Autor Wątek: Dobre wieści !!!  (Przeczytany 467910 razy)

0 użytkowników i 25 Gości przegląda ten wątek.

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21232
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1155 dnia: 01 Października 2012, 14:44:08 »
Mam mieć.

Pocztą!Pocztą zamów!A my potem poczytamy Twoje wpisy na temat Poczty Polskiej.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1156 dnia: 01 Października 2012, 14:55:34 »
A jaki to ma termin przydatności do spożycia?
Bo jak zalegnie na sortowni, to nie ma przebacz, po taką cegłę nikt się nie schyli...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26310
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1157 dnia: 03 Października 2012, 18:25:09 »
Ha! Okazałosie, że na Warmii (no powiedzmy w pobliżu Olsztyna) można odbierać RMF Classic, z eteru!
No to wreszcie mamy na co przełączać za dnia z PR3 ;)

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1158 dnia: 03 Października 2012, 19:13:31 »
No! Witamy w zasięgu cywilizacji!
No, może to trochę na wyrost, zważywszy, że od pewnego czasu mogę odbierać Classic jedynie jak postawię radio na parapecie i antenę podepnę do kaloryfera, a i to pod pewnym specyficznym kątem... Pewna znajoma skądinąd ogólnopolska rozgłośnia zagłusza ::)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline jazzski

  • Hydraulik
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 980
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1159 dnia: 05 Października 2012, 23:56:23 »
   Jestem wyjechany, a do tego zmieniam komputer. Nie mam na czym pisać. Ale chcę. I tu mam najlepszy dowód:


   Szacunek dla wszystkich.
   Nadal poszukuję odpowiedzi na pytanie - jaki jest aktualnie, zdaniem poszczególnych uczestników, główny cel funkcjonowania Forum. Korzystając z ciągle jeszcze zajmowanej pozycji najnowszego uczestnika, zaraz w punktach sprecyzuję, co mnie tutaj przywiodło i zatrzymało.

1. Przybyłem tu w lutym br., z przypadku, wryty wszystkimi kopytami z powodu natknięcia się na zbiorowisko wypowiedzi:
a. radzących sobie w polszczyźnie
b. żartobliwych
c. twórczych literacko
d. skupionych pod symbolicznym wezwaniem jednego z najbardziej ulubionych przeze mnie nazwisk.

2. Zawsze bardzo mi się chciało żartować w takiej formule i zawsze nie bardzo było z kim. W różnych okresach życia z różnymi osobami udawało się przejściowo utrzymywać korespondencję temu służącą i zawsze chciałem do takich praktyk powrócić. Z tej właśnie podniety kiedyś pierwszy raz wystarałem się o stałe łącze i mimo lenistwa opanowałem html, żeby zrobić sobie stronę; następnie napisałem do niej serię opowiadań, w nadziei że będą przychodzić do mnie listy od interesująco żartobliwych ludzi. Od razu musiałem dołożyć dział z muzyką i nauczyć się robić rysunki, żeby coś przyciągnęło czytelników. Potem zmieniłem tematykę rysunków na erotyczną, żeby przyciągnąć jakichkolwiek czytelników. Potem zrozumiałem (?), co to jest pozycjonowanie strony. Kiedy już miała 300 czytelników dziennie, otrzymywałem dość listów, żeby się zorientować, że widocznie internautów mnie interesujących musi istnieć mały procent. Przy liczbie około półtora tysiąca wejść zorientowałem się, że czytelników mnie interesujących egzystuje mały promil, a promocji strony trzeba poświęcać za dużo czasu.

3. Nie poszukiwałem dla siebie odpowiedniego forum, bo te, na które natknąłem się mimowolnie - odstraszały poziomem umysłów i obyczajów. Dlatego „Poszepszyńscy” byli, jakby, odkryciem Raju.

4. Miałem tu staż jednomiesięczny, kiedy pojawił się „Rita”. Zaprezentowany przezeń język i sposób bycia odebrałem jako „koszmar”. Kiedy napisał do mnie na „priv”, szukając sprzymierzeńca, odpisałem - co musi zmienić w zachowaniu, żeby nie razić. Wtedy się zaczęło. Oświadczył, że jest mężczyzną, starał się mnie obrazić, zapowiedział, że jak tylko wyzdrowieje, to przestanie pisać. I zaraz wyzdrowiał.
„Rita” nie jest dobrym przykładem na kogokolwiek, bo takich person jest jeszcze mniejszy promil, niż w powyższym punkcie 2, zdanie ostatnie.

5. Dzisiaj nadal postrzegam to forum, jako najlepsze miejsce:
a. wolne od chamstwa i prymityzowania polszczyzny
b. do codziennych spotkań z ludźmi, których lubię spotykać
c. do uprawiania wyrafinowanego żartu
d. do powstawania różnych form literatury.

6. Już nie jestem nowy. Mówię, na czym mi zależy. Na przykład na tym, żeby zdania które tu wypisuję, przeczytało jak najwięcej osób. Życzę tego wszystkim tekstom tu powstającym (taki osobliwy rys wzięty od literatów - że lubią, jak ich pisanie ma czytelników). Chciałbym też, żeby piszących tutaj przybywało. Dlatego pytam: Czy mój cel, czasem, nie jest sprzeczny ze „statutowym” celem forum, a ja - przez jakąś pomyłkę - nie zostałem o nim poinformowany? Jeżeli nasze pragnienia okazałyby się jednak wspólne - moim zdaniem należałoby:
a. ustanowić zakładkę o nazwie DLA NOWYCH, pod którą każdy nowy znalazłby zwięzły tekst ze wskazówkami - co tu robimy i przy czym chcemy pozostać, który poziom opanowania języka polskiego nas interesuje, do kogo się zwracać w sprawach administracyjnych, do kogo - w kwestiach koleżeńskich i czy się coś płaci; do tego - zachętę do rozwijania talentu piśmienniczego właśnie u nas i „zniechętę” (moje!) dla pisania niedbałego, zwłaszcza zaś partackiego w tym miłym miejscu
b. coś zrobić (uporządkować?) z milionami istniejących, a nieużywanych wątków, w których próby rozeznania się owocują zrezygnowaniem
c. zaprzestać ustawicznego tworzenia nowych wątków - takich, których nie jest się w stanie trwale zasilać nowymi postami na temat przez siebie - w tytule - zapowiedziany. Nie może to być, żebym dla co drugiej myśli zakładał nowy wątek, który potem jednak niczym zasadniczym się nie będzie różnić od chmary podobnych
d. dążyć do pisania poprawnego, w odróżnieniu od niedbałego i błędnego. Nie - wymagać, ale jednak pochwalać i podsycać używanie języka literackiego (wzbogacającego polszczyznę, nie - psującego ją)
e. zdania niezrozumiałe dla postronnego, bo traktujące o rzeczach prywatnych, np. wiadomych tylko garstce będących w zażyłości, oraz posługujące się skrótami i hasłami wynikłymi z przeszłych rozmów - stosować, ale tylko wyznaczonych wątkach, które już z tytułu dadzą się rozpoznawać, jako zawierające treści dla wtajemniczonych.
f. jeżeli to się uda (tzn. ktoś się podejmie), rozpocząć pozycjonowanie strony.

   Nikogo konkretnego nie poddaję krytyce. Piszę - czego pragnę. Mam nadzieję, że w odpowiedziach na tę właśnie notkę nikt nie wykpi się czczym ironizowaniem, a raczej będzie próbował współokreślić zbiorowy nasz cel.

cczy cel pedadoga

  • Gość
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1160 dnia: 06 Października 2012, 08:09:45 »
  Nikogo konkretnego nie poddaję krytyce. Piszę - czego pragnę. Mam nadzieję, że w odpowiedziach na tę właśnie notkę nikt nie wykpi się czczym ironizowaniem, a raczej będzie próbował współokreślić zbiorowy nasz cel.

A jeżeli celem jest czcze ironizowanie? Hę?
Jeśli chodzi o "wspólne cele" to takich organizacji jest sporo i one wszystkie czekają z otwartymi rękami na kolejnych celujących do tego celu.

ad pkt 6 a,b,c,e - Jednym słowem chcesz tu wprowadzić jasne zasady i tym samym sprowadzić nas do pkt 2. A wystarczy, żebyś, jako miłośnik czytania poczytał choćby podpisy pod avatarami rozpoczynając od Bruxy i Cezariana. Oczywiście, tu każdy wprowadza zasady ale na szczęście każdy inne. I dzięki temu udało nam się (niemałym wysiłkiem) np. niezałożyć stowarzyszenia.
Ja na przykład staram się tu pielęgnować twórczą anarchię i Ty ze swoimi porządkującymi pomysłami, na szczęście innymi od pomysłów innych możesz ją tylko ubarwić.
Tu nic nie powstaje we wspólnym celu. Nawet do takiej Urny każdy wsypuje z innego powodu... a jeszcze zupełnie inne i nieprzewidziane cele są przez to osiągane.
 Zwięzły tekst ze wskazówkami dla nowych czyta się przy rejestracji (ostatnio został przywrócony odpowiedni) i moim zdaniem wystarczy. Dokładniejsze wskazówki byłyby jak tłumaczenie dowcipu, a Koń jaki jest każdy widzi. A może wolimy takich, którzy czytając sami się zorientują o co tu nie chodzi (bo o co chodzi się nie zorientują bo się nie da i czego jesteś najlepszym przykładem.
Pozycjonowanie? Procenty? Promile? 300 czytelników? 1500 czytelników? A po co? Wróć! Próbuj.
Każdy ma swoją wizję forum i każdy tworzy inną jego twarz. Ty też.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1161 dnia: 06 Października 2012, 09:41:24 »
Nie teraz mam czasu szerzej odpowiedzieć na pytania i propozycje Jazzskiego, ale w przeciwieństwie do Pedadoga uważam, że sporo w nich racji. Nie możemy się zasklepiać tylko w naszym gronie, a należy nieść kaganek absurdu dalej. Nawet w ten sposób, że tylko czekamy, jak ktoś przyjdzie i się oparzy.
Szerzej po weekendzie.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1162 dnia: 06 Października 2012, 10:05:00 »
główny cel funkcjonowania Forum. 

Hę? ???



@Cezarian @Pedadog - jedno nie musi przeszkadzać drugiemu, najprawdopodobniej. Mam nadzieję.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21232
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1163 dnia: 07 Października 2012, 14:02:10 »
Jakby kogoś teściowa wkurzała to mam na to lekarstwo.Na własnym podwórku wyhodowane.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1164 dnia: 07 Października 2012, 19:06:27 »
O, jakie ładne czarcie koło ;D
Ale czerwony? To nie lepiej od razu sromotnika hodować?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1165 dnia: 07 Października 2012, 21:20:59 »
Wracając do tematu rozpoczętego przez Jazzskiego, to z kliku pomysłów przez niego zaprezentowanych zastanawiam się na szybko nad dwoma:
1. Praca nad rozwojem strony. Na szybko to oczywiście pomysł już rozpoczęty, czyli opis odcinków RP. Wszyscy wchodzimy bezpośrednio na stronę forum, zapominając, że nasza wizytówka to jednak sama strona. Może wyrzucić strefę Zexona, która przecież już dawno nie funkcjonuje. Może rozwinąć stronę o Rycerzy, czy Dym z papierosa? Można zastanowić się nad działem Zembatego i Janczarskiego jako autorów słuchowiska. Może opis i krótkie biografie aktorów odtwarzających postacie z RP?
2. Ilość wątków. Z jednej strony sam jestem przywiązany do wielowątkowości, z drugiej, przynajmniej częśc wątków możnaby połączyć, zwłaszcza z kategorii ogólnej.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1166 dnia: 07 Października 2012, 21:46:31 »
1. Tak, ale.
Strona poszepszyńska niech zostanie poszepszyńska. Rozwijać jak najbardziej, ale w zakresie związanym z szeroko pojętą poszepszyńskością. Nie mieszać z innymi słuchowiskami, bo wyjdzie jeden bajzel..
Dla innych słuchowisk można zrobić osobną stronę, może wikię?
2. Nie.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1167 dnia: 07 Października 2012, 22:20:48 »
1. Tak, ale.
2. Nie.
1. Zgoda
2. Zgoda,
3. O choroba...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1168 dnia: 07 Października 2012, 23:18:40 »
No masz ci los. To ty tu piszesz, co się tobie podoba, ja sobie piszę, co mnie się podoba i mimo naszych starań, żeby każde dążyło we własnym kierunku, wychodzi na to, że jedziemy w tę samą stronę, ba! może nawet tym samym tramwajem...
Normalnie, patologia  S:)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Dobre wieści !!!
« Odpowiedź #1169 dnia: 08 Października 2012, 00:02:56 »
No masz ci los. To ty tu piszesz, co się tobie podoba, ja sobie piszę, co mnie się podoba i mimo naszych starań, żeby każde dążyło we własnym kierunku, wychodzi na to, że jedziemy w tę samą stronę, ba! może nawet tym samym tramwajem...
Normalnie, patologia  S:)
A do tego, w zasadzie, w różnych wątkach. A w zasadzie nie.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.