Autor Wątek: www.religia.św  (Przeczytany 100004 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #765 dnia: 16 Maja 2018, 13:08:08 »
Brawo, Szerloku.
To jest budynek gospodarczy.

Nie ma sensu wieszać plakatu ze zdjęciem kościoła (podobno ksiądz osobiście cykał) na rzeczonym kościele.
To jakby reklamę jogurtu ograniczać do plakatu na mleczarni.
To kampania outdoorowa na mieście.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #766 dnia: 16 Maja 2018, 13:48:07 »
Dlaczego nie ma sensu? Wszystko można! (kiedyś).
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #767 dnia: 16 Maja 2018, 17:03:54 »
Można. Ale na mieście zasięg większy.
Na kościele trafi głównie na tych, co i tak już przyszli (lub zostali przyniesieni).
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #768 dnia: 16 Maja 2018, 22:18:45 »
Jak kościół postawiony w dobrej lokalizacji (zdarza się, nawet podobno ostatnio - jak mówi Gonzo - coś postawili na placu Św Piotra w Rzymie), to dlaczego nie? Stoisz sobie samochodem na światłach i obserwujesz plakat.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #769 dnia: 17 Maja 2018, 06:50:19 »
Zwłaszcza, jak kościół strategicznie naprzeciwko knajpy. Albo centrum handlowego.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #770 dnia: 17 Maja 2018, 10:36:06 »
Zwłaszcza, jak kościół strategicznie naprzeciwko knajpy. Albo centrum handlowego.
I o to chodzi! A w czym to przeszkadza? W takiej Portugali mnóstwo kościołów i jeszcze więcej barów i punktów sprzedaży alkoholu. Bez kłopotu i kolizji. Można naśladować sprawdzone wzorce? Nie można, lepiej gadać coś o alkoholu w Norwegii i Szwecji...
Zaraz zaraz, miało być chyba o kościołach, a wyszło jak zwykle?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #771 dnia: 18 Maja 2018, 00:05:07 »
A z takiego świętego gaju to nawet nie trzeba wychodzić, żeby się napić.

I to może być punkt 19 do tej listy:

Cytuj
18 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO BYĆ POGANINEM

1. Nie musisz ciągle wysłuchiwać od ateistów, że wierzysz w coś, co nie istnieje. Czcisz Słońce. Jak ktoś ma wątpliwości, czy Ono istnieje, to pokazujesz palcem. Richard Dawkins może ci naskoczyć.
2. Matka Natura nie ma ci za złe, gdy gapisz się na tyłki płci przeciwnej. Wręcz przeciwnie, cieszy się, że doceniasz, że tak ładnie jej wyszły.
3. Bardzo szybko uczysz się dystansu do tego, co ludzie mówią o twojej wierze. No bo jak powiesz, że świętujesz pełnię Księżyca, to wiadomo, że będą się śmiali. I oczywiście przechodzisz nad tym do porządku dziennego, zamiast pielęgnować urazę swoich uczuć religijnych.
4. Nie masz jednej księgi z odpowiedziami na fundamentalne pytania, więc szukasz w wielu różnych. Koniec końców, pewnie i tak nie znajdziesz, ale jaki będziesz oczytany!
5. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby święte drzewo wyrosło w kształt bazyliki w Licheniu.
6. Zagadnienia teologiczne stają się znacznie bliższe życiu, kiedy w twojej religii Matka jest symbolem płodności, a nie dziewictwa.
7. Politycy i publicyści nie wycierają sobie gęby imionami twoich bogów. A nawet gdyby chcieli, to nie umieliby ich wymówić.
8. Nikt za bardzo nie wie, po czyjej jesteś stronie w sporach antyklerykałów z Kościołem, oświeceniowych racjonalistów z religijnymi fundamentalistami, moherów z lewakami itp., więc każdy może z tobą porozmawiać jak człowiek z człowiekiem. A że i tak zdarza się to rzadko, to już inna rzecz.
9. Wolno ci jeść wszystko, pod warunkiem, że nie będziesz się czuł pokrzywdzony, jeśli w końcu coś zeżre ciebie.
10. Twoi bogowie nie wypierają się tego, że stworzyli ludzi takimi, jakimi są. Na przykład gejami. Pewnie nawet gdzieś tam w Panteonie jest jakiś osobny bóg specjalnie dla nich, bo dlaczego by nie? I na pewno wygląda bo-sko!
11. W szkołach i urzędach krzyże na ścianach pojawiają się i znikają, ale pogańskie paprotki na parapetach, symbolizujące odwieczną siłę Natury, trwają niezmiennie.
12. Składanie ofiar rzeczowych ma więcej sensu, kiedy czcisz święte zwierzęta. Głodnej wiewiórce sprawisz więcej radości orzeszkiem niż obrazowi Matki Boskiej kolejnym złotym wisiorkiem.
13. Jedyny ojciec, którego czcisz, to twój własny. Co prawda nie był pewnie nieskończoną miłością, ale za to widywałeś go nie tylko w wizjach i prawdopodobnie nie groził ci skazaniem na wiekuiste męki za nieposłuszeństwo ani nie wyrzucił z domu za podjadanie jabłek z sadu.
14. Rozumiesz, że nie jesteś duszą uwięzioną w ciele, tylko tym właśnie, cudownie skonstruowanym, ciałem. Fajnie jest nie czuć się uwięzionym, prawda?
15. Na tacę kładziesz filiżankę.
16. Nie wierzysz w te bzdury, jakoby dobra karma wracała. Na podstawie wieloletnich obserwacji swojego zwierzęcia totemicznego (na przykład kota) wiesz, że dobra karma to taka, która po spożyciu nie wraca i nadaje sierści jedwabisty połysk.
17. Niebo masz zawsze nad głową, a nie w abstrakcyjnej i niepewnej przyszłości.
18. W twojej politeistycznej wizji świata jest miejsce dla każdego boga, którego przyniesie ze sobą napotkany człowiek.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #772 dnia: 18 Maja 2018, 07:51:31 »
Punkt 16. bardzo mi się podoba :)

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #773 dnia: 18 Maja 2018, 08:41:16 »
Mogę potwierdzić bieżącymi obserwacjami trzech zwierząt totemicznych. Jednakowoż - zła karma czasami wraca.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #774 dnia: 18 Maja 2018, 08:53:25 »
Chorobcia, te pogańskie, to były oświecone religie. Aż szkoda, że takie tolerancyjne...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #775 dnia: 20 Maja 2018, 22:42:30 »
A tu taki piękny, bogaty w treści ołtarzyk:



I drób i wędliny i pokój wynajmę i promocja i security...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #776 dnia: 21 Maja 2018, 10:55:56 »
Znakomite, ale tak to już z wiarą bywa, jest i na poziomie Mozarta i disco polo.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #777 dnia: 29 Maja 2018, 16:36:21 »
Mnie się wydawało, że oni to już poza zasięgiem... Ale pewnie ksiądz wie lepiej. Jak to ksiądz.

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3839
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #778 dnia: 31 Maja 2018, 21:11:54 »
Punkt 11 podoba mię się. To fakt, przetrwaly chrzest Polski, początek i koniec stalinizmu, socjalizmu, kapitalizmu, ponownie... dobra nieważne. Grunt że trwają!
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: www.religia.św
« Odpowiedź #779 dnia: 04 Czerwca 2018, 10:21:49 »
Punkt 11 podoba mię się. To fakt, przetrwaly chrzest Polski, początek i koniec stalinizmu, socjalizmu, kapitalizmu, ponownie... dobra nieważne. Grunt że trwają!
A jak uczyła nas Stawka większa niż życie, paprotki na parapecie były nie tylko w celach pamięci o Światowidzie.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.