Autor Wątek: Kabaret w Jedynce  (Przeczytany 25988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Kabaret w Jedynce
« dnia: 08 Marca 2007, 22:25:40 »
Cezarian
1. Kabaret w Jedynce
    Przełamujac wyraźnie wyegzemplifikowaną przez Stefana regułę nie tworzenia nowych wątków informuję CAŁE forumnowe towarzystwom, że z soboty na niedzielę (z 31 na 1 -go) od godziny 20.30. do godz. 3.00! PR 1 Polskiego Radia bedzie nadawał noc z kabaretem!
Bracia i siostry słuchajcie i nagrywajcie!


Stefan-Bolcman
2. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> Przełamujac wyraźnie wyegzemplifikowaną przez
> Stefana regułę
??? Czy Pan mnie przypadkiem nie obraża?

>
> informuję CAŁE forumnowe towarzystwom, że z
> soboty na niedzielę (z 31 na 1 -go) od godziny
> 20.30. do godz. 3.00! PR 1 Polskiego Radia bedzie
> nadawał noc z kabaretem!
> Bracia i siostry słuchajcie i nagrywajcie!
1. Noc z 31/1 to nie noc tylko noc sylwestrowo-noworoczna i wątpię czy ktś akurat będzie/będzie w stanie słuchać radia (o nagrywaniu już nie wspomnę).
2. Jakie kabarety? Czy są jakies kabarery (warte tego) co ich nie mamy?


pedadog
3. RE: Kabaret w Jedynce
    A ja nagrywałem (zaocznie).
I o ile dobór wykonawców po części był zachęcający (sporo Teya, Dudka, Kulisów Srebrnego Ekranu, Pana Sułka) o tyle twórcy nie zadali sobie zbytniego trudu pogrzebania w archiwach i puścili to, co niedawno ukazało się na płytach. Jednym z niewielu wyjątków i jedynym zachowanym przeze mnie kawałkiem był wykład mniemanologii stosowanej.


Cezarian
4. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał/a:
> A ja nagrywałem (zaocznie).
> I o ile dobór wykonawców po części był
> zachęcający (sporo Teya, Dudka, Kulisów Srebrnego
> Ekranu, Pana Sułka) o tyle twórcy nie zadali
> sobie zbytniego trudu pogrzebania w archiwach i
> puścili to, co niedawno ukazało się na płytach.
> Jednym z niewielu wyjątków i jedynym zachowanym
> przeze mnie kawałkiem był wykład mniemanologii
> stosowanej.
Wydaje mi sie, że trzeba na całą rzecz spojrzeć z nieco innej perspektywy. Dla mnie jest najważniejsze, że PR I w ogóle zaczął zajmować się na taką skalę kabaretem. Co do sylwestrowego wieczoru, to masz rację, chociaż coś tam Sułka i Kulis srebrnego ekranu nagrałem (za Stanisławskim nie przepadam, chociaż go cenię - rzecz gustu). Po prostu nadali najwieksze hity, stąd taka ilośc Teya. Musimy się także przyzwyczaić, że jeśli chodzi o "podstawowe", czy "żelazne" archiwum nagrań kabaretowych, to po prostu je mamy. Szukamy bardziej wyspecjalizowanych skeczy, a o te trudno w audycji dla wszystkich.
Wracając jednak do głównego wątku, to PR I jest konsekwentny. W ubiegłym tygodniu nadano 3-godzinny program z Magdą Żuk, w tym w nocy z czwartku na piatek bedzie audycja Kabaretu Długi, pewnie w przyszłym tygodniu pojawi się Elita. Co ciekawe, podczas spotkania z Magdą Żuk, Andrus wyemitował 2 lub 3 wierszyki Waligórskiego w autorskim wykonaniu, które udało mi się nagrać.
Nie narzekajmy więc za bardzo, a cieszmy się, że w tym roku nie tylko PZR, bo nic nie trwa wiecznie.


pedadog
5. RE: Kabaret w Jedynce
    No tym razem mnie zaskoczyli - w piątek jeszcze nic w ramówce nie było, a dziś to już dżem po chlebie... czy tam chleb po dżemie - palce lizać. W związku z tym mam pytanie i prośbę: czy ktoś nagrał tej nocy (nd/pn) kabaret "Długi" i mógłby udostępnić spis "kawałków" (na początek )?


Cezarian
6. RE: Kabaret w Jedynce
    Nagrane zostały ostanie dwie godzinki. Ale ze spisem kawałków kiepsko. Chociaż jak na Kabaret Długi (którego nie jestem fanatykiem), to nie było źle, bo nadali sporo wykonań na żywo. Był Węglowski, był gościnnie Kabaret Moralnego Niepokoju, ostatnie pół godziny to koncert Olka Grotowskiego i M. Zwierzchowskiej.


pedadog
7. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> ostatnie pół godziny to koncert Olka Grotowskiego i M. Zwierzchowskiej.
Może ten ostatni jubileusz czy jakiś inny i czy była kolejna wesja "La la la la la la la"?
No i poza tym czy coś może "Kaczek z nowej paczki?" - ostatnio zbieram ich nagrania i myślę, że to ma przyszłość


Cezarian
8. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał/a:
> Cezarian napisał/a:
> > ostatnie pół godziny to koncert Olka
> Grotowskiego i M. Zwierzchowskiej.
> Może ten ostatni jubileusz czy jakiś inny i czy
> była kolejna wesja "La la la la la la la"?
> No i poza tym czy coś może "Kaczek z nowej
> paczki?" - ostatnio zbieram ich nagrania i myślę,
> że to ma przyszłość
Muszę Cie rozczarować. O ile pamietam nie było Kaczek z nowej paczki. Na pewno nie było kolejnej wersji la la la la la. Były transatlantyki i trochę o Dreptaku, w tym o dziwo jedna piosenka, której wcześniej chyba nie słyszałem.


pedadog
9. RE: Kabaret w Jedynce
    A najbliższej nocy (czyli już w piątek 24go) o stałej porze audycja z Arturem Andrusem i Krzysztofem Piaseckim


pedadog
10. RE: Kabaret w Jedynce
    Wszystko nastawiłem i się nagrało tylko, że z PR3!!!
Czy ktoś nagrał? Cezarianie ratuj!


Cezarian
11. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał/a:
> Wszystko nastawiłem i się nagrało
> tylko, że z PR3!!!
> Czy ktoś nagrał? Cezarianie ratuj!
Cóż ja mogę powiedzieć? Jesteś uratowany. Napisz do mnie, to dogadamy szczegóły.


kibelek
12. RE: Kabaret w Jedynce
    A dzisiaj (1 III) od pólnocy do trzeciej w jedynce
"Spotkanie z Jackiem Kleyffem"


Bucefal
13. RE: Kabaret w Jedynce    Odpowiedz
2006-02-28 13:12:06 | URL: #
    kibelek napisał/a:
> A dzisiaj (1 III) od pólnocy do trzeciej w
> jedynce
> "Spotkanie z Jackiem Kleyffem"
>
Szkoda że nie z Jackiem.. Dziadkiem


Cezarian
14. RE: Kabaret w Jedynce
    17.03.2006 PR I - od północy do 3.00 Kabaret Elita. Ja wiem, że "nic to", ale proszę forumowiczów: szable i potencjometry w dłoń. Nie zaspać.

Przy okazji. Najnowsze badania archeologiczne, przprowadzone nad pozostającym ciągle w świetnej formie (żywa skamielina) Dziadkiem Jackiem Poszepszyńskim, wykazały skąd wzięło się dziwne pierwsze imię dziadka, "Dziadek" własnie.
Otóż, okazało się, że Dziadek otrzymał je na cześć swojego dziadka, który również tak własnie sie nazywał. Podobno już w dzieciństwie wszyscy mówili do niego "Dziadzio" lub, ale tylko w wąskim gronie najbardziej zaufanych i wtajemniczonych przyjaciół "Dziadziu".

Mimo głębokiej konspiracji, "Dziadziu" wpadł jednak w ręce carskiej Ochrany i został wywieziony do Mandżurii, gdzie był w sposób bezbożny, wulgarny i urągający wszelkim ustalonym w tej dziedzinie zwyczajom, wykorzystrywany do budowy twierdzy - Port Artura. Wieść gminna niesie nawet, że obaj młodzi wówczas jeszcze, acz już doświadczeni życiowo mężczyźni: Dziadziu i Artur zostali przyjaciółmi do tego stopnia, że Dziadzio mógł bez przeszkód pływac po porcie Artura.

A miało być tylko o imionach Dziadka Jacka.
Czy słynny przestępca Dziad, to jakis krewny, Dziadka Jacka?


Stefan-Bolcman
15. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
>
> Czy słynny przestępca Dziad, to jakis krewny,
> Dziadka Jacka?
Widać ptasia grypa panuje na Mazurach (czy jak sie tak kraina, gdzie przesiadują Cezary nazywa) i rzuciła się na mózg(???) mu.
Jak Dziad (który nb nie żyje, a już na pewno nie żyje dobrze i prawo) takie indydiwuum, co to nawet japończyka nie wąchał może być krewnym (blood relations) Dziadka Jacka Marii Poszepszyśńkiego?
to jusz prędzej inna Maria i to nie z Kalisza tylko innego miasta na K prędzej by się nadawała na krewnego. To taka rogata, a nawet diabelska dusza - podobna do duszy dziadka.


Bucefal
16. RE: Kabaret w Jedynce
    W nocy z 28 na 29 marca 2006r.
w radiowej Jedynce
od 00.05 do 03.00
spotkanie z zespołem GALICJA
i Krzysztofen Nowakiem - znawcą twórczości Jacka Kaczmarskiego.
Dla zainteresowanych
Wiadomość podaję za:
http://www.strefapiosenki.pl/


pedadog
17. RE: Kabaret w Jedynce
    Bucefal napisał/a:
> W nocy z 28 na 29 marca 2006r.
> w radiowej Jedynce
> od 00.05 do 03.00
> spotkanie z zespołem GALICJA
A nie mówiłem?
ONI są wszędzie!


Stefan-Bolcman
18. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał/a:
> A nie mówiłem?
> ONI są wszędzie!
Nie marudź - słuchałeś?


pedadog
19. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> pedadog napisał/a:
> > A nie mówiłem?
> > ONI są wszędzie!
> Nie marudź - słuchałeś?
Jeszcze nie słuchałem i dlatego marudzę póki mogę


kibelek
20. RE: Kabaret w Jedynce
    Uwaga !
W sobotę 15 IV wraca Studio 202 na "normalną"
porę nadawania (23:30 - 24:00).

Trochę szkoda, bo niedobitki elity mają teraz pół godziny na program.
Przy trzech godzinach nocnej audycji, musieli podpierać sie powtórkami, a to było najciekawsze. Niestety dobre czasy S202 minęły, z odejściem Waligórskiego

No i wszystkim wesołego Alelluja


pedadog
21. RE: Kabaret w Jedynce
    kibelek napisał/a:
> Uwaga !
> W sobotę 15 IV wraca Studio 202 na "normalną"
> porę nadawania (23:30 - 24:00).
Wielkie dzięki koledze za czujność - ja, nastawiony na przeszukiwanie "Nocnych Spotkań", w życiu bym tej nowości w ramówce nie zauważył.
>
> Trochę szkoda, bo niedobitki elity mają teraz
> pół godziny na program.
> Przy trzech godzinach nocnej audycji, musieli
> podpierać sie powtórkami, a to było najciekawsze.
A jednak okazuje się, że jedno nie przeszkadza drugiemu - najbliższej nocy (już 21.IV) w "Nocnych Spotkaniach" - Elita. Zapraszamy do telefonów - prowadzący chętnie spełniają życzenia (ja, ze względu na chwilową utratę głosu odpadam).


kibelek
22. RE: Kabaret w Jedynce
To mi się podoba !!

Nie wiem czy to "okres przejściowy", czy jednorazowy wyskok, ale może będziemy mieli cotygodniowe dwa kwadransy i bonus w posaci comiesięcznych trzech godzin ????

Tak mało zostało rozrywki PR.
Jakieś niedobitki w "Premierze" Andrusa, ZSYP (kiepsko udający 60-kę) i relikt w postaci S202.


pedadog
23. RE: Kabaret w Jedynce
    kibelek napisał/a:
>
> To mi się podoba !!
>
> Nie wiem czy to "okres przejściowy", czy
> jednorazowy wyskok, ale może będziemy mieli
> cotygodniowe dwa kwadransy i bonus w posaci
> comiesięcznych trzech godzin ????
Na to wygląda - tak mówiła nie-łże-Elita
> Tak mało zostało rozrywki PR.
> Jakieś niedobitki w "Premierze" Andrusa, ZSYP
> (kiepsko udający 60-kę)
Nie wiem co pana nadredaktora napadło - jak skrócili ZSYP z 45 do 23min to wyciął to co najlepsze - m.in niezapomniane rozmowy z B.B-B - skarbnica wiedzy o prawdziwej historii XX w., a przy okazji na swój sposób kontynuacja "Kulisów Srebrnego Ekranu". Czy ktoś to nagrywał? Jeśli nie to trzeba będzie A.A. zachęcić, żeby to puszczał jak się "Kulisy..." skończą.

A czemu nikt nie dzwonił hę? Bo nie uwierzę, że całe forum jeździ ciężarówkami (ble)


kibelek
24. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał:
> A czemu nikt nie dzwonił hę? Bo nie wierzę, że
> całe forum jeździ ciężarówkami (ble)
Próbowałem dzwonić, meilować itp. – wprawdzie nie w sprawie Batona, ale kilku innych.
Odnoszę nieodparte wrażenie, że z AA w PzR nadaje tylko to co mu aktualnie wpada pod rękę i wszystkie „plebiscyty” są tylko po to aby legi..., legity..., legitymizować (trudne słowo) jego wybory.
W sumie dałem sobie spokój.

A'propos:
pedadog napisał:
> Bo nie uwierzę, że całe forum jeździ ciężarówkami (ble)

Czy kierowcy ciężarówek to jakaś inna rasa, a może masoni ?


Stefan-Bolcman
25. RE: Kabaret w Jedynce
    kibelek napisał/a:
> Czy kierowcy ciężarówek to jakaś inna rasa, a
> może masoni ?
>
Masoni, zdecydowanie masoni!


kibelek
26. RE: Kabaret w Jedynce
    Po dogłębnym zbadaniu sprawy skonstatowałem, że „Kierowcy ciężarówek” to separstyczny odłam Wolnomydlarzy. Podobny rozłam nastąpił wśród Rycerzy Syjamu. Obie te organizacje połączyły się tworząc tajną i dwupłciową strukturę, która otrzymała nazwę: „Kierowcy ciężarówek”.
Z niepotwierdzonych źródeł wiadomo, że wielkim kierowniczym jest, znany skądinąd,
Chak Noris.
Natomiast pewnym jest, że część członków tej organizacji działa na zlecenie Al-Kaidy - co widać na naszych drogach.


Cezarian
27. RE: Kabaret w Jedynce
    Na szczęście Wolnomydlarze nie są jeszcze wszechpieniący sie. W nocy z czwartku na piatek 25/26 maja w PR I od 00.07 do 03.00 spotkanie z Agnieszką Matysiak. To będzie trochę piosenek i nie tylko.


Stefan-Bolcman
28. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> W nocy z czwartku na piatek
> 25/26 maja w PR I od 00.07 do 03.00 spotkanie z
> Agnieszką Matysiak. To będzie trochę piosenek i
> nie tylko.
Ciekawe z kim młoda pani redaktor przeporwadzi wywiad? Może z młodą lerkarką?


Cezarian
29. RE: Kabaret w Jedynce
    A widzsz, trafiłeś. AA nadał nie posiadany przeze mnie wywiad dziennikarki. Tradycyjnie palce lizać.


pedadog
30. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> A widzsz, trafiłeś. AA nadał nie posiadany przeze
> mnie wywiad dziennikarki.
Hmm - liczyłem jeszcze na co najmniej po jednym "Kursie prawa jazdy" i "Rozmowach brunetki z blondynką" a ty nic... Miło było przynajmniej poznać pierwowzory bohaterów.
Ale uszy do góry (a szczególnie pewne lewe ucho ) W najbliższą noc na PR1 kabaret "Długi". Może jedynka dochodzi do jakiejś regularności No bo jak ja ustawię nagrywanie jak mnie gdzieś wyślą na miesiąc?. W fazie projektowania automatyczny przełączacz programów via LPT!


Stefan-Bolcman
31. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał/a:
> W fazie projektowania
> automatyczny przełączacz programów via LPT!
LPT??????????
USB albo lepiej BT!
a jeszcze lpieje GSM!
No chyba że na korbe


pedadog
32. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> pedadog napisał/a:
> > W fazie projektowania
> > automatyczny przełączacz programów via LPT!
> LPT??????????
> USB albo lepiej BT!
> a jeszcze lpieje GSM!
> No chyba że na korbe
Ha! Sigur! Silnik krokowy sprzęgnięty z pokrętłem strojenia
Albo lepiej szeregowy + odrukowana tarcza
Albo jescze kamera obserwująca "zielone oko" i jakiś program, który będzie te informacje interpretował. Wtedy jak Kosztowy padną (zdarza się) to się będzie można przełączyć na Szyndzielnię (PR3) albo i Solec Kujawski (PR1)


pedadog
33. RE: Kabaret w Jedynce
    Ogłaszam zatem przetarg na dostawę radia "z okiem" z VHF FM .


kibelek
34. RE: Kabaret w Jedynce
    Sądzę, że całą tę automatykę rodem z pisma "TIECHNIKA MOŁODIORZY" można by ze spokojem i niemałą satysfakcją zastąpić współczesną pilotką, z modernistycznym design’em ( blond, 170,89,62,88 ) i zaimplementowaną sztuczną inteligencją (naturalna chyba nie będzie potrzebna).

A na serio.
Co nadawał AA w piątek 30-go po północy ?


pedadog
35. RE: Kabaret w Jedynce
    kibelek napisał/a:
> A na serio.
> Co nadawał AA w piątek 30-go po północy ?

Rozmowy z Joanną Kołaczkowską i nagrania z występów kabaretu Hrabi.


Stefan-Bolcman
36. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał/a:
> Co nadawał AA w piątek 30-go po północy ?
>
> Rozmowy z Joanną Kołaczkowską i nagrania z
> występów kabaretu Hrabi.
Ma ktoś?


Cezarian
37. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> pedadog napisał/a:
> > Co nadawał AA w piątek 30-go po północy ?
> >
> > Rozmowy z Joanną Kołaczkowską i nagrania z
> > występów kabaretu Hrabi.
> Ma ktoś?
No to jedyna nadzieja w pedadogu. Masz Waść?


pedadog
38. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> Masz Waść?

maść?

Mam - zruca się na nowego dziadka (z problemami ale się zruca).


pedadog
39. RE: Kabaret w Jedynce
    Zruciło się - jest w katalogu "Różne"

A Nocne Spotkania układają mi się w następujący schemat:
-pierwszy piątek miesiąca: Kabaret Długi
-trzeci piątek miesiąca: Kabaret Elita (Studio 202)
-ostatni piątek miesiąca: inne (ale kabaretowe)


Stefan-Bolcman
40. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał/a:
> A Nocne Spotkania układają mi się w następujący
> schemat:
> -pierwszy piątek miesiąca: Kabaret Długi
> -trzeci piątek miesiąca: Kabaret Elita (Studio
> 202)
> -ostatni piątek miesiąca: inne (ale kabaretowe)
Ale piątek czyli piątek czy piątek czyli czwartek?


Cezarian
41. RE: Kabaret w Jedynce
    W ten piatek, czyli w czwartek, czyli w piątek nie ma żadnego kabaretu, czyżby już skutki zmian w zarządzie Polskiego Radia?
Swoją drogą czy nie czas zastanowić się nad jakimiś petycjami do nowego dyrektora Trójki w sprawach kabaretowych?
Jedna wiadomość jest znakomita i nawet późniejsze, gorsze tego nie zmienią: derektor Laskowski odszedł. Krzyżyk na drogę.


Stefan-Bolcman
42. RE: Kabaret w Jedynce
    Moja nie rozumieć entuzjazmu Cezara.
Już nam Skowroński sformatuje trujke a'la bzdetke, że będziemy kwiczeć.
Łub, łub, łub, bum, bum, bum. Cyk. Cyk. Trach - to jest propozycja nowej ramówki.
I jak Wam się podoba szanowni słuchacze?
SMS z odpowiedzą TAK ślijcie na numer 71113. Można wygrać talon na golonkę oraz bon na lizaka!
Trujka - (ra)Dość słuchania!
Tak marginesie czy ktos wie jak nazywa sie bon na lizaka?
LizBoNa


Cezarian
43. RE: Kabaret w Jedynce
    Moja nie rozumieć, czemu Twoja nie czytać. Napisałem Jedna wiadomość jest znakomita i nawet późniejsze, gorsze tego nie zmienią: derektor Laskowski odszedł. Krzyżyk na drogę.
Krótko mówiąc, spodziewam się, że Program Trzeci nie wróci, zakładam nawet, że może być gorzej niż było (czy to możliwe?), ale nie zmienia to mojego znakomitego humoru z powodu znakomitej wiadomości dotycząej Laskowskiego


Stefan-Bolcman
Użytkownik globalny

Stefan-Bolcman
44. La la la laskowski
    A ma kolega (hłe, hłe - kolega) wiedzę, gdzie tow. L. rzucą?
Tzn na jaki odcinek?
Może w gospodarkę morską? (nie, chyba za stary)
Może na odcinek opery? (albo firefoxa)?
Kto wie, niech się podzieli.
Z tego co ja wiem, to dyr (baczność) Laskowski (spocznij) ma być KOwcem (wróć, teraz to się nazywa zarządzanie zasobami ludzkimi w czasie wolnym od zarządzania zasobami ludzkiki w czasie pracy) gminnego ośrodka kulutury we
Wdzydzach


kibelek
45. RE: Kabaret w Jedynce
    Proponuję,
aby nasz kolektyw, wespół-wzespół złożył najszczersze wyrazy współczucia zasobom ludzkim we Wdzydzach.

Cześć ich pamięci !

Teraz będą mieli tylko gorzej !


Cezarian
46. RE: Kabaret w Jedynce
    kibelek napisał/a:
> Proponuję,
> aby nasz kolektyw, wespół-wzespół złożył
> najszczersze wyrazy współczucia zasobom ludzkim
> we Wdzydzach.
>
> Cześć ich pamięci !
>
> Teraz będą mieli tylko gorzej !
>
No nie wiem! Jeśli we Wdzydzach w przymiotnikowych, za to bezczasownikowych i bezrzeczownikowych wyborach, demokratycznie, głosami miejsowej, wyrobionej społeczności nie wstydzącej się (a nawet wdzydzącej się)skąd pochodzi i - co najważniejsze w omawianym kontekscie - dokąd zmierza, wybrano derektora (tfu - przypis redakcji) Laskowskiego na KO-wca, to sami są sobie winni i nie widzę powodów, aby im współczuć. W końcu derektor (tfu - ibidem) Laskowski ma swoje sprawdzone metody, które w ciagu 3-4 lat doprowadzą do tego, że słuchalność Wdzydz wzrośnie o 1,5 do 2 punktów procentowych. Prawdobodobnie taki był powód jego zatrudnienia. Już niedługo przystąpi zapewne do zamiany logo miasteczka, nigdyś zwanego herbem.

Jeśli natomiast mieszkańcy Wdzydz nie mieli nic wspólnego z zatrudnieniem nowego KO-wca, to pozostaje im:
po pierwsze: napisać w kiblu (z całym szcunkiem dla kibelka) Głupi Kaowiec, a jak im dopiecze, to nawet Gupi kaowiec;
po drugie: podobnie jak słuchacze TrUjki, mogą zmienić swój tryb życia na nocny.
Zaś w tym wypadku wyrazy współczucia są jak najbardziej na miejscu.


Stefan-Bolcman
47. RE: Kabaret w Jedynce
    Tak zbełtać prosty temat...
A sprawa jest jasna. We Wdzydzach nikomu nie wmówią, że białe jest białe, a czarne jest czarne!
CDBO


Cezarian
48. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> Tak zbełtać prosty temat...
> A sprawa jest jasna. We Wdzydzach nikomu nie
> wmówią, że białe jest białe, a czarne jest czarne!
> CDBO
Nic nie zbełtałem, tylko wyraziłem to, co waćpan chciałeś powiedzieć, ale czego przez wrodzoną skromność i powściągliwość nie zrobiłeś.

A w piatek o godzinie 0 do godziny 3 w nocy kabaret Elita! Nie zaspać braci i siostrzy droga!


kibelek
49. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> We Wdzydzach nikomu nie
> wmówią, że białe jest białe,
> a czarne jest czarne!

Bo nie ma białego i czarnego. Jest tylko szarość, sama szarość, odcienie szarości.

Ciemność widzę ... ciemność !!!


Cezarian
50. RE: Kabaret w Jedynce
    kibelek napisał/a:
> Stefan-Bolcman napisał/a:
> > We Wdzydzach nikomu nie
> > wmówią, że białe jest białe,
> > a czarne jest czarne!
>
> Bo nie ma białego i czarnego. Jest tylko szarość,
> sama szarość, odcienie szarości.
>
> Ciemność widzę ... ciemność !!!
>
>
>
Bądź konsekwentny, chyba szarość?

Idźmy na wschód, tam szarość jest intensywniejsza...


kibelek
51. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> Bądź konsekwentny, chyba szarość?
>
> Idźmy na wschód, tam szarość jest
> intensywniejsza...

Na wschodzie szarość jest intensywniejsza ??????
Tam wschodzi słońce! Mroki nocy rozpraszają pierwsze lśnienia nadchodzącego dnia.
Jasność to budzące się życie, jasność to nadzieja!
(powinienem powiedzieć „mniejsza szarość” a nie „jasność” )
ergo:
Ze wschodu idzie deszaryzacja.

Baczność ! Słyszycie ten tupot podkutych butów ?
To WRACA nowe.


Cezarian
52. RE: Kabaret w Jedynce
    kibelek napisał/a:
> Cezarian napisał/a:
> > Bądź konsekwentny, chyba szarość?
> >
> > Idźmy na wschód, tam szarość jest
> > intensywniejsza...
>
> Na wschodzie szarość jest intensywniejsza ??????
> Tam wschodzi słońce! Mroki nocy rozpraszają
> pierwsze lśnienia nadchodzącego dnia.
> Jasność to budzące się życie, jasność to nadzieja!
> (powinienem powiedzieć „mniejsza
> szarość” a nie „jasność” )
> ergo:
> Ze wschodu idzie deszaryzacja.
>
> Baczność ! Słyszycie ten tupot podkutych butów ?
> To WRACA nowe.
>
>
W sumie, to nie wiem, co powiedzieć. Dodam tylko, że jeśli ze wschodu idzie deszaryzacjia, to z zachodu pewnia zaszaryzacja. Boję sie także tej wschodzniej mahometańskiej deszaryzacji, ale co mnie tam, najwyżej brodę zapuszczę...

słyszycie ten tupot podkutych butów?

Oj, tożeś Waszeć zapodał Tak mi sie przypomniało:
Znów buty, buty, buty, tupot nóg
i ptaków oszalałych czarny wiatr.
Kobiety stają u rozstajnych dróg,
piechocie odchodzącej patrzą w ślad.

Czy słyszysz werbel, werbel, werbel gra:
„Żołnierzu, żegnaj ją, przeżegnaj ją!"
Odchodzi pluton — tylko mgła i mgła...
I tylko przeszłość nie zachodzi mgłą.

Czy ktoś to jeszcze pamięta?
To nadchodzi stare?


pedadog
53. Kabaret w Jedynce - teraz faktycznie
    No to się porobiło... mamy nadredarektora... - choć można się było tego spodziewać... Tylko czy to na pewno będzie kabaret?


Stefan-Bolcman
54. RE: Kabaret w Jedynce
    To nie jest nadredaktor, to jest ARCYDYREKTOR


pedadog
55. RE: Kabaret w Jedynce
    Cytat (z kogo?):
Ciekawe, kto następny...


Stefan-Bolcman
56. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał/a:
> Cytat (z kogo?):
> Ciekawe, kto następny...
Ha ha ha!
Pirlu pirlu...
Ciach ciach


pedadog
57. RE: Kabaret w Jedynce
    > Ciekawe, kto następny...

Podpowiem, że powyższe było na koniec, a prawie na samym początku:
- ..... .........., czy można?
- wpuszczajcie, ......, wpuszczajcie.


Stefan-Bolcman
58. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał/a:
> > Ciekawe, kto następny...
>
> Podpowiem, że powyższe było na koniec, a prawie
> na samym początku:
> - ..... .........., czy można?
> - wpuszczajcie, ......, wpuszczajcie.
Nie bądż taki wierny...
Plemek


pedadog
59. RE: Kabaret w Jedynce
    A tymczasem w ZSYPie, Nadredaktora-dyrektora zastąpił... Majster Zobaczymy, zobaczymy. A tak w ogóle to w ostatnich ZSYPach pojawiły się stare dobre piosenki - czy ktoś może nagrał "Tango z wodą w ustach" w wykonaniu Mańka (Kociemniaka)?


Cezarian
60. RE: Kabaret w Jedynce
    ZSyP-u nie słuchałem, ale piosenkę oczywiście mam. Jeśłi jest zapotrzebowanie, nie widzę przeciwwskazań.
Dziadek - katalog Różne. Po ściągnięciu wykasować (?) chyba, ze jeszcze ktoś ma ochotę...


kibelek
61. RE: Kabaret w Jedynce
    Studio 202 w jedynce.

Studio 202 obchodziło 50-lecie i ktoś (nadredaktor) zdecydował, że starczy!!

Powiedzieli mi w redakcji jedynki, że od października już ich nie będzie (studia 202 a nie redakcji - oczywiście). Być może pojawi się Elita w nocnych audycjach, ale nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle będą.
Nie było to te same S202 co przed laty, ale przynajmniej można było posłuchać trochę powtórek z Waligórskiego i była szansa na „nowe” odcinki rycerzy.

A mnie jest szkoda lata ...


Cezarian
62. RE: Kabaret w Jedynce
    To niestety prawda. Już w osttnia sobote Studia 202 nie było w ramówce. Dziwna to dla mnie decyzja nadredaktora, który przecież wprowadził kazdego dnia słuchowiska do PRI. Może uznał, że będzie audycji słuchanych za dużo? Tak, czy siak, szkoda, że to wszystko akurat kosztem Studia 202. Gdzie my teraz nagrywać będziem nastpnych Rycerzy? Chociaż...., kto wie? Może jakimścik sposobem? Ale na to trzeba chwili czasu na sprawdzenie.


Bruxa
63. RE: Kabaret w Jedynce
    kibelek napisał/a:
> Studio 202 w jedynce.
>
> Studio 202 obchodziło 50-lecie i ktoś
> (nadredaktor) zdecydował, że
> starczy!!
>


Starczy to on ma chyba uwiąd

Jeszcze lokalnie można nasłuchać w niedziele między 13 a 13:30. Ostatnio nawet udało mi się nawet nagrać (na mp3kę) fragmenty audycji, której słuchałam w podróży pociągiem na trasie Wałbrzychowo Główne - Wrocław. Szczególnie interesująca była nowa wersja piosenki "Warto było czekać na te piękne czasy..." Panowie pokazali pazurki.

Może byłaby jakaś szansa, żeby nagrywać z dolnośląskiej rozgłośni... z matecznika, że tak powiem...
Ja raczej nie pomogę, chociaż, owszem, zeZdolnego Śląska jestem, ale ostatnio niestety raczej tylko wirtualnie...


pedadog
64. RE: Kabaret w Jedynce
    Bruxa napisał/a:


> Jeszcze lokalnie można nasłuchać w niedziele
> między 13 a 13:30. Ostatnio nawet udało mi się
> nawet nagrać (na mp3kę) fragmenty audycji,

O to, to, to - Bruxo - nasza jedyna wysłanniczko na tamtych ziemiach - zdaj prosimy relację co tam w Studiu 202 słychać. Próbowałem słuchać przez internet Radia Wrocław ale nic z tego :/. Będziemy dozgonnie wdzięczni za tradycyjne "zrucenie" mp3-ki (na Kota 7 rzecz jasna).


> której
> słuchałam w podróży pociągiem na trasie
> Wałbrzychowo Główne - Wrocław.
Palce lizać - kolejowe serpentyny i przemysłowe krajobrazy Wałbrzycha. Szacunek dla wszystkich "zwykłych" pasażerów wytrzymujących zawrotne prędkości na owej linii

> Szczególnie interesująca była nowa wersja piosenki "Warto było czekać na te piękne czasy..." Panowie pokazali pazurki.

No to by wiele wyjaśniało

>
> Może byłaby jakaś szansa, żeby nagrywać z
> dolnośląskiej rozgłośni... z matecznika, że tak
> powiem...
> Ja raczej nie pomogę, chociaż, owszem, zeZdolnego
> Śląska jestem, ale ostatnio niestety raczej tylko
> wirtualnie...

Może wspólnymi siłami jakiś kabel pociągniemy. Dla forum, którego członkowie konstruowali automaty do nagrywania z budzików i nitek nie powinno być rzeczy niemożliwych.


pedadog
65. RE: Kabaret w Jedynce
    A jeśli idzie o jedynkę (przepraszam za powrót do tematu) to obawiam się, że na Elitę możemy liczyć najwyżej jako gości pana Majewskiego, który jak wiemy na przykład:
Podniósł wydajność z jednego hektara
i przeniósł ją na drugi hektar
Swoją drogą ostatnia audycja była hmmm... ciekawa. Tak jak nie jestem wielbicielem OTTO, tak składam wyrazy szacunku za celne spuszczanie powietrza z nadętych balonów dzwoniących do audycji. Przy takim "rozwoju" dzwoniących audycja niebawem zbliży się do "Woobie-Doobie" z radia TOK.


Bruxa
66. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał/a:

> Podniósł wydajność z jednego hektara
> i przeniósł ją na drugi hektar

Tak i my podnieśmy, przenieśmy, postawmy, niech se stoi...

Co do ciągnięcia kabla, to spieszę zakablować, że:
http://www.radio.wroclaw.pl/index.jsp?id=77
ze szczególnym uwzględnieniem ikonki PRW online.

Miałam niejakie problemy z uruchomieniem, ale niezawodny RealPlayer po zastosowaniu zalecanych egzorcyzmów dał radę. Jakość niezgorsza...

Edit: i zakładka Studio 202 w wydaniu audio...


Cezarian
67. RE: Kabaret w Jedynce
    O własnie, ja o tym nieskładnie pisałem. Nagrało mi sie pierwsza klasa. Tylko kiedy jest ta Elita w PRW? Bo ramówkę na stronie internetowej to niestety PRW ma najgorszą z możliwych! Bruxa pomóż!


Stefan-Bolcman
68. RE: Kabaret w Jedynce
    Kiedy Stefan śpi, Bruxa szaleje...
A odnośnie (przepraszam za wyrażenie) tamatu.
Nigdy nie byłem miłośnikiem studia 202 w całości.
W calości to Waligórski i Rycerze. Na tak to piosenki Jana Marka Kacza, z nowszych to młoda dziennikarka i kurs prawa jazdy.
Pan Sułek? Nigdy za nim nie przepadałam (i to nawet nie ze wzlgędu ze neie jest ze studia 202).
Mogę bez oporów powiedzieć, że
Studio 202 wielkim poetą jest i tyle.
Tylko ciekawi mmnie, co będzie w tym paśmie i co było przyczyną - moze ich ponowna przeprowadzka do trujki?
Natomiast bardzo ostanio podoba mi się Tanie Granie, i piątkowe Zd3.
Jeszcze żeby Andrus zaczął robić Adademie, a odpuscił (na rzecz Zakrzewskeigo) Powtórkę, to brak 202 bylby zabliźniony.
Oczywiście się mylę, ale pochodzę z tej 1/3 populacji, która powinna korzystać z konsultacji psychologicznych a tego nie robi.
Korzystając z prawa głosu, przekazuję Cezarowi życzenia imieninowe, bo sie na mnie obraził i inną drogą nie przyjmie.


Cezarian
69. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> Korzystając z prawa głosu, przekazuję Cezarowi
> życzenia imieninowe, bo sie na mnie obraził i
> inną drogą nie przyjmie.
Nie przyjmuję życzeń imieninowych przekazanych tą drogą i to - bez obrazy - nie dlatego, że się obraziłem, tylko dlatego, że nie obchodzę imienin w październiku. Nie zmienia to faktu, że obchodzę (dla uproszecznia przez cały październik) urodziny i bardzo dziękuje za życzenia złożone ta drogą, bo inną bym nie przyjął, jako jaskrawego przykładu obrazy (nie mylić z obrazoobraztwem, tfu...)


kibelek
70. RE: Kabaret w Jedynce
    Przyłączam się do życzeń, choć C chyba nie jest na mnie obrażony.
Swoją drogą szczęśliwi co jeszcze urodziny świętują.
Ja jestem gotów pogryźć tych co mi o tym nieszczęściu przypominają,
ale tak, człowiekowi w pewnym wieku, się podobno robi.

Co do wrocławskiego wydania S202 – walczę z problemem rejestracji strumienia.
Może ktoś ma jakieś rady.


Cezarian
71. RE: Kabaret w Jedynce
    Czy ja jestem na Kibelka obrazony? Może innaczej: czy ja nie jestem na Kibelka obrażony? Na tak postawione lub nie pytanie mogę jedynie odpowiedzieć lub nie, że no nie wiem, nie wiem. Nie piszesz Wasze, nie dzwonisz...
Co zaś do streamowanie PRW, to proponuję nastęujący link:
http://www.radio.pionier.net.pl/stream.asx?radio=prwroclaw
U mnie działa, problemem jest jedynie to, że na razie od powniedziałku próbuje złapać, kiedy tą Elitę nadają i nie mogę. Szansa, że weekend coś się jednak nagra nie wiem czy nie jest za mała, albo nie za duża.


kibelek
72. RE: Kabaret w Jedynce
    Studio 202 w radiu Wrocław
www.radio.wroclaw.pl/index.jsp?id=118

Podobno nadają:
- codziennie między godz. 12 a godz. 13
- w piątki również o 22.30
- oraz w niedzielę między godz. 10 a godz. 14

RW z Winampa - jakość całkiem niezła.
Trzeba jeszcze tylko dokładnie namierzyć ich czasowo.


Cezarian
73. RE: Kabaret w Jedynce
    kibelek napisał/a:
> Podobno nadają:
> - codziennie między godz. 12 a godz. 13
> - w piątki również o 22.30
> - oraz w niedzielę między godz. 10 a godz. 14
Otóż nie. nagrałem pioniedziełek i wtorek od 12 do 13 i sladu tam nie ma po Elicie. Zoobaczymy co dalej.


kibelek
74. RE: Kabaret w Jedynce
    Dromszenia tymatu ciung dalszy.
Siem wzioem sebraem i sacwoniem do ....
(Tfu... za dużo oglądania polityków w TV)

No, więc... zadzwoniłem do Wrocławia i powiedzieli mi, że:
S202 można słuchać w soboty około godziny 13:30.
Ponieważ jest to część dłuższej audycji, mogą się zdarzyć pewne poślizgi.
Studio trawa około 30 minut.

I to by było na tyle.


Stefan-Bolcman
75. RE: Kabaret w Jedynce
    wielkie dzięki za Twoją dotychczasową działalność składają mieszkańcy Ułan-Bator.
Ty już wiesz za co...
Szkoda że tylko no ale cóż
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2007, 22:27:22 wysłana przez Zygfryd-zastępczy »
nie graj ze mną...

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marca 2007, 22:28:16 »
Bruxa
76. RE: Kabaret w Jedynce
    Melduję, że pamiątka z podróży do Wrocka została zrucona na Kota 7, zgodnie z zamówieniem.
( O, tu proszę pokwitować, panie Piotrusiu... Co znaczy nie zamawiano, jak zrucono, znaczy, że zamawiano...)


kibelek napisał/a:
> No, więc... zadzwoniłem do Wrocławia i
> powiedzieli mi, że:
> S202 można słuchać w soboty około godziny 13:30.
> Ponieważ jest to część dłuższej audycji, mogą się
> zdarzyć pewne poślizgi.
> Studio trawa około 30 minut.
>
> I to by było na tyle.
>

A ja tam wiem, że nagrywałam w NIEDZIELĘ między 13 a 13:30... I niczego innego sobie nie dam wmówić...

edit:
O, właśnie teraz leci, słucham RealPlayerem...

Matrix, cholibka...


Cezarian
77. RE: Kabaret w Jedynce
    Dzieki Bruxa za ST 202 i prosimy o wiecej.
Mi sie udało nagrać czwartkowe fragmenty - raptem kilka minut, w sumie nic ciekawego, ale jeśli ktoś jest zainteresowany, to prosze dać znać.
Proponuje natomiast utworzyc koalicje nierządową ds. nagrywania St 202, pod przewodnictwewm Bruxy oczywiście nie tylko z uwagi na charakter, ale także miejsce zamieszkania. Czy kandydaci: pedadog i kibelek wyrażają zgodę na bycie koalicjantami grupy trzymającej wodze pod jakże (mam nadzieję) przy-wódczą osobowoscią Bruxy?


pedadog
78. RE: Kabaret w Jedynce
    Bruxa napisał/a:
> Melduję, że pamiątka z podróży do Wrocka została
> zrucona na Kota 7, zgodnie z zamówieniem.
> ( O, tu proszę pokwitować, panie Piotrusiu...
> Co znaczy nie zamawiano, jak zrucono, znaczy, że
> zamawiano...)

Panie Tadzieńńńku, to jessst jakiś krrretynizm! Co mi Pan tu za studio montuje? Ja nie zamawiałem żadnego studia, rozumie pan? Żadneeheego!

Całkiem ładna jakość - i do tego myśl, że nagrywane z pokładu "Sudetów" - palce lizać. Szkoda trochę, że początku "Warto było czekać..." brakuje. No ale pomyślmy sami... o kim to mogło być . Jak w niezapomnianych latach - wystarczy palcem kiwnąć, a wszyscy już wiedzą o kim to.

Co do jakości to przypomina mi to jak w niezapomnianym roku 2004, w Bukareszcie nasłuchiwałem, a nawet nagrywałem Elitę czy Przechowalnię na falach długich (krótki cykl piątkowy). Wymagało to co najmniej wieczoru, kaloryfera, różnych przewodów owiniętych wokół odbiornia i tegoż grzejnika, wyłączonych wszystkich generatorów szumu w mieszkaniu, a nagrywanie musiało się odbywać z głośnika do mikrofonu żeby nie przenosić zakłóceń. To była jakość! Nawet sobie jedno nagranie zostawiłem.

Cezarian napisał/a:
> Proponuje natomiast utworzyc koalicje nierządową
> ds. nagrywania St 202, pod przewodnictwewm Bruxy
> oczywiście nie tylko z uwagi na charakter, ale
> także miejsce zamieszkania. Czy kandydaci:
> pedadog i kibelek wyrażają zgodę na bycie
> koalicjantami grupy trzymającej wodze pod jakże
> (mam nadzieję) przy-wódczą osobowoscią Bruxy?
>

Mimo, że słuchałem Elity nawet w Rumunii, to do dziś nie udało mi się pokonać barier technicznych na drodze do słuchania Radia Wrocław tak na falach eteru (palce lizać) jak i falach surfowalnych .
Także zarówno zgodę wyrażam ale nijakiego wkładu nagraniowego na razie wnieść nie mogę.


Stefan-Bolcman
79. RE: Kabaret w Jedynce
    Pora umierać. Na forum (a co gorsza na kota 7) dzieją się rzeczy O KÓRYCH JA NIE WIEM.
Czas do azylu siostro...


kibelek
80. RE: Kabaret w Jedynce
    Czuje się wyraźnie zapóźniony!
Dlaczego czwartek... jaka to niedziela ... ??
Najwyraźniej się gdzieś zgubiłem!
Proszę o szczegóły, w końcu, kiedy ich słuchać ?

Cezarian napisał/a:
> Proponuje natomiast utworzyc koalicje nierządową
> ds. nagrywania St 202, pod przewodnictwewm Bruxy
> oczywiście nie tylko z uwagi na charakter, ale
> także miejsce zamieszkania. Czy kandydaci:
> pedadog i kibelek wyrażają zgodę na bycie
> koalicjantami grupy trzymającej wodze pod jakże
> (mam nadzieję) przy-wódczą osobowoscią Bruxy?

No dobra, może być.
Tylko muszę wiedzieć do ..[-------].. kiedy oni nadają !


Cezarian
81. RE: Kabaret w Jedynce
    Po pierwsze primo, podziekowania dla Kibelka za wzięcie sprawy Studia 202 we własne ręce. Z wiadomym skutkiem
Po drugie, właśnie rozpoczęły się w PR 1, 2 godziny wspoomnieniowe o A. Waligórskim. Mam nadzieję, że wszyscy słuchają?


kibelek
82. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> Po pierwsze primo, podziękowania dla Kibelka za
> wzięcie sprawy Studia 202 we własne ręce. Z
> wiadomym skutkiem
Nie bardzo przyswajam tę myśl, nie konweniuje mi buźka - "szok2"
Czym Ci się naraziłem ??
Udało mi się namierzyć niedzielne wydanie S202, ale przez skórę czuję, że można ich słuchać częściej.

> Po drugie, właśnie rozpoczęły się w PR 1, 2
> godziny wspomnieniowe o A. Waligórskim. Mam
> nadzieję, że wszyscy słuchają?
A owszem, słuchamy !
A owszem, nagrywamy !


Stefan-Bolcman
83. RE: Kabaret w Jedynce
    kibelek napisał/a:
>> Nie bardzo przyswajam tę myśl, nie konweniuje mi
> buźka - "szok2"
> Czym Ci się naraziłem ??

Cezara biorę na siebie - on na mnie obraża się leguralnie dwa razy w tygodniu

kibelek napisał/a:
> Udało mi się namierzyć niedzielne wydanie S202,
> ale przez skórę czuję, że można ich słuchać
> częściej.
To trzeba iść do lekarza od skóry - on sie nazywa chyba... zapomniałem, w każdym razie trzeb apowiedzieć że się ma chrosty na plecach

kibelek napisał/a:
> A owszem, słuchamy !
>A owszem, nagrywamy

Bravou - dwa w jednym!
Ja słuchałem przez 58 sekund, dopóki mi żona nie kazała sciszyć (trudne słowo)
Tak czy inaczej kudy mongolii itd...


Cezarian
84. RE: Kabaret w Jedynce
    Wy tu sobie ze mnie dworujecie i doczekaliście się! Następna PZR dopiero 13 listopada!. Okazuje się, że audycje wyborcze zdaniem kierownictwa całkowicie i z powodzeniem zastąpią występy kabarretowe!


zygfryd666
85. RE: Kabaret w Jedynce
    S ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
K ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
A ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
N ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
D ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
A ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
L ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !


kibelek
86. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał/a:
> S ! K ! A ! N ! D ! A ! L !

Dlaczego ?
Będzie jeszcze zabawniej, będzie jeszcze ciekawiej ...

Przy porzednich audycjach wyborczych można się było ześmiać jak norka !

Choć ...
to był śmiech przez łzy !!


Stefan-Bolcman
87. RE: Kabaret w Jedynce
    kibelek napisał/a:
>
> Dlaczego ?
> Będzie jeszcze zabawniej, będzie jeszcze
> ciekawiej ...
>
> Przy porzednich audycjach wyborczych można się
> było ześmiać jak norka !
>
> Choć ...
> to był śmiech przez łzy !!
>
Potwierdzam, choć słuchał nie będę. I proszę nie nagrywać nie wrucać na kota7!
>


zygfryd666
88. RE: Kabaret w Jedynce
    zabawniejsze są reklamy w TV, w radiu mogliby sobie jednak wybrać inną porę - kabaretów i t akjak na lekarstwo, a kabaret polityczny to najprawdopodobniej nie to...


Stefan-Bolcman
89. RE: Kabaret w Jedynce
    Muszę (pro pulico bono) oddać cześć naszemu De Loewe - okazał się bardziej odporny na Stefana od samego stefana
Niniejszym abdykuje w uznaniu dla porażającej odpornosci naszego pełnowartościowego forumowicza.
Mam nadzieję, że tchniesz w to forunm nowy powiew (byle nie krzyżacki)
I pamiętaj - zawsze Ci pomogę, no chyba że Ci nie pomogę...


zygfryd666
90. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan? Ty coś piłeś?
Bo jeśli na trzeźwo to piszesz to jestem zdezorientowany


Stefan-Bolcman
91. RE: Kabaret w Jedynce
    Najbardziej mnie niepokoi, że to na trzewo było...
Pora do azylu siostro...


Cezarian
92. RE: Kabaret w Jedynce
    No i prosze kolejna noc z dreszczykiem 28/29 X przyniosła słuchowisko M. Wolskiego Epizod. Jak się łatwo domyśleć znajduje się ono na nowy Dziadku.


Cezarian
93. RE: Kabaret w Jedynce
    wiem, ze to nieładnie pisać po swoim poscie, ale sprawa jest nie cierpiąca zwłoki.

Otóż radyjko Wrocław codziennie w tygodniu nadaje ok 21.35 szczyptę studia 202. Jak na razie bez Rycerzy niestety. Są to z reguły 1-2 skecze.
Aha, piszę to nie tylko dlatego, zeby Kibelek wrócił i się odezwał...


kibelek
94. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> Otóż radyjko Wrocław codziennie w tygodniu nadaje
> ok 21.35 szczyptę studia 202. Jak na razie bez
> Rycerzy niestety. Są to z reguły 1-2 skecze.

Wiedziałem, wiedziałem, że tak będzie !!
Pisałem, że czuję przez skórę, że S202 się produkuję, że częściej niż raz, że w tygodniu !
Ale ktoś (wiadomo nam kto, to opłacany judaszowymi srebrnikami przedstawiciel rewizjonistów z Bonn !) odesłał mnie do dermatologa !!!!

> Aha, piszę to nie tylko dlatego, zeby Kibelek
> wrócił i się odezwał...

CO NINIEJSZYM CZYNIĘ !

Co więcej! Mam jeszcze jedną dobrą wiadomość.
Owóż, tudzież, azaliż – radio pod nazwą „Radio dla Ciebie” (znaczy dla mnie),
http://www.rdc.pl/
odbierane niestety tylko na Mazowszu, od czasu do czasu, w okolicach wczesnego niedzielnego popołudnia nadaje kwadrans kabaretowy. Ostatnio były Czubaszki i POTEM-ki.
Tych co mają możność odbierania, proszę o wzmożenie czujności w tym tymacie.


Cezarian
95. RE: Kabaret w Jedynce
    Co do RDC, to sprawdzę i dam znać.
Ja jednak w innej sprawie. Otóż dzisiaj w PR I został nadany Teatrzyk Zielone Oko i to do tego odcinek, którego nie mieliśmy! Jak tu          mozna się złościć na Wolskiego (chociaż z tym Studiem 202, to przesadził)?

Jeśłi są zainteresowani, to znajdzie się on na Dziadku (jak bedzie miejsce)


Stefan-Bolcman
96. RE: Kabaret w Jedynce
    Ja chce Teatrzyk!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale to tym to Cezar zapewne wie!
I on zmeiści się zarówno na kota 7 jak i na lalugi 7, które ożyło z nowymi, rewelacyjnymi transeframi!
Tam też jest hurtownia (zainteresowanmi wiedzą)


marjot
97. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> Co do RDC, to sprawdzę i dam znać.
> Ja jednak w innej sprawie. Otóż dzisiaj w PR I
> został nadany Teatrzyk Zielone Oko i to do
> tego odcinek, którego nie mieliśmy! Jak tu mozna
> się złościć na Wolskiego (chociaż z tym Studiem
> 202, to przesadził)?
>
> Jeśłi są zainteresowani, to znajdzie się on na
> Dziadku (jak bedzie miejsce)


Witam. Jestem okrutnie zainteresowany Teatrzykiem Zielone Oko
Proszę o wiecej informacji.


zygfryd666
98. RE: Kabaret w Jedynce
    a ja bym byl zainteresowany zeby wszystkie odcinki byly na dziadku (jesli ich nie ma bo nie wiem tego akurat), no bo ja nie mam z tego nic...


Stefan-Bolcman
99. RE: Kabaret w Jedynce
    błąd proxy nr 0


Stefan-Bolcman
100. RE: Kabaret w Jedynce
    błąd proxy nr 1


Stefan-Bolcman
101. RE: Kabaret w Jedynce
    marjot napisał/a:
> Jestem okrutnie zainteresowany
> Teatrzykiem Zielone Oko
> Proszę o wiecej informacji.
Służę
Teatrzyk Zielone Okno (alias Teatrzyk Zmielony Balonik) to bardzo popularna w pewnych kręgach słuchowiskowa adaptacja kryminalnych opowiadań.
Nadawana była w piąktki po 22, a także w soboty po tejże.
Cechował się zwartą formą, emocjonującą fabułą, bywały też odcinki z duzą dozą humoru i satyry.
Do TZO pisali (im.in.) F. Forsyth, A. McLean, R. Chandler, J. Edigay. A. Zbych, M. Wolski - że wymienie tylko niektóre tuzy.
M. Czubaszek nie pisała do TZO.
Mam nadzieję, że te informacje wystarczą...


pedadog
102. RE: Kabaret w Jedynce
    I tak, dzięki błędom proxy i niejednokrotnej redundancji Stefan-Bolcman osiągnął liczbę 1000 wysłanych postów (ten bez logowania się nie liczy). Niniejszym życzymy mu wszystkiego najlepszego na starej drodze życia!


Cezarian
103. RE: Kabaret w Jedynce
    Postępowanie Stefana, który posłuży sie nawet proxy, żeby mieć największa liczbe postów jest poniżej krytyki, dlatego nie będę go krytykował.

Zaś TZO już jest - na kota 7 w odpowiednim katalogu. Powiedzmy, że będzie tam ok tygodnia, ale sciągać!


zygfryd666
104. RE: Kabaret w Jedynce
    ale czy jest gdzies na dziadku całość TZO czy tylko ten 1 odcinek?


Stefan-Bolcman
105. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> Postępowanie Stefana, który posłuży sie nawet
> proxy, żeby mieć największa liczbe postów jest
> poniżej krytyki, dlatego nie będę go krytykował.
>
Wali mnie liczba moich postów, moge skasować ich połowę, no ale zgubiłem hasło (a chasło się nienadaje) no i Imogeno już dzisiaj ni moge!


zygfryd666
106. RE: Kabaret w Jedynce
    usuwam z dziadka jubileusz studia 202 bo on juz jest tu:

ftp://sunsite.icm.edu.pl/mirrors/ftp.kabaret.art.pl/audio/202/


Cezarian
107. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał/a:
> ale czy jest gdzies na dziadku całość TZO czy
> tylko ten 1 odcinek?
Jeden odcinek, całość to ok 100 odcinków na dzisaj, więc nie ma miejsca na kota 7, ale pomału, pomału...


marjot
108. RE: Kabaret w Jedynce
    Mam trochę TZO i chętnie się wymienię.


zygfryd666
109. RE: Kabaret w Jedynce
    Majort - może Ty a moze kto inny by mi te odcinki nagrał jakoś ładnie na płytke i pocztą wysłał bo ja mam neostrade i limity i nawet jak mialbym sciagac to nie dam rady - jak ktos bedzie tak mily to czekam.


Cezarian
110. RE: Kabaret w Jedynce
    marjot napisał/a:
> Mam trochę TZO i chętnie się wymienię.
Marjot nie wymyślaj, bo masz to samo, co ja, w końcu masz to ode mnie.
Zać, co do prośby Zygfryda de Love, to po raz 666 mówię,że takie prośby na maila.


Stefan-Bolcman
111. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> marjot napisał/a:
> > Mam trochę TZO i chętnie się wymienię.
> Marjot nie wymyślaj, bo masz to samo, co ja, w
> końcu masz to ode mnie.
> Zać, co do prośby Zygfryda de Love, to po raz 666
> mówię,że takie prośby na maila.
>
No mafia pocztowo-nailowo-saperska!


pedadog
112. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisała:
> No mafia pocztowo-

>-nailowo-

Gwoździowa? Prze-ra-za-ją-ce!

>-saperska!

To raczej nie - oni się mylą więcej razy


marjot
113. RE: Kabaret w Jedynce
    Dobra sami tego chcieliście.
Oddam teściową za nowe odcinki TZO.

Najlepiej jakby były bardzo stare.
(tak jak moja teściowa).


Cezarian
114. RE: Kabaret w Jedynce
    Z przyjemnoscia informuję, że na Kota 7 pojawiły się
Nowy odcinek TZO
Trzy nowe słuchowiska Marcina Wolskiego.
Ściągajmy, bo jak będzie wietrznie, to nie bedą tam wiecznie


~Gosc999
115. RE: Kabaret w Jedynce
    Czy TZO to trwałe zanieczyszczenia organiczne, znane jako TZO lub POPs (grupa bardzo niebezpiecznych dla zdrowia człowieka i środowiska związków chemicznych)?


Stefan-Bolcman
116. RE: Kabaret w Jedynce
    ~Gosc999 napisał/a:
> Czy TZO to trwałe zanieczyszczenia organiczne,
> znane jako TZO lub POPs (grupa bardzo
> niebezpiecznych dla zdrowia człowieka i
> środowiska związków chemicznych)?
Gościu z promocji, nie staraj się być dowcipnym chemikiem, bo to mój etat!


Cezarian
117. RE: Kabaret w Jedynce
    Jak widzisz Gościu, dopuki jesteś Gościem TZO moze także oznaczać Trwałe Zagrozenie Ostracyzmem


~Gosc999
118. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:

> Gościu z promocji, nie staraj się być dowcipnym
> chemikiem, bo to mój etat!

„Jedno nie przeszkadza drugiemu” - jak mawiał Dziadek Jacek


~Gosc999
119. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:

> Jak widzisz Gościu, dopuki jesteś Gościem TZO
> moze także oznaczać Trwałe Zagrozenie Ostracyzmem
>

Po pierwsze wyraz dopóki pisze się jak widać.

Po drugie gdzie się podziała staropolska gościnność? – „Gość w dom, Bóg w dom”.

I wreszcie po trzecie – Widzę, że Wasze Forum jest mocno zhermetyzowane i niezalogowanych straszycie bojkotem. Czegoś się boicie?

„Najprawdopodobniej nie o to chodzi” – jakby powiedziała Maryla Poszepszyńska.


Cezarian
120. RE: Kabaret w Jedynce
    ~Gosc999 napisał/a:
> Cezarian napisał/a:
>
> > Jak widzisz Gościu, dopuki jesteś Gościem TZO
> > moze także oznaczać Trwałe Zagrozenie
> Ostracyzmem
> >
>
> Po pierwsze wyraz dopóki pisze się jak widać.
>
> Po drugie gdzie się podziała staropolska
> gościnność? – „Gość w dom, Bóg w
> dom”.
>
> I wreszcie po trzecie – Widzę, że Wasze
> Forum jest mocno zhermetyzowane i niezalogowanych
> straszycie bojkotem. Czegoś się boicie?
>
> „Najprawdopodobniej nie o to chodzi”
> – jakby powiedziała Maryla Poszepszyńska.
A czgo sie mamy bać? Żeby nam się niebo na głowe nie zawaliło.
Zaś Ciebie przecież własnie zapraszamy do tego, żebyś się zalogował i z nami został. Ma to podwójnie dobry skutek: my się rozhermetyzowujemy, a Ty się trochę zahermetyzujesz...


~Gosc999
121. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:

> Zaś Ciebie przecież własnie zapraszamy do tego,
> żebyś się zalogował i z nami został. Ma to
> podwójnie dobry skutek: my się
> rozhermetyzowujemy, a Ty się trochę
> zahermetyzujesz...

Wolę być jak ten „Pan Słowikowski”, o którym się mówiło, ale nidgy w żadnym odcinku nie wystąpił (absolutnie się nie utożsamiam z preferencjami w/w pana).


Stefan-Bolcman
122. RE: Kabaret w Jedynce
    ~Gosc999 napisał/a:
> Cezarian napisał/a:
>
> > Zaś Ciebie przecież własnie zapraszamy do tego,
> > żebyś się zalogował i z nami został. Ma to
> > podwójnie dobry skutek: my się
> > rozhermetyzowujemy, a Ty się trochę
> > zahermetyzujesz...
>
> Wolę być jak ten „Pan Słowikowski”, o
> którym się mówiło, ale nidgy w żadnym odcinku nie
> wystąpił (absolutnie się nie utożsamiam z
> preferencjami w/w pana).
Odpowiem cytatem:
"Jedno drugiemu nie przeszkadza"


~Gosc999
123. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:

> Odpowiem cytatem:
> "Jedno drugiemu nie przeszkadza"

Bardzo słabo.

Odsyłam do strony:
http://www.kabarety.fani.pl/


~Gosc999
124. RE: Kabaret w Jedynce
    Albo wręcz tragicznie!
W ogule to foróm to stado walnientych idjotów, kturych nalerzy leczyć, albo z litości odstżeliwać.
Dziwię się, że ktoś to wogule czyta, tych poojebuf i kretynuw.
Wy sie leczie!
Albo kórwa do roboty sie weznie pojeby jedne, a nie udawajcie ze coś umicie!


fasiol
125. RE: Kabaret w Jedynce
    ~Gosc999 napisał/a:
> Albo wręcz tragicznie!
> W ogule to foróm to stado walnientych idjotów,
> kturych nalerzy leczyć, albo z litości
> odstżeliwać.
> Dziwię się, że ktoś to wogule czyta, tych
> poojebuf i kretynuw.
> Wy sie leczie!
> Albo kórwa do roboty sie weznie pojeby jedne, a
> nie udawajcie ze coś umicie!

O matko,rozszyfrował nas.Szast,prast i po tajemnicy.


~Gosc999
126. RE: Kabaret w Jedynce
    ~Gosc999 napisał/a:
> Albo wręcz tragicznie!
> W ogule to foróm to stado walnientych idjotów,
> kturych nalerzy leczyć, albo z litości
> odstżeliwać.
> Dziwię się, że ktoś to wogule czyta, tych
> poojebuf i kretynuw.
> Wy sie leczie!
> Albo kórwa do roboty sie weznie pojeby jedne, a
> nie udawajcie ze coś umicie!
>
Oczywiście to nie ja napisałem. Kto by się spodziewał, że wśród tak fajnego forum znajdą się ludzie o wątpliwej reputacji. Ja na tym forum już nic nie napiszę.

Pozdrowienia dla Stefana-Bolcmana.


jasio47
127. RE: Kabaret w Jedynce
    ~Gosc999 napisał/a:
> Albo wręcz tragicznie!
.....a co dalej napisał to sami wiecie....
Litości, czy nie można byłoby eliminować takich postów? Stefanie, ratuj!!!!!


Bruxa
128. RE: Kabaret w Jedynce
    jasio47 napisał/a:
> ~Gosc999 napisał/a:
> > Albo wręcz tragicznie!
> .....a co dalej napisał to sami wiecie....
> Litości, czy nie można byłoby eliminować takich
> postów? Stefanie, ratuj!!!!!

A czyjaż to łapka w tej smakowitej prowokacji paluchi maczała, hm? Nielogowanego trolla zadufałka własną bronią, no mrrruuu... Że ja sama na to nie wpadłam


jasio47
129. RE: Kabaret w Jedynce
    Bruxa napisał/a:
> A czyjaż to łapka w tej smakowitej prowokacji
> paluchi maczała, hm? Nielogowanego trolla
> zadufałka własną bronią, no mrrruuu...
Mrrruuuu..... moja nie, chociaż ruda


Stefan-Bolcman
130. RE: Kabaret w Jedynce
    Doopiero teraz po informacji Pedadoga ujrzałem ten wątek i nie wiem o co Bruxie chodzi.
Ale fakt, pasowało by skasować ten post.
Halo, czy jest tu amdim?>
Albo nie, lepiej niech zostanie jako wyrzut i (tu ukłon w stronę mrs B) warning!


Bruxa
131. RE: Kabaret w Jedynce
    Tjaaa...

Niewiedzieć czemu przypomniała mi się jedna piosenka (czyja? grypowa maligna nie pozwala mi sięgnąć do zasobów pamięci...)

Więc ja się przysięgam,
być może to Stefan
lecz w każdem bądź razie nie ja!

i to nawet miało następny refren, który leciał jakoś tak:

Więc on się przysięgnął,
być może to Leon
bo w każdem bądź razie nie on!

Nie zwracajcie na mnie uwagi, tak sobie bredzę w gorączce... Już mi się wszystko ze wszystkim kojarzy


pedadog
132. RE: Kabaret w Jedynce
    Kto ślepnie kompletnie gdy błyśnie kariera
Kto jeszcze się nieraz przy sterach rozpiera...

Ta piosenka miała coś, a nawet wiele wspólnego z Zespołem Adwokackim Dyskrecja ale też nie wiem kto dokładnie.

Kto jeszcze nadzieję ma?
Bo w każdym bądź razie nie ja...


Stefan-Bolcman
133. RE: Kabaret w Jedynce
    Tak, Zespół Adwokacki Dyskrecja! Zdecydowanie
A konkretnie Zbigniew Malecki i kol kol Zeman i Opalko


Bruxa
134. RE: Kabaret w Jedynce
    Jeszcze jak by się dało znaleźć tytuł tego wiekopomnego utworu... Zapytałam wiecie kogo i znalazł mi kilka piosenek Zespołu Adwokackiego Dyskrecja, ale tej nie...
No trudno się czepiać, przecież, jak to mawiał Shrek - to tylko zwykły osioł
Pozwolę sobie dyskretnie uzupełnić katalog Dyskrecja na dziadku.

Na szczęście znalazł się mój ukochany Blaszany parowiec - w sam raz na tę porę roku... Chyba sobie, w ramach leczenia jesiennej chandry i jako zdeklarowana herbaciara, skompiluję jakąś antologię utworów o tym boskim napoju. Na poczesnym miejscu oczywiście znajdzie się Herbatka Starszych Panów i Blaszany parowiec też. Macie jakieś inne propozycje?

Wypływa na senne morze
Cudowny blaszany parowiec
W obłoku pary odmienia
Serca zmartwione jesienią

Tak pięknie pachną w blaszance
Indie i chińskie latawce
tak pięknie pachną...

Taki darjeeling, na przykład... Albo Ulung - tak, Ulung właśnie, tylko że teraz to się z angielska pisze Oolong... Tylko żeby nie był z Tajwanu, czyli Formozy, ale z kontynentalnych Chin... Gdzie to dostać...

Ech, co grypa robi z człowieka... Idę zaparzyć truskawkową japońską senczę... A może w końcu uruchomię babciny samowar...


Stefan-Bolcman
135. RE: Kabaret w Jedynce
    Blaszany parowiec...
Pamiętamy, pamiętamy, choc ja wolałem Leona np lub Piosenkę zastępczą (beznadziajna)
albo tą o budziku


pedadog
136. RE: Kabaret w Jedynce
    Bruxa napisała:

> Pozwolę sobie dyskretnie uzupełnić katalog
> Dyskrecja na dziadku.

Hmmm - czy chodzi o katalog u p_a_b_l_a ?. Nie dopatrzyłem się innego (co nie znaczy, że go nie ma ), a właśnie wydłubałem starą kasetę ZAD-u i "ucyfrowiłem" zawartość. Jest m.in. piosenka "W każdym bądź razie", "Łysy ale czysty", "Monte Carlo", "Pontiac" i parę innych. Jakość kiepska ale zawsze. W poniedziałek zrucę bo za pośrednictwem eteru nie mam cierpliwości, a poza tym to odrobina takiego eteru i trzask - prask i po wszchrzzzzz zzzz..

> Macie jakieś inne propozycje?

chrrrr

Odcinek Rodziny Poszepszyńskich po powrocie Grzegorza z Japonii.

zzzzzzz...


Bruxa
137. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał/a:
>
> Hmmm - czy chodzi o katalog u p_a_b_l_a ?.

To miał być ten katalog, ale okazał się wybredny i żadnych piosenek ode mnie nie chciał... Wylądowały (właśnie lądują w zasadzie...) na Kota 7. Nie jest ich dużo, powinny się zmieścić...


Cezarian
138. RE: Kabaret w Jedynce
    Z przyjemnoscią inforumję, że na kota 7 pojawiły sie w katalogu "Rozne" dwa bardzo ciekawe skecze. Jeden brawurowo czytany przez Romana Wilhelmiego (tak, tak!), drugi w wykonaniu Stefana Friedmana, nawiązujący nieco klimatem do słynnego skeczu "Nieporozumienie"...
Powiedzmy, ze skecze będa przez jakieś 2-3tygodnie...


pedadog
139. RE: Kabaret w Jedynce
    Samowolnie i bez pytania dorzuciłem do "Dyskretnego" katalogu jeszcze parę piosenek ZAD-u równie samowolnie i bezczelnie zmieniając jego nazwę
W dodatku jakość piosenek specjalnie dla Jasia47 (64kb/s). Jednym słowem - staram się podpaść wszystkim


jasio47
140. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> Zaś TZO już jest - na kota 7 w odpowiednim katalogu.

Pozwalam sobie wprowadzić na Kota 7 TZO Ewy Szumańskiej, jeżeli kogoś to interesuje. A sam chętnie widziałbym tam następne odcinki


Cezarian
141. RE: Kabaret w Jedynce
    Drodzy, umiłowaniu w humorze forumowicze. Rozrastamy się wszerz, co jest o tyle dobrym zjawiskiem, że mowa o naszych zasobach radiowych.
I tak z przyjemnością donoszę, że na kota 7 znalazły sie następujące nowe pozycje - propozycje:
W katalogu Wolski Marcin - nowe słuchowiska: Sąd Boży, Klątwa i Wyjście awaryjne
W katalogu Kabaretu Elita - 7 odcinek Listów Pana Wołodyjowskiego.


kibelek
142. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> Drodzy, umiłowaniu w humorze forumowicze.
> Rozrastamy się wszerz

Chciałby z pewną taką nieśmiałością zaznaczyć, że „rozrost wszerz” jest zjawiskiem wielce niepokojącym. O ile mi wiadomo, nie jeden szarlatan zarobił krocie proponując lekarstwo na tego typu rozrosty.
Proponuje więc ! Nie dajmy się politykom, pigularzom i innym szarlatanom !
ROZRASTAJMY SIĘ WZWYŻ – KU NIEBU !!!!


jasio47
143. RE: Kabaret w Jedynce
    Czy kontynuujemy jeszcze temat TZO? Dodałem następne dwa odcinki, ale jeżeli nie ma zainteresowanych, to mogę skasować
nie graj ze mną...

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marca 2007, 22:30:45 »
Cezarian
144. RE: Kabaret w Jedynce
    To może od początku. Jesteśmy (że się tak wyrażę) szczęśliwymi posiadaczami 100 - 110 odcinków TZO. Jest ich łącznie 2-3 giga, więc raczej (?) nie ma szansy, żeby wszystkie wgrać na kota 7. Oczywiście, można to robić sukcesywnie. Odcinki są w różnej jakości, dlatego wyobrażam sobie, że najważniejsze byłoby porównanie tych, które mam(y), z tymi posiadanymi przez inne osoby.

Problem polega na tym, iż wiekszość odcinków, które widziałem w sieci, biorą swe źródło właśnie od tych, które posiadamy.
Krótko mówiąc:
1. Jeśli chodzi o nowe odcinki Jasia, to proszę o podanie tytułów i krótki opis jakości. Wtedy zadecydujemy, co z nimi dalej (może to zupełnie nowe odcinki?)
2. Proszę o propozycję, w jaki sposób forumwicze maja otrzymać (o ile chcą) komplet TZO. W grę wchodzą w sumie 2 możliwości. Po pierwsze: stopniowe wgrywanie kilku odcinków na kota 7, kasowanie i wgrywanie następnych. Po drugie: tradycyjna wysyłka pocztą kompletu. Druga możliwośc nie napotyka także - co chciałbym podkreślić - żadnych problemów.

Niezależnie od powyższego, na kota 7 została wgrana druga część poniedziałkowego jubieluszowego koncertu Gitarą i piórem. Jest tego dużo (ponad 170MB), bo starałem się zachować najlepszą możliwą jakość - z myślą o naszych niepełnospranych, słyszących nadsprawnie dobrze.
Zapraszam


Stefan-Bolcman
145. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> Niezależnie od powyższego, na kota 7 została
> wgrana druga część poniedziałkowego
> jubieluszowego koncertu Gitarą i piórem. Jest
> tego dużo (ponad 170MB), bo starałem się zachować
> najlepszą możliwą jakość - z myślą o naszych
> niepełnospranych, słyszących nadsprawnie
> dobrze.
> Zapraszam
Nie odniosłem wrażenia, by to był koncert GiP, a raczej benifis AA


Bruxa
146. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> (...) starałem się zachować
> najlepszą możliwą jakość (...)

No dobrze, że chociaż Cezarian dba o jakość, czego się nie da powiedzieć o Trujce... Po usłyszeniu pierwszej zamordowanej realizatorsko piosenki Czerwonego Tulipana miałam ochotę polecieć na Myśliwiecką i udusić tego homunkulusa za konsoletą
Tyle się człowiek naczekał na koncert, a tych niby fachowców przerosło zrealizowanie czegoś bardziej skomplikowanego niż puszczenie playbacku z puszki...

"Nic nie wiecie o teatrze, nawet cienia tego czym jest nic!"
Emma, szczur teatralny "Lato Muminków"


Cezarian
147. RE: Kabaret w Jedynce
    Tak mi sie przypomniało, jak czytałem wypowiedź koezanki Bruxy. Czy jesteś aśćka zainteresowana nagraniem Cieszyńskiego Nieba? Kilka miesięcy temu Andrus w nocy zajmował sie Nohavicą, puszczajac szereg jego piosenke, z tego programu i nie tylko. Szczegółów w tej chwili nie pamiętam, bo nie przesłuchałem całości nagrania...


jasio47
148. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> Jeśli chodzi o nowe odcinki Jasia, to proszę o podanie tytułów i krótki opis jakości.
Ostatnio wgrałem na Kota 7 trzy odcinki:
Andrzej Janusz Zajdel - Metoda doktora Quina
Ewa Szumańska - Foka
Adam Kreczmar - Przydział
Jakościowo są właściwie bez zarzutu, może Zajdel odrobinkę gorszy.
Następne odcinki w drodze, jak dotrą to zamelduję.
> Proszę o propozycję, w jaki sposób forumwicze
> maja otrzymać (o ile chcą) komplet TZO.
Myślę, że stopniowe wgrywanie na Kota 7 (powiedzmy na tydzień) zadowoli tzw. ogół miłośników TZO, chociaż moja wrodzona niecierpliwość podpowiada mi inne rozwiązanie
> starałem się zachować najlepszą możliwą jakość - z myślą o naszych
> niepełnospranych, słyszących nadsprawnie dobrze.
Wielkie dzięki w imieniu słyszących nadsprawnie dobrze


Stefan-Bolcman
149. RE: Kabaret w Jedynce
    jasio47 napisał/a:
> Ostatnio wgrałem na Kota 7 trzy odcinki:
> Andrzej Janusz Zajdel - Metoda doktora Quina
> Ewa Szumańska - Foka
> Adam Kreczmar - Przydział
I chała ci za to!
I w imieniu budowniczych prosiemy o więcej


andrzej74
150. RE: Kabaret w Jedynce
    A ja takie mam zdanie - czy nie dało by się dokonać selekcji tych 110 odcinków TZO i wgrać tylko te "zagraniczne", mające swe fabularne źródło w literaturze obcej. Te teatrzyki oparte na polskich kryminałkach są dość wtórne i niekoniecznie ciekawe.


Stefan-Bolcman
151. RE: Kabaret w Jedynce
    andrzej74 napisał/a:
> Te teatrzyki oparte
> na polskich kryminałkach są dość wtórne i
> niekoniecznie ciekawe.
Odpowiem klasykiem
a gówno(prawda)!
CDBO


fasiol
152. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> a gówno(prawda)!

Mądrego to i przyjemie posłuchć.
Kazimierz Pawlak
(też klasyk)


zygfryd666
153. RE: Kabaret w Jedynce
    A teraz z zupełnie innej beczki: <---także cycat

Ma ktoś może płytę Jana Pietrzaka z jego piosenkami? Moja mama prosiła mię bym jej to znalazł...

P.S. Pawlak to zombie


Cezarian
154. RE: Kabaret w Jedynce
    Mam 3-płytowy album Pietrzaka ze skeczami i piosenkami "Człowiek z kabaretu". Nie wiem, czy o to Ci chodzi?


zygfryd666
155. RE: Kabaret w Jedynce
    Nie wiem moja mama chciała jego piosenki po prostu jakieś takie najlepsze no ale jakby co to za 15zł można kupić "The Best of..." więc chyba zakupię


Stefan-Bolcman
156. RE: Kabaret w Jedynce
    fasiol napisał/a:
> Stefan-Bolcman napisał/a:
> > a gówno(prawda)!
>
> Mądrego to i przyjemie posłuchć.
> Kazimierz Pawlak
> (też klasyk)
No morda wredna, a serce wielkie!
Ergo - pozory mogą mylić.
Mogę się podzielić kitiketem...


Stefan-Bolcman
157. RE: Kabaret w Jedynce
    fasiol napisał/a:
> Stefan-Bolcman napisał/a:
> > a gówno(prawda)!
>
> Mądrego to i przyjemie posłuchć.
> Kazimierz Pawlak
> (też klasyk)
No morda wredna, a serce wielkie!
Ergo - pozory mogą mylić.
Mogę się podzielić kitiketem...


zygfryd666
158. RE: Kabaret w Jedynce
    Oj Stefan starzejesz się!
Widzę Cię podwójnie i to nie pierwszy raz - i to Ciebie! eh
Ale w sumie miło jest popatrzeć jak nasz Pierwszy Obrońca Ładu Forumowego IV-tej RP łamie wyznawane przez siebie i wpajane z tak wielkim uporem innym zasady...

P.S.
Wpadły mi w łapki nowe płytki:

- Gitarąi Piórem (obie części),
- Jan Kondrak - Missa Pagana (texty Edwarda Stachury),
- Góra Szybowcowa (koncert poezji śpiewanej),
- Koncert Najskrytszych Marzeń,
- Pod Budą - Kolędy,
- Pod Budą - Kraków, Piwna 7 (the best of...)
- Kuba Sienkiewicz - Źródło (piosenki Jacka Kleyffa),
- Janusz Radek - 25.03.2004 - Królowa Nocy
- Janusz Radek - 2004 - Serwus Madonna

WRZUCAM NA ŻYCZENIE

P.I.S. 2
Zachęcam do usunięcia z serwera niepotrzebnych mp3


Stefan-Bolcman
159. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał/a:
> Oj Stefan starzejesz się!
> Widzę Cię podwójnie i to nie pierwszy raz - i to
Winę ponosi miliadrer z (nomen omen) Richmont

zygfryd666 napisał/a:
> P.S.
> Wpadły mi w łapki nowe płytki:
>
> - Gitarąi Piórem (obie części),
> - Jan Kondrak - Missa Pagana (texty Edwarda
> Stachury),
> - Góra Szybowcowa (koncert poezji śpiewanej),
> - Koncert Najskrytszych Marzeń,
> - Pod Budą - Kolędy,
> - Pod Budą - Kraków, Piwna 7 (the best of...)
> - Kuba Sienkiewicz - Źródło (piosenki Jacka
> Kleyffa),
>
> WRZUCAM NA ŻYCZENIE
A więc tak - Na pweno GiP obie części i na pewno Sienkiewicz - jeżeli o mnie chodzi.
Kolega Z zaczyna budzić mój podziw...
A odnośnie kota 7, to jest tam już od tygodnia Historia pewnej podróży duetu Turnau-Grechuta.
Za resztę nie odpowiadam


zygfryd666
160. RE: Kabaret w Jedynce
    WIADOMOŚĆ OCENZUROWANA
-----------------------------------------------------------------
>Stefan-Bolcman nabazgrał/a:
>A więc tak - Na pweno GiP obie części i na pewno Sienkiewicz - jeżeli o mnie chodzi.
Robi się
>Kolega Z zaczyna budzić mój podziw...
A miło mi
>A odnośnie kota 7, to jest tam już od >tygodnia Historia pewnej podróży duetu >Turnau-Grechuta.
Wiem - widziałem i zaopatrzyłem się - miło się słucha...


Bruxa
161. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał/a:
> Oj Stefan starzejesz się!
> Widzę Cię podwójnie (...)

Aaaa, sklonowany Stefan! Pora umierać...

> P.S.
> Wpadły mi w łapki nowe płytki (...)

Missa Pagana - koniecznie, szukam tego od dawna

Góra Szybowcowa - chętnie

Pod Budą - Kolędy - jak najbardziej na czasie

Janusz Radek - mógłbyś przybliżyć coś niecoś o tych płytach?

> Zachęcam do usunięcia z serwera niepotrzebnych
> mp3

Cóś się da zrobić...


fasiol
162. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> No morda wredna, a serce wielkie!
> Mogę się podzielić kitiketem...

a na popitkę też coś się znajdzie?


zygfryd666
163. RE: Kabaret w Jedynce
    Do obywatelki Bruxy:

1.Radek - Serwus Madonna - są to piosenki Ewy Demarczyk,
2.Radek - Królowa Nocy - jest to spektakl na żywo Radka i chyba jego autorskie piosenki ale nawet nie wiem...

Co do reszty to jeszcze dzisiaj zacznę zrucanie

Bruxa napisała:
>Missa Pagana - koniecznie, szukam tego od dawna
Texty znane ze Starego Dobrego Małżeństwa w innym, trochę Niemen-owskim wykonaniu - miłe


Bruxa
164. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał/a:
> 1.Radek - Serwus Madonna - są to piosenki Ewy
> Demarczyk,
> 2.Radek - Królowa Nocy - jest to spektakl na żywo

No dobra, odrobiłam zadanie domowe, wygoglałam sobie gościa i... na moje oko coś a'la Rubik-Kubik, a to nie moje tereny łowieckie... Niniejszym nie zgłaszam zapotrzebowania. A za resztę z góry dzięki
Edit: Ruszam na dziadka sprzątać swoje śmieci, kto nie obejrzał fragmentów koncertu Nohavicy w Bajce, niech żałuje... Kto obejrzał być może juz żałuje, zwłaszcza swoich kręgów szyjnych
No nie umiem przekręcić tych obrazków do pionu, i już...

Edit 2: Dzięki Stefan za karpie, najsmaczniejszy był pstrąg


pedadog
165. RE: Kabaret w Jedynce
    Bruxa napisała:
> Ruszam na dziadka sprzątać swoje śmieci,
> kto nie obejrzał fragmentów koncertu Nohavicy w
> Bajce, niech żałuje...

A niech to... nie zdążyłem, zapomniałem bo to mobilizacja (3 dni w służbie OC ) potem zafoliowanie itd. Ale trudno - w końcu Kota 7 z gumy nie jest - no chyba, że przemianowalibyśmy go na przesypaną talkiem lalkę - to co innego...

Kto obejrzał być może juz
> żałuje, zwłaszcza swoich kręgów szyjnych
> No nie umiem przekręcić tych obrazków do pionu, i
> już...

Ha! - nam niedawno w pracy rozesłali jakąś instrukcję BHP o "wymuszonej pozycji przy pracy" i jej zgubnych skutkach i... cały dokument był napisany bokiem...


Bruxa
166. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał/a:
> A niech to...

Nic straconego, może jeszcze wrócić, ze swoich zasobów nie usuwałam...


Cezarian
167. RE: Kabaret w Jedynce
    pedadog napisał/a:
> Ha! - nam niedawno w pracy rozesłali jakąś
> instrukcję BHP o "wymuszonej pozycji przy pracy"

Czyżby to była instrukcja BHP dla członków Smaoobrony i pracy w ich biurach? To tłumaczyłoby dlaczego istnieje i po co działa Obrona Cywilna.
Swoją drogą, co to się porobiło, kiedyś wystarczała Odwaga Cywilna, też OC, ale jakieś nie takie same. Czy Dziadek Jacek obroniłyby Port Artur przed przeważającymi siłami okrutnego, bezwzględnego i wyrachowanego wroga bez obrony cywilnej? Czy jednocześnie przeprowadziłby błyskotliwie obleżenie i zdobycie tegoż Portu bez odwagi cywilnej?
Był więc przodownikiem obrony odwagi cywilnej.

A wracając do BHP, to co tu dużo gadać, najlepsza pozycja, to taka, która uwzglednia ergonomikę + przepisy BHP.


zygfryd666
168. RE: Kabaret w Jedynce
    Antonina Krzysztoń - "Perłowa Łódź":
LINK DO PŁYTY

p.s. Głupie Reklamy! :/
p.s.2 Pedadog - weź daj sobie avatara bo tak dziwnie twoje posty wygladaja


kibelek
169. RE: Kabaret w Jedynce
    Po dłuższej nieobecności spowodowanej snem zimowym, wracam na forumnio.
Już wiosna, (no.. przedwiośnie), otworzyły mi się zaropiałe oczęta, i krew szybciej krąży ...,
Tylko jakiś pacan, daty pomylił, uparcie twierdzi, że to grudzień i wszędzie stawia choinki !
Jakiś zdrowo trzepnięty !!

Cezarian napisał/a:
> Był więc przodownikiem obrony odwagi cywilnej.

Proponuję przyjęcie przez aklamację, standardowej jednostki Odwagi Cywilnej, i jako wzorzec przyjąć Dziadka Jacka [DJ], i wysłać go do Sevre pod Paryżem.
Ponieważ Odwaga Cywilna wymienionego, jak to wcześniej wykazano, jest gigantyczna. Proponuję jako jednostkę użytkową OC uznać 1 uDJ (jeden mikro Dzadek Jacek).

Niniejszy wniosek uznaje się, za jednogłośnie przyjęty i zaklepany !

Cezarian napisał/a:
> A wracając do BHP, to co tu dużo gadać, najlepsza
> pozycja, to taka, która uwzglednia ergonomikę + przepisy BHP.

wnioskując -> najlepsza pozycja to „horyzontalna”.
Po pierwsze bardzo ergonomiczna, po drugie bardzo energooszczędna (inaczej ekologiczna), no i nadzwyczaj bezpieczna – no bo jak się przewrócić ?

Jak dobrze mi w pozycji tej,
w pozycji horyzontalnej....

Przechodząc do prywaty:
Czy ktoś nagrał niedzielny ZSYP ?


Cezarian
170. RE: Kabaret w Jedynce
    kibelek napisał/a:
Proponuję
> jako jednostkę użytkową OC uznać 1 uDJ
> (jeden mikro Dzadek Jacek).
To u oznacza mikro? Pytam jako całkowity laik w tej dziedzinie. NIe wiem tylko, czy Severes zasługuje na Dziadka Jacka? Czy to nie za duże nieszczęście na tak małe miasto i tak mały kraj?

> Cezarian napisał/a:
> > A wracając do BHP, to co tu dużo gadać,
> najlepsza
> > pozycja, to taka, która uwzglednia ergonomikę +
> przepisy BHP.
>
> wnioskując -> najlepsza pozycja to
> „horyzontalna”.
> Po pierwsze bardzo ergonomiczna, po drugie bardzo
> energooszczędna (inaczej ekologiczna), no i
> nadzwyczaj bezpieczna – no bo jak się
> przewrócić ?

Nie jestem pewien, czy pozycja horyzontalna jest najwłaściwsza z punktu widzenia ergonomii i przepisów BHP. Stwarza poważne zagrożenie dyskopatią
> Przechodząc do prywaty:
> Czy ktoś nagrał niedzielny ZSYP ?
>
>

Obawiam się, że tylko Pedadog, jeśłi nie pochłonęła go odwaga cywilna


kibelek
171. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> kibelek napisał/a:
> Proponuję
> > jako jednostkę użytkową OC uznać 1 uDJ
> > (jeden mikro Dzadek Jacek).
> To u oznacza mikro? Pytam jako całkowity laik w
> tej dziedzinie. NIe wiem tylko, czy Severes
> zasługuje na Dziadka Jacka? Czy to nie za duże
> nieszczęście na tak małe miasto i tak mały kraj?

Owszem, a jakże, "µ" nie zasługuje na DJ tak samo jak Sevreas.
Ale jednostkę uDJ możemy warunkowo awansować do "µ D J", jednoznacznie żądając by "µ" nie robiło numerów "D" i nie zamieniało go w wyszczerzoną buźkę
Jak poniżej:
"µJ" (UWAGA: Efekt niezamierzony !!!)

Generalnie to prowokacja polityczna, i próba zamachu na "D"!!!
Chyba wydam na ten temat jakąś książkę !!!


Stefan-Bolcman
172. RE: Kabaret w Jedynce
    kibelek napisał/a:

> Generalnie to prowokacja polityczna, i próba
> zamachu na ""!!!
> Chyba wydam na ten temat jakąś książkę !!!

Od wydawania do są inni, np kolegów z PO wydają koledzy z PIS, koledzy z SB (odłam cywilny) wydają kolegów z SB (odłam wojskowy), A,M. wydaje rozkazy, itp, itp, itp


pedadog
173. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał:


> p.s.2 Pedadog - weź daj sobie avatara bo tak
> dziwnie twoje posty wygladaja

Bo raz pedadog na forum
Opuścił semafor ze złości
Chciał w ten sposób zaprotestować
Przeciw męczeniu gości
La la la la la la la la la
Przeciw męczeniu gości

I chociaż miesiąc minął
Avatar nie wrócił do sieci
I wcale nie w ramach jakiejś psychozy
Ino z powodu sklerozy


A dzięki za "Źródło". Piosenki Jacka Kleyffa (i to raczej w jego wykonaniu) znam ale miło sobie przypomnieć. Tym bardziej miło, że aktualność, a nawet "wieszczostwo" tych ok 30-letnich tekstów jest niesamowite. Co tu dużo mówić - choćby "Telewizja" czy tytułowe "Źródło".
Nie mówiąc już o:

To dziad Kaczorowski wstaje szukać szczęścia w starych puszkach...


kibelek
174. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> Od wydawania do są inni, np kolegów z PO wydają
> koledzy z PIS, koledzy z SB (odłam cywilny)
> wydają kolegów z SB (odłam wojskowy), A,M.
> wydaje rozkazy, itp, itp, itp

Ba! Ale najgroźniejszym indywiduum jest to, które właśnie zabrało się za wydawanie moich środków płatniczych.
Chyba będę musiał pójść na przyspieszony kurs samoobrony finansowej.

Howgh !


Wracam, choć w zasadzie nie odszedłem, bo mnie tu wcale nie było, ale jednak się pojawiałem.


Stefan-Bolcman
175. RE: Kabaret w Jedynce
    Żeby wydawali Twoje pieniądze, musiałbyś płacić podatki.
No a ty nie płacisz, znaczy płacisz tylko tyle co extreme nesesery.
Na marginesie - głupotą jest popisywać się angielskim w obecności kol. kol. Bruxa i Bartelby, no ale że mam etat głupka, więc to robię.
Wracając do meritum - skąd wiem że nie płacisz?
A no bo wyglądasz inteligentnie i zachowujesz się racjonalnie, CBDO...
Jeżeli coś pominąłem, to przepraszam.
No ale żeby było coś zbliżonego do tematu (taki kaprys) to dodam, że powtórki w Zakrzewskiego są lepsze od andrtuowych.


Cezarian   
176. RE: Kabaret w Jedynce
    Niezależnie od semantycznego niezrozumienia poprzedniego postu (może dlatego mnie wzruszył?), informuję z (że się tak wyrażę) niekłamaną radością, że na kota 7 znalazła sie pierwsza część koncertu Gitarą i piórem, oczywiście w jakości dla nietoperzy.

Teraz tak, rozpisali sie forumowicze o Kleyfie, a ja mam w swoich zasobach ze 2 koncerty Kleyfa (jeden nowy, chyba z tego roku, drugi gdzieś tak sprzed 20 lat), który nadawał Deblessem jakiś czas temu. Jeśli jest zainteresowanie, to pownownie z niekłamaną (ha ha ha) radością mogę te zainteresowanie zaspokoić. Oczywiście przy zastosowaniu reguł ergonomii i przepisów BHP.


zygfryd666
177. RE: Kabaret w Jedynce
    zrucaj Pan tego Kleyffa!


kibelek
178. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> Żeby wydawali Twoje pieniądze, musiałbyś płacić
> podatki.
> No a ty nie płacisz, znaczy płacisz tylko tyle co
> extreme nesesery.
> skąd wiem że nie płacisz?
> A no bo wyglądasz inteligentnie i zachowujesz się
> racjonalnie, CBDO...

Przyznaję, że to jest majstersztyk !
Idąc tym tropem, jeżeli powiem coś kretyńskiego, np.
„A co to, do k... nędzy, są podatki ?!”
wyjdę na superinteligentnego !
- - - zaniemówiłem z podziwu.

Stefan-Bolcman napisał/a:
> No ale żeby było coś zbliżonego do tematu (taki
> kaprys) to dodam, że powtórki Zakrzewskiego są
> lepsze od andrtuowych.

Zgadzam się. Pamiętaj tylko, że powtórki andrtuowe to tak naprawdę powtórki Zakrzewskiego, z dodatkiem wątpliwej jakości popisów elokwencji AA

PS.
Przechowalnia 1 i wkrótce 2
sa chętni ??


zygfryd666
179. RE: Kabaret w Jedynce
    Ja nie chce tej całej przechowalni, bo wiem czym to śmierdzi...
...ale za to mam życzenie:

Ma ktoś może TOMASZA JACHIMKA, JACHIM PRESENTS? Jak tak to czekam (są moje urodziny niedlugo 18-te Niedługo czyli 31 grudnia )


Bruxa
180. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał/a:
> są moje urodziny niedlugo
> 18-te Niedługo czyli 31 grudnia )

No, ludzie, toż nas zaraz zamkną, toż my tu nieletnich deprawujemy

Na szczęście się ten proceder z nowym rokiem skończy


Cezarian
181. RE: Kabaret w Jedynce
    Bruxa napisał/a:
> No, ludzie, toż nas zaraz zamkną, toż my tu
> nieletnich deprawujemy
>
> Na szczęście się ten proceder z nowym rokiem
> skończy
Nie łudź sie waćpanna, deprawacja nieletnich w 2006r tak szybko sie nie przedawnia

Co do Jachimka, to z przykrością informuję naszego nieletniego jeszcze De Loeve (skąd tyle okrucieństwa w u tych Krzyżaków w tak młodym wieku?), że na mnie liczyc nie może. Wyjątkowo nie przepadam za twórczoscia tego pana, zwłaszcza jeśli sam ją przedstawia. Rzecz gustu, bo w przypadku Jachimka o biuście trudno mówić


Stefan-Bolcman
182. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał/a:

> Ma ktoś może TOMASZA JACHIMKA, JACHIM PRESENTS?
> Jak tak to czekam (są moje urodziny niedlugo
> 18-te Niedługo czyli 31 grudnia )
Nie mów o tym głośno, bo Cezar niecierpi Jachimka, kiedyś się omal nie pobili..
Edit
O kurza dupa z kraja!
Nie odświeżyłem okna i nie zauważyłem, ze C już napisał o tym.
Trudno, będdzie na mnie


zygfryd666
183. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> Nie mów o tym głośno, bo Cezar niecierpi
> Jachimka, kiedyś się omal nie pobili..
Ależ ja nie mówię! Ja tylko piszę Toteż nic mi nie grozi, no chyba że brak pomocy, który miał miejsce (niestety).


jasio47
184. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał/a:
> Ma ktoś może TOMASZA JACHIMKA, JACHIM PRESENTS?
Coś tam mam, niewiele wprawdzie, ale jest. Wiem, że niektórym się narażę, ale biorąc pod uwagę urodziny... dostaniesz prezent w imieniu słyszących nadsprawnie dobrze


Cezarian
185. RE: Kabaret w Jedynce
    Nosi mnie, ale w zwiazku z taką okolicznoscią przyrody, kótra kończy 18 lat...
A z tymi nadsprawnymi inaczej zawsze kłopoty
Niedługo bedzie trzeba poprawiać jakość dźwięku w sygnalizacji świetlnej, przynajmniej na dolby surround
Jasiu, zgrałeś ostatnią (pierwszą) część koncertu GiP w Trójce?
Pliki zajmują dużo miejsca, więc prośba (nie tylko do Bruxy), żeby zgrywać w miarę szybko. Proszę też Bruxę, jako najwolniejszą, a więc pewnie i najdokładniejszą w ściąganiu, o informacje, czy i kiedy można wykasowac GiP. Wtedy wgram Kleyffa, a potem może Cieszyńskie Niebo?


jasio47
186. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> Jasiu, zgrałeś ostatnią (pierwszą) część koncertu GiP w Trójce?
Jeżeli możesz to zostaw do piątku, OK?

Edit
a może ktoś ma do kompletu "Gitarą i piórem 3"?


zygfryd666
187. RE: Kabaret w Jedynce
    "Dzięki Jasiu" - rzekł zygfryd oblizując się na samą myśl o (jakże przystojnym, mondrym i ynteligentym) Tomaszu Jachimku. Wiedział jednak, iż nie będą to pliki video, które dzięki obrazowi poprawiłyby śmieszność tegoż materiału (patrzcie na twarz wykonawcy ), i który to obraz jest jakby kompatybilną częścią całości.
Nie zważał on na uszczypliwości kierowane pod adresem rzeczonego Jachimka, gdyż wiedział, że to i tak nie przeszkodzi mu, w delektowaniu się, tym jakże charakterystycznym vokalem, tą piękną intonacją, oraz tymi jakże nieprzeciętnymi tekstami.

Dziękuję Państwu za uwagę!
ZŁOOO! ZŁO! ZŁO!


Stefan-Bolcman
188. RE: Kabaret w Jedynce
    jasio47 napisał/a:

> a może ktoś ma do kompletu "Gitarą i piórem 3"?
Ja MAM!
Ja mam... wielką ochotę to nmieć


Bruxa
189. RE: Kabaret w Jedynce
    Z nieśmiertelnego Sęka:
- Trzy tysiące masz?
- Mam mieć...

Cezarian napisał/a:
> Pliki zajmują dużo miejsca, więc prośba (nie
> tylko do Bruxy), żeby zgrywać w miarę szybko.
> Proszę też Bruxę, jako najwolniejszą, a więc
> pewnie i najdokładniejszą w ściąganiu, o
> informacje, czy i kiedy można wykasowac GiP.
> Wtedy wgram Kleyffa, a potem może Cieszyńskie
> Niebo?

Primo - co miała Bruxa ściągnąć, to ściągnęła, i do końca roku ściągać nie będzie, bo się od jutra odcina od internetu - ale tylko do 3.01

Secundo - ja Tesinske Nebe mam, nabyłam drogą kupna po gościnnym spektaklu cieszyńskiego teatru w Tetrze na Woli. Ale może jacyś inni chętni są? Płyta jest fajna, chociaż samo przedstawienie przypominało mi występ szkolnego kółka teatralnego... ale może to takie skrzywienie zawodowe

Edit: niniejszym stanowczo protestuję przeciwko wylogowywaniu (trudne słowo) użytkownika podczas pisania! ! !


jasio47
190. RE: Kabaret w Jedynce
    Bruxa napisał/a:
> Dzięki Stefan za karpie, najsmaczniejszy był pstrąg
Jako miłośnik karpi (wzrokowy, nie kulinarny, wszak to moi zodiakalni bracia ) pozwoliłem sobie uzupełnić kolekcję o dwa brakujące, w tym najświeższy, tegoroczny. Smacznego!
Wesołych Świąt!


Stefan-Bolcman
191. RE: Kabaret w Jedynce
    jasio47 napisał/a:

> Jako miłośnik karpi (wzrokowy, nie kulinarny,
> wszak to moi zodiakalni bracia )
> pozwoliłem sobie uzupełnić kolekcję o dwa
> brakujące, w tym najświeższy, tegoroczny.
> Smacznego!
> Wesołych Świąt!
A fuj!
To tak, jakby puścić bąka przy stole Wigilijnym - no nie ma gdzie uciec!


zygfryd666   
192. RE: Kabaret w Jedynce
    HAHAHAHA
Jachim - SUPER! (ja kce wiencej!!!)


jasio47
193. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> A fuj! itd...
Ech, Stefan, nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać Zamiast życzyć wszyskim Wesołych Świąt to Ty tu o........ przepraszam za wyrażenie.... bąkach przy stole


zygfryd666
194. RE: Kabaret w Jedynce
    Zapraszam (jesli ktos nie zna).
Jest to wyszukiwarka do serwerów ftp i mozna tam znalezc takie ciekawe rzeczy jak chociazby wideo z paru pełnych spektakli kabaretu DUDEK i wiele innych:

http://archie.icm.edu.pl/


Baader
195. RE: Kabaret w Jedynce
    A dziś (26.12.2006) rano (przed 7-mą) w radiowej Jedynce był... no właśnie, co: program o Wołodyjowskim jako takim, na serio i nie całkiem. Mieszanina fragmentów ścieżki dźwiękowej filmu i pasujących (mniej więcej) do nich odcinków "Rycerzy". Brzmialo to, nie powiem, dziwnie, ale pomysł takiego zestawienia sam w sobie całkiem oryginalny. Był odcinek o gawędzie rycerskiej, mechanicznym kretynie i zdaje się coś jeszcze.
nie graj ze mną...

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marca 2007, 22:32:08 »
zygfryd666
196. RE: Kabaret w Jedynce
    http://www.e-ksiazki.info/

Polecam ten adres!
Jest to forum, na którym ludzie udostępniają audiobooki, e-booki, a także kabarety i słuchowiska radiowe.
Znajdziemy tam między innymi pokaźny zbiór słuchowisk Marcina Wolskiego i wiele wiele innych.
POLECAM!


Cezarian
197. RE: Kabaret w Jedynce
    Adres znany i używany. Wolskiego nic nowego nie ma. W ogóle, kabaretami, to delikatnie mówiąc nam nie zaimpomują. Rycerze i RP to nawet od nas ściągnięte. Natoamiast dużo innych słuchowisk i audioboków.


zygfryd666   
198. RE: Kabaret w Jedynce
    A ja właśnie z Wolskiego troche od nich wezme a i znalazłem tam pare ciekawych pozycji filmowych! Miedzy innymi dokumentalny film o Maklakiewiczu, dokumenty Kieślowskiego i wiele innych rzeczy


zygfryd666
199. RE: Kabaret w Jedynce
    Poszukuję piosenek Włodzimierza Korcza.

Jeśli ktoś ma to proszę o udostępnienie


Stefan-Bolcman
200. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał/a:
> Poszukuję piosenek Włodzimierza Korcza.
>
> Jeśli ktoś ma to proszę o udostępnienie
No nie to forum, maan


zygfryd666
201. RE: Kabaret w Jedynce
    no nie wiem - na przykład PIOTR FRONCZEWSKI (który piosenki do muzyki Korcza wykonuje) to jak najbardziej to forum - lecz tak naprawdę ja się nie znam to dla mamy...
Ale jeśli już nie to, to które?


Bruxa
202. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> No nie to forum, maan

Zaraz, jak to nie to forum? Logicznie rzecz ujmując: jeśli piosenki z inteligentnym tekstem da się podciągnąć do kategorii inteligentna rozrywka, to jak najbardziej to forum. W przeciwnym przypadku post Zygfryda należy uznać za off topic - czyli tym bardziej to forum .
Quod erat demonstrandum.


Stefan-Bolcman
203. RE: Kabaret w Jedynce
    Bruxa napisał/a:
>
> Zaraz, jak to nie to forum? Logicznie rzecz
> ujmując: jeśli piosenki z inteligentnym tekstem
> da się podciągnąć do kategorii inteligentna
> rozrywka, to jak najbardziej to forum. W
> przeciwnym przypadku post Zygfryda należy uznać
> za off topic - czyli tym bardziej to forum
> .
> Quod erat demonstrandum.

No no no!
Ad absurdum reductio to raczej moja brocha!
No ale jako była belferka to czasami musisz pewnie i Ty.
A więc niech będzie, zaliczamy.
CBDO


zygfryd666
204. RE: Kabaret w Jedynce
    No to dobrze
Jeśli teraz mój post został (łaskawie ) uznany za prawidłowy czy legalny to proszę o rozpatrzenie go...
A interesuje mnie konkretnie 1 piosenka:

Piotr Fronczewski - Chłopcy z naszej ulicy


Cezarian   
205. RE: Kabaret w Jedynce
    Powiem tak, jeśli uznać (zgodnie z niepodważalną logiką zaprezentowaną przez Bruxę), że post De Loeve był off topic, to moją odpowiedź można potraktować dwojako:
1. Jako off topic off topicu Zygfryda, czyli zgodną z głównym tematem, a więc on topic;
2. Jako on topic off topicu Zygfryda, czyli absolutnie niezgodnie z tematem wątku.

Na razie sprawa jest prosta , ale zwróćcie uwagę, że jesli post Zygfryda jest jednak on topic, to moja odpowiedź także stwarza dwie możliwości (jak powyżej), tyle, że z całkowicie odwrotnie ustawionymi biegunami topicowości.

Co więcej, każda następna odpowiedź powieksza liczbę odpowiedzi on i off topic, co samo w sobie jest przerażająco - fascynujące - jak krzyżowy ogień pytań i odpowiedzi, któremu został w Mandżurii poddany pewien bóbr. Ważne, że chociaż topic nam pozostaje.
A tak przy okazji, to jak się nazywa topic namiotowego tropiku?

A piosenka będzie, jak płyta Fronczewskiego do mnie wróci. Tylkko, czy moja odpowiedź jest zgodna z tematem watku?


jasio47
206. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezarian napisał/a:
> A piosenka będzie...
Już jest. Chcesz i masz Obsługa jak w Pewexie (kto to jeszcze pamięta...)


zygfryd666
207. RE: Kabaret w Jedynce
    WIELKIE DZIĘKI <---to od mojej mamy (no i ode mnie też oczywiździe )


Stefan-Bolcman
208. RE: Kabaret w Jedynce
    No prywata, na publicznym forum.
Co to się znowu porobiło...


Cezarian
209. RE: Kabaret w Jedynce
    Na kota 7 wiadomo skąd i wiadomo po co, na co i dlacxzego, pojawiły się 3 nowe słuchowiska MW i jedynie w pewnym sensie chodzi o Muzeum Wyobraźni.


zygfryd666   
210. RE: Kabaret w Jedynce
    Stefan-Bolcman napisał/a:
> No prywata (...)
> Co to się znowu porobiło...

A co to?!
Czyżby Obywatel Stefan przejawiał zapędy komunistyczne? - oj nieładnie, nieładnie.


Cezarian
211. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał/a:
> Stefan-Bolcman napisał/a:
> > No prywata (...)
> > Co to się znowu porobiło...
>
> A co to?!
> Czyżby Obywatel Stefan przejawiał zapędy
> komunistyczne? - oj nieładnie, nieładnie.
>
Tak, tak znany z niego kryptokomuch, który pod pretekstem pisania rubryki jak to człowiek szuka psa, poszukuje kota (kota x 7) i jeszcze udaje, ze nie czyta tego, co sam napisał.


Cezarian
212. RE: Kabaret w Jedynce
    Z przykrością piszę po sobie, ale na szczęście nie o sobie. Na kota 7 zmiany, zmiany i zmiany. W katalogu 'Różne" pojawił się pliki o STS-ie - kto wie, co to, nie pyta, kto nie wie, zobaczy. Mam nadzieję, że Paweł i Jasio chętnie przesłuchają.

Ponadto 3, czy 4 nowe słuchowiska Wolskiego
Przy okazji prośba. Trochę wchodzę w prerogatywy Stefka, ale proponuje, żeby jednak w tym wątku opisaywać wszelkie zmiany na kota 7 lub na lalugi, wtedy nie bedę musiał pisać po sobie. Ukłon zwłasza w kierunku do De Loeve. Mam nadzieję, że wie on, czym sie rózni zwłaszcza od gołębia?


zygfryd666
213. RE: Kabaret w Jedynce
    Co? Kto? Gdzie?
O mnie mowa?!


kc9
214. RE: Kabaret w Jedynce
    Ooo, czyżby jakieś porady jak grać żeby wygrać?

Cezarian napisał/a:

> katalogu 'Różne" pojawił się pliki o STS-ie


zygfryd666
215. RE: Kabaret w Jedynce
    To jak tak, to ja poluję na płytę:
"Piotr Fronczewski - Złota Kolekcja"

Jak ktoś ma to niech wruca ;]

P.S.Ze swojej strony mogę zaoferować:
1) Orkiestra Na Zdrowie - Jest Los
2) Orkiestra Na Zdrowie - Już (2004)
3) Grzegorz Turnau - 2004 - Cafe Sułtan (piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego)

Do Cezariana: Gołąb siada na oknie, a zwłaszcza na parapecie <---zdałem? ha! (nie myśl, że jesteś taki sprytny )


kc9
216. RE: Kabaret w Jedynce
    Cezar to będzie miał na pewno, nawet nie wiem czy nie ode mnie...


zygfryd666 napisał/a:
> To jak tak, to ja poluję na płytę:
> "Piotr Fronczewski - Złota Kolekcja"


Cezarian
217. RE: Kabaret w Jedynce
    kc9 napisał/a:
> Cezar to będzie miał na pewno, nawet nie wiem czy
> nie ode mnie...
Cezary ma to na pewno na płycie oryginalnej. Jeśli Krzysiek przysłałeś mi to w mp3 to daj znać i wgraj to Zygfrydowi. Jeśli nie masz, to ja zakaszę rękawy i wgram, ale najwczesniej w sobotę - niedzielę, bo musze płyte zrzucic do mp3.
W kazdym razie, odwagi de Loeve, juz w zasadzie to masz.


zygfryd666
218. RE: Kabaret w Jedynce
    Jestem pod wrażeniem
Wy wszystko (no prawie) macie ha ha
Czuje się przy Was (o taki) tyci


kc9
219. RE: Kabaret w Jedynce
    Jeśli ja to mam, to w zasadzie tez na oryginalnej a jesli Ci wysylalem to jako kopie oryginalnej w audio cd. Co gorsza nie wiem gdzie mam ...

Cezarian napisał/a:

> Cezary ma to na pewno na płycie oryginalnej.
> Jeśli Krzysiek przysłałeś mi to w mp3 to daj znać
> i wgraj to Zygfrydowi. Jeśli nie masz, to ja
> zakaszę rękawy i wgram, ale najwczesniej w sobotę
> - niedzielę, bo musze płyte zrzucic do mp3.
> W kazdym razie, odwagi de Loeve, juz w zasadzie
> to masz.


zygfryd666
220. RE: Kabaret w Jedynce
    istnieje cos takiego jak CDex (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=112&id=295)
Wkladasz plytke do kompa i robisz z audio - mp3 byłbym wdzięczny (to dobrej nocy życze)


kc9
221. RE: Kabaret w Jedynce
    Co to Cdex wiem ale czytaj...

kc9 napisał:

> Co gorsza nie wiem gdzie mam ...


zygfryd666   
222. RE: Kabaret w Jedynce
    kc9 napisał/a:
> Co to Cdex wiem ale czytaj...
>
> kc9 napisał:
>
> > Co gorsza nie wiem gdzie mam
> ...
w takim razie - CEZARZE! liczę na cjebje


zygfryd666
223. RE: Kabaret w Jedynce
    EDIT EDIT EDIT...sorka stefan


Bruxa
224. RE: Kabaret w Jedynce
    kc9 napisał/a:
> Co to Cdex wiem ale czytaj...
>

Jaki Cedex?
RealPlayer po włożeniu płytki do czytnika grzecznie zapytuje, czy chcesz owo wiekopomne dzieł zarchiwizować w swojej bibliotece. Po wybraniu opcji Yes zabiera się raźno do roboty, a my idziemy zaparzyć sobie herbatkę. Dziesięciu minut to nawet nie trwa...

A z nowszych płyt sczytuje też takie info jak tytuł, artysta i tytuły utworów. A my, popijając herbatkę podziwiamy, jak nam zmyślnie ponazywał pliki i katalogi...


Do tego ściągnąć toto można ze strony producenta za freesco i co gorsza, tfu, tfu, przepraszam za słowo - l e g a l n i e...

Edit: Co rzekłszy przypomniałam sobie, że miałam udostępnić nowego Nohavicę... No to za kwadransik będzie


kc9
225. RE: Kabaret w Jedynce
    Niby Wszystko prawda, ale tak jak piasecki niby mial córke, ale to nie był syn, tak real niby robi mp3 ale nienajlepiej Cdex na pewno jest lepszy od Realka, nie mowiac juz o Exact Audio Copy....


Bruxa napisał/a:
> kc9 napisał/a:
> > Co to Cdex wiem ale czytaj...
> >
>
> Jaki Cedex?
> RealPlayer po włożeniu płytki do czytnika
> grzecznie zapytuje, czy chcesz owo wiekopomne
> dzieł zarchiwizować w swojej bibliotece. Po
> wybraniu opcji Yes zabiera się raźno do roboty, a
> my idziemy zaparzyć sobie herbatkę. Dziesięciu
> minut to nawet nie trwa...
>
> A z nowszych płyt sczytuje też takie info jak
> tytuł, artysta i tytuły utworów. A my, popijając
> herbatkę podziwiamy, jak nam zmyślnie ponazywał
> pliki i katalogi...
>


Bruxa
226. RE: Kabaret w Jedynce
    Toż ja się nie upieram
Chciałam tylko zademonstrować, że where's will there's way... Czyli gdzie chęci, tam metody (nawet jeśli Cyryla wywiało )

A Nohavicę dostaniecie RealPlayerowego, trudno, jakoś będziecie musieli przeżyć...


Edit: Właśnie się zruca, powolutku, do katalogu Nohavica, jakby się ktoś nie domyślił

A ja sobie słucham (a może sobie obejrzę...)
Byliście kiedyś na koncercie Nohavicy w Polsce? To się ma tak do tego koncertu w Ostrawie jak spotkanie oazowe do przystanku Woodstock
Człowiek sobie zupełnie nie zdaje sprawy z tego jaką wielką szyszką pan Jarek jest z drugiej strony granicy... Który nasz bard serwujący inteligentny tekst wypełniłby post-przemysłową halę ładnymi kilkoma tysiącami ludzi, hę?


Edit edita:
Jak ja tego Nohavicę kocham za te albumy umieszczane w sieci!
Rozumiem, że ten "Od Jarka pod stromeczek" (czyli pod choinkę), już ściągnęliście...
Nie mówiąc o Praskiej Palence...

http://www.nohavica.cz/cz/diskografie/alba/disk_pod_stromecek.htm


zygfryd666   
227. RE: Kabaret w Jedynce
    To jakby byli chętni to ja mogę udostępnić JAN PIETRZAK - The Best Of... (ale jak będą chętni)
A co do Nohavicy to sie nie mogę przekonać....niz w ząb ne rozumim jego textów co jak dla mnie radykalnie obniża atrakcyjnośc tejże twórczości (niestety)


andrzej74
228. RE: Kabaret w Jedynce
    ha, ha, wyobrażam sobie coś takiego - "Jan Pietrzak the best" a w środku obecny pan Jan opowiada jak to zniszczył komunizm i jak dzisiaj go za to komuniści niszczą nie chcąc dopuścić do tv

chyba mam deprechę zimową


Stefan-Bolcman
229. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał/a:
> A co do Nohavicy to sie nie mogę przekonać....niz
> w ząb ne rozumim jego textów co jak dla mnie
> radykalnie obniża atrakcyjnośc tejże twórczości
A The Beatles, Queen, Dire Stratis.... (niepotrzebne skreślić, potrzebne dopisać) rozumiesz?
A słuchasz...
I nie mówię tu o Helenie V. ani Karelu G.


zygfryd666
230. RE: Kabaret w Jedynce
    A tu Cię Stefanie zaskoczę! Z angielskim na bakier nie jestem i texty owych kapel rozumiem, więc sam rozumiesz...
A co do Pietrzaka to to są własnie jedynie piosenki więc luz - żadnych opowiastek


Cezarian
231. RE: Kabaret w Jedynce
    NIe wiem, co sie zygfrydek tak o tego Fronczewskiego (był TW, czy nie?) gorączkuje, skoro wszystko jest na kota 7?
Tydzień wystarczy?
Miłego słuchania


zygfryd666
232. RE: Kabaret w Jedynce
    (a teraz pozywka dla kota S.) trochę prywaty:

D-Z-I-Ę-K-S!


Bruxa
233. RE: Kabaret w Jedynce
    Pijte vodu
pijte pitnou vodu
pijte vodu
a nepijte rum

Eeee, Zygfryd, ja nie rozumiem, jak można nie rozumieć tekstów Nohavicy

W ostateczności tu są tłumaczenia
http://www.nohavica.cz/_pl/tvorba/texty_pl/texty_index_pl.htm
ale co oryginał, to oryginał...


Stefan-Bolcman
234. RE: Kabaret w Jedynce
    Bruxa napisał/a:
> Pijte vodu
> pijte pitnou vodu
> pijte vodu
> a nepijte rum
>
> Eeee, Zygfryd, ja nie rozumiem, jak można nie
> rozumieć tekstów Nohavicy
>
> W ostateczności tu są tłumaczenia
>
> http://www.nohavica.cz/_pl/tvorba/texty_pl/texty_i
> dex_pl.htm
> ale co oryginał, to oryginał...
>
No ale droga Buxo sama powiesz, że jemny rum to nie to samo co rum kubański...


Bruxa
235. RE: Kabaret w Jedynce
    A najlepszy do herbatki z prądem jest Rum Tużemsky. Ten zapach, jak z fiolki z aromatem do ciasta...

Wróć, rumu tużemskego już neni, od czasu podstępnej dywersji z Bruxelki jest Tużemak


Cezarian
236. RE: Kabaret w Jedynce
    Bruxa napisał/a:
> Wróć, rumu tużemskego już neni, od czasu
> podstępnej dywersji z Bruxelki jest Tużemak
>
Jest raczej Um
Ale nadal dobry


zygfryd666
237. RE: Kabaret w Jedynce
    A Wy wiecie że ten cały Nohavica to z SB współpracował? Jak to on określi "posiedział z dziwką w kawiarni, ale do pokoju z nią nie poszedł", ale jednak współpracował!
(źródło "gazeta" )


Bruxa
238. RE: Kabaret w Jedynce
    Tjaa... A królowa Bona umarła, Zygfryd...

Znaczy, wiemy, oczywiście.

I co zrobimy z tą rewelacją?


zygfryd666
239. RE: Kabaret w Jedynce
    Ależ tu nic nie trzeba robić, po prostu trzeba wiedzieć kogo się słucha


Bruxa
240. RE: Kabaret w Jedynce
    A to jakoś wpływa na jakość tekstów, które pan popełnił? Ciekawa teza...

Czy to, że ponoć wieszcz Adaś był, ekhm, kobieciarzem, zmienia jakoś odbiór "Dziadów"?
Czy fakt, że Karol Wojtyła był papieżem, czyni z "Tryptyku rzymskiego" arcydzieło?

Hmmm...

A słuchać to się trzeba mamy, Zygfryd.


zygfryd666
241. RE: Kabaret w Jedynce
    oj oj oj - coś się nie zgodzę...

po pierwsze nie powiedziałem, że to coś zmienia w odbiorze jego textów.

po drugie to, że ktoś był papieżem to nie jest niczym złym, a że podpisał coś z SB to już na pewno. chociaż nie żyłem w tamtych czasach i nie mam zamiaru nikogo oceniać. jednakże był on utożsamiany z opozycją, a tu takie coś? no to ja się tylko pytam czy to tak ładnie, ale czy to coś zmienia to nie wiem...pewnie nawet nie...


Bruxa
242. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał/a:
> oj oj oj - coś się nie zgodzę...
>
> po pierwsze nie powiedziałem, że to coś zmienia w
> odbiorze jego textów.

No to dlaczego ma mnie to interesować? Nohavica interesuje mnie jako poeta i pieśniarz, nie jako polityk...

>
> po drugie to, że ktoś był papieżem to nie jest
> niczym złym,

No, nie zakładałabym się Jak się poczyta historię papieży to...
Do paru ostatnich oczywiście nie mam większych zastrzeżeń, o ile mogę wyrazić w tej materii jakieś sądy...

> a że podpisał coś z SB to już na
> pewno.

Tutaj też bym się nie zakładała

> chociaż nie żyłem w tamtych czasach i nie
> mam zamiaru nikogo oceniać.

A ja niestety tak. Żyłam znaczy. W tamtych czasach, jakkolwiek przedpotopowo to brzmi.
I jako stara piernica też nie mam zamiaru nikogo oceniać.


> jednakże był on
> utożsamiany z opozycją, a tu takie coś?

Wow, life is full of zasadzkas, nie?

no to ja
> się tylko pytam czy to tak ładnie, ale czy to coś
> zmienia to nie wiem...pewnie nawet nie...

No to ja tylko odpowiadam, z perspektywy starej piernicy, że pewnie nie...

Czyli wychodzi na to, że sie zgadzamy co do meritum, czyli end of topic w tym temacie, bo się za bardzo zagalopowałam w belfrowaniu.


Stefan-Bolcman   
243. RE: Kabaret w Jedynce
    Pogodzę Was
Jako stary eSBek rzucę
O...dolcie się od SB
Oczywiście żartowałem
A może nie?
A jak tak to w jakiej części?


Cezarian
244. RE: Kabaret w Jedynce
    Mnie zaś w temacie agentury JN cieszy że się przyznał i co nieco o tym opowiedział.
Zaś nie przeszkadza to zupełnie w odbiorze jego śpiewania.

Stefan-Bolcman napisał/a:
> Pogodzę Was
> Jako stary eSBek rzucę
> O...dolcie się od SB
> Oczywiście żartowałem
> A może nie?
> A jak tak to w jakiej części?
Ja wiem, ja wie! Żartowałeś oczywiście w wiekszej części.
Albo w mniejszej.


zygfryd666
245. RE: Kabaret w Jedynce
    No wszysko ok, tylko po co podpisywau? Ale to jest pytanie odnoszonce się do niego jako osoby, a nie do jego muzyki, więdz w słóchaniu oczywiździe to nie przerzkadza.
No i tym stwierdzeniem definitywnie kończy się temat, gdyż nie ma co dyskutować tu o czyjejś postawie, a jedynie o twórczości (co do której wyraziłem się parę postów wyżej)


Cezarian
246. RE: Kabaret w Jedynce
    De Loeve, nie zmieniaj tematu! Rozmawiamy o tym w jakiej części Stefek żartował?


zygfryd666
247. RE: Kabaret w Jedynce
    Ależ to przecież oczywizde! Jak Stefek mógł żartować na temat samego siebie?

A może i mógł?

no to się chyba zamieszałem nieco...oj coś czuje ze jest to sprawa równie trudna, jak ustalenie kolejności odcinków Rodzinki P.


Cezarian
248. RE: Kabaret w Jedynce
    zygfryd666 napisał/a:
> no to się chyba zamieszałem nieco...oj coś czuje
> ze jest to sprawa równie trudna, jak ustalenie
> kolejności odcinków Rodzinki P.
Optymista z Ciebie, znacznie jest trudniejsza. Nawet Stefek ma ze sobą mniejsze lub wieksze trudności. Podobno tylko dzięki temu wychodzi jakoś na prostą


zygfryd666
249. RE: Kabaret w Jedynce
    "Optymistą bądź, a siegniesz nieba" jak mawiał pewien osobnik zwany Klauiudszem Sevkovicem

coś w tym jest...


zygfryd666
250. RE: Kabaret w Jedynce
  Cezarian napisał/a:
> Teraz tak, rozpisali sie forumowicze o Kleyfie, a
> ja mam w swoich zasobach ze 2 koncerty Kleyfa
> (jeden nowy, chyba z tego roku, drugi gdzieś tak
> sprzed 20 lat), który nadawał Deblessem jakiś
> czas temu. Jeśli jest zainteresowanie, to
> pownownie z niekłamaną (ha ha ha) radością mogę
> te zainteresowanie zaspokoić. Oczywiście przy
> zastosowaniu reguł ergonomii i przepisów BHP.

Co prawda napisałęś to już jakiś czas temu, ale... czy dałoby się to zrucić? Wtedy chyba do tego nie doszło o ile mnie pamięć nie zawodzi.
nie graj ze mną...

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marca 2007, 02:48:07 »
W ubiegłym tygodniu w nocy z czwartku na piątek (po co ja się wysilam i tak mnie Stefek poprawi) niejaki "na przykład" Majewski przez godzinę mówił o Jarku N. Co więcej, zaśpiewał własne tłumaczenie "Pite wodu" i co nieco wiadomości przedstawił, taką na przykład, że w 2007r., Jarek ma nie dawać koncertów.
Mam to nagranie, ale zaszumione, zaś dzieki naszemu Kibelkowi (jak to ładnie brzmi: "nasz Kibelek", czy to jest możliwe na innym forum?) mamy je w znakomitej jakości. Czy ktoś jest zainteresowany ostatnią godziną, a więc tą o Jarku? Całość jest (na razie) na lalugi.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marca 2007, 17:50:53 »
Lecę, już lecę ściągać! Wielkie dzięki  :)

Nie będzie koncertów? Ciekawe, skąd ta wiadomość. Na stronie Nohavicy jest napisane, że żadne koncerty na rok 2007 nie są planowane, a jak będą to pojawi się o nich info...
Na szczęście w ostateczności zawsze zostaje jeszcze koncert w Ostrawie z płyty "Doma"  :)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Marca 2007, 09:25:26 »
Nawiązując do tradycyjnej treści watku informuje, że na kota 7 znalazło zmaterializowanie kilka słuchowisk M. Wolskiego.
Trzeba oddać honor bezimiennemu kibelkowi (o rety, komu to teraz trzeba honor oddawać), że w dużej mierze jego to jest zasługą
« Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2011, 12:49:21 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Marca 2007, 22:43:04 »
I ja dorzuciłem swoje 3(i pół)gr. Konkretnie 1 słuchowisko Marcina W.
nie graj ze mną...

lot pedadoga

  • Gość
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Stycznia 2011, 11:24:33 »
W ostatniej Nocy z Jedynką Drożdżówka pożegnała się tym cieplej.
... że to ostatnia "na jakiś czas" kabaretowa NzJ...

No to mamy więcej godzin rozrywki...

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Stycznia 2011, 12:53:19 »
To są straszne rzeczy. Może tylko Drożdżówka jest chora?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Stycznia 2011, 15:44:45 »
To są straszne rzeczy. Może tylko Drożdżówka jest chora?
Sie zapytamy

who whoo pedadoga

  • Gość
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Stycznia 2011, 17:02:37 »
To są straszne rzeczy. Może tylko Drożdżówka jest chora?
Sie zapytamy
Lizus, lizus :P

Nie o to chyba chodzi bo na Ciasto (i to nie na jedno) zapraszała, a poza tym nie ona jedna prowadziła NzJ.

Ale nie ma co się poddawać. Przeczesywania ramówek przyniosły następujące odkrycia:
W Radiu Kraków od poniedziałku do czwartku od 15:20 do 15:50 jakby nadają "Krakowskie archiwum kabaretowe.
W Radiu Olsztyn od poniedziałku do chyba soboty, chyba od 9:45 do 9:50 (elementy ramówki są sprzeczne) nadają "Czyści jak łza", a w niedzielę od 10:00 do chyba 10:30 - "Magazyn satyryczny". Czy ktoś byłby w stanie ponagrywać i zrucić próbki?

Stefan

  • Gość
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Stycznia 2011, 18:29:18 »
Czy ktoś byłby w stanie ponagrywać i zrucić próbki?
No właśnie?

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Stycznia 2011, 20:11:57 »
Czy ktoś byłby w stanie ponagrywać i zrucić próbki?
No właśnie?
No właśnie?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Kabaret w Jedynce
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Stycznia 2011, 00:18:07 »
Czy ktoś byłby w stanie ponagrywać i zrucić próbki?
No właśnie?
No właśnie?
no właśnie mamy wyjaśnione....