Autor Wątek: Czubaszkownia - dym z papierosa  (Przeczytany 31670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51888
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #135 dnia: 23 Lutego 2015, 14:34:33 »
I czym różni się "Dym z papierosa" od "Z wizytą u Kazia?"
I gdzie tu są wyspy Hula-Gula?
W zasadzie tym, że Dymem z papierosa się zaczyna, a potem już jest wizyta u Kazia.
Wyspy Hula-Gula są obok wysp o wdzięcznej nazwie Bergamuty, wiem, bo wielokrotnie przepytywałem na tę okoliczność młodzież aplikancką w kancelarii.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38474
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #136 dnia: 23 Lutego 2015, 15:17:25 »
Ciotka Śpiewa, to oczywiste, ciach ciach...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline zbysok

  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • słoiki dżemu truskawkowego +1/-0
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #137 dnia: 19 Maja 2019, 20:18:17 »
Puk, puk..
Kto tam?
Listonosz!
A to już otwieram..
Dzień dobry Kaziu!

Dzień dobry...

No to i ja otworzę.. chociaż może na razie nie...
Na razie dołączę, do tego wątku związanego z "Dymkami", niestety.
I poruszę kilka problemów niestety, niestety, niestety..
Jak ktoś je rozwiąże, to Kazio stawia obiad w Victorii.
A jak nie, to w Forum... ;)

Zacznę od pytania - skąd macie tu na forum "Dymki"? Czy ze strony ze strony sluchowiska.ugu, czy z jakiegoś innego źródła?
Pytam, ponieważ ściągnąłem wszystkie odcinki z w/w strony i...

Problem nr 1, może mało istotny, ale...
Jest dość duży bałagan, że tak powiem delikatnie, w tych "Dymkach".. dotyczy to odcinków od 1 do 18, od 19 jest już wszystko OK z wyjątkiem odcinka 38.
W czym rzecz.
Część z nich jest otagowana jako Czubaszek, część jako Maria Czubaszek; w części z nich nazwa zupełnie nie zgadza się z tytułem będącym w tagu (np. odcinki 03,10,12,13..), część ma niewłaściwą kolejność (np. odcinek z cipiórem jest znacznie po odcinku z kląskaczem, a powinno być na odwrót)
Wydaje mi się też, że odcinki zaczynające się słowami: "Z wizytą u Kazia" powinny być pierwsze, a one są dopiero gdzieś w połowie całej stawki.
W związku z tym pytanie nr 1: czy znajdę gdzieś, czy ktoś ma/zna prawidłową kolejność odcinków?

I pytanie dodatkowe: jak się ma do "Dymków" pięć odcinków "Ciocia i Kazio"; czy to jest niezależna numeracja, czy też one powinny należeć do cyklu "Dymków"?


Problem nr 2 - równie, a nawet bardziej istotny.
Wszystkie odcinki tego słuchowiska na komputerze odtwarzają się bez problemu, natomiast problem pojawia się, gdy wgrałem je na telefon.
Za żadne skarby, żadnym odtwarzaczem nie jestem w stanie USŁYSZEĆ odcinków 04, 06, 12, 14, 19, 20 i potem jeszcze od 22 do końca czyli 42.
Odtwarzacze je widzą, nawet pasek postępu się przesuwa, ale nie ma dźwięku... Nieistotne czy jest to telefon na Androidzie czy IOS.
Próbowałem te pliki otagować na nowo, konwertowałem przez Audacity do lepszej i gorszej jakości, przerabiałem na wav, flac - NIC to nie daje, dźwięku na telefonie jak nie było słychać, tak dalej nie słychać.
Tu jeszcze mała poprawka: odcinki 39, 41 i 42 dają jednak dźwięk, ale bardzo cichy i mocno zniekształcony; w reszcie nie słychać kompletnie nic.
Pobrałem sobie odcinki 4, 6, 12 i 14 z Youtube i przerobiłem na mp3 - no i one działają, znaczy dźwięk jest!
Niestety nie znalazłem pozostałych z niegrających mi odcinków (19 i dalszych), żeby móc zrobić z nimi to samo..

Zabrałem się więc za dalsze dokładniejsze poszukiwania różnic, bo te pliki MUSZĄ się w takim razie przecież czymś od siebie różnić. No i odkryłem, że wszystkie odcinki, których telefon nie chce grać są zakodowane za pomocą encodera FhG w różnych jego wersjach.
I już zacząłem witać się z gąską, jednakże....
Nadal są to dla mnie pogranicza cudów i dziwów, ponieważ...
1. mam kilka piosenek, przy których pokazuje się ten nieszczęsny FhG - i telefon z nich wydobywa dźwięk jak najbardziej prawidłowy.
Powiem więcej; wśród swoich piosenek nie znalazłem ANI JEDNEJ (a przepatrzyłem dość dużo, bo okazało się, że mam ich sporo zakodowanych różnymi odmianami FhG), która by nie chciała dawać dźwięku na telefonie, tak jak to czynią podane wcześniej odcinki "Dymków".
2. po przekonwertowaniu felernych "Dymków" za pomocą Audacity czy też konwerterem dBpowerAMP, problem nie znika - jako encoder EncSpot pokazuje już Lame, ale dźwięku z telefonu nadal nie ma!!
No i teraz, to ja już głupi jestem, bo jeśli to nie encoder odpowiada za to nie odtwarzanie dźwięku, to co jeszcze innego może mieć wpływ?

Jeszcze bardziej kuriozalny problem pojawia się w przypadku "Cioci i Kazia", a dotyczy odcinka ostatniego "Zadzwoniłam do pana".
WSZYSTKIE odcinki "Ciocia i Kazio" mają IDENTYCZNE parametry.
Dlaczego więc, akurat tylko "Zadzwoniłam.." nie daje dźwięku, skoro niczym się nie różni od czterech pozostałych..
Wszystkie pozostałe odcinki z tej serii działają, a ten daje takie same objawy jak w/w "Dymki"..
Co więcej, ściągnięty z Youtube i przerobiony na mp3 (tak samo jak Dymki 4, 6, 12, 14) nadal NIE DAJE dźwięku..

Ktoś ma pomysła, co jeszcze można by zrobić w tym temacie?
Albo czy ktoś byłby w stanie mi odpowiedzieć, czym z "technicznego punktu widzenia" różnią się między sobą dwa konkretne pliki mp3?
Mogę je w każdej chwili udostępnić :)
Bo MUSZĄ się czymś różnić, skoro na telefonie odtwarza się z dźwiękiem tylko jeden z nich... drugi również się odtwarza, tylko bezgłośnie..
Na komputerze oba grają bez problemu i żaden znany mi program nie pokazuje, aby one czymś się różniły.. może patrzę nie tam gdzie powinienem..?


Trochę czasu już upłynęło, ale może ktoś jeszcze śledzi ten wątek... albo dostaje powiadomienie o nowych wpisach.. dlatego nie zakładam nowego.. przynajmniej na razie.. ciach, ciach.. ;)

Pozdrawiam,
Zbigniew

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26277
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #138 dnia: 19 Maja 2019, 20:44:06 »
Udostępnij jakieś 2 różne to se "posłuchamy", tyle możemy zrobić :)

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51888
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #139 dnia: 19 Maja 2019, 23:58:47 »
Bardzo ciekawy temat Waś poruszyłeś, bo rzeczywiście, o ile Rodzinę Poszepszyńskich i Rycerzy mamy "rozebrane" na czynniki pierwsze, to Dym z papierosa jest w zasadzie bezwładnie skompletowany.
Trudno mi w tej chwili powiedzieć, skąd mamy odcinki. Z wielu miejsc, w tym częściowo chyba z własnych nagrań, ale o ile mi wiadomo, nikt jeszcze nie pokusił się na dokładną analizę i uszeregowanie odcinków.
Co do Twoich problemów, to być może pomoże otwarcie danego delikwenta w programie do edycji dźwięku, a następnie zapisanie go w pożądanym formacie? Ja nie spotkałem odcinków, których nie odczytuje telefon.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline zbysok

  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • słoiki dżemu truskawkowego +1/-0
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #140 dnia: 20 Maja 2019, 10:57:16 »
Telefon odczytuje wszystkie pliki; one się uruchamiają i odtwarzają i to bardzo dobrze, tyle tylko, że niektóre bez dźwięku, albo z bardzo zniekształconym (to ostatnie dotyczy ostatnich 39, 41,42)

Tak jak już napisałem, próbowałem te pliki "przetwarzać" na różne sposoby.
Bezpośrednio mp3 do mp3; poprzez wav, flac; za pomocą Audacity, a także dBpowerAMP - bez efektu. Może potrzeba coś zmienić w ustawieniach, żeby zadziałało, ale ja nie wiem co.
No Kaziu by coś wiedział...

Poniżej link do dwóch Dymków; na pozór takich samych plików, oba są z paczki pobranej ze strony sluchowiska.ugu  - jeden daje dźwięk, drugi już nie (na telefonie) - jest tam także ten jeden felerny odcinek Cioci i Kazia.
https://drive.google.com/drive/folders/1e8r9dSwRPxig8R5bn3wTIa2poer9PmKN?usp=sharing

Moje pytanie o Wasze źródło/źródła wzięło się stąd, że tak jak pisałem, pliki pobrane z Youtube grają prawidłowo (poza Zadzwonilam do pana), natomiast nie ma tam odcinków od 20 wzwyż. Ściągnąłem sobie kilka plików z chomika i one niestety dźwięku (na telefonie) nie dają.. co prawda na gryzoniu tych plików jest wiele i być może, któryś zadziała, no ale nie bardzo mi się uśmiecha pobranie ich wszystkich, aby to sprawdzić... Innych źródeł nie znalazłem.

I jeszcze jedna kwestia - niektóre odcinki pobrane ze strony sluchowiska.ugu delikatnie różnią się od odpowiedników z chomika.. akurat ściągnąłem taką paczkę, której część ewidentnie jest nagrywana z radia, bo wcześniej jest zapowiedź Andrusa.
Różnice: 
koniec jest albo po słowach "co to się porobiło", albo w tej drugiej wersji potem jest jeszcze piosenka
w środku jest dodatkowa piosenka, której nie ma w tej innej wersji
niektóre odcinki są "rozcięte" na pół - zamiast jednego 20 min, są podzielone na dwa: 9 i 11 minutowy

W tych moich poszukiwaniach dokopałem się też do strony, na której jest informacja o audiobooku z Dymkami; jednakże, nie udało mi się nigdzie potwierdzić, że taki audiobook w ogóle powstał, niestety, niestety, niestety..

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26277
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #141 dnia: 20 Maja 2019, 11:27:21 »
Rozumiem, że Dymek 21 się odtwarza poprawnie a 22 nie? To jeszcze może jaki telefon i jaką appką to odtwarzasz na telefonie?

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51888
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #142 dnia: 20 Maja 2019, 11:46:49 »
A jeżeli część tych odcinków jest w mono, to czy aby to nie przeszkadza w odtwarzaniu przez słuchawki w telefonie? Moim zdaniem może tu być problem. Popatrz na ustawienia odtwarzania w telefonie.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26277
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #143 dnia: 20 Maja 2019, 12:30:42 »
To by było zbyt proste.
Te dwa (21 i 22) są oba mono, ale technicznie oba stereo ;)

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51888
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #144 dnia: 20 Maja 2019, 14:32:20 »
To by było zbyt proste.
Te dwa (21 i 22) są oba mono, ale technicznie oba stereo ;)
I być może to właśnie jest kłopot.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26277
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #145 dnia: 20 Maja 2019, 14:54:56 »
Zgodziłbym się gdyby to były 2 kłopoty a tu mamy jeden dobry i jeden kłopot! Żeby to chociaż było jak z tym tjakojem i jego trzema dobrymi kołami...

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26277
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #146 dnia: 20 Maja 2019, 20:45:38 »
Potwierdzam występowanie opisanego przez kolegę zjawiska - sprawdziłem na telefonach z Androidem 5.1.1 oraz... z Symbianem Belle! Fascynujące...

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26277
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #147 dnia: 20 Maja 2019, 21:54:47 »
Zaprawdę powiadam wam było to fascynujące - ktoś zakodował te pliki dając oba kanały w przeciwfazie. A że były to identyczne kanały, czyli praktycznie mono, to po rozkodowaniu plus z minusem się pożarły i efektem była cisza. Z tego powstają 2 pytania:
1. Jak to jest, że jednak na komputrze coś słychać??? Tego póki co nie wiem...
2. Jak to naprawić??? Zaprzągłem porządną maszynerię Adobe Audition, która posiada funkcję automatycznej korekcji fazy i zdałem się na jej los. Oto efekta:
http://bluesmanniak.olsztyn.pl/Dym_z_papierosa_22.mp3
http://bluesmanniak.olsztyn.pl/CalyKazio.6.Zadzwonilam_do_Pana.mp3
na moim Androidzie 5.1.1 grają :)

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26277
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #148 dnia: 21 Maja 2019, 09:14:26 »
O ja pierpapier... Coś mnie tknęło i dzisiaj jeszcze raz chciałem sprawdzić jak te pliki grają i... te "złe" pliki, co to na telefonie głuche to one są głuche ale tylko na głośnik telefonu, bo jak podłączyłem słuchawki to grają!!! To się robi co raz bardziej fascynujące...
Mam nadzieję, że kolega zbysok potwierdzi moje badania, w każdym razie te pliki które przygotowałem po korekcie fazy grają i na głośnik i na słuchawki :)

Offline zbysok

  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • słoiki dżemu truskawkowego +1/-0
Odp: Czubaszkownia - dym z papierosa
« Odpowiedź #149 dnia: 21 Maja 2019, 11:51:58 »
Mam dwie wiadomości, jedną niedobrą, a drugą jeszcze gorszą...
Ciotka, to nie tak, odwrotnie; jedna jest dobra, a druga bardzo dobra.
Którą chcecie najpierw? ;)

Pliki przerobione przez Bluesmanniaka grają.
Z komputera przez głośniki i przez głośnik (bo chyba jednak jest jeden) telefonu.
Czy grają na słuchawkach i czy tamte nie przerobione też grają, tego na razie nie wiem, bo słuchawek się jeszcze nie dorobiłem (w zestawie z telefonem nie było). Na razie, bo to dobry moment jest, aby jednak sprawić sobie słuchawki, niestety :)

W każdym razie - już nie wnikając, jak kolega Bluesmanniak odkrył to specyficzne zakodowanie i dlaczego niektóre pliki są kodowane dobrze, a inne źle - czy da się "poprawić" te niepoprawne politycznie pliki za pomocą Audacity, czy trzeba do tego dopiero Adobe Audition?
Jest niby możliwość uruchomienia tego ostatniego przez 7 dni w celach testowych, ale może Audacity też ma taką opcję?
Ja co prawda jej nie odkryłem; może znów patrzę, a nie widzę.. bo opcji wszelakich ci tam dostatek..


Identycznego odkrycia dokonał - i podzielił się nim ze mną - pewien bardzo znany członek (no dobra, uczestnik ;) ) niniejszego forum. Ale ponieważ zrobił to na priv, to może nie będę odkrywał kto zacz.. 
Serio, bo czasami sobie żartujemy..
Jego metoda przywrócenia plików do stanu słyszalności na jednym głośniku wydaje się być bardziej skomplikowana, jednakże chętnie i ją przetestuję, w celach porównawczych oczywiście :)
I dzięki Niemu wiem też, że najprostszą metodą będzie zmiana odtwarzacza w telefonie, na taki, który ma możliwość ustawiania balansu pomiędzy kanałami - wyciszenie jednego z kanałów sprawia, że treść nagrania staje się słyszalna.
Niestety foobar2000 nie ma takiej opcji, albo znów Kaziu nie potrafi jej znaleźć...
Znalazłem natomiast to ustrojstwo w  Musicolecie.
I działa.
Całkiem dobrze.
A nawet lepiej niż dobrze.
Choć lepsze jest wrogiem dobrego, czy jakoś tak...