Autor Wątek: Weekendowe majowanie  (Przeczytany 65448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51905
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #345 dnia: 18 Czerwca 2018, 08:27:58 »
Prawa jazdy też nie mam. Ale tyle się orientuję, że przewodem podłączonym do opony nie powinna płynąć benzyna.
Chyba.
Tak myślałem... Nie wie, a się domyśla.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51905
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #346 dnia: 10 Lipca 2018, 08:32:27 »
W ramach weekendowego imprezowania byliśmy w sobotę na weselu. Impreza jak impreza (262 osoby), jednak ciekawostka i przy okazji małe nieporozumienie podczas ślubu. Panna młoda z zawodu jest striptizerką i jak w kościele pojawiła się w sukni to nikt, łącznie z księdzem, jej nie poznał. A ponoć byli razem na pielgrzymce w Medziugorje?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26285
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #347 dnia: 10 Lipca 2018, 09:09:44 »
Sugerujesz, że wszyscy, łącznie z księdzem, do tej pory widywali ją tylko w stroju... striptizerskim?

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51905
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #348 dnia: 10 Lipca 2018, 09:19:18 »
Sugerujesz, że wszyscy, łącznie z księdzem, do tej pory widywali ją tylko w stroju... striptizerskim?
Może po prostu wszyscy widywali ją w stroju Adama? ;)
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26285
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #349 dnia: 10 Lipca 2018, 09:52:53 »
Takie przebieranki? ;)

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51905
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #350 dnia: 10 Lipca 2018, 09:56:26 »
Takie przebieranki? ;)
Rozbieranki?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38484
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #351 dnia: 10 Lipca 2018, 10:01:29 »
Byłam kiedyś na pielgrzymce w Medjugorie. Rozmaite cuda się tam odbywały...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26285
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #352 dnia: 10 Lipca 2018, 10:11:25 »
Też mieliście strptizerkę w składzie?

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38484
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #353 dnia: 10 Lipca 2018, 10:32:49 »
Striptizerkę (chyba) nie, ale księdza w kąpielówkach owszem.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51905
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #354 dnia: 10 Lipca 2018, 12:59:57 »
Striptizerkę (chyba) nie, ale księdza w kąpielówkach owszem.
Ksiądz striptizer, oryginalnie.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21180
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #355 dnia: 10 Lipca 2018, 13:41:30 »
Początkujący chyba, kąpielówek nie zdjął.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38484
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #356 dnia: 10 Lipca 2018, 16:52:52 »
Ksywka "Ksiądz Delfinek".

No pojechać nad Adriatyk i z darów bożych w postaci słońca i morza nie korzystać? Toż grzech byłby.
To ten, co jak już tu zdaje się kiedyś pisałam, tak miał dość zawodzących cięgiem koronki w autokarze dewot, że jak tylko była okazja to brał brewiarz pod pachę i uciekał w góry.
Nie, nie w kąpielówkach.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51905
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #357 dnia: 23 Sierpnia 2018, 13:58:37 »
Co kraj i region to specyfika. Choćby taka Floryda:
Mieszkanka Florydy, nie najlepszy kierowca, miała wytatuowaną informację o każdym wypadku i stłuczce. Jak się okazało, takie są nowe wymagania firmy ubezpieczeniowej. Ma więc wytatuowany kod kreskowy z numerem odpowiednich akt szkodowych i policja ma do nich od razu dostęp za pomocą czytnika. Niestety naszej bohaterce zabrakło miejsca na rękach i ramionach i musi do kontroli drogowej zdejmować bluzkę i biustonosz. Na nogach się nie wytatuuję, ba mam brzydkie, a biust mogę pokazywać. Dobrze, że to Floryda, a nie Alaska zimą, śmieje się.
I powstaje pytanie, czy firma ubezpieczeniowa ma szanse na rozwój w zimniejszym klimacie?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51905
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #358 dnia: 29 Sierpnia 2018, 10:36:29 »
Z wieści z innych regionów warto wskazać na różnice pomiędzy spokojną Kanadą i niebezpiecznym USA. Takie na przykład Toronto może się pochwalić jedną z najwyższych wież na świecie CN Tower - 553m, malowniczo położoną nad jeziorem Ontario. A jak wysoka i malownicza, to musiała sprowokować zamachy. Tak było i tym razem, jednak na szczęście zamachowiec.. nie trafił w nią samolotem i to mimo kilkunastu prób. "Podstawa wieży jest za wąska a góra z restauracją się obraca co utrudnia trafienie" płakał zamachowiec, "a  mi kończyło się paliwo".
Oczywiście zamachowiec został zatrzymany, jednak ponieważ zapowiedział podnoszenie kwalifikacji zawodowych - już dostał się na bardziej zaawansowany kurs pilotów - najprawdopodobniej otrzyma wyrok w zawieszeniu.

To jednak nie koniec ciekawostek związanych z CN Tower. Wieża słynie z obrotowej restauracji, jednak trudno się do niej dostać, ponieważ codziennie tłumy zwiedzających (2 mln w roku) całymi dniami blokują wszystkie windy. W związku z tym restauracja opracowała nowatorski system obsługi gości. Na parterze jest wystawiane menu, wybieramy, a następnie jesteśmy kierowani na schody, którymi - omijając zatłoczone windy - wchodzimy na górę. 346 metrów, 2579 schodków, co trwa ok. pół godziny. Zanim wejdziemy, na górze czekają już ciepłe wybrane przez nas posiłki, które po przyjemnej rozgrzewce związanej z wchodzeniem smakują wybornie.
Truizmem będzie dodawać, że schody są przystosowane dla niepełnosprawnych, w tym osób na wózkach inwalidzkich. Truizmem, bo w Kanadzie wszystko jest dla ludzi.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2018, 12:27:32 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51905
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Weekendowe majowanie
« Odpowiedź #359 dnia: 22 Maja 2019, 11:16:06 »
Weekendowe majowanie zawiodło nas tym razem do pałacyku Branickich w Choroszczy. Zbudowany w połowie XVIII służył jako letnia rezydencja będąc od początku przedmiotem niewybrednych drwin i żartów, gdyż z racji znajdującego się obok szpitala psychiatrycznego, Choroszcz ma na Podlasiu taką opinię, jak Tworki w Polsce. W XIX w. prawdopodobnie w celu podniesienia walorów wypoczynkowych, obok pałacu powstała fabryka włókiennicza, której przepiękne buczenie oraz dymiący komin stanowiły ulubioną rozrywkę arystokratycznego towarzystwa. Niestety, wszystko kończy się w 1915 r., kiedy to pałacyk i fabryka ulegają całkowitemu zniszczeniu.  Dopiero w 1975 r. zrekonstruowano wnętrza obiektu i urządzono w nim muzeum. Niestety ścian zewnętrznych, elewacji i pokrycia dachowego nigdy nie odbudowano i wszystko pozostało, jak  w stanie przed całkowitym zniszczeniem.

Powyższy opis może się wydawać dziwny, to tylko na pozór. Choroszcz, jak wspomniano to miejsce nietuzinkowe. Dowód? Obok, jednak w zasięgu lekarzy ze szpitala psychiatrycznego, znajduje się wieś Sienkiewicze. To tam najdłużej trwało Powstanie Styczniowe. Władze rosyjskie, a podczas wojny niemieckie, nie mogły sobie z nim poradzić, pomimo licznych rozstrzeliwań i wieszań, czego pomniki znajdujemy co krok. Niestety dla zaborców, sienkiewiczowskie kobiety rodziły więcej i szybciej, niż oprawcy nadążali zabić. Powstanie zakończyło dopiero wejście Polski do Unii Europejskiej oraz wprowadzony w jej wyniku system dopłat dla rolników, który załamał system finansowania oddziałów partyzanckich ze sprzedaży z bimbru. I tak w 2009r. ostatni oddział partyzancki złożył kosy osadzone na sztorc i wystąpił o dopłaty.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.