Przerażająca Tfurczość Własna > Podforumeczko Stefana Bolcmana - Re-reaktywacja

Młodzieżowe Studium Teatralne - Śmierć poety II

(1/2) > >>

Stefan:
Młodzieżowe Studium Teatralne im. Jana Surmy Stefańskiego ma zaszczyt przedstawić (po przerwie) sztukę czystej wody, pod tytułem:
Śmierć poety

Występują:
Poeta&tamwaj
Akcja
Poeta: Jam za młody by umierać! Zastosuję nowoczesną metodę olejową prof. Knohoutowa!
Stosuje. Zdrowieje
Wpada w entuzjazm, a następnie pod tramwaj.
Kurtyna!
Koniec

Bruxa:
Mówiłam, co się odwlecze, to nie uciecze... Rozumiem, że bisów nie będzie?

Czy to aby nie była metoda olejowa Anuszki z Patriarszych Prudów? Olej oczywiście słonecznikowy...

Cezarian:

--- Cytat: Bruxa w 28 Lipca 2007, 09:51:23 ---Czy to aby nie była metoda olejowa Anuszki z Patriarszych Prudów? Olej oczywiście słonecznikowy...

--- Koniec cytatu ---
Oczywiście, bo najzdrowszy: i na Małgorzatę, i na Mistrza, i na Zieloną Gęś

anoosia:

--- Cytat: Bruxa w 28 Lipca 2007, 09:51:23 ---Mówiłam, co się odwlecze, to nie uciecze... Rozumiem, że bisów nie będzie?

Czy to aby nie była metoda olejowa Anuszki z Patriarszych Prudów? Olej oczywiście słonecznikowy...

--- Koniec cytatu ---
Annuszka rozlała olej na  PP  i tam Berlioz się poślizgnął. A więc nie jest to samo ponieważ  tutaj został olej wypity i pod jego wpływem wpadł pod tramwaj. Poza tą nieścisłością wszystko się prawie zgadza.

Stefan:
No (jako autor) muszę sprostować.
Poeta nie wpadł pod tramwaj z powodu oleju. Olej spowodował wypłukanie złych pierwiastków (olej się bierze do ust, "ciumka", a następnie wypluwa.
Profesor Knohoutov (żyjący realnie) opracował tą metodę w latach 80.tych.
A poeta wpadł pod tramwaj i zginął tylko z tego z powodu, że tramwaj jechał. No bo gdyby tramwaj stał, to by się tylko potłukł i nie umarł - i znowu trzeba by odwołać przedstawienie.
A odnoszenie tego "dzieła" do MiN to grube nadużycie.
Teatrzyk to forma czysta, nie związana.
Tyle komentarza autorskiego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej