Autor Wątek: Fly by PKP  (Przeczytany 175074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51953
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #60 dnia: 16 Marca 2012, 19:35:49 »
Rozumiem, że rozumiesz, iż to podstępny Bełt przybrał postać kierownika pociągu, zaś w celu uprawdopodobnienia przebrania przebrał się za będącego pod wpływem? To typowe dla Bełtów, które często przebierają się za pijanych, żeby uczciwym pijakom mylić drogi i mieszać w życiu rodzinnym.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Kwietnia 2012, 19:04:18 »
W sytuacji w której wszyscy narzekają iż im zmalało, nie stać, mniej kupują itp. warto wspomnieć o rzadkim przypadku gdy klientom wzrosło. Wzrósł mianowicie czas jazdy pociągiem. Daje sięw tym nawet zauważyć pewną prawidłowość. Z każdą kolejną (co mniej więcej 4 tygodnie) zmianą rozkładu, czas przejazdu na mojej trasie Tarnów Kraków rośnie o 10 minut. Obecnie wynosi 2:10. Odległość to 80 km. Jak łatwo policzyć do 4h powinniśmy dobić za niecałe dwa lata. Oczywiście my sobie czasem żartujemy, ale tak dla jaj (Wielkanoc przecież) sprawdziłem czas jazdy Wawa - Gdańsk. 6:24! Gdy ktoś często na tej trasie podróżuje  to przecież opłaca się zbudować samemu tzw kukuruźnik!! Oczywiście nazywając go Jedziniak II :)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26306
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Kwietnia 2012, 19:25:30 »
Nowy prezes PKP zapowiedział, że już na następne Euro przejazd pociągiem na trasie W-wa - Gdańsk będzie trwała poniżej 3 godzin! A póki co radzi jeżdzić do Tarnowa...

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38529
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Kwietnia 2012, 21:50:03 »
Ostatnio słyszałam byłam w radio reklamę głoszącą, że pożegnamy się ze stukotem kolejowych kół na linii Wawa-Uć. Zabrzmiało groźnie...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Kwietnia 2012, 09:23:09 »
Minister kolei tak się zdenerwował stukami,
że cały zarząd odwołał.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51953
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Kwietnia 2012, 10:34:17 »
W sytuacji w której wszyscy narzekają iż im zmalało, nie stać, mniej kupują itp. warto wspomnieć o rzadkim przypadku gdy klientom wzrosło. Wzrósł mianowicie czas jazdy pociągiem. Daje sięw tym nawet zauważyć pewną prawidłowość. Z każdą kolejną (co mniej więcej 4 tygodnie) zmianą rozkładu, czas przejazdu na mojej trasie Tarnów Kraków rośnie o 10 minut. Obecnie wynosi 2:10. Odległość to 80 km. Jak łatwo policzyć do 4h powinniśmy dobić za niecałe dwa lata. Oczywiście my sobie czasem żartujemy, ale tak dla jaj (Wielkanoc przecież) sprawdziłem czas jazdy Wawa - Gdańsk. 6:24! Gdy ktoś często na tej trasie podróżuje  to przecież opłaca się zbudować samemu tzw kukuruźnik!! Oczywiście nazywając go Jedziniak II :)
Wbrew pozorom wesołości tego wspisu, pan jesteś malkontent. Jasno z Twojego wyliczenia wynika, że jeżdżąc do Gdańska oszczędzasz czas, który tracisz jeżdżąc na trasie do Tarnowa. Wniosek jest prosty, zamiast wolno jeździć do Tarnowa, może szybko jeździć do Warszawy lub do Gdańska. Ty nie będziesz tracił tyle czasu, a PKP tyle pieniędzy.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38529
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Kwietnia 2012, 16:57:11 »
U mnie też były do kupienia kawałki brutala ale raczej na lewo.
A tu na początku pomyślałem, że te panele to tzw. "klapki" czyli tzw. "pragotrony". Te katowickie nie zawahają się przed pokazaniem pociągu kolonijnego do Zwardonia przez Nysę o 25:61.

Postęp dotarł już do Oploa, o, proszę:

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Kwietnia 2012, 16:32:26 »
Bardzo żaluję że w moim Tarnowie zmienili klapkowce na bezduszne i obce chuch... duchowi narodowemu LEDy a gdzieniegdzie to nawet (apage) plazmy. Teraz to nawet nie wiadomo że jakiś pociąg odjechał, a dawniej jak się wpadało o 16:49 na dworzec i miało nadzieję że uda się wskoczyć na tzw szczupca do lekko spóóźnionego Interregio do Krakowa o 16:50, zaś nad głową rozlegało się glośne TRRRRRRRRR!!!! to można się już było nie śpieszyć. To znaczy teraz "nie TLK". A ileż ćmiechu było gdy psuł się jakiś element, klapka rotowała i zbaraniali pasażerowie czytali iż pociąg będzie spóźniony o 5, 10, 15 20, 30, 60, 90, 120 minut lub nieskończoność - i od nowa! To znaczy skala kończyła się chyba na 120 ale na logikę symbol "inf" powinien być też :)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51953
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Kwietnia 2012, 22:09:03 »
Czy mam rozumieć, że wzięto się po raz pierwszy od czasów Franiciszka Józefa za remont pięknego dworca PKP w Tarnowie?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline jazzski

  • Hydraulik
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 980
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Kwietnia 2012, 22:47:36 »
Tarnów - mon amour. Tak było.

Stefan

  • Gość
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #70 dnia: 30 Kwietnia 2012, 06:30:53 »
Tarnów - mon amour. Tak było.
A mon nie.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #71 dnia: 30 Kwietnia 2012, 10:15:29 »
Czy mam rozumieć, że wzięto się po raz pierwszy od czasów Franiciszka Józefa za remont pięknego dworca PKP w Tarnowie?

Tak tak, skończono go zresztą już dawno, w niezapomnianym 2010. Śmiem twierdzić, że obecnie to jeden z ładniejszych dworców w Polsce. Spory przeskok od czasów gdy albo pan Pietrzak albo pan Kleyff spiewał (słusznie) "...życie zaplute jak dworzec w Tarnowie" :)

http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Galeria/Galeria-Miasto/Galeria-Miasto-2010/Uroczyste-otwarcie-wyremontowanego-dworca-PKP
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38529
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #72 dnia: 30 Kwietnia 2012, 10:24:05 »
Bo w Polsce ogólnie mamy dość ładne dworce i stacyjki, tylko trzeba zatrudniać do remontów paleontologów, żeby odkopali je spod geologicznych zwałów brudu...

disclaimer: Takie patologiczne przypadki, jak Warszawa Zachodnia, wyłączamy z klasyfikacji, tak naprawdę jest ich niewiele.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51953
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Kwietnia 2012, 14:41:30 »
Zobacz pan, to mnie ominęło o rok. A tak wzdychałem na tymi ruinami. Jednak są i złe wiadomości związane z remontem. Na zdjęciach nigdzie nie widzę Franciszka Józefa? Czyżby mu się coś stało? :o
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #74 dnia: 02 Maja 2012, 07:53:56 »
A tory obok tego dworca to jeszcze som?