Autor Wątek: Sportowo  (Przeczytany 37062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #60 dnia: 12 Września 2011, 13:23:21 »
A remis, to ile punktów? Po jednym i pół?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Września 2011, 08:59:38 »
Patrząc na mecz Słowaków z Polakami (dla wyjaśnienia – Słowakom pasowało wygrać, nam przegrać) odniosłem wrażenie dziwnego dejavu. Słowacy byli w poniedziałek słabi, a nasz drugi skład grał składnie, skutecznie, i efektownie – nie mając żadnych obciążeń – i (co oczywiste) wbrew interesom polskiej piłki (siatkowej).
Dlaczego dejavu?
Ano dlatego, że przypomina mi to mecze ustawianej ligi, w której wszyscy wiedzieli o co chodzi, ale trzeba było jednak się męczyć i grać.
Dzielni Słowacy (a może Polacy?) trudzili się bardzo, by wynik zadowolił obie strony. Nie było łatwo, ale dzięki współpracy obu stron się udało. Duet Drzyzgów pracował nad uwiarygodnieniem – Fabian rozgrywał jak umiał, a Wojciech usiłował przekonywać widzów, że to co widzą to jest siatkówka. I robił to z przekonaniem.
Pytam się po co?
Nie lepiej mecz ustawić za pomocą losowania, a chłopcy niech podwyższą wały, bo  podobno ma być powódź w Czechach.
Powódź polskich kibiców, liczących na dalsze sukcesy naszych sportowców. Tłumnie zjadą do usta Karela Gota (Karlowe Vary), by kibicować naszym w meczu z braćmi Czechami. Oby się udało ich pokonać, co nie jest takie oczywiste, choć w wypowiedziach jesteśmy już w półfinale, dzięki tej sprytnej (we włoskim stylu) porażce. Oby, choć pokonanie CSRS (osobno) nie będzie łatwe.
Regulaminy tworzone przez FIVB czy CEF powinny otrzymać najwyższy współczynnik korupcji i powinny być umieszczone w Serves pod Paryżem jako wzór matactwa.
Ciekawi mnie tylko, jaki będzie regulamin w 2013 roku, gdy MŚ będą organizowane w Polsce. Co prawda bardziej debilnych regulaminów nie da się już wymyślić, no ale Polak potrafi, jak przekonuje jeden ze śniadolicych aktorów….
« Ostatnia zmiana: 13 Września 2011, 10:05:39 wysłana przez Stefan »

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Września 2011, 09:47:32 »
Czytam, włos na głowie staje dęba, czyli cała nadzieja w Czechach, że spuszczą nam teraz łomot. Wtedy wszyscy będą biadolić, że trzeba było wygrać ze Słowacją i następnie spokojnie już rozbić Rosję. Przecież po ewentualnej porażce z Czechami nasza wygrana z Rosją przestałaby budzić jakiekolwiek wątpliwości.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #63 dnia: 13 Września 2011, 12:15:27 »

Ano dlatego, że przypomina mi to mecze ustawianej ligi, w której wszyscy wiedzieli o co chodzi, ale trzeba było jednak się męczyć i grać.
Dzielni Słowacy (a może Polacy?) trudzili się bardzo, by wynik zadowolił obie strony. Nie było łatwo, ale dzięki współpracy obu stron się udało. Duet Drzyzgów pracował nad uwiarygodnieniem – Fabian rozgrywał jak umiał, a Wojciech usiłował przekonywać widzów, że to co widzą to jest siatkówka. I robił to z przekonaniem.
Pytam się po co?
Jak to po co? Przecież gdyby nie udawali że chca wygrać, to dyskwalifikacja jak w pysk!
Ale miło było oglądać, ja przy stanie 23:23 nasz (Ruciak?) silnie i perfekcyjnie wali w siatę - miód  8)

Stefan

  • Gość
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #64 dnia: 13 Września 2011, 12:30:32 »

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Września 2011, 18:42:19 »
Dobrze wyszkolony zawodnik trafi w siatkę nawet 95-98 serwów na 100.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #66 dnia: 13 Września 2011, 21:49:29 »
a 2 pozostałe - pod siatkę ;D

Stefan

  • Gość
Arkadiusz Głowacki chce grać dla Polski
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Września 2011, 12:23:02 »
Arkadiusz Głowacki, piłkarz tureckiego  Trabzonsporu  chce grać dla reprezentacji Polski.
- Zawsze chciałem grać, no ale nie zawsze wychodziło. Mam nadzieję, że trener da mi taką szansę.
Trener Smuda nie wykluczył, iż powoła Głowackiego do kadry.
 - Muszę się nad tym zastanowić - powiedział - mamy wszak dziury na środku obrony. Przyda się każdy wartościowy piłkarz - zakończył.
Tym ostatnim stwierdzeniem mocno jednak ograniczył szanse Głowackiego.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Września 2011, 14:02:02 »
Obecnie wszystko w rękach prezydenta, który ma złożyć podpis pod przyznaniem obywatelstwa Głowackiemu. Sprawa nie jest jednak prosta, gdyż nie wszyscy zawodnicy "ocierający się" o kadrę Polski zgadzają się na udział w reprezentacji Głowackiego. Swoje niezadowolenie już wyraził Arboleda.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #69 dnia: 08 Listopada 2011, 18:02:43 »
W związku z dużą liczbą naturalizowanych Polaków w reprezentacji Polski w piłce kopanej, zarząd PZPN podjął decyzję o zastąpieniu godła narodowego logiem PZPN.
- Dla wielu z nich orzeł nic nie znaczy - tłumaczyła rzecznik - a logo PZPN znane jest wszystkim piłkarzom. Taka zmiana pozwoli nowym zawodnikom bardziej zasymilować się z drużyną, czego nie mógł zapewnić orzeł i to w dodatku w koronie - zakończyła rzecznik.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #70 dnia: 08 Listopada 2011, 23:23:05 »
Pan próbujesz wytłumaczyć, a ja oczekuję oceny. Jak powiedział Abdullah Ibin Polansky starający się o grę w polskiej reprezentacji.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #71 dnia: 16 Listopada 2011, 22:17:29 »
RJPII zamierza wnieść do laski (he, he, laski) marszałkowskiej projekt uchwały, o zmianie godła z Orła na logo pzpn.
- Myślę, że zlikwiduje to niepotrzebne swary i kłótnie w naszej ojczyźnie - powiedziała jeden z posłów.
No jest to jakiś pomysł miał powiedzieć prezydent. Miał, ale w porę mu to wyperswadowano.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #72 dnia: 16 Listopada 2011, 22:28:03 »
Żeby nie było sporów, to może niech od razu zadecydują, czy logo PZPN będzie w koronie, czy też nie? Ja się nie zgadzam na brak korony! Nie po to odzyskaliśmy w 1989r. niepodległość, żeby logo PZPN nie miało korony, jak za komuny!
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #73 dnia: 14 Stycznia 2012, 16:06:58 »
Co prawda miałem już nie pisać o Marit Bjoergen (obiecałem to księdzu na spowiedzi, bo nazwiska norweskiej biegaczki używałem zamiast  innego popularnego wyrażenia), ale (nie bójmy się tego słowa) histeria, jaka nastała po opublikowaniu jej zdjęcia z gali wręczania nagród najlepszym norweskim sportowcom przeszła moje oczekiwania.

Dla nie znających tematu – na zdjęciu tym Bjoergen wygląda jak skrzyżowanie Mony Lisy z Arnoldem Schwarcenegerem.  Największe poruszenie fakt ten wywołał o dziwo nie u nas, tylko w sąsiedniej Finlandii. Znaczy sąsiedniej dla Norwegii.

Poważne zarzuty wysunął znany fiński trener biegaczek Kari-Pekka Kyro, który w 2001 roku został wyrzucony z kadry po skandalu dopingowym.
- To, czego Bozia nie da, dostaniesz od norweskiego lekarza - drwił Kyro na łamach fińskiej gazety "Iltalehti". - Kariera Bjoergen nabrała ogromnego przyspieszenia. Tego nie da się osiągnąć za pomocą normalnego treningu. Wiem coś o tym - podkreślił.
Na reakcję Norwegów nie było trzeba długo czekać. - To kolejna głupia rzecz, którą zrobił Kyro - skomentował rewelacje trener norweskiej kadry Egil Kristiansen, zapewniając, że Marit Bjoergen jest czysta jak łza


Myślę, że zarzuty wobec umięśnionej przedstawicielki kraju fiordów są nieco przesadzone. Wiadomo, że de gustibus non Est disputandum. Cokolwiek to oznacza, można założyć, że nie to piękne co piękne, ale to co się komu podoba.
Już Erik von Budensber, znany bawarski poeta ludowy na temat Bjoergen napisał:

Est keine grase molen schtyc
Wir zummenr kase holens hyc


Co nic nie oznacza, bo to jest poezja. Dowodzi to jednak, że ideały są tak różne, jak różne są odmiany śniegu. Nawet Szekspir w nigdy niepublikowanym poemacie tak wysłania walory Marit:

His eye like a pay
His leg like a keg
His hand like a modern jazz band.


Być może nie napisał tego Sam Szekspir,  ale William to już chyba tak.
Podziękujmy więc norweskiemu związkowi narciarskiemu, że przyjął ją w poczet swoich członków, gdzie tylko  biega na nartach, szczelnie okryta, a rozbiera się raz do roku. No bo pomyślmy co by się stało, gdyby Marit została skaperowana przez  norweski związek pływania albo co gorsza gimnastyki artystycznej…

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38334
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Sportowo
« Odpowiedź #74 dnia: 14 Stycznia 2012, 17:03:15 »
Dla nie znających tematu – na zdjęciu tym Bjoergen wygląda jak skrzyżowanie Mony Lisy z Arnoldem Schwarcenegerem. 

Ta Mona Lisa to który kawałek będzie? Bo twarz to Schwarzenegger, na pewno.

edit: Szekspir z dźemem palce lizać ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.