolutnie ono nie istnieje, a jeśłi istnieje, to nie miało, nie ma i nie będzie miało racji (bytu).
Skoro zaś o "bycie" mowa, to czy jest on rezultatem kreacjonizmu, czy ewolucjonizmu? Jeśli uznać, że zawsze coś było, nawet przed wielkim wybuchem, to oznacza, że byt był zawsze.

Przy okazji dodajmy, że ulubieni redaktorzy Stefana sponsorowani przez naukowców lub odwrotnie, odkryli własnie, co było przed Wielkim Wybuchem! Było to "PrzedWielkoWybusze"

A przykazań, jak wszyscy pamiętamy z filmu Brooksa (nie Bruxy), było 20, ale dziesięć Mojżesz potłukł.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Psiakostka

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 300
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grafika z dżemem
przykazań, jak wszyscy pamiętamy z filmu Brooksa (nie Bruxy), było 20, ale dziesięć Mojżesz potłukł.

A ja słyszałem że miało być tylko trzy, a reszta to gratisy.
Szeregowy Psiakostka melduje powyższe

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Eeee, to nie tak. Mojżesz najpierw ostrożnie wypytał po ile te przykazania, a jak się dowiedział, że za darmo, to od razu wziął dziesięć. Dobrze, że na detalistę trafiło, bo jakby miał duszę hurtownika, to byśmy mieli tych przykazań kopę  ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
No, a kopa to ile? No kto wie?
Bravou
Kopa to 5 tuzinów!

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Albo cztery mendle ;D
Nie mylić z Mendlem i Mendelejewem!
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51637
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Albo pięć bizunów ad nudam serpiternam.
Ile można znieśc mendli bizunów? Taki Arab z Arabii Saudyjskiej, jak przywykły to pewnie więcej?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Czyli summa summarum wychodzi kopa w nudam sempiternam  ;D

Ile można znieśc mendli bizunów? Taki Arab z Arabii Saudyjskiej, jak przywykły to pewnie więcej?

Nie chcę sie mądrzyć, ale chyba mylisz bizuna z bisurmanem...  :D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
No nie offtopujcie offtopowego wątki

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
No nie offtopujcie offtopowego wątki

Ooo! Stefek dotarł do nieznanego przykazania!

Skoro tak, to wracajmy zatem do naszych bizonów... znaczy się, baranów, oczywiście  ;D
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2007, 18:17:51 wysłana przez Bruxa »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51637
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
No nie offtopujcie offtopowego wątki

Ooo! Stefek dotarł do nieznanego przykazania!

Skoro tak, to wracajmy zatem do naszych bizonów... znaczy się, baranów, oczywiście  ;D
Zgadzam się! Ile przeciętny baran z Arabii wytrzyma bizonów (bizunów) at nudam sempiternam? Czy aby wełna mu się nie zgrępluje?

Mosze zszedł z Synaju, stoi przed Żydami trzymając Tablice w ręku, wszyscy czekają, co teraz powie.
- Żydzi - mówi Mosze - mam dla was dwie nowiny, jedna dobra, a druga zła. Od której zacząć?
- Od dobrej - jednogłośnie odparł lud.
- Dobra to ta, że udało mi się sporo utargować tam na górze, miało być 30, zostało tylko 10!
- Szkojach - wykrzyknęli Żydzi - a jaka jest ta zła wiadomość?
- Niestety, cudzołóstwo zostało!
Sam nie lubię cytatami, ale tak się nam watek rozwinął...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
- Niestety, cudzołóstwo zostało!

Oj, gewalt!
 ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Psiakostka

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 300
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grafika z dżemem
Odp: Czy przykazań jest 9 - sensacyjne(?) odkrycie salonu polskiego dziennikarst
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Kwietnia 2007, 08:46:40 »
Czy przypadkiem sempiternam, nie oznacza wiekuisty?

W tym świetle "40 bizunów na nagą wiekuistość" nabiera zupełnie nowego, prawda znaczenia.

Pamiętam jak w niezapomnianym roku 1939 przez podobne zamieszanie cały nasz oddział dostał się do nieprzyjacielskiej, prawda niewoli. Gdy padł rozkaz "wszyscy w nogi" przez małe nieporozumienie postrzeliliśmy 173 krotnie w obie nogi pewnego sturmbahnfuhrera, przez co okropne on miał do nas pretensje. Zupełnie nie wiem o co - przecież tym sposobem załatwiliśmy mu całkiem pokaźną prawda rentę.
Szeregowy Psiakostka melduje powyższe