Autor Wątek: A dziś w Trójce...  (Przeczytany 666966 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38474
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6090 dnia: 16 Listopada 2017, 21:47:29 »
Podobno jakaś szajka za tym stoi...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38474
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6091 dnia: 16 Listopada 2017, 22:05:08 »
Tymczasem, kogo nie słychać to czasami widać...

https://www.facebook.com/RatujmyTrojke/

Jak zapewne Państwo wiedzą, Panu Redaktorowi Wojciechowi Zimińskiemu nie pozwolono pożegnać się ze słuchaczami na antenie. Decyzję tę podjął p. Wiktor Świetlik, którego z tego miejsca serdecznie nie pozdrawiamy.
W związku z zaistniałą sytuacją postanowiliśmy, że zaproponujemy red. Wojciechowi Zimińskiemu udostępnienie naszego miejsca, by mógł powiedzieć "do usłyszenia".
Pan Redaktor przystał na naszą propozycję i przysłał nam maila o poniższej treści:

"Drodzy Słuchacze,

nie pozwolono mi powiedzieć na antenie Trójki „do usłyszenia”, więc robię to w trybie pisanym. Bardzo dziękuję za lata kontaktu antenowego. Jeśli kogoś rozśmieszyłem, to jestem dumny. Opowiem wam anegdotkę, którą zrozumcie jak wam serce dyktuje.
Otóż grupa nowozelandzkich hodowców baranów udała się na wycieczkę do Francji. Obwożono ich po najpiękniejszych miejscach - między innymi pokazywano im imponujące gotyckie katedry. W czasie zwiedzania katedry w Chartres przewodnik zauważył, że zwiedzający się nudzą, a szczególnie jeden pan w kraciastych spodniach. Stoi z boku i ostentacyjnie dłubie w uchu. Podszedł do niego i spytał: "Pan wybaczy że pytam, ale widzę że pan się nudzi. Czy rzeczywiście na panu nie robią wrażenia te cuda architektury, osiągnięcia ludzkich rąk i umysłów?" Pan w kraciastych spodniach odpowiedział: "To jest bardzo ładne, ale z punktu widzenia hodowcy baranów, to nie ma żadnego znaczenia".

Sprawy mądre i rzeczy piękne nie są najwyraźniej jednakowo ważne dla wszystkich. Warto się nie zgodzić na dyktat hodowcy baranów. Chowanie głowy w piasek powoduje, że się jest w bardzo nieprzyjemnej pozycji, ułatwiającej chętnym przystąpienie do czynu.
Jeszcze raz bardzo dziękuję i do usłyszenia.

Wojciech Zimiński"
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26277
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6092 dnia: 17 Listopada 2017, 07:33:39 »
Dziękujemy za wszelkie pocieszenie!

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51888
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6093 dnia: 17 Listopada 2017, 10:01:23 »
Dziękujemy za wszelkie pocieszenie!
Ładnie powiedziane i na temat. Dlatego, choćby tylko jako baran, przyłączam się.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26277
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6094 dnia: 17 Listopada 2017, 10:54:20 »
Wywiad z aktualnymi derektorami PR3 i wypowiedź która mówi wszystko:
W. Świetlik: Poza tym konkurencja przyspiesza, a u nas nadal są godzinne wywiady z artystami, spektakle teatralne, czytanie książek, obszerne relacje z festiwali. I gdyby zamiast nich zrobili playlistę z komercyjnymi przebojami, to słuchalność by wzrosła. Ale dbamy też o misję.
Całość: http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1085605,wywiad-magdaleny-rigamonti-z-wiktorem-swietlikiem-i-wojciechezem.html


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51888
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6095 dnia: 17 Listopada 2017, 13:25:18 »
Pomijając inne kwestie, ciągle pokutujące przekonanie, że porzucenie teatru, książek, audycji autorskich i skoncentrowanie się na playliscie i reklamach spowoduje skok słuchalności? Przerabiał to już nieodżałowanej niepamięci Laskowski (tfu) i wyszła z tego...kupa... liści. Nie przeskoczą komercyjnego badziewia, bo już każdy element badziewnego rynku playlisty jest zajęty. szansa to właśnie to, co było zawsze specyfiką Trójki i jej nisza rynnową. ale, jak się nie ma argumentów, to trzeba coś pozmyślać.

A tutaj nieco inne spojrzenie, na konflikt "orzechowy":
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/artur-orzech-odchodzi-z-pr-iii-wiktor-swietlik-obrazliwe-tresci-w-stosunku-do-pracownikow-trojki

Tutaj, że oprócz Andrusa i Kantereita wszyscy są cacy:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polskie-radio-pozwala-pozostalym-dziennikarzom-wspolpracowac-z-innymi-mediami-bo-to-nie-konkurenci-tvp-i-pr


Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38474
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6096 dnia: 17 Listopada 2017, 23:53:09 »
To jeszcze o Bukartyku:

"To, co robi Piotr Bukartyk w każdy piątek rano, nikomu nie służy, oprócz niego samego. On gra dla siebie i gra na siebie. Jest nieszczęściem tej anteny. Czekam, aż po prostu pewnego dnia to zrozumie i przestanie tu przychodzić - dodaje Wojciech Surmacz. - Nie wiem, jak jeszcze daleko się posunie - stwierdza Wiktor Świetlik"
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wiktor-swietlik-i-wojciech-surmacz-o-piotrze-bukartyku-ciagnie-trojke-w-dol-topi-dziennikarzy-i-cynicznie-sie-promuje

Lektura tylko dla słuchaczy o mocnych nerwach...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38474
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6097 dnia: 18 Listopada 2017, 00:11:43 »
Orzechowa afera trafiła rykoszetem w Kubulka. Na antenie 15 listopada koło południa poleciały telefony o tym, że żywność faktycznie zdrożała, zwłaszcza orzechy i andruty są w cenie...

I jeszcze jeden, już otwarcie z hasłem

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3848
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6098 dnia: 18 Listopada 2017, 17:30:51 »
To jeszcze o Bukartyku:

"To, co robi Piotr Bukartyk w każdy piątek rano, nikomu nie służy, oprócz niego samego. On gra dla siebie i gra na siebie. Jest nieszczęściem tej anteny.

Dobre. A było może o tym że to smoła na lep podżegaczy z NRF?
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51888
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6099 dnia: 18 Listopada 2017, 21:47:20 »
O to to! Szanowny pan raczył mi rozświetlić ciemnoty wygadywane przez prosty zarząd Trójki.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38474
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6100 dnia: 19 Listopada 2017, 22:21:00 »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26277
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38474
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6102 dnia: 20 Listopada 2017, 08:25:51 »
Nie tak znowu daleko, Nadredaktor Wolski to przecież też głos Trójki.

"RMN przeanalizuje także niejasności wokół zamówienia serialu „Pod wspólnym niebem”, który TVP2 emituje w piątkowe wieczory. Twórcami serialu są Marek Śledziewski i Marcin Wolski, który jednocześnie pozostaje dyrektorem Dwójki. Wolski napisał także piosenkę do tego projektu.

- Możemy sobie wyobrazić, że szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisuje umowę z własną firmą na budowę jakiegoś odcinka autostrady. Taki człowiek natychmiast straciłby pracę. Sytuacja z dyrektorem TVP2 jest podobna i budzi moje najwyższe zaniepokojenie to, że informacje o panu Wolskim nie wywołały żadnej reakcji zarządu Telewizji Polskiej. Będę chciała prosić prezesa Jacka Kurskiego o wyjaśnienia w tej sprawie - dodaje Joanna Lichocka. "

Nadredaktor Telewizji Narodowej nieetyczny?
No jak to?
No przecież nie po to został Ojcem Dyrektorem, żeby własnych kawałków nie puszczać...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26277
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6103 dnia: 20 Listopada 2017, 08:33:40 »
Jakiś nowy głos czyta wiadomości? Jeszcze trochę i przestanę rozpoznawać Trójkę...

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38474
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #6104 dnia: 20 Listopada 2017, 08:48:35 »
A to jeszcze są wiadomości? Bo dowiedzieć się, co się dzieje na świecie, to z tego raczej trudno.
Teraz to ma format zbliżony do Dziennika Telewizyjnego. Sukcesy naszej władzy na polu, knowania reakcjonistów z Bonn i obowiązkowa wizyta w przedszkolu albo spółdzielni rolnej...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.