Autor Wątek: K.Ulturalnie  (Przeczytany 11515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
K.Ulturalnie
« dnia: 10 Maja 2012, 10:59:06 »
Stowarzyszenie księgarzy i wydawców ma zamiar zwrócić się do Prezydenta z prośbą, o inicjatywę ustawodawczą delegalizującą biblioteki.
- Nie może być tak, że ktoś idzie i wypożycza sobie ZA DARMO książkę - mówiła Violatta Vlas, rzecznik stowarzyszenia - skoro ktoś książkę wydał, do godziwym jest, by za jej posiadanie (czasowe czy permanentne) płacił, a nie pożyczał sobie i nie uiszczał jak Portugalczyk - zakończyła pani rzecznik.
Prezydent zapowiedział, że poprze inicjatywę.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maja 2012, 11:19:37 »
A Premier?
A "Ten wpis nie nic na celu."?

Offline jazzski

  • Hydraulik
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 980
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maja 2012, 13:58:26 »
Jasne, że ma na celu. Przecież - analogicznie - jak ktoś głosi, że jest prawy (czy, tam, sprawiedliwy), to powinien przepijać do lewego, a przepija?

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maja 2012, 19:07:54 »
A we wogle co to za porządki, żeby jak ktoś kupił książkę, przeczytał, to potem żeby mógł ją komuś pożyczyć, albo i sprzedać?!?
Albo posiadać ją i korzystać przez pół wieku, nie uiszczając żadnego abonamentu?
To z czego autor i wydawca ma żyć?


A tak serio serio, bo czasem sobie żartujemy... Do powyższego modelu dążą ebooki. "Kupując" elektroniczna książkę nie stajesz się jej właścicielem, a jedynie czasowym dzierżawcą, bez żadnych praw. Amazon posuwa się do tego, że potrafił podmienić całą książkę wszystkim użytkownikom, tłumacząc się jakowymiś błędami w druku. Nie dość, że nie wiadomo, czy chodziło o literówkę, czy też o to, czy naszego bohatera okradli czy ukradli, to jeszcze wypiździło w kosmos wszystkie notatki i zakładki...

Jak dla mnie to jeszcze jeden argument o wyższości papieru - poza tym, że papierowej książki można użyć jako podstawki pod kawę czy packi na muchy, że o takich oczywistościach, jak rozpalanie ogniska, skręcanie blanta, czy użycie w celach higienicznych nie wspomnę.
Taki Cohen Barbarzyńca ze Świata Dysku bardzo szanował książki. Dobrze wysuszona książka, odpowiednio szanowana, mogła wystarczyć na długo, a w trudnych zimowych warunkach ratowała życie niejednemu zziębniętemu wędrowcowi...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


bukwa pedadoga

  • Gość
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Maja 2012, 21:42:54 »
Ćśśśś bo jeszcze zaczną książki naświetlać na papierze fotograficznym, żeby były jednorazowe. Na szczęście dopotąd napisano i wydrukowano na tyle dużo książek (nawet w interesujących mnie gatunkach, a gust mam wypaczony), że może się już ic nowego nie ukazywać, ja mam co czytać.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51635
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Maja 2012, 21:59:51 »
Jak się nad tym zastanowić, to z takimi utworami audiowizualnymi powinno być tak jak z ksiązkami. Sprzedałem raz i radio może sobie emitować do woli, a nie jakieś tantiemy? I to jeszcze płacimy reżyserowi, operatorowi dźwięku i komuś tam jeszcze. To co, nie wzięli ci panowie wynagrodzenia za wykonaną pracę?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maja 2012, 22:08:18 »
Ach, właśnie spędzam wolne chwile wklepując celtycką playlistę dla ZAiKSu. Każdego artystę w zespole trzeba z imienia i nazwiska wymienić, żeby mu jakiś procent z naszego śmiesznego ryczałtu skapnął. Najzabawniejsze są płyty jubileuszowe, gdzie w każdym utworze jest inny skład zespołu... No i ciekawe, czy dotrą z tymi paroma groszami do popularnego autora tekstów, Roberta Burnsa?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpnia 2012, 12:13:04 »
Związek osób bez wyższego wykształcenia pragnie zaprotestować  przeciwko odsuwaniu ich od coraz większego spektrum decyzji dotyczących ich losu, kraju, ojczyzny oraz powiatu.
Jak mówi Jerzy Jurasz,  honorowy przewodniczący  - fakt, że ktoś nie wie co oznacza immatrykulacja nie powinno go alienować w życia społecznego – grzmiał z ambony na pierwszy zjeździe założycielskim – takie wykluczenie stoi w jawnej opozycji do  haseł równości, egalitaryzmu, wrzucając ich w otchłań neoelitaryzmu!!! – zakończył.
Następnie zjazd wybrał nowego przewodniczącego (Jurasz z racji rychłego ukończenia inżynierii biomedycznej i otwarcia przewodu nie będzie miał czasu ), którym został jednogłośnie na punkty Aleksander Kwaśniewski.  Członkiem  nadzwyczajnym  (przez aklamację) obwołany został Bronisław Komorowski, który tę nominację przyjął z wdzięcznością.
Następnie przy skocznej muzyce oraz ciepłej kawie związek rozwiązał się.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpnia 2012, 14:04:09 »
Ładny wpis. Oczu nie męczy.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51635
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpnia 2012, 14:19:54 »
Ładny wpis. Oczu nie męczy.
I głowy nie zaprząta.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Sierpnia 2012, 14:54:13 »
No to tak jest jeszcze lepiej.
Przypominam tym których boli głowa, że nie ma obowiązku zaglądania akurat tu.
No ale skoro nawet tu ktoś zagląda, to jest dla mnie za duży tłum.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Sierpnia 2012, 15:12:17 »
Ja ci ponawycinam moje posty z kontekstu jeden z drugim!!!
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sierpnia 2012, 15:32:57 »
Ja ci ponawycinam moje posty z kontekstu jeden z drugim!!!
Sorki, to było nieprofesjonalne. Ale napadł mnie ból głowy.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Sierpnia 2012, 15:58:08 »
To zgłoś to na policję.
Umorzą.

BTW, a immatrykulacja to nie jest przypadkiem muzułmańske święto?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline jazzski

  • Hydraulik
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 980
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: K.Ulturalnie
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Sierpnia 2012, 16:40:31 »
   Nie, jest to obyczaj godowy Koziołków Poznańskich.