Autor Wątek: Młodzież a książki - c.d.  (Przeczytany 154941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Kwietnia 2007, 14:50:16 »
Sugerujesz waść naszej koleżance, aby pobiła swoją nieco niezbyt rozgarniętą znajomą, zaś jej truchło usunęła ze szkoły? Pomysł sam w sobie dobry, ale nie wiem, czy jest sens narażać naszą koleżankę na pewne niedogodności, które mogą się pojawić po wykryciu tej ohydnej i okrutnej, nikomu niepotrzebnej, oczywiście oprócz pokrzywdzonej, zbrodni. Chociaż, jakby powołać na biegłego Dziadka Jacka, to cała ta koncepcja zaczyna nabierać sensu.

Pointa pierwsza - niezbyt celna zresztą:
To przecież zupełnie bez sensu zastanawiać sie nad sensownością takiej propozycji, skoro załozeniem tego forum jest właśnie brak sensu...

Pointa druga o podobnym rozrzucie:
A może koleżanka Morelki jest po prostu wnuczką lub prawnuczką Zachariasza Dorożeńskiego? To by wiele wyjaśniało?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Marau Morela

  • Hydraulik
  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • słoiki dżemu truskawkowego +4/-0
  • Płeć: Kobieta
Młodzież a książki.
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Kwietnia 2007, 18:48:59 »
A może koleżanka Morelki jest po prostu wnuczką lub prawnuczką Zachariasza Dorożeńskiego? To by wiele wyjaśniało?

O, to ja, mój drogi Cezarianie muszę stanowczo zaprotestować! Stanowczo! Otóż owa koleżanka jest gÓpia jak bÓt i nawet wspominanie przy niej przy Zachariaszu Dorożeńskim jest uwłoczeniem dla czci tego wspaniałego zbrodniarza!
Co innego, gdyby mię posądzono o takiego krewnego  ;D
Maurycy, nikt cię nie pyta o zdanie!

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Kwietnia 2007, 19:03:00 »
A może koleżanka Morelki jest po prostu wnuczką lub prawnuczką Zachariasza Dorożeńskiego? To by wiele wyjaśniało?

O, to ja, mój drogi Cezarianie muszę stanowczo zaprotestować! Stanowczo! Otóż owa koleżanka jest gÓpia jak bÓt i nawet wspominanie przy niej przy Zachariaszu Dorożeńskim jest uwłoczeniem dla czci tego wspaniałego zbrodniarza!
Co innego, gdyby mię posądzono o takiego krewnego  ;D

W mordę jej!  ;D
(Poszepszyński Maurycy niewątpliwie tak by postąpił, co doradzaliby mu z pewnością pozostali członkowie Rodziny z Dziadkiem Jackiem na czele :))
nie graj ze mną...

Stefan

  • Gość
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Kwietnia 2007, 19:04:35 »

W mordę jej!  ;D
(Poszepszyński Maurycy niewątpliwie tak by postąpił, co doradzaliby mu z pewnością pozostali członkowie Rodziny z Dziadkiem Jackiem na czele :))
A fuj, Zydgfryd, chamiejesz, a to jest moja domena!
Ja jestem dyżurnym chamem na tym forum!
I bez walki się nie poddam ;D

Offline Marau Morela

  • Hydraulik
  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • słoiki dżemu truskawkowego +4/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Kwietnia 2007, 19:16:09 »
Ach, to dobrze, że nikt mię nie zna w realu  ;D
Zawsze wszyscy mi mówią, że jestem "taką inną odmianą damy", ponieważ najpierw biję się z kolegą, a później proszę delikwenta o to, by mię odpowadził do domu, bo mieszkam w sąsiedztwie bardzo niebezpiecznej ulicy.
Maurycy, nikt cię nie pyta o zdanie!

Stefan

  • Gość
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Kwietnia 2007, 20:09:11 »
Ach, to dobrze, że nikt mię nie zna w realu  ;D
Zawsze wszyscy mi mówią, że jestem "taką inną odmianą damy", ponieważ najpierw biję się z kolegą, a później proszę delikwenta o to, by mię odpowadził do domu, bo mieszkam w sąsiedztwie bardzo niebezpiecznej ulicy.
Praga?
Czerniaków?
Widzew?

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Kwietnia 2007, 23:52:01 »
Ach, to dobrze, że nikt mię nie zna w realu  ;D
Zawsze wszyscy mi mówią, że jestem "taką inną odmianą damy", ponieważ najpierw biję się z kolegą, a później proszę delikwenta o to, by mię odpowadził do domu, bo mieszkam w sąsiedztwie bardzo niebezpiecznej ulicy.
Praga?
Czerniaków?
Widzew?

Chylonia. Ja bym Morela jednak uważał ze słownictwem "taka inna odmiana damy" to moze być wieloznaczne, a że Stefek tego jeszcze nie wytknął to tylko z grzeczności. ;D
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3839
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Kwietnia 2007, 08:28:16 »
Sugerujesz waść naszej koleżance, aby pobiła swoją nieco niezbyt rozgarniętą znajomą, zaś jej truchło usunęła ze szkoły?

Boże broń, chciałem jak zwykle wykoleić wątek i skierować go w tzw krzoki (w Małopolsce, gdzie indziej raczej chaszcze) ale jak widzę rybka nie wzięła :)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Marau Morela

  • Hydraulik
  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • słoiki dżemu truskawkowego +4/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Kwietnia 2007, 18:36:27 »
Chyba będę wspierać Baaderdzia. Książki. Tak, tak, książki. A w piątek moja klasa występuje w akademii trzeciomajowej. Jak ktoś chce, mogę nakręcić jakiś film albo pokazać zdjęcia :)
Ach i dumnie śpiewam w chórze.
Maurycy, nikt cię nie pyta o zdanie!

Offline andrzej74

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 384
  • słoiki dżemu truskawkowego +9/-11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Maja 2007, 15:32:45 »
Droga Morelo, a co jest lepsze - siostry Bronte czy Jane Austin? Ja nie wiem, bo nie czytałem. Z damskiej twórczości cenię sobie Musierowicz z lat 70-ych, czytana w orginale, zdecydowanie.
Poszepszyńskich na mp3 można znaleźć na http://chomikuj.pl/Neomatrix

Offline Rustig

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 155
  • słoiki dżemu truskawkowego +6/-1
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Maja 2007, 17:23:34 »
Chyba będę wspierać Baaderdzia. Książki. Tak, tak, książki. A w piątek moja klasa występuje w akademii trzeciomajowej. Jak ktoś chce, mogę nakręcić jakiś film albo pokazać zdjęcia :)
Ach i dumnie śpiewam w chórze.

Ja, ja chcę zobaczyć zdjęcia  ;D

Offline Marau Morela

  • Hydraulik
  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • słoiki dżemu truskawkowego +4/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Maja 2007, 18:19:15 »
Droga Morelo, a co jest lepsze - siostry Bronte czy Jane Austin? Ja nie wiem, bo nie czytałem. Z damskiej twórczości cenię sobie Musierowicz z lat 70-ych, czytana w orginale, zdecydowanie.

Och, siostry Bronte są magiczne, chociaż bardziej cenię Austin. Obecnie po raz enty czytam "Wichrowe Wzgórza" i "Jane Eyre" w oryginale. A Lucy Maud Montgomery? Też całkiem fajna.

Maurycy, nikt cię nie pyta o zdanie!

Offline andrzej74

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 384
  • słoiki dżemu truskawkowego +9/-11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Maja 2007, 19:55:19 »
Z Anii z Zielonego to pamiętam jedynie, jak nadleciał bocian i podrzucił bobaska przez komin. Wzruszyłem się a przy okazji dowiedziałem z wiarygodnego źródła (czyli literatury pięknej), że dzieci jednak nie znajduje się w kapuście. 1:0 dla bociana.
A z tym czytaniem w oryginale to serio, czy dla jaj? Takaś tęga z angielskiego?
Poszepszyńskich na mp3 można znaleźć na http://chomikuj.pl/Neomatrix

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Maja 2007, 19:59:31 »
"Ania z zielonego..." dawne czasy ;) podstawówka jeszcze chyba nawet, ale w ogóle kiedyś czytałem znacznie więcej. Teraz to raczej współczesna literatura (nie mówię o lekturach, chociaż tych za dużo nie przeczytałem, tylko te które mi się podobały po okładkach :P). Mówiąc "współczesna" mam na myśli teraz, to chociażby Dorotę Masłowską, której fragment nawet znalazłem w podręczniku od języka polskiego.
« Ostatnia zmiana: 04 Maja 2007, 20:03:00 wysłana przez Zygfryd666 »
nie graj ze mną...

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Maja 2007, 21:55:55 »
"Ania z zielonego..." dawne czasy ;) podstawówka jeszcze chyba nawet, ale w ogóle kiedyś czytałem znacznie więcej. Teraz to raczej współczesna literatura (nie mówię o lekturach, chociaż tych za dużo nie przeczytałem, tylko te które mi się podobały po okładkach :P). Mówiąc "współczesna" mam na myśli teraz, to chociażby Dorotę Masłowską, której fragment nawet znalazłem w podręczniku od języka polskiego.
Jakkolwiek wielki ukłon w strone czytającej młodzieży, to proszę jednak uważać na słowa, albo innymi słowy (nomen omen), bez afektacji. NIe nazywajmy tego, co stworzyła pani Masłowska, literaturą. Może kiedyś...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.