Autor Wątek: www.religia.św  (Przeczytany 100055 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38334
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #135 dnia: 04 Kwietnia 2013, 20:53:36 »
Mi w zasadzie też lotto...
Wolałabym jednak, żeby akurat piastowscy radni zajęli się, bo ja wiem, budżetem? śmieciami? biletem aglomeracyjnym? Parę rzeczy by się znalazło do zrobienia, zwłaszcza, że obradują za moje pieniądze w końcu ::)

No i czemu częstochowskiej akurat? Własnej nie mamy, to fakt, ale może by kółko różańcowe coś wyrzeźbiło w wolnym czasie? A nie jakieś obce siły wzywać. To się zwykle niedobrze kończy.

Swoją drogą, ciekawe te lokalne kulty. Przypomina mi się jak mój ojciec opowiadał ostatnio, jak to ongiś tłumaczono mu, że Matka Boska Sierpecka się do Matki Boski Koziebrodzkiej nie umywa. Co, jako lokalny sierpecki patriota, odebrał niemal jako osobistą zniewagę.
Trochę to przypomina szalikowe kibicowanie.
eN-eM eN-eM-Pe, eN-eM-Pe Wambierzy-ce!
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #136 dnia: 04 Kwietnia 2013, 21:04:56 »
Mi w zasadzie też lotto...
Wolałabym jednak, żeby akurat piastowscy radni zajęli się, bo ja wiem, budżetem? śmieciami? biletem aglomeracyjnym? Parę rzeczy by się znalazło do zrobienia, zwłaszcza, że obradują za moje pieniądze w końcu ::)

Niech sie oni lepiej niczym poważnym nie zajmują.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38334
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #137 dnia: 04 Kwietnia 2013, 21:18:03 »
Zgoda. Ale niech sobie sami finansują te spotkania towarzyskie.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #138 dnia: 04 Kwietnia 2013, 23:15:17 »
Przede wszytkim, niezależnie od innych kwestii, tego towarzystwa jest za dużo. Po kilkaset w dużych miastach. Im mniej, tym mniej głupich pomysłów.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38334
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #139 dnia: 05 Kwietnia 2013, 06:48:37 »
Im mniej, tym mniej głupich pomysłów.

Optymista. Może się trafić jeden, ale razowity...

A mnie jest naprawdę wszystko jedno, czy patronem miasta jest Matka Boska, czy Marchlewski, byleby ktoś w końcu zauważył od czterech lat nieremontowaną, zamieniającą się pomału w szuter ulicę, którą autobus zasuwa na pętlę. Bo choroby morskiej na tym odcinku dostaję.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwietnia 2013, 06:53:36 wysłana przez Bruxa »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #140 dnia: 05 Kwietnia 2013, 09:39:46 »
Im mniej, tym mniej głupich pomysłów.

Optymista. Może się trafić jeden, ale razowity...

A mnie jest naprawdę wszystko jedno, czy patronem miasta jest Matka Boska, czy Marchlewski, byleby ktoś w końcu zauważył od czterech lat nieremontowaną, zamieniającą się pomału w szuter ulicę, którą autobus zasuwa na pętlę. Bo choroby morskiej na tym odcinku dostaję.
I tu się nie zgodzę. O wiele lepiej dostaje się w takiej sytuacji choroby morskiej na ul. Marchlewskiego. A to już bardzo źle. Drogi buduje sie szybciej niż pamięć.
Poza tym, przy udziale Matki Boskiej, zawsze można liczyć na cud?
A Marchlewskiego mieliśmy w Białymstoku w 1920r. Żadnych, słownie żadnych dróg nie zbudował. Do tej pory nie wiem, za co został beatyfikowany?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3839
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #141 dnia: 06 Kwietnia 2013, 12:08:34 »
Mi
Bo choroby morskiej na tym odcinku dostaję.

No nie wiem co poradzić. Dawniej w moich stronach był odcinek drogi służący do budzenia pasażerów autobusów z Tarnowa (mniej wprawni potrafili sobie uryźć tam język). Może pośpiewaj z innymi pasażerami odpowiednio dostosowane szanty?

Więc za kasownik łapmy się
John Kanaka-naka, tullai-hej!
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38334
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #142 dnia: 06 Kwietnia 2013, 15:13:36 »
What shall we do with the stupid Chairmen
What shall we do with the stupid Chairmen
Early in the morning?

Ale to by mogło mieć znamiona podżegania  >:D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline O'Rena

  • Joanna Ciecko z Ciechanowa
  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 390
  • słoiki dżemu truskawkowego +15/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #143 dnia: 29 Czerwca 2013, 14:45:22 »

W OBRONIE CIEMIĘŻONYCH WOLNYCH MEDIÓW
   Tego drugiego nie rozumiem. (...)
     
Cóż innego można spodziewać się po dziennikarzu, chodzącemu na pasku reżymowych mediów, który merda ogonkiem i wyżera resztki ze stołu możnych tego świata. (...)

Stefanie! WIELKIE DZIEKI!!
Rozwiazales mi w tym watku problem: 'w co sie ubrac' jednym zdaniem:
'Ja na siebie nie muszę patrzeć.  :);D

Co do reszty: zrobmy zlot w Irlandii albo i na Grenlandii, zebyscie odetchneli na chwile od szumu informacyjnego w Polsce i zobaczyli cos o czym nie wiecie, ze Wam brakuje, ze tracicie. Stawiajac niewlasciwe pytania mnozycie/-my niewlasciwe odpowiedzi. Nieeeee... ide na ten spacer, sloneczko swieci. Musi co mnie jaki 777 (Nowy Ulepszony Satan) podkusil zajrzec na ten watek.
Przeca i taka Trojka i np. Kabaret Moralnego Niepokoju biora udzial w udupianiu Polakow.  Ze niby nasze Poszepszynskie forum to oaza pisania niezaleznego w innym obiegu?... Co jest warta dyskusja jak mysli kraza w kolko, kolo dupy Grzegorza? Albo DUPA'y Stefana.... (juz to wole, przynajmniej facet wie co to prawda i wolnosc i o co biega - Stefan na krola! i Polska bedzie piwem plynaca a takie rzady ruskie i niemieckie beda musialy naprawde sie starac o wizy do nas)

Na koniec nie na temat ale dla zainteresowanych:
Szczury wracaja do miasta
Boomtown Rats
http://entertainment.ie/competitions/display.asp?CompID=6384

Po nacisnieciu przycisku: 'religia' pojawila sie gorzka dyskusja faryzejska (tj. o literze prawa, itp. drobiazgach). Biorac udzial w takim potepianiu religii umacniacie cywilizacje smierci, gdzie ludzki embrion nie jest chroniony (i nie bedzie wg urzednikow rzadzacych UE, niezaleznie od wyniku glosowania parlamentarzystow UE-zebyscie wiedzieli kto mi to osobiscie powiedzial...)(ale sa rowne i rowniejsze embriony). No, tu odchodzi krypto promocja takich zjawisk jak komunizm! Tyle talentu i dowcipu skrzy sie na tym forum i tyle konczy nie przymierzajac jak plemniki na suficie.....
Ide po tone dzemiku,  po takiej lekturze ja chce miec ADHDDDDDDDDDD!!!!!!!!!!!!!!!!!! moze by to pare problemow rozwiazalo...
Ave! Regular Ordinary Swedish Meal Time
,^,

Ide pomyslec nad watkiem: wiara albo jeszcze lepiej: milosc
(To moje ostatnie slowo. Myslalam o watku: Jakie byloby twoje ostatnie slowo? ('Przepraszam, pobrudzilem panu dres'...?)
Milosc i non-violence. Co 'rewolucja' to brudny interes i hieny.
Nie ma jak promocja dobrych dzialan, zmiana 'czlowieka w lustrze' to i pale niepotrzebne do chodzenia po wodzie...

Szczesc Wam Boze!

EDIT: Temu Panu wierze:
Obejrzyj, żeby zrozumieć Polskę - MAREK NOWAKOWSKI

« Ostatnia zmiana: 30 Czerwca 2013, 20:54:23 wysłana przez O'Rena »
Nad prawidłowym orzecznictwem sądów rejonowych, apelacyjnych i wojewódzkich czuwa Sąd Ostateczny. Bo wojewodzkich tez Pan Bog rozliczy.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38334
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #144 dnia: 03 Stycznia 2014, 14:51:08 »
Opis usług ze strony mojej lokalnej piastowskiej parafii*:

Cytuj
Dokumenty potrzebne do Sakramentu Małżeństwa:
1    metryki chrztu do ślubu kościelnego (uwaga: metryka ważna jest trzy miesiące)
(...)

A ja naiwna myślałam, że sakrament chrztu ma dożywotnią gwarancję...  S:)

_________________________
*sprawdzałam terminarz kolędy, szkoda, że nie można tego załatwić przy pomocy paczkomatu, tylko trzeba czekać osobiście na kuriera... chociaż podobno w niektórych parafiach zaczęli zostawiać awiza.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #145 dnia: 03 Stycznia 2014, 18:56:43 »
Czy to oznacza także, że trzeba odnawiać chrzest? Miałoby to swoje plusy w zakresie pozbycia się grzechów bez użycia paczkomatu w postaci konfesjonału. ;)
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38334
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #146 dnia: 03 Stycznia 2014, 19:40:58 »
Niektórym sakrament małżeństwa nie ze chrztem się kojarzy, a raczej z ostatnim namaszczeniem...

Wracając do tej inspirującej parafialnej strony, znalazłam tam jeszcze wspólnotę, która ma w statucie, cytuję: "formowanie członków", koniec cytatu. Z opisu działalności wynika, że tym się głównie zajmują, czynności charytatywne i ewangelizacyjne zostawiając na dalszym planie.
Chyba się zacznę intensywniej przyglądać życiu lokalnej społeczności...
Albo nie.
Po przemyśleniu sprawy - zdecydowanie nie.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3839
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #147 dnia: 07 Stycznia 2014, 08:27:48 »
Znajomy (pozdrawiam Saldenforda) nadesłał fotki z pewnej szopki, u Redemptorystów w Krakowie. Żeby nie było - szopka jako całość robi wrażenie ogólnym rozmachem i aranżem. Gdy się jednak przyjrzeć, da się spostrzec i kilka "michałków". Grill w okolicach stajenki na którym pieką się prosięta (nijak niekoszerne, o jerum jerum!!) sam w sobie jest intrygujący. A już wiele pytań budzi skąd, na Teutatesa, wziął sę tam rhinoceros?? On też nie kosher, tak mi się wydaje, aj waj...
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #148 dnia: 07 Stycznia 2014, 10:04:00 »
Ciekawe. Jednak chyba jednak za bardzo się waść koncentrujesz na koszerności. Myślę, że twórca szopki chciał podkreślić odrębność Stwórcy także na trudnej niwie niekoszerności. ;) A nieparzystokopytne są niekoszerne? Nawet nie wiedziałem. Koń też?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #149 dnia: 07 Stycznia 2014, 10:20:49 »
Ja nie wiedziałem, że szopka ma być koszerna. Ale szopka... S:)