Autor Wątek: Tydzień z życia w koporacji  (Przeczytany 3361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Tydzień z życia w koporacji
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Kwietnia 2013, 10:21:28 »
Pojechałem do stolycy, zastąpić na chwilę Bruxę (która to, będąc młodą nauczycielką, wyjechała szkolić młodzież na gumnie). Niestety, wpadłem na mojego autystycznego prezesa i padłem ofiarą budowy ładu korporacyjnego, czyli kolejnego sukcesu firmy:
Start konsultacji ze stroną społeczną na temat wprowadzenia kodeksu etyki w spółkach Grupy PKP:
Rozpoczynają się konsultacje ze związkami zawodowymi na temat wprowadzenia Kodeksu Etycznego, zawierającego politykę zgłaszania nadużyć przez pracowników. Wprowadzenie obu rozwiązań jest powszechnie stosowanym elementem budowy ładu korporacyjnego przez firmy w Polsce i na świecie.

Jak powiedział dyrektor zarządzający ds. audytu: W przypadku tak dużego pracodawcy stworzenie wiarygodnej platformy do zgłaszania nadużyć ma kolosalne znacznie.

ps. do Stefana - cytaty są, niestety, jak najbardziej prawdziwe, ale możesz je wykorzystać, o ile podzielisz się z nami nagrodą ;)


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51637
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Tydzień z życia w koporacji
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Kwietnia 2013, 10:26:51 »
Rety? A może wprowadzić kodeks etyki wśród pasażerow? I oczywiście związki zawodowe pasażerów!
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4983
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Tydzień z życia w koporacji
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Kwietnia 2013, 11:31:33 »
A czy jest to dopuszczalne, że związki zawodowe nie mają swoich związków zawodowych?
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51637
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Tydzień z życia w koporacji
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Kwietnia 2013, 12:07:43 »
A czy jest to dopuszczalne, że związki zawodowe nie mają swoich związków zawodowych?
I to jest skandal! Chociaż rada pracowników by się przydała. Podobnie wśród konsumentów. Przy okazaji, czy to nie zastanawiające, że "ment", to główny element słowa "konsument"? Czy to na pewno był przypadek?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Tydzień z życia w koporacji
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Kwietnia 2013, 21:40:58 »
Start konsultacji ze stroną społeczną na temat wprowadzenia kodeksu etyki w spółkach Grupy PKP:
Rozpoczynają się konsultacje ze związkami zawodowymi na temat wprowadzenia Kodeksu Etycznego, zawierającego politykę zgłaszania nadużyć przez pracowników. Wprowadzenie obu rozwiązań jest powszechnie stosowanym elementem budowy ładu korporacyjnego przez firmy w Polsce i na świecie.


Znaczit - donoszenie, pardon, zgłaszanie nadużyć będzie teraz stanowiło kręgosłup ładu etycznego waszej korporacji? No pogratulować...
Ale może ja nie zrozumiałam, bo na przykład nie wiem, czy chodzi o to, żeby pracownicy zgłaszali nadużycia (czyje?), czy o to, żeby zgłaszane były nadużycia pracowników (przez kogo?), bo tekst w tym miejscu jest co najmniej dwuznaczny...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.