Autor Wątek: Pomysłowość narodu nie zna granic.  (Przeczytany 16116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 20996
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Pomysłowość narodu nie zna granic.
« dnia: 19 Lipca 2007, 19:37:29 »
Przekrój.18.07.2007

Pomysłowość narodu nie zna granic.
Na Lubelszczyźnie był "specjalista" od wyszukiwania i rozbrajania granatów metodą ekologiczną. Obejmował pień grubego drzewa ramionami, tak że przy ładunku manipulował po omacku. Ale jak słusznie sądził, w razie wybuchu pień chronił resztę ciała. Jego koncepcja się sprawdziła. Stracił tylko prawą rękę.

Coś mi się wydaje że szkolił go kapral Jedziniak.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Stefan

  • Gość
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipca 2007, 17:35:01 »
Długo (12 s) zastanawiałem się, co jest nie tak w tej informacji.
No i w końcu wpadłem - on powinien przekrawać (trudne, galicyjskie słowo) te granaty, jak wskazuje nazwa źródła.
Zgadłem?

Online Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 20996
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipca 2007, 18:26:50 »
źródło-czytelnia.onet.p

Zakończnie najnowszego Harry'ego Pottera

Ojciec Rydzyk zabije Harrego Pottera !

Wycie wiatru zagłuszało trzask zderzających się różek świetlnych. Pomimo miażdżącej przewagi fizycznej przeciwnika Harry Potter zwinnie unikał ciosów ojca Rydzyka, od czasu do czasu groźnie kontratakując. Raz nawet udało mu się przebić przez zasłonę, a jego pałeczka wylądowała na barku starszego z walczących i przecinając sutannę, dotarło do ciała. 
Moherowy Lord zadrżał, wydawało się że poczuł ból, ale była to tylko chwila. W następnej rdzawo-czerwona klinga ojca Rydzyka spadła na metalową konstrukcję zawieszonego nad przepaścią pomostu, odrywając od niej spory kawałek, który runął potem w przepaść. Wzrok Harrego odruchowo podążył za tym fragmentem metalu. Ułamek sekundy nieuwagi - to było wszystko czego potrzebował jego przeciwnik. 
Świetlna różdżka wylądowała na dłoni młodego czarownika odcinając ją przy nadgarstku. Ból był potworny, Harry poczuł odór własnego palonego ciała, potem dodarło doń że przegrał. Mroczny przeciwnik nie zadał jednak ostatecznego ciosu, ale groźnie nachylił się ku niemu.
- Nikt stąd nie ucieknie, ani Ty, ani twoi przyjaciele. Nie zmuszaj mnie abym Cię zabił, tak jak zabiłem panią Rowling. -
- Nigdy się do Ciebie nie przyłączę ! - warknął Harry Potter kurcząc się z bólu,
- Gdybyś tylko pojmował potęgę Moherowej Strony Mocy - westchnął Ojciec Rydzyk, zastanowił się przez chwilę, wreszcie spytał:
- Pani Rowling nigdy nie powiedziała Ci co stało się z twoim ojcem ? -
Wspomnienie ojca rozpaliło gniew młodego adepta magii.
- Powiedziała mi dosyć, powiedziała że go wyegzyrcozmowałeś ! - wypowiadając to ostatnie słowo młody czarownik skrzywił się z niesmakiem.
- Nie ! To ja jestem twoim ojcem ! -
Zszokowany Harry spojrzał na postać w czerni, wreszcie odepchnął od siebie tę myśl: 
- To nieprawda ! To niemożliwe ! -
- Posłuchaj głosu swojego serca, wiesz że to prawda. -
Harry chciał zaprzeczyć, ale nie mógł; wyraźnie czuł prawdę w głosie Moherowego Lorda. Ale jeżeli ojciec Rydzyk mówił prawdę, dlaczego kłamała Pani Rowling ? Moherowy Lord ciągnął:
- Przyłącz się do mnie ! Razem będziemy najpotężniejsi na rynku mediów ! Założymy nowe imperium, w którym nie będzie tych nudnych staruszek, ale od rana do wieczora filmy dla dzieci i młodzieży, a wieczorem filmy akcji oraz "różowa seria" tylko dla dorosłych. Nasze dekodery będą rozchodzić się jak świeże bułeczki. I będziemy tym imperium rządzić razem: ojciec i syn ! -
Ze stoickim spokojem Harry podjął decyzję, do której przygotowywał się całe życie:
- Nigdy za tobą nie pójdę ! - krzyknął i rzucił się w przepaść tak głęboką, że spadanie sprawiało wrażenie nieskończonego lotu. Wiedział, że nic nie będzie już w stanie powstrzymać jego upadku".



Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipca 2007, 11:09:23 »
To wyjaśnia wątek Stefana, czyim ojcem jest ojciec Rydzyk. Harrego Potera.
Co zaś do opowiadanka, to byłoby fajne, gdyba było własne. Przypominam Fasiolowi, że jednak staramy się obchodzić  ;)  opowiadkami własnego sumptu, no chyba, że to potraktujemy jako wyjątek, albo odpowiedź w tym wątku, na pytanie zadane przez Stefka w innym wątku. To podnosi on- i off-topowośc na nowy wymiar i stawia zarazem pytanie, ile wymiarów ma off-top?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipca 2007, 11:51:01 »
ile wymiarów ma off-top?
miliard
nie graj ze mną...

Stefan

  • Gość
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipca 2007, 13:23:48 »
ile wymiarów ma off-top?
miliard
ang bilion, em aj rait Bruxo?

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lipca 2007, 18:00:58 »
Masz jak zwykle rację, czyli jak zwykle błądzisz, Watsonie.

To zależy, czy bierzemy pod uwagę BrE czy AmE. W UK billion ma 12 zer a w US bilion ma zer tylko 9. Co dowodzi kryzysu amerykańskiej gospodarki. Nawet na podwójne l ich nie stać, wszystko poszło na wojnę w Iraku. BTW, jak bedziemy negocjować odszkodowania, pardon, korzyści z tej ichniej tarczy, to trzeba im patrzeć na ręce, jaką kwotę naprawdę mają na myśli. I gdzie w cyfrach stawiają kropki, a gdzie przecinki. Bo może potem dojść do nieprzyjemnych incydentów, jak się nasze MSZ połapie, ile to naprawdę jest $1.000.000  ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipca 2007, 23:30:20 »
Właśnie, a ile funtów waży talent funtów szterlingów? Podobno takie zadania zadawał Arystoteles małemu Aleksandrowi Wielkiemu. Nic dziwnego, że ten wybrał ucieczkę ze szkoły, której graincę ostatecznie przekroczył pod Granikiem.
I ten chichot historii. Aleksander był Wielki nawet jak był mały, a taki Bolesław II Rogatka Łysy był łysy, chociaż nie był wcale wielki. Zasłynął natomiast tym, że rodził się bardzo długo: pomiedzy 1220 a 1225r.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipca 2007, 09:05:52 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipca 2007, 00:08:43 »
Tja, a ja dzisiaj w sklepie widziałam metkę "SZYNKA Z ŁYSYCH"... Tylko czy to w ogóle jest śmieszne? Zwłaszcza dla łysych? Pytanie tym istotniejsze, że w tym mięsnym sprzedaje akurat facet, że tak powiem, upośledzony owłosieniowo... Chyba mu łyso...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lipca 2007, 00:17:26 »
Tja, a ja dzisiaj w sklepie widziałam metkę "SZYNKA Z ŁYSYCH"... Tylko czy to w ogóle jest śmieszne? Zwłaszcza dla łysych? Pytanie tym istotniejsze, że w tym mięsnym sprzedaje akurat facet, że tak powiem, upośledzony owłosieniowo... Chyba mu łyso...
Co do tematu, to polecam piosenkę Piotra Bukartyka - Łysa Piosenka. :)
nie graj ze mną...

Stefan

  • Gość
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lipca 2007, 20:19:00 »
Bukartyk rulez!

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Lipca 2007, 23:04:25 »
Bukartyk rulez!
Racja! Szynka z Bukartyka rulez!
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline anoosia

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 183
  • słoiki dżemu truskawkowego +7/-4
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Lipca 2007, 12:39:27 »
Bukartyk rulez!
Racja! Szynka z Bukartyka rulez!
tak a propos Bukartyk prowadzi w soboty w Trójce audycje " Ładne Kwiatki" miedzy 10 a 11. Polecam! Całkiem przyjemna audycja  skupiająca się na tekastaxh rodzimych wykonawców. Ostatnio  była moja ukochana " Śpiączka po przecinku"

Stefan

  • Gość
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Lipca 2007, 12:44:49 »
Bukartyk rulez!
Racja! Szynka z Bukartyka rulez!
tak a propos Bukartyk prowadzi w soboty w Trójce audycje " Ładne Kwiatki" miedzy 10 a 11. Polecam! Całkiem przyjemna audycja  skupiająca się na tekastaxh rodzimych wykonawców. Ostatnio  była moja ukochana " Śpiączka po przecinku"
Jak będzie Smutny Oddech Szatana to daj znać ;D

Offline anoosia

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 183
  • słoiki dżemu truskawkowego +7/-4
Odp: Pomysłowość narodu nie zna granic.
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Lipca 2007, 12:45:44 »
Bukartyk rulez!
Racja! Szynka z Bukartyka rulez!
tak a propos Bukartyk prowadzi w soboty w Trójce audycje " Ładne Kwiatki" miedzy 10 a 11. Polecam! Całkiem przyjemna audycja  skupiająca się na tekastaxh rodzimych wykonawców. Ostatnio  była moja ukochana " Śpiączka po przecinku"
Jak będzie Smutny Oddech Szatana to daj znać ;D
Dam nam pewno ;) Tylko się nie zdziw.